صفحه 9 از 52 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 511

موضوع: مسائل مربوط به سابقه کار (دولتی، نیمه دولتی، خصوصی) در رزومه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر سابقه کار (دولتی، نیمه دولتی، خصوصی) بر گرفتن ویزا

سلام دوستان من یک گپ 6 ساله پس از تحصیل دارم که براش نتونستم که سابقه کاری جور کنم،ایا سفارت از ما گواهی سابقه کار می خواد ؟در اینصورت ایا این سابقه کار رو استعلام میکنه یا میشه که از خودمون ببریم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍElectrical Eng. , Rutgers, NJ

نقل قول نوشته اصلی توسط kataion نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک گپ 6 ساله پس از تحصیل دارم که براش نتونستم که سابقه کاری جور کنم،ایا سفارت از ما گواهی سابقه کار می خواد ؟در اینصورت ایا این سابقه کار رو استعلام میکنه یا میشه که از خودمون ببریم؟
    منم سابقه کارهام رو نوشته بودم ولی آفیسر مدرکی ازم نخاست. ولی تعداد بسیار زیادی سوال پرسید تا ببینه که دقیقا چیکار میکردم

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام به همه دوستانی که به این فروم سر میزنن به دلیل اینکه میترسن سابقه کارشون براشون مشکل ایجاد کنه
    من میخام تچربه خودم رو بهتون بگم. ببینید من کارشناسی ارشد برق مخابرات دارم. اصلی ترین سابقه کارم هم توی مرکز تحقیقات مخابرات ایران هست. البته چند تا سابقه کار دیگه هم داشتم که توی فرم DS160 کامل نوشتم. ولی سعی کردم که بین اون چیزی که به عنوان رزومه به دانشگاه دادم و فرم DS160 و اون چیزایی که به آفیسر سفارت میگم اصلا اختلاف تناقضی وجود نداشته باشه. در نهایت هم 36 روز طول کشید که از دوبی با این همه سابقه بد کلیر بشم. میخام بگم بهتون که اصلا نگران سابقه کارتون نباشید. دیگه وضعتون از من که بدتر نیست: مهندسی برق که بودم، تو جای مخابراتی دولتی کار میکردم (اینو در نظر بگیرید که اونا تقریبا فکر میکنند که کل مخابرات ایران الان دست سپاهه!)، توی آزمایشگاه وایرلس دانشگاه هم فعالیت داشتم، از طرفی گفته بودم که توی یه پروژه همراه اول هم بودم و ... که همه و همه جزو حساسترین نوع کارها برای سفارت هست. ولی در نهایت بعد از 36 روز کلیر شدم. برای خود من ثابت شد که صداقت و نداشت تناقض میتونه خیلی مهم باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط kataion نمایش پست ها
    اینو یه کاریش بکن من یه گپ یک سال و نیمه بعد از سربازی داشتم که سر این خیلی بهم گیر داد الان ازش خیلی دارو می ترسم.

Junior Member

دوستان یه سوال.
    من حدود 4 سال سابقه کار دارم که حدود 3 سالش توی نفت و گاز بوده و 1 سال و اندی بعد از اون در سیمان کار کردم. در C.V و S.o.p سابقه کارم رو در اون شرکت نفتی وگازی ( به خاطر معروفیتش ) ذکر کرده بودم. الان که می خوام برم سفارت می خوام یه گواهی کار 4 ساله از همون سیمان بگیرم و ببرم سفارت به عنوان job offer . و همچنین اون 3 سال رو حذف و 4 سال سابقه در سیمان رو فقط توش بیارم.
    جای من بودید خداوکیلی چکار می کردید ؟

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

اگه شما سه سال سابقه "بیمه شده" کار در شرکت نفت دارین، نمی تونین اظهار کنین که این سه سال (به همراه یک سال بعدش رو) در شرکت سیمان کار کردین. دوستان کلیرنس کار و سفارتی به سادگی متوجه این مساله میشن، و اگرچه ممکنه این دروغ در عمل اهمیت امنیتی نداشته باشه، اما شدیدا به اعتبار شما برای گرفتن ویزا لطمه میزنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Darkthrone نمایش پست ها
    دوستان یه سوال.
    من حدود 4 سال سابقه کار دارم که حدود 3 سالش توی نفت و گاز بوده و 1 سال و اندی بعد از اون در سیمان کار کردم. در C.V و S.o.p سابقه کارم رو در اون شرکت نفتی وگازی ( به خاطر معروفیتش ) ذکر کرده بودم. الان که می خوام برم سفارت می خوام یه گواهی کار 4 ساله از همون سیمان بگیرم و ببرم سفارت به عنوان job offer . و همچنین اون 3 سال رو حذف و 4 سال سابقه در سیمان رو فقط توش بیارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Politecnico نمایش پست ها
    اگه شما سه سال سابقه "بیمه شده" کار در شرکت نفت دارین، نمی تونین اظهار کنین که این سه سال (به همراه یک سال بعدش رو) در شرکت سیمان کار کردین. دوستان کلیرنس کار و سفارتی به سادگی متوجه این مساله میشن، و اگرچه ممکنه این دروغ در عمل اهمیت امنیتی نداشته باشه، اما شدیدا به اعتبار شما برای گرفتن ویزا لطمه میزنه.
    خوب به نظرتون چه کار کنم ؟ اگه بگم درجا ریجکتم، اگه نگم چند وقت بعد . البته این برای من سوال بوده که سفارت چه جوری به سوابق بیمه ایران دسترسی داره ؟
    نکته دوم اینه که اگه این جور که شما میگید باشه، پس دوستانی که امریه سربازشون در پروژه های نفت و گاز بودن و یا از طریق بنیاد نخبگان در وزارت دفاع گذروندن پس چه جوری ویزا گرفتن ؟ مگه US نمی تونه سوابق بیمه کسایی که در جاهای خیلی حساس مث وزارت دفاع کار کردن رو در بیاره ؟

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

من نگفتم کسانی که سابقه کار شرکت نفت دارن یا مثلا امریه وزارت دفاع یا .... بودن، ریجکت میشن! این حساسیت ها فقط رو زمان و دقت بررسی تاثیر میگذاره
    من گفتم اظهارات دروغ نکنین وگرنه این عدم صداقت به اعتبار شما برای گرفتن ویزا لطمه میزنه

خوب به نظرتون چه کار کنم ؟ اگه بگم درجا ریجکتم، اگه نگم چند وقت بعد . البته این برای من سوال بوده که سفارت چه جوری به سوابق بیمه ایران دسترسی داره ؟
    نکته دوم اینه که اگه این جور که شما میگید باشه، پس دوستانی که امریه سربازشون در پروژه های نفت و گاز بودن و یا از طریق بنیاد نخبگان در وزارت دفاع گذروندن پس چه جوری ویزا گرفتن ؟ مگه US نمی تونه سوابق بیمه کسایی که در جاهای خیلی حساس مث وزارت دفاع کار کردن رو در بیاره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

دوستان یه سوال.
    من تجربه خودم رو در پست های 58 و 59 در صفحه قبل گفتم. علاوه بر اون میخام یه توصیه ای هم به شما داشته باشم. به نظرم شما اگه نمیخاید انکار کنید که در این شرکت های نفتی و گازی کار میکردید، یه جورایی یه چیزی سر هم کنید که مثلا در این شرکتها سر و کارتون با دولت نبوده و مثلا کارهای تحقیقاتی میکردید یا مثلا بگید که من در یکی از واحدهاش کار میکردم که مشتری خصوصی داشتیم و یا مثلا بگید که استاد بودید و اونجاها یه دوره هایی برای کارمندان برگزار میکردید و سر و کارتون با تدریس و تحقیق و کارهای دانشگاهی بوده و خلاصه یه چیزی سر هم کنید که حساس نباشه. ولی به شدت دقت کنید بین فرم دی اس و رزومه و مطالبی که در مصاحبه میگید تناقض نباشه.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

My dear friend: you answer is simple! Sine you have been working in special organizations like petroleum/defense industries your case will be cautiously considered and processed; That's all.
    Politecnico means your case neither will completely be ok nor will be rejected
    Good luck

بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)