صفحه 3 از 52 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 511

موضوع: مسائل مربوط به سابقه کار (دولتی، نیمه دولتی، خصوصی) در رزومه

Member simonalekhin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

Red face پاسخ : مشکل سابقه کار واسه ويزاي دانشجويي

سلام.
    آیا اگر از شرکتی که خودمون با دوستامون ثبت کردیم و غیر فعال هست سابقه کار ببریم ( در حالیکه بیمه نیستیم) مشکلی پیش میاد؟ اگر نتونن سابقه بیمه رو دربیارن خب پس احتمالا نمی تونن فعال یا غیر فعال بودن یک شرکت رو هم بفهمن. درسته؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکل سابقه کار واسه ويزاي دانشجويي

شما ديگه آخرشي! خودت شركت ثبت مي‌كني و به خودت سابقه كار مي‌دي! D: حتما سابقه كار به قبل از ثبت شركت هم برمي‌گرده.
    ولي واقعا ايده جالبيه، مثل زماني كه ما مي‌خواستيم يك سايت براي يك دانشگاه كه وجود خارجي نداره درست كنيم و به خودمون مدرك و ريزنمرات عالي بديم.

جداي اين حرفا، بعيد مي‌دونم بتونند موضوع رو رسيدگي كنند. يعني جايي وجود نداره كه ازش استعلام كنند و اون‌ها هم جواب بدهند.
    ولي دست كم يك كاري بكنيد كه اين خلافتون درست و حسابي و كامل باشه. مثلا يك سايت حرفه‌اي كه نشاندهنده سال‌ها فعاليت و كار و تلاش باشه درست كنيد و يه جاييش هم ليست بلندي از كاركنان بگذاريد. شماره تلفن و فكس و ايميل هم بگذاريد كه اگر خواستند بتونند به شركت زنگ بزنند (يه وقت از پشت تلفن صداي بچه و تلويزيون و اين چيزا نره!). البته ترجيحا اسم شركت شبيه يك شركت ديگه باشه كه موقع سرچ توي اينترنت كلي لينك از شركت پيدا شه. D:

با همه اينها شايد يهو اتفاقي افتاد و فهميدند ها! به نظرم بهتره از يك شركت فعال و در حال كار كه باهاشون آشنايي داريد نامه ببريد.

چون روش بررسيشون رو نمي‌دونم، نمي‌تونم نظري داشته باشم كه چي‌كار مي‌كنند. اما فكر مي‌كنم دست كم بايد همه راه‌هاي ارتباط با شركت واقعي باشه.

به هر حال ريسكه، به اين فكر كنيد كه اگر بفهمند (حالا هر جوري) اوضاعتون خيلي خيلي خراب مي‌شه. بهتره تا جايي كه ممكنه صادق باشيد يا مداركي داشته باشيد كه قسمت اعظمش درست باشه. صادق كه باشيد نيروهاي جهان (خدا، كائنات،‌ طبيعت يا هر اسم ديگه‌اي كه بگذاريد) بيشتر كمك مي‌كنند.
    ویرایش توسط jason_mac : April 9th, 2010 در ساعت 12:00 AM

رشته و دانشگاه
    Chemistry

سلام.
    خیلی ممنون.
    شرکت ما واقعی هست و ثبت شده است و تنها برای فرار از مالیات هر سال به اداره مالیات غیر فعال اعلامش می کنیم. خب من توی سربرگ شرکت و با مهر شرکت job offer یا سابقه کار واسه خودم می نویسم مسلما پایینش هم یک شماره تلفن و فاکس هم می دم که البته طرف که تلفن و فاکس رو داره کاملا در جریان هست!
    اداره مالیان ما خودش به اندازه کافی گیج هست و مسلما سفارت هیچ وقت نمی تونه فعال یا غیرفعال بودن رو دربیاره! اونا حداکثر می تونن از طریق اینترنت، روزنامه رسمی رو ببینن و از ثبت شرکت مطمئن بشن و من به همین خاطر می خوام خود روزنامه رسمی رو ببرم دارالترجمه و ضمیمه سابقه کار و جاب آفرم کنم تا مطمئن بشند.
    در مورد سایت خب کدوم یک از شرکتها تو ایران اسم کارمنداشونو می زنن یا اصلا چندتاشون مگه سایت دارن؟
    و اما صادق بودن...... خب ما با این شرکت پروژه می گرفتیم و کار می کردیم و این کار جنبی من بود. خب نمی خوام از جاییکه بیمه برام رد می کرده اسمی ببرم و بهر حال باید توی فرم DS-160 باید شغل رو مشخص کرد.

یه چیز دیگه نمی خوام شرکت رو یه شرکت بزرگ نشون بدم و اتفاقا می خوام بگم این شرکت کوچیکه و محدوده کاری محدودی داره. خوشبختانه اسمش هم شبیه به هیچ شرکت بزرگی نیست. فکر می کنم این طوری برای کلیرنس بهتره!

رشته و دانشگاه
    Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط simonalekhin نمایش پست ها
    سلام.
    خیلی ممنون.
    شرکت ما واقعی هست و ثبت شده است و تنها برای فرار از مالیات هر سال به اداره مالیات غیر فعال اعلامش می کنیم. خب من توی سربرگ شرکت و با مهر شرکت job offer یا سابقه کار واسه خودم می نویسم مسلما پایینش هم یک شماره تلفن و فاکس هم می دم که البته طرف که تلفن و فاکس رو داره کاملا در جریان هست!
    اداره مالیان ما خودش به اندازه کافی گیج هست و مسلما سفارت هیچ وقت نمی تونه فعال یا غیرفعال بودن رو دربیاره! اونا حداکثر می تونن از طریق اینترنت، روزنامه رسمی رو ببینن و از ثبت شرکت مطمئن بشن و من به همین خاطر می خوام خود روزنامه رسمی رو ببرم دارالترجمه و ضمیمه سابقه کار و جاب آفرم کنم تا مطمئن بشند.
    در مورد سایت خب کدوم یک از شرکتها تو ایران اسم کارمنداشونو می زنن یا اصلا چندتاشون مگه سایت دارن؟
    و اما صادق بودن...... خب ما با این شرکت پروژه می گرفتیم و کار می کردیم و این کار جنبی من بود. خب نمی خوام از جاییکه بیمه برام رد می کرده اسمی ببرم و بهر حال باید توی فرم DS-160 باید شغل رو مشخص کرد.

یه چیز دیگه نمی خوام شرکت رو یه شرکت بزرگ نشون بدم و اتفاقا می خوام بگم این شرکت کوچیکه و محدوده کاری محدودی داره. خوشبختانه اسمش هم شبیه به هیچ شرکت بزرگی نیست. فکر می کنم این طوری برای کلیرنس بهتره!
    سلام.
    من واسه ترجمه روزنامه رسمی به مشکل برخوردم و همچنین برای نامه سابقه کار. چون واسه سابقه کار دفترچه بیمه و برای روزنامه رسمی هم اصل اونو دارالترجمه می خواد. می شه این نامه هارو انگلیسی هم تهیه کرد با مهر شرکت، اما به قول استاد countdown جاب آفر و سابقه کار انگلیسی معلومه که رسمی نیست. من که کلا این قضیه شرکت خصوصی رو واسه سابقه کار و جاب آفر بی خیال شدم. اسم اونجاییکه واسم بیمه رد می کنه رو نوشتم.
    ویرایش توسط simonalekhin : April 16th, 2010 در ساعت 09:23 PM

Junior Member

با سلام
    من تازه عضو شدم و ميتونم بنويسم.
    من و همسرم زمستان پارسال رفتيم براي مصاحبه دبي و با همون آقاي سياه پوسته كه فارسي را هم به خوبي حرف مي زد مصاحبه شديم. بسيار مورد خوبي بود و با اطمينان مي گفت 6 تا 10 هفته بعد جوابتون مي ياد!
    البته من تو سازمان فضايي ياران كار مي كردم و توي CV م هم نوشته بودم. فقط كنسول از من پرسيد كه تخصص شما چيست؟ و بعد از اينكه گفتم گفت بايد در اين باره با مسئول ديگري كه اطلاعات داره صحبت كنه.
    بعد شماره تلفن هتل دبي را از ما گرفت و گفت عصر زنگ مي زنه و شماره را به ما دادند. عصر زنگ زد و گفت سوالي نداره!
    چند روز جلوي براي شماره ما يك پيغام بود كه ميگفت بايد CV همسرم را به سفارت ايميل كنم. منم اين كارو كردم. اما پيغام حذف نشد. اينقدر CV ‌همسرم و خودمو فرستادم تا اينكه خودشون ايميل زدن كه ديگه بسه و دريافت كردن! اما هنوز كه هنوزه همون پيغامو نوشته!!! يك پيغام ديگه هم اومد با اين متن:
    Additional Information : We need a letter from your advisor specifying the goals of your research and any practical applications, the sources and amounts of any U.S. government money (or U.S. corporations) to support your research, and if you will have access to any export-controlled technology and/or information. Also, if you will be participating in any U.S. government projects, your advisor should indicate if that research is open to non-U.S. citizens. Please email your response to the attention of NV
    استاد هم نامه رو فرستاده اما خبر تازه ايي نشد!
    الان هشت ماه از مصاحبه ما مي گذره و وقت دانشگاه هم گذشته.
    چند شب پيش با شماره ايي كه در واشنگتن هست تماس گرفتيم. جالبه زحمت كشيدن و همون چيزيو كه تو وبسايت هست به ما گفتن و گفتن در دست اقدامه.
    البته ما بدترين كيس رو داشتيم يعني براي PhD ‌مهندسي برق مي رفتيم با RA پنجاه درصد. اما سابقه كاريمون خيلي خرابه و ما هم همه چيزو راستشو گفتيم!
    الا در همين سال 2010 سه نفر از دوستامون كه رفتن آمريكا به هيچ عنوان به سابقه كاريشون تو سازمان اشاره نكردن. اگه ما ميدونستيم اينقدر كشكيه ما هم همين كارو مي كرديم.
    حالا شما فكر مي كنيد با اين وضعيت اصلا اميدي هست يا نه؟ قيدشو بزنيم بشينيم كارمونو بكنيم!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سابقه کار و گرفتن ویزا

سلام
    من 4 سال سابقه كار با بيمه در كتابخانه مركز پژوهشهاي مجلس دارم. مي خوام براي F2 اقدام كنم. به نظر شما گفتن حقيقت باعث طولاني شدن كليرنس نمي شه؟ يا بهتره كه نگم سابقه كار دارم؟ ضمناً رشته تحصيلي من كتابداري و اطلاع رساني است.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra60 نمایش پست ها
    شما ديگه آخرشي! خودت شركت ثبت مي‌كني و به خودت سابقه كار مي‌دي! D: حتما سابقه كار به قبل از ثبت شركت هم برمي‌گرده.
    ولي واقعا ايده جالبيه، مثل زماني كه ما مي‌خواستيم يك سايت براي يك دانشگاه كه وجود خارجي نداره درست كنيم و به خودمون مدرك و ريزنمرات عالي بديم.

جداي اين حرفا، بعيد مي‌دونم بتونند موضوع رو رسيدگي كنند. يعني جايي وجود نداره كه ازش استعلام كنند و اون‌ها هم جواب بدهند.
    ولي دست كم يك كاري بكنيد كه اين خلافتون درست و حسابي و كامل باشه. مثلا يك سايت حرفه‌اي كه نشاندهنده سال‌ها فعاليت و كار و تلاش باشه درست كنيد و يه جاييش هم ليست بلندي از كاركنان بگذاريد. شماره تلفن و فكس و ايميل هم بگذاريد كه اگر خواستند بتونند به شركت زنگ بزنند (يه وقت از پشت تلفن صداي بچه و تلويزيون و اين چيزا نره!). البته ترجيحا اسم شركت شبيه يك شركت ديگه باشه كه موقع سرچ توي اينترنت كلي لينك از شركت پيدا شه. D:

با همه اينها شايد يهو اتفاقي افتاد و فهميدند ها! به نظرم بهتره از يك شركت فعال و در حال كار كه باهاشون آشنايي داريد نامه ببريد.

چون روش بررسيشون رو نمي‌دونم، نمي‌تونم نظري داشته باشم كه چي‌كار مي‌كنند. اما فكر مي‌كنم دست كم بايد همه راه‌هاي ارتباط با شركت واقعي باشه.

به هر حال ريسكه، به اين فكر كنيد كه اگر بفهمند (حالا هر جوري) اوضاعتون خيلي خيلي خراب مي‌شه. بهتره تا جايي كه ممكنه صادق باشيد يا مداركي داشته باشيد كه قسمت اعظمش درست باشه. صادق كه باشيد نيروهاي جهان (خدا، كائنات،‌ طبيعت يا هر اسم ديگه‌اي كه بگذاريد) بيشتر كمك مي‌كنند.
    توجه کنید که در حاله حاضر هر کسی که فارسی بلد باشه میتونه با مراجعه به سایته اداره کار و وارد کردن اسمه یه شرکت در جستجوگر سایت مشخصات و زمینه کاری شرکتایه ثبت شده رو در بیاره!!
    از تأخیر پریشان مشو، چونان کسی که میفهمد منتظر بمان؛ آنگاه که جان برخیزد و فرمان دهد، خدایان آماده اطاعتند.

Junior Member

من فوق ليسانس كامپيوتر-هوش مصنوعي هستم. آيا همكاري با ايزايران كه وابسته به صنايع دفاع هست. در قالب نيروي قراردادي 1 ساله با توجه به اين كه طي آن يك سال ممنوع الخروج هم مي شوي. مشكلي در امر دادن ويزا ايجاد مي كند؟ اگر كشور يا كشورهايي با اين موضوع مشكل دارند، لطفا نام آن ها را قيد كنيد.

Junior Member

سلام دوستان من توی یه معدن کار کردم که متعلق به یه شرکت به اسمه: شرکت ککپزی گرمازای دامغان کلاته. که ترجمه اش میشه: .
    Damghan Kalateh of exotermic coking company

به نظرتون اسم این شرکت در پروسه clearance مشکلساز نمیشه؟به خاطره بعضی کلمات که ممکنه برای سفارت مبهم باشه یا حساسشون کنه .مثل coking یاexotermic

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    B.Sc. Elec. Amirkabir, M.Sc. Energy Sharif

پیش فرض پاسخ : سابقه کار و گرفتن ویزا

سلام
    وضعیت من اینطوره که بعد از دانشگاه حدود 3 سال کار کردم و از تابستون پارسال دیگه جای مشخصی کار نکردم. الان بنظر شما با چه استراتژی ؛) جلو برم بهتره و احتمال رد شدن درخواست ویزا کمتر می شه؟ یکی اینکه راستش رو بگم که این 10 ماه رو کار نکردم و بگم که پیگیر کارهای پذیرش گرفتن بودم یا اینکه بگم یه تو یه شرکتی که می شه ازشون گواهی اشتغال به کار گرفت مشغول بودم؟ اصلاً با توجه به اینکه این فاصه در حد 9-10 ماهه بنظرتون این موضوع مهمه، و می تونه در رد شدن یا پذیرش ویزا تاثیر داشته باشه؟
    ممنون می شم تجربه هاتونو بگین، راستی اگه فکر میکنین فرقی میکنه، برنامه من اینه که عشق آباد برم برای ویزا.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)