صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: تفاوت کارگو با فریت

پیش فرض پاسخ : تفاوت کارگو با فریت

کارگو ارزونتره یا فریت؟
    من میخوام خودم برم بعد چند روز خانواده وسایلمو بفرستن آلمان.
    هر کدوم چقدر طول میکشه و هزینش چقدر تفاوت داره؟
    ترخیص کالا راحته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dichter نمایش پست ها
    کارگو ارزونتره یا فریت؟
    من میخوام خودم برم بعد چند روز خانواده وسایلمو بفرستن آلمان.
    هر کدوم چقدر طول میکشه و هزینش چقدر تفاوت داره؟
    ترخیص کالا راحته؟
    ببنيد ما دو نوع مسير هواپيمايي داريم يكي مسير هواپيمايي هاي باربري يا كارگو و يكي مسافربري
    مثلن شركت هواپيمايي امارت به بندرعباس پرواز داره ولي هيچ مسافري رو نميبره در اين مسير بلكه فقط بار مي بره
    كارگو معمولن باهاش محموله هاي بزرگ تجاري حمل ميشه ولي فريت يه محدوديت باري داره و حتمن بايد مسافر خودش توي اون مسير پرواز داشته باشه
    درواقع فريت باري هست كه با هواپيماي مسافربري حمل ميشه
    معمولن بار زير 100 كيلو رو ارزش نداره شما فريت كنيد چه برسه به كارگو
    يعني بهتره جريمه اضافه بار بديد و با خودتون حملش كنيد
    هر كدوم نرخ خودشون رو دارند دقيق نميشه گفت كدوم ارزونتر و گرونتر هست
    كارگو به هر شهر هم ميسر نيست
    ولي فريت به هرشهري كه ارلاينز پرواز داره ممكن هست

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    ببنيد ما دو نوع مسير هواپيمايي داريم يكي مسير هواپيمايي هاي باربري يا كارگو و يكي مسافربري
    مثلن شركت هواپيمايي امارت به بندرعباس پرواز داره ولي هيچ مسافري رو نميبره در اين مسير بلكه فقط بار مي بره
    كارگو معمولن باهاش محموله هاي بزرگ تجاري حمل ميشه ولي فريت يه محدوديت باري داره و حتمن بايد مسافر خودش توي اون مسير پرواز داشته باشه
    درواقع فريت باري هست كه با هواپيماي مسافربري حمل ميشه
    معمولن بار زير 100 كيلو رو ارزش نداره شما فريت كنيد چه برسه به كارگو
    يعني بهتره جريمه اضافه بار بديد و با خودتون حملش كنيد
    هر كدوم نرخ خودشون رو دارند دقيق نميشه گفت كدوم ارزونتر و گرونتر هست
    كارگو به هر شهر هم ميسر نيست
    ولي فريت به هرشهري كه ارلاينز پرواز داره ممكن هست
    نرخ جریمه اضافه بار در مسیر استرالیا با پرواز قطری از قراری هر کیلو چند هست؟
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    نرخ جریمه اضافه بار در مسیر استرالیا با پرواز قطری از قراری هر کیلو چند هست؟
    براي استراليا جريمه هاي وحشتناكي براي اضافه بار وجود داره اگه اشتباه نكنم كيلويي 50 دلار هست تا مسافر رو منصرف كنند از بردن اضافه بار
    اطلاعت دقيقش رو مي تونيد از كارمندهاي ترافيك قطري در فرودگاه امام بپرسيد

من برای آلمان یه سری وسیله میخوام بفرستم.
    باید به کجا مراجعه کنم؟ و هزینش چقدر میشه؟ کارگو زودتر میرسه یا فریت؟ کدوم امنتره؟ و کدوم ارزونتر؟
    واسه کرگو باید برم دفتر مرکزی پست ایران ،4راه لشگر یا جای دیگه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dichter نمایش پست ها
    من برای آلمان یه سری وسیله میخوام بفرستم.
    باید به کجا مراجعه کنم؟ و هزینش چقدر میشه؟ کارگو زودتر میرسه یا فریت؟ کدوم امنتره؟ و کدوم ارزونتر؟
    واسه کرگو باید برم دفتر مرکزی پست ایران ،4راه لشگر یا جای دیگه؟
    بايد به قسمت كارگو فرودگاه امام مراجعه فرماييد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-Isfahan University of Technology

با سلام و درود با دوستان
    من یه سوال داشتم در مورد فریت . آیا برای فریت کردن باید حتما در مدت زمان محدودی پس از تاریخ پرواز باشه یا اینکه مثلا اگر چند ماه هم از تاریخ پرواز گذشته باشه می‌شه فریت کرد؟
    با تشکر فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim1364 نمایش پست ها
    با سلام و درود با دوستان
    من یه سوال داشتم در مورد فریت . آیا برای فریت کردن باید حتما در مدت زمان محدودی پس از تاریخ پرواز باشه یا اینکه مثلا اگر چند ماه هم از تاریخ پرواز گذشته باشه می‌شه فریت کرد؟
    با تشکر فراوان
    سلام
    فريت بار با بليت مسافر فقط ممكن هست
    نميشه بعد از اينكه مسافر رفت باری رو فريت كرد

Junior Member

میشه لطفا بگید مدت زمانی که طول میکشه بار از طریق کارگو برسه چقدر هست؟

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

دوستان سلام. من تجربه خودم رو در مورد فریت میگذارم، شاید به درد بقیه بخوره:
    من هفته پیش با قطر به برلین پرواز داشتم. چون بارم زیاد بود اول آمار اضافه بار رو گرفتم که دیدم اصلاً به صرفه نیست (کیلویی 50 دلار). برای همین رفتم دنبال فریت و یک چمدون 32 کیلویی (شامل کتابهای درسی، داروها، خشکبار، کفشها و یه سری لباس) رو برای فریت بردم. اول از لوفتهانزا قیمت گرفتم که گفت کیلویی 5.5 دلاره، و خود اون آقایی که توی دفترش بود پیشنهاد داد با همون قطر که خودم باهاش پرواز داشتم یا پگاسوس که ارزونتره فریت کنم. قطر هزینه فریت رو گفت 3.5 دلار برای هر کیلو، و پگاسوس گفت 1.70 دلار که خیلی مناسب بود. فقط از اونجا که سابقه پگاسوس در خصوص بار زیاد جالب نیست همه اش میترسیدم که بارم گم و گور بشه!
    پرواز من روز یکشنبه بود ولی شنبه آخر وقت (ساعت 1 بعدازظهر) بارم رو بردم فرودگاه. بلافاصله تشکیل پرونده دادم و ارزیاب هم یه نگاه سر سری انداخت و وقتی گفتم دانشجو ام و اینم لوازم شخصیه اصلاً توی چمدون رو نگاه هم نکرد! متأسفانه هم چون دفعه اولم بود یه ضرر زیاد کردم و اون این بود که بار کمتر از 45 کیلو به قیمت همون 45 کیلو حساب میشه (مال من 32 کیلو بود و همین جا برای 13 کیلو الکی پول دادم که اگه میدونستم حتماً همون 45 کیلو می بردم).
    اولش بهم گفتن فردا فرستاده میشه، ولی بارم سه شنبه رسید برلین و خودشون زنگ زدن بهم و گفتن بار شما رسیده میتونین بیاین تحویل بگیرین. من هم جمعه رفتم بارم رو تحویل گرفتم.
    مشکل دیگه ای که برام پیش اومد این بود که فرودگاهی که پروازهای پگاسوس اونجا میشینه نزدیک 3 ساعت با برلین فاصله داره (فرودگاه اصلی برلین نیست) و این خودش یه معطلی خیلی زیاد داشت. موقع تحویل گرفتن بارم هم هیچ مشکلی نداشتم فقط 40 یورو هم ازم پول گرفتن که بابت ایاب ذهاب و دو روز انبار و حمل بار روی چرخ دستی و از این چیزها بود که هیچ جا بهم نگفته بودن همچین هزینه ای هم ممکنه باشه. ولی خدا رو شکر بارم هم سالم بود و هیچ مشکلی نداشت.
    امیدوارم این اطلاعات به دردتون بخوره و مثل من به خاطر ناآگاهی متحمل هزینه اضافه نشید.
    موفق باشید.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)