صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: در پاسخ به سوال اینکه اگر بدون فاند قبول شوید می آیید؟

Junior Member

پیش فرض در پاسخ به سوال اینکه اگر بدون فاند قبول شوید می آیید؟

سلام،

توي online form يك سوال هست كه پرسيده "اگر ما به شما fund ندهيم شما مي توانيد هزينه ها را پرداخت كنيد؟" بهتر به اين سوال جواب مثبت بدم يا منفي؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در پاسخ به سوال اینکه اگر بدون فاند قبول شوید می آیید؟

باید بگید که از عهده هزینه ها برمیام. چون فاند توی اکثر دانشگاهها بر اساس شایستگی فرد (Merit based) داده میشه نه بر اساس نیاز (Need base). ضمنا قراردادهای پرداخت هزینه و فاند که توسط دانشگاهها تنظیم میشه به صورت یکساله هستند و در صورت شایسته نبودن فرد یا نتونستن براوردن انتظارات اونها بورس برای سال بعد لغو میشه و این اتفاقا سوالیه که بعضی وقتا توی مصاحبه ویزا پرسیده میشه که اگر فاندتون قطع شد چیکار میکنید. البته اینها رو گفتم که از موضوع مطلع باشید وگرنه دوستانی که رفتند و میروند خوشبختانه درخشش خوبی داشتند و فاندشون هم برای بقیه دوران تحصیل تمدید شده.
    پس با امید به خدا و این اطمینان که فاند میگیرید بگید که از عهده هزینه ها بر میام که فکر نکنند شما محتاج هستید و در صورت قطع بورس وبال گردنشون میشید.

Junior Member

سلام معمولا تو اپلیکشن دانشگاه ها همچین سوالی هست
    خوب جوابش برای من مشخصه-->نه یعنی نمی تونم برم ولی ممکنه بعدش بشه با استاد صحبت کرد
    مساله اینه که آیا جواب مثبت به این سوال شانس گرفتن فاند رو کم نمی کنه؟

Senior Member emperial آواتار ها

جواب این سؤال رو مثبت بدید. اگر شرایط فاند گرفتن داشته باشید نسبت به بقیه حتماً بهتون فاند میدن. به این نگاه نمیکنند که چون طرف بدون پول هم میاد بهش فاند ندیم. اگر هم پذیرش دادن و از پول خبری نبود که به قول خودتون وارد مذاکره میشید. ولی حتماً برای Assistantship هم اقدام کنید که self support حسابتون نکنند.

masoud_alfi
    Guest

آیا جواب منفی شانس پذیرش را کم نمیکند و جواب مثبت شانس فاند گرفتن را تحت تاثیر قرار نمی دهد؟؟/اگه راهنمایی کنید ممنون می شم؟

سلام
    به نظر من جواب منفی رو انتخاب کنید به دو دلیل:
    1. نشون میده که شما به background خودتون اعتماد کافی دارید
    2. وقتی دپارتمان می بینه شما میتونی هزینه خودتون رو بدید فاند را برای متقاضی دیگری نگه خواهد داشت
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام
    دقیقا
    من هم وقتی همچین جاهایی باید جواب میدادم-میگفتم نه-نمیتونم اینطوری
    و مثلا با جملاتی یادشون میوردم: I m sseeking to find a position to be awarded a kind of scholarships, TAs or RAs
    نمونه عملی این موضوع واسه من دانشگاه Oklahoma State بود که رسما این چیز رو نوشتم و جواب منفی بودم و به همون دلایلی که سارا گفتم من اون جواب رو دادم -اتفاقا فول فاند هم دادند
    اما شاید یکی واسش موضوع تنها پذیرشه و شغل پدر پولداری داره یا saving داره که دیگه موضوع فرق داره

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial
    چرا Search نمیکنید. دقیقاً تاپیک پائینی سؤال شما بود.
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...c,16758.0.html
    تاپیک ها ترکیب شدند.
    لطفاً قبل از ایجاد موضوع جدید جستجو نمایید. در صورت وجود موضوع مشابه، موضوع شما حذف خواهد شد.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نه دوستان این استدلال‌ها درست نیست.
    این موضوع پارسال حسابی‌ تو فروم داغ بود الان یادم نمیاد کجا بود ولی‌ اگه یکم بگردین پیدا می‌کنین.

جواب این سوال رو مثبت بدین به چند دلیل:

۱) فاند اصلا بر مبنای نیاز نیست و بر مبنای لیاقت مثلا اگه بچه Bill Gates هم apply کنه و دانشجو قویی باشه بهش فاند میدان.

۲) بعضی‌ از دانشگاه‌ها فاند کامل نمیدان مثلا توی I-20 میزان فاند ۲۰۰۰$ کمتر می‌زنه. همون طور که میدونین I-20 دست بالا حساب کرده و همیشه هزینه‌ها خیلی‌ کمتر از چیزیه که نوشته. اگه شما به این سوال جواب منفی‌ بدین ممکن بگن این دانشجو نمیتونه این ۲۰۰۰$ رو بده و شمارو reject کنن.

پس همیشه این سوال جواب مثبت بدین با مطمئن باشین که ضرر نمیکنین.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    نه دوستان این استدلال‌ها درست نیست.
    این موضوع پارسال حسابی‌ تو فروم داغ بود الان یادم نمیاد کجا بود ولی‌ اگه یکم بگردین پیدا می‌کنین.

جواب این سوال رو مثبت بدین به چند دلیل:

۱) فاند اصلا بر مبنی نیاز نیست و بر مبنی لیاقت مثلا اگه بچه Bill Gates هم کنه و دانشجو قویی باشه بهش فاند میدان.

۲) بعضی‌ از دانشگاه‌ها فاند کامل نمیدان مثلا توی I-20 میزان فاند ۲۰۰۰$ کمتر می‌زنه. همون طور که میدونین I-20 دست بالا حساب کرده و همیشه هزینه‌ها خیلی‌ کمتر از چیزیه که نوشته. اگه شما به این سوال جواب منفی‌ بدین ممکن بگن این دانشجو نمیتونه این ۲۰۰۰$ رو بده و شمارو reject کنن.

پس همیشه این سوال جواب مثبت بدین با مطمئن باشین که ضرر نمیکنین.
    موافقم. این گزینه برای وقتی هست که رکورد های دانشجو رضایت بخش بوده و دپارتمان تمایل به گرفتن دانشجو داشته ولی به علت تعداد زیاد متقاضی بهتر فاند تموم شده. تمام دانشگاه ها اینو میدونند که دانشجوی Graduate و به خصوص international دنبال فاند هست و برای جذب دانشجو مورد نظر حتماً بهش فاند میدند. اصلاً اینطور نیست که به شما باداشتن رکورد های بهتر به خاطر جواب مثبت به سؤال فاند ندن و پولو به یه دانشجو با رکورد ها ی پائین تر تقدیم کنند. چون مطمئنناً شما دانشگاهی رو انتخاب میکنید که فاند داشته باشید. البته همونطور که گفتم حتماً اگر فرمی یا گزینه ای برای Assistantship هست پر کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)