نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: سوال در مورد سیستم GPS

ApplyAbroad Senior Veteran

Thumbs up سوال در مورد سیستم GPS

درود

دوستان من دارم روی پروژه ای کار می کنم که نیاز به اطلاعاتی در زمینه GPS و کیت های LPS دارم . سوالی که دارم این هست که سرعت انتقال داده ها در هر ثانیه در سیستم GPS چقدر هست ؟

و کیت های GPS چند نوع می باشند و ... ؟

با سپاس

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد سیستم GPS

نقل قول نوشته اصلی توسط FanTasTic نمایش پست ها
    درود

دوستان من دارم روی پروژه ای کار می کنم که نیاز به اطلاعاتی در زمینه GPS و کیت های LPS دارم . سوالی که دارم این هست که سرعت انتقال داده ها در هر ثانیه در سیستم GPS چقدر هست ؟

و کیت های GPS چند نوع می باشند و ... ؟

با سپاس

محمدرضا
    سلام برادر

محمدرضا جان LPS ها الان بعید میدونم استفاده زیادی داشته باشن در حد جاهایی هستش که کاوریج GPS نباشه و خیلیییییی روش براش هست بستگی داره کدومشو بخای دنبال کنی اطلاعات survay ندارم در اختیارت بزارم با عرض پوزش
    برای GPS هم به نظر من خودتو خیلی درگیر نکن باهاش انواع اقسام ماژول آماده وجود داره که دستورات خیلی خوبی براشون پیاده سازی شده و هرچی لازم داشته باشی رو در اختیارت قرار میدن و به طبع با در نظر گرفتن encapsulation هاشون سرعت گرفتن اطلاعاتش از ماهواره و ... اصلا ربطی به مایی که از خروجی اطلاعاتش استفاده میکنیم نداره ،من با یه موردش کار کردم خروجی TTL داشت دستورات خیلی خوبی هم داشت البته الان یه مقداری دقتشون بیشتر شده و پروتوکلاشون هم متنوع شده، به نظر من خیلی خودتو درگیر ریزش نکن و از همین ماژولای موجود در بازار استفاده کن، میتونی یه سر به سایت این فروشگاه آنلاینا بزنی میبینی انواعشو

چند نوع میباشند از چه نظر منظورته؟!
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    سخت افزار، دانشگاه تهران

در GPS فرکانسی هست که بهش می گن فرکانس f0، این فرکانس دقیقا 1.023 مگاهرتزه، نتیجتا سرعت نمونه برداری که نرخ نایکویست هستش برابر با 2Xf0 هست. این حداقل نرخ پردازش اطلاعات در سیستم های GPS است. در هنگام انتقال اطلاعات از تکنیک ماجولیشن اسستفاده می کنن یعنی فرستنده بعد از اینکه اطلاعات با نرخ 2f0 را تولید کرد، اطلاعات را می فرسته به باند 1.5 گیگا هرتز و گیرنده هم اول برعکسش می کنه و بعد با نرخ 2Xf0 پردازش می کنه

درود

بی نهایت سپاسگزارم عرضم بحضورتون به نظر شما چطوری میشه یه LPS در یک اتاق برای دریافت اطلاعات موقعیتی با 3 بعد ایجاد کرد ؟ به این معنا که ما با 4 دکل در 4 نقطه انزوایی اتاق و کیت های گیرنده GPS می تونیم این حالت رو ایجاد کنیم ؟ اگر بله . ممنون میشم اگر مراجعی در این رابطه از نظر مقاله از نظر کتاب وجود داشته باشد به من معرفی کنین ؟

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    سخت افزار، دانشگاه تهران

چیزایی که می گم فقط حدسیات منه
    احتمالا چیزی که می گید عملیه، چرا؟ چون نوعی از GPS وجود داره به نام Assisted GPS که ایستگاه های زمینی هم یک جوری در ارسال امواج GPS به کمک ماهواره ها میان. در البته در ایران ساپورت نمیشه، ساپورت نمیشه یعنی ایستگاه های زمینیش وجود نداره. احتمالا این آپشن را توی گوشی های موبایل دیدید. بنابراین این Assisted GPS میشه یه چیزی مثل همونی که شما میخواهید یعنی LPS با گیرنده GPS

در GPS از تکنیکی به نام CDMA استفاده میشه تا ماهواره ها اطلاعات خودشونو روی یک فرکانس ارسال کنند ولی اطلاعات با هم قاطی نشه. بنابراین شما اگر می خواهید از گیرنده GPS مثلا یک موبایل استفاده کنید باید فرستنده شما هم مثل فرستنده GPS عمل کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)