صفحه 35 از 36 نخستنخست ... 252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 351

موضوع: عنوان ایمیل به استاد چی باید باشه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عنوان ایمیل به استاد چی باید باشه؟

سلام
    دنبال این کلمات بگردید:
    people , directory , faculty
    موفق باشید

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط shanli2 نمایش پست ها
    دوستان به نظرتون میتونم به دو استاد که هر دو در یک دانشگاه تدریس میکنن نامه بزنم؟ یا کار درستی نیست؟

دوست عزیز به هیچ وجه این کار رو نکنین. بار ها هم تو همین فروم گفته شده.
    این فقط تو ایران هست که استادا یکدسگه رو نشناسن یا بایکدیگه رفت و آمد نداشته باشن یا با همدیگه هماهنگ نباشن یا رقیب یکدیگه باشن و ....
    در کشور هایی که هدف ما هستن اساتید کاملاً با یکدیگه هماهنگ و یکدست بوده و دانشجو های یکدیگه رو می شناسن و دائم با یکدیگه در تماس و مکاتبه و مشاوره و مصاحبت هستن. وقتی شما به یه استاد ایمیل میزنین ایشون موضوع رو شاید یا تمامی اساتیدی که تو اون فیلد و رشته فعالیت می کنن در میان میذاره تا ببینه تمایل دارن باهاتون همکاری کنن یا نه. به هیچ وجه با بیش از یک استاد از یک دانشگاه مکاتبه و تماس نداشته باشین.

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط Mirzaii نمایش پست ها
    با سلام. دوستان میخواستم یه سوال بپرسم که ممکنه یکم خنده دار باشه . من توی سایت دانشگاه ها میرم و میخوام لیست اساتید رو پیدا کنم تا ببینم چه کسی توی چه حوزه ای فعالیت کرده تا استاد منطبق به حوزه خودم رو پیدا کنم ، میرم توی دانشکده ها و خلاصه به نتیجه نمیرسم . میتونید راهنمایی کنید از کدوم قسمت میتونم به لیست اساتید هر دانشگاه دسترسی پیدا کنم ؟
    ممنون
    این تا حدودی مسئله من هم هست. در خیلی از دانشگاه ها یا لیست اعضای هیئت علمی رو نمیشه پیدا کرد، یا اطلاعاتی ازشون نگذاشتن، یا رزومشون رو نمیشه دانلود کرد یا فیلد فعالیت و تخصصشون معلوم نیست و ..... تو دانشگاه های ایران هم بعضاً همین مشکل هست. خیلی جاها یا در سایت دانشکده دنبال people, faculty and staff, commitee و .... باید بگردین یا در سایت کلی دانشگاه چنین چیزی میشه پیدا کرد، یا اگه هیچ کاری نتونستین بکنین (مثل دانشگاه پلی تکنیک میلان که کلا رزومه استاداشون ایتالیاییه ....) تنها راهش اینه که تو فیس بوک و اینا دانشجو هایی هم رشته گه تو این دانشگاه ها هستن پیدا کنین و یاهاشون تماس داشته باشین. دانشجو ها خیلی بیشتر و کامل تر از رزومه و فلان میتونن کمکتون کنن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shanli2 نمایش پست ها
    دوستان به نظرتون میتونم به دو استاد که هر دو در یک دانشگاه تدریس میکنن نامه بزنم؟ یا کار درستی نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    دوست عزیز به هیچ وجه این کار رو نکنین. بار ها هم تو همین فروم گفته شده.
    این فقط تو ایران هست که استادا یکدسگه رو نشناسن یا بایکدیگه رفت و آمد نداشته باشن یا با همدیگه هماهنگ نباشن یا رقیب یکدیگه باشن و ....
    در کشور هایی که هدف ما هستن اساتید کاملاً با یکدیگه هماهنگ و یکدست بوده و دانشجو های یکدیگه رو می شناسن و دائم با یکدیگه در تماس و مکاتبه و مشاوره و مصاحبت هستن. وقتی شما به یه استاد ایمیل میزنین ایشون موضوع رو شاید یا تمامی اساتیدی که تو اون فیلد و رشته فعالیت می کنن در میان میذاره تا ببینه تمایل دارن باهاتون همکاری کنن یا نه. به هیچ وجه با بیش از یک استاد از یک دانشگاه مکاتبه و تماس نداشته باشین.
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم

با نظر دوست قبلی موافقم تا حدی ولی نه به غلظتی که ایشون گفتند
    بستگی به گروه های مختلف داره. خیلی وقت ها اصلا اینجوری نیست و استادهای اینور مریخی نیستند و اتفاقا روند کلی شون (راجع به دیتیل حرف نمیزنم) دقیقا شبیه همون چیزیه که توی ایران هست
    موارد مخالفشم هست
    استادهای اینور خیلی هاشون متفاوت هستند و خیلی خوب هستند و خیلی هاشونم اصلا ادم های عجیب و غریبی نیستند و خیلی هاشونم هم از لحاظ علمی و حتی از لحاظ رفتاری از خیلی از استادهای خودمون پایین تر هستند

شما حتما و حتما این حق رو دارید به استادهای مختلف حتی توی یه گروه پیام بدید در این هیچ شکی نیست
    موردی که گفته میشه اینه که به استادها به صورت همزمان ایمیل نزنید و مکاتبه همزمان شاید ایده ال نباشه
    شما به استادها اولویت بدید و بر طبق اولویتتون باهاشون در ارتباط باشید

استاد اولی که جواب نداد بر اساس زمانبدنی خودتون (دوستان بعد از ده روز ایمیل رو دوباره میفرستند و بعضی از دوستان سر یک ماه دوباره ایمیل رو میفرستند و .... تعداد و زمانبندی و اینی که چقدر میخوایید منتظر بمونید یه بحث دیگه ست) اونوقت شما سراغ نفر دوم توی لیستتون میرید و ایمیل میزنید
    خیلی وقت ها استاد اولی ممکنه پوزیشنی نداشته باشه و استاد دوم شاید داشته باشه
    حتی اگه در ارتباط هم باشند شما کار اشتباهی نکردی. استاد اولی به شما جوابی نداده و به همین دلیل شما استاد دوم رو دارید امتحان میکنید.
    این کار اصلا اشتباه نیست

ولی اینی که شما به یه سری از استادها همزمان ایمیل بزنید و گاهی دوستان به استادهایی با زمینه های کاری کاملا متفاوت توی یه گروه ایمیل میزنند و کارهای ازین دست خب ایده ال نیست

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mkb نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    مثلا بخوایم برای یک پوزیشن PhD که عنوان اون هم مشخص هست و در یکی از دانشگاههای اروپا ارائه شده با استاد مربوطش مکاتبه کنیم، چه سابجکتی تو این حالت پیشنهاد میدیدن؟
    نوشتن عنوان پروژه خوبه در سابجکت یا خیر؟
    اینم بگم که عنوان این پوزیشن خیلی طولانیه .
    سپاس.
    سعی کنید عنوان ایمیلی که میزنید جذاب باشه برای استاد (اگه نباشه نخونده میتدازتش تویه trash) یه جوری که general interest استاد رو پوشش بده
    -اون نامه ای که توی ایمیل میزنید نقش حیاتی تویه باز شدن رزومه شما توسط استاد داره پس سعی کنید جذاب بنویسیدش که استاد رو ترغیب کنه رزومه شما رو دانلود کنه (خیلی از اساتید تویه این مرحله غربالگری میکنن)
    -تنها اکتفا به دپارتمانه هم نام با رشته لیسانس یا ارشدتون نکنید

سلام خسته نباشید
    برای دوره ی دکتری باید ایمیل ارسالی به اساتید دانشگاه ها چه محتوی داشته باشد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Nilouououfar نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    برای دوره ی دکتری باید ایمیل ارسالی به اساتید دانشگاه ها چه محتوی داشته باشد؟
    1.معرفی خود 2. بیان علاقمندی و تجربیات 3.بیان درخواست خود از استاد 4.تشکر و قدردانی از استاد

Junior Member

سلام دوستان گرامی

من با یه مشکل مواجه هستم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. بنده قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد رو دارم (Second master) . رشته قبیلم برای مستر Entomology بوده و رشته هایی که الان میخان اپلای کنم Forestry یا Ecology و رشته هایی هست که بیسشون کشاورزی هست . لیسانس من هم کشاورزی (گیاهپزشکی) بوده. ولی استادها یا جواب نمیدن و یا میگن برو تو زمینه کار خودت دنبال استاد بگرد!
    تو زمینه کار خودم که دلیلی نداره دوباره مستر بخونم. سوالم اینه که من چه طوری این استادها رو مجاب کنم که علاقه مند به ریسرچ اونها هستم و میخام تغییر گرایش بدم؟

Junior Member

سلام....یه سوال داشتم
    من از پایانامه ارشدم دو تا ایده دارم که جواب گرفتم...میخواستم تو ایمیل یا CV چه طور باید برای استاد بیانشون کنم؟؟؟؟
    یا اینکه تو CV باید همون اول کار بیارم؟؟یا فقط بگم من دو تا پروپوزال دارم
    ممنون میشم اگر راهنماییم کنید..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    HEC MONTREAL

سلام وقتتون بخیر

نمونه نامه ارسالی به استاد و یا یک سمپل اکر درستان لطف کنن سپاسگزارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)