صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: آمار زیستی (Biostatistics)

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض آمار زیستی (Biostatistics)

چه قدر باید امر زیستی بدونیم؟ چون احساس می کنم بد جوری لازمه ولی خوب خیلی گسترده است امار
    همون 2 واحد مقدماتی که توی دانشگاه پاس کردیم کافیه؟
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Senior Member

پیش فرض پاسخ : امار زیستی

اين بسته به رشته اي داره كه مي خواهيد توي اون كار كنيد. اگر رشته رو بگيد بهتر مي شه راهنماييتون كرد.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

در زمینه بیو انفورماتیک و البته با تاکید بر مباحث زنتیک پزشکی
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Senior Member

خوب در اين مورد بايد آمار رو در حد پيشرفته بلد باشيد . در اين رشته آمار خيلي مهمه. در حد اين دو تا كتاب مثلا:
    Sheshkin, D. J.
    Handbook of Parametric and Nonparametric Statistical Procedures
    Chapman &Hall/CRC, 2004

Sheshkin is a solid reference for statistical analysis and provides practical advice on selecting a statistical test appropriate to a particular type of data and hypothesis. More than 130 statistical procedures are presented in a well organized compendium.

Chen, M., Shao, Q. & Ibrahim, J. G.
    Monte Carlo Methods in Bayesian Computation
    Springer-Verlag, 2000

This book discusses Monte Carlo methods for computing posterior quantities using samples from the posterior distribution. It presents both theory and real applications. It assumes that the reader is familiar with statistical inference and Bayesian theory.

البته هر جا بريد مباحث لازم رو يادتون مي دن. نگران نباشيد.

Senior Member

يك منبع عالي در اين زمينه كتاب زير هست:

Biometry: The Principles and Practices of Statistics in Biological Research by Robert R. Sokal (Author), F. James Rohlf (Author

اگر ebook اون رو پيدا كرديد يا كتابخونه دانشگاهي رو مي شناسيد كه كتاب رو داره به من هم خير بديد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بینایی سنجی-شهیدبهشتی

سلام واسه کارای آماری مقاله ها تو گروه پزشکی کدام نرم افزار آماری مناسب تره که وارد باشیم؟؟؟؟آیا minitap کاملتره؟؟؟؟ یا همون spss ??ممنون میشم کمکم کنین و اینکه چطور توش حرفه ای بشوم؟؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ati2012 نمایش پست ها
    سلام واسه کارای آماری مقاله ها تو گروه پزشکی کدام نرم افزار آماری مناسب تره که وارد باشیم؟؟؟؟آیا minitap کاملتره؟؟؟؟ یا همون spss ??ممنون میشم کمکم کنین و اینکه چطور توش حرفه ای بشوم؟؟
    آمار یک کار تخصصی است وهر جا که باشید یک گروه آمار هست که به دانشجویان و سایر محققین مشاروه رایگان می دهند(البته با تعیین وقت قبلی!!!) در ایرانم هم دپارتمان های آمار زیستی در اکثر دانشگاه ها وجود دارد.
    خوب بهترین راه برای یک آشنایی کلی اینه که در یک کارگاه آموزشی شرکت کنید یا اینکه موقعیکه مشاوره می گیرید کنار دست مشاور بنشیند و از نزدیک یاد بگیرد.

ولی بازم تاکید کنم که حتما در پروژ ها تون جهت آنالیز حتما از متخصص آمار کمک بگیرد..
    نرم افزار Medcalc هم من تعریفشو شنیدم و مشاور آمارم کار منو با این نرم افزار انجام داد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Pennsylvania State University

من میخوام واسه دکترای امارزیستی fall2015 آمریکا اقدام کنم...کسی هس که با هم تبادل اطلاعات کنیم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آمار زیستی (Biostatistics)

سلام
    من دو تا سوال دارم :
    چطوری می تونم بفهمم کدوم دانشگاه آلمان رشته آمار زیستی رو داره ؟ واینکه شرایط چجوریه؟ چون درصدد یادگیری زبان آلمانی هستم و انتخاب اولم واسه ارشد امار زیستیه .
    ممنون می شم راهنماییم کنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آمار زیستی (Biostatistics)

سلام دوستان
    من میخوام واسه PHD امارزیستی بورسیه بگیرم...کسی هس که بورسیه گرفته باشه بتمونم ازش رهنمای بگیرم؟
    ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)