صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 92

موضوع: مدرک لیسانس و ارشد برای پذیرش !

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مدرک لیسانس و ارشد برای پذیرش !

دوست عزیز برگ سبز لیسانس رو که بیخیال. تازه برگ سبز غیبت دار که به دردی نمی خوره. باهاش هیچ کاری نمی تونید بکنید.
    شما یا باید بتونید گواهی اشتغال به تحصیل بدست بیارید، یا مسئولین لیسانس رو قانع کنید که به نحوی با شرایط شما کنار بیاند و مدرک موقت رو بدند (که بعید می دونم خیلی، غیر قانونی می شه) یا اینکه با دانشگاه ارشد تسویه حساب کنید و بعد از اینکه نامه نظام وظیفه تون رو گرفتید اقدام کنید برای اعزام و به محض اومدن برگ سبز برید دنبال کارها.
    شما تسویه حساب با دانشگاه ارشد که بکنید، بهتون نامه نظام وظیفه رو می دند دیگه. با اون اقدام می کنید واسه اعزام. البته از زمانی که اون نامه رو دریافت کنید تا برگ سبزتون بیاد فکر کنم حداقل 2-3 هفته زمان ببره.

پ.ن. من مدیر این انجمن نیستم. به نظرم مرتبط با تاپیک هست.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    دوست عزیز برگ سبز لیسانس رو که بیخیال. تازه برگ سبز غیبت دار که به دردی نمی خوره. باهاش هیچ کاری نمی تونید بکنید.
    شما یا باید بتونید گواهی اشتغال به تحصیل بدست بیارید، یا مسئولین لیسانس رو قانع کنید که به نحوی با شرایط شما کنار بیاند و مدرک موقت رو بدند (که بعید می دونم خیلی، غیر قانونی می شه) یا اینکه با دانشگاه ارشد تسویه حساب کنید و بعد از اینکه نامه نظام وظیفه تون رو گرفتید اقدام کنید برای اعزام و به محض اومدن برگ سبز برید دنبال کارها.
    شما تسویه حساب با دانشگاه ارشد که بکنید، بهتون نامه نظام وظیفه رو می دند دیگه. با اون اقدام می کنید واسه اعزام. البته از زمانی که اون نامه رو دریافت کنید تا برگ سبزتون بیاد فکر کنم حداقل 2-3 هفته زمان ببره.

پ.ن. من مدیر این انجمن نیستم. به نظرم مرتبط با تاپیک هست.
    ممنون.
    ببینید الان مشکل اینجاست:
    توی لیست مدارک لازم برای تسویه حساب ارشد ذکر شده که مدرک دوره لیسانس هم لازمه!!
    یعنی به عبارت دیگه من تا زمانی که مدرک لیسانس رو نیارم نمیتونم با دانشگاه فوقم تسویه کنم و نامه بگیرم و ...
    سوال اینه که من اگر در همین شرایط فعلی (بدون تسویه با دانشگاه ارشدم) دفترچه نظام وظیفه رو بفرستم و برگ سبزم (با مدرک لیسانس و البته غیبت) بیاد، این برگ سبز بیاد و من این برگ رو به دانشگاه دوره لیسانسم نشون بدم و ازشون مدرک موقت بگیرم و به دانشگاه ارشدم تحویل بدم و از اونها نامه برای نظام وظیفه بگیرم و و بعد برم غیبت برگ سبزم رو اصلاح کنم، این کار امکان پذیر نیست؟
    یادآوری کنم که من الان قصد اپلای کردن ندارم ها! فقط میخوام با دانشگاه تسویه کنم و سریعاً برم خدمت!

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    ممنون.
    ببینید الان مشکل اینجاست:
    توی لیست مدارک لازم برای تسویه حساب ارشد ذکر شده که مدرک دوره لیسانس هم لازمه!!
    یعنی به عبارت دیگه من تا زمانی که مدرک لیسانس رو نیارم نمیتونم با دانشگاه فوقم تسویه کنم و نامه بگیرم و ...
    سوال اینه که من اگر در همین شرایط فعلی (بدون تسویه با دانشگاه ارشدم) دفترچه نظام وظیفه رو بفرستم و برگ سبزم (با مدرک لیسانس و البته غیبت) بیاد، این برگ سبز بیاد و من این برگ رو به دانشگاه دوره لیسانسم نشون بدم و ازشون مدرک موقت بگیرم و به دانشگاه ارشدم تحویل بدم و از اونها نامه برای نظام وظیفه بگیرم و و بعد برم غیبت برگ سبزم رو اصلاح کنم، این کار امکان پذیر نیست؟
    یادآوری کنم که من الان قصد اپلای کردن ندارم ها! فقط میخوام با دانشگاه تسویه کنم و سریعاً برم خدمت!
    حرف دانشگاه ارشد شما عجیب هست برام. امیدوارم دوستان دیگر بتونند کمک کنند. ولی طبق صحبتهای شما و دانش من حرفشون خیلی غیر منطقی هست. همه جا بعد از تسویه حساب، شما رو با یه نامه به نظام وظیفه معرفی می کنند و این هیچ ربطی به مدرک مقطع قبلی نداره. فقط و فقط اگر دانشنامه (و تو بعضی دانشگاه ها ریز نمره رسمی) رو اگر بخواید ازتون مدرک قبلی درخواست می شه. تو مرحله گرفتن نامه نظام وظیفه من هیچ دانشگاهی این چیزی که شما گفتید رو ندیدم.
    دو نکته:
    1- با برگ سبز غیبت دار تا جایی که من می دونم هیچ مدرکی به شما داده نمی شه از طرف دانشگاه.
    2- راجع به راهکار پیشنهادی تون راستش من خیلی فکر نمی کنم عملی باشه و بعید هست غیبتتون رو اینطوری ببخشند.

توصیه می کنم دوستان دیگر هم نظر بدند.

رشته و دانشگاه
    UTSA

متشکرم.
    پس الان من یا باید دانشگاه لیسانسم رو راضی کنم که بدون اشتغال به تحصیل مدرک رو بهم بده، یا دانشگاه فوق لیسانسم رو راضی کنم که اشتغال به تحصیل بهم بده، یا نهایتاً اگر اشتغال به تحصیل بهم نمیده نامه نظام وظیفه ام رو بهم بده تا با اون برگ سبزم رو بگیرم و بعد مدرک موقت رو از دانشگاه لیسانس بگیرم و بدم به دانشگاه فوق لیسانسم.
    البته اگر همکاری کنند. چون من بی در و پیکر تر از این دانشکده فنی تهران مرکز جایی رو ندیدم!

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    متشکرم.
    پس الان من یا باید دانشگاه لیسانسم رو راضی کنم که بدون اشتغال به تحصیل مدرک رو بهم بده، یا دانشگاه فوق لیسانسم رو راضی کنم که اشتغال به تحصیل بهم بده، یا نهایتاً اگر اشتغال به تحصیل بهم نمیده نامه نظام وظیفه ام رو بهم بده تا با اون برگ سبزم رو بگیرم و بعد مدرک موقت رو از دانشگاه لیسانس بگیرم و بدم به دانشگاه فوق لیسانسم.
    البته اگر همکاری کنند. چون من بی در و پیکر تر از این دانشکده فنی تهران مرکز جایی رو ندیدم!
    تا جاییکه من در مورد حداقل دانشگاه خودم میدونم ، اون نامه ی متبرکه ی نظام وظیفه رو تحت هیچ شرایطی قبل از تصفیه حساب مالی با دانشگاه به شما تحویل نمیدند ( به علت یکی سری دلایل امنیتی )
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    تا جاییکه من در مورد حداقل دانشگاه خودم میدونم ، اون نامه ی متبرکه ی نظام وظیفه رو تحت هیچ شرایطی قبل از تصفیه حساب مالی با دانشگاه به شما تحویل نمیدند ( به علت یکی سری دلایل امنیتی )
    فکر کنم باید تسویه حساب رو تعریف کنیم. من هیچ جای ایران ندیدم و نشنیدم که کسی بخواد نامه معرفی به نظام وظیفه رو بگیره و بهش بگند باید کلیه بدهی ها یا هزینه تحصیل رایگانت رو پرداخته باشی!! آرش جان منظور شما از تسویه حساب دقیقاً چیه؟ گرفتن امضاها و اینها که به تسویه حساب معروف شده هیچ ارتباطی با پرداخت کلیه بدهی ها یا پرداخت هزینه تحصیل رایگان نداره. فکر کنم بحث ها قاطی شده اینجا.

رشته و دانشگاه
    UTSA

خب دوستان، من امروز موفق شدم بعد از یک سلسله اعمال فشار به دانشگاه آزاد (بخوانید خواهش و تمنا و ...) راضیشون کنم که یک نامه دیگه ازشون برای دانشگاه دوره لیسانسم بگیرم. البته اشتغال به تحصیل بهم ندادند، ولی دانشگاه دوره لیسانس به من گفته بود که توی نامه درخواست مدرک موقت باید شماره معافیت تحصیلیم هم ذکر شده باشه، از اون جایی که نامه قبلی من این شماره توش ذکر نشده بود، من از این حربه استفاده کردم که وقتی مسئولش به من گفت شما دفاع کردی و بهت نامه نمیدیم و مشکل خودته و ... گفتم که من دو ماه پیش از دانشکده نامه ای گرفتم که مطابق آئین نامه نظام وظیفه (یا وزارت علوم؟) باید شماره معافیت تحصیلی من توش ذکر میشده و این که توش ذکر نشده مسئولیتش با من نیست و کم کاری شماست....راضی شدن که نامه جدید بدن، حالا جالب اینجا بود وقتی نامه رو دادم تایپ کردن تو دبیرخونه، شماره معافیت تحصیلی رو یه چیز دیگه زده بود طرف! یعنی ببینید که یک ذره اهمیت واسه زندگی آدم قائل نیستند! اگر دانشگاه دوره لیسانس این شماره رو استعلام کنه و بعد ببینه اصلاً متعلق به من نیست، تکلیف چی میشد؟ (نتیجه اخلاقی: حتماً این جور نامه ها رو قبل از شماره شدن و امضا شدن قشنگ بخونید که تو این سازمانها هیچی بعید نیست!) خلاصه با نامه جدید رفتم و دانشگاه دوره لیسانس هم همکاری کرد و مدرک موقت رو یک روزه با دوندگی فراوان بهم تحویل داد.

فقط واقعاً امیدوارم که دوستان دیگه بی حواسی من رو تکرار نکنند و خودشون رو گرفتار نکنند، خدا رو شکر که این مشکل من به خیر گذشت، ولی واقعاً چون هیچ قانون درست حسابی ای برای مورد امثال من وجود نداره، ممکنه هزاران مرتبه بد تر برای شما اتفاق بیفته.
    این هم از این مرحله، برم ببینم مانع بعدی چیه!!

از راهنمایی همه دوستان هم ممنون و متشکرم که لطف بزرگی کردند.

پی نوشت: من نمیدونم دانشگاههای دیگه هم روال تسویه حساب انقدر بی حساب و کتابه؟ من تا حالا سه دفعه از مالی امضا گرفتم که بدهی ندارد!!
    ویرایش توسط vv_matin : January 29th, 2011 در ساعت 10:00 PM

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    فکر کنم باید تسویه حساب رو تعریف کنیم. من هیچ جای ایران ندیدم و نشنیدم که کسی بخواد نامه معرفی به نظام وظیفه رو بگیره و بهش بگند باید کلیه بدهی ها یا هزینه تحصیل رایگانت رو پرداخته باشی!! آرش جان منظور شما از تسویه حساب دقیقاً چیه؟ گرفتن امضاها و اینها که به تسویه حساب معروف شده هیچ ارتباطی با پرداخت کلیه بدهی ها یا پرداخت هزینه تحصیل رایگان نداره. فکر کنم بحث ها قاطی شده اینجا.
    من هم دقیقا منظورم همین فرمایش شماست پژمان عزیز .

اصطلاحا اینجا به همون گرفتن امضا ها و تصویه حساب مالی با اداره ی رفاه دانشگاه میگیم تصویه حساب .

اون بقیه قضایا میفته برای بعد از تعیین تکلیف سیستم نظام وظیفه ( حداقل آنگونه که به من گفتند . )
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

دوستان نمی دونم این سوال رو کجا مطرح کنم شاید هم جاش همین جا باشه
    برای گرفتن پذیرش برای ترم پاییز تکلیف دانشجویانی که در نیمسال اول (بهمن) فارغ التحصیل می شوند چی هستش؟
    آیا اونها هم مثل بقیه دانشجویان که فارغ التحصیل شده اند می توانند در ترم آخر(حین تحصیل) برای گرفتن پذیرش اقدام کنند؟
    تکلیف مدرک لیسانس که جزو مدارک ضروری برای گرفتن پذیرش هستش چی می شه؟
    *مقطع تحصیلی من کارشناسی ناپیوسته می باشد
    *همچنین دانشگاه های اروپا مد نظر می باشد

Member zrahmati آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مديريت بازرگاني ، علامه طباطبايي

سلام دوستان
    من يه سوالي داشتم نميدونم به اينجا مربوط ميشه يا نه اما اگه امكانش هست راهنماييم كنين
    من ليسانسم رو دانشگاه تهران (روزانه ) بودم و ارشد رو دانشگاه علامه طباطبايي (شبانه)
    حالا ميخوام واسه دكتري اپلاي كنم
    اينكه ميگن مدارك بايد مهرو موم شده باشه و دانشگاه مبدأ اونو بفرسته واسه دانشگاه هاي مقصد، (با توجه به اينكه من مدرك ليسانسم رو هم آزاد نكردم و فقط در حال حاضر يه گواهي موقت دارم )
    حالا بايد چي كار كنم؟ يعني در نهايت بايد مداركم رو جمع كنم و بدم به كدوم دانشگاه تا برام به دانشگاه هاي مقصد پست كنه؟ اصلا وقتي دانشگاه مقصد گفته كه مدارك بايد مهر و موم شده باشه و از اين حرفا من ميتونم مدارك رو از يه دانشگاه بگيرم و بدم اون يكي دانشگاه تا با بقيه مداركم بفرسته واسه دانشگاه هاي مقصد؟
    راستش خيلي گيج شدم
    اگه ميشه يكي لطف كنه يه توضيحي بهم بده
    سپاسگزارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)