صفحه 7 از 36 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 351

موضوع: عنوان ایمیل به استاد چی باید باشه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نامه به استاد

سلام دوستان:
    مي خواستم بدونم براي گرفتن پذيرش حتماً بايد با يك استاد در ارتباط بود يا فرستادن يك سي وي كامل به دانشگاه كفايت مي كنه؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نامه به استاد

نقل قول نوشته اصلی توسط sepide22
    سلام دوستان:
    مي خواستم بدونم براي گرفتن پذيرش حتماً بايد با يك استاد در ارتباط بود يا فرستادن يك سي وي كامل به دانشگاه كفايت مي كنه؟
    برای گرفتن فاند باید با استادها مکاتبه کنید و رزومتون رو واسشون بفرستید ولی خیلیل هم بودن که با استادها ارتباط نداشتن و فاند گرفتن. کلا کارتون راحتتر میشه واسه فاند گرفتن. تو بعضی دانشگاهها هم تصمیم گیری بر عهده graduate committee هست و استاد نقش زیادی نداره ولی در کل ایمیل زدن با اساتید اگه سودی نداشته باشه (که معمولا داره) ضرری هم نداره
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

پیش فرض مسائل مربوط به نامه نگاری با اساتید ، لطفا کمک کنید.

من برای ms در computer science برای fall2009 میخوام اقدام کنم. همونطور که خودتون می دونید بعد گرفتن BS آدم یک دید کلی راجع به فیلدهای مختلف داره وهنوز کار تخصصی نکرده .در هر حال من دارم تو دانشگاه ها در زمینه های کاری استید جستجو می کنم .و 3 فیلد کلی برای خودم درنظر گرفتم که علاقم تو اون قسمتها بیشتره .
    1- مباحث مربوط به data management,data maining
    2- مباحث مربوط به روشهای مهندسی نرم افزار ، کامپایلر
    3- مباحث مربوط به سیستم عامل و شبکه های بیسیم

1-اما کارهاو مقاله و پروژه هایی که انجام دادم بیشتر در فیلد1 بوده ، به نظرتون email زدن به اساتید در فیلد 2 و3 وقت تلف کردنه چون کار خاصی در اون بخشها انجام ندادم علاقه خالی کافی نیست ؟

2- مطرح کردن این 3 فیلد در رزومه با هم به عنوان research interestغیر حرفه ای به نظر میاد ، گویی شناخت کاملی رو این مباحث ندارم و سرسری نوشتم ؟

3- هنگام email به اساتید ، نوشتن آدرس گروهی از اساتید جلوه بدی داره یعنی بهتر است هر email شخصا برای استادخاصی باشد یا این مسائل خیلی مهم نیست و متن نامه مهم است ؟(البته اساتید از دانشگاه های مختلف)
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به نامه نگاری با اساتید ، لطفا کمک کنید.

من خودم دیدم استاد ها رو دوتا موضوع ممکنه یک نفر رو بگیرند:

اینکه زمینه تحقیقی چی بوده و یا اینکه زمینه علاقمندی و یا interest چی بوده

اساتید گاهی دنبال این هستند که شما زمینه های نزدیک به کار اونا داشته باشی و هرچی بیشتر match باشی بهتر هم جواب میگیری
    گاهی هم اونا میبینند شما علاقمند هستی اگرچه خیلی هم match نیستی
    من در هر دوحالت جواب گرفتم
    بنابراین:
    اگه خیلی هم زمینه هاتون یکی نیست شانس مانور دادن روی علاقمندی رو اون موضوع رو به استاد نشون بده - چیزی که مهم هست اینه که استاد زمینه پشتکار و گیر دادن شما رو بفهمه

- در مورد ایمیل: من ایمیل جدا جدا دادم نه گروهی
    چون ممکنه استاد فکر کنه فقط داری آمار ایمیل میبری بالا بدون اینکه واقعا رو زمینه خاصی و یا اون شخص و زمینه ههای تحقیقش زوووم کرده باشی
    یه نمه به نطر من بهتره جدا جدا بدی

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : subject ایمیل به استاد چی باید باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavash2008
    به نظر من این سابجکت خیلی خوبه:
    PhD Applicant
    به نظر من خیلی بده! دلایلش رو هم قبلا گفتم. چنین ایمیلی رو خیلی از استادها باز نمی‌کنند. یک نمونه که می‌تونه خوب باشه اینه:
    Interested in doing research on X as a PhD student
    یا فقط
    Doing research on X as a PhD student

که X اسم رشته‌ی خاص یا پروژه‌ایه که استاد روش کار می‌کنه.
    این عالیه! من ظرف سه روز باهاش جواب گرفتم. خودم رو مشتاق انجام دادن پروژه تو زمینه مورد نظر استاد(البته فعلا تو ایران ) معرفی کردم. اشاره ای البته به اپلای نکردم . چون اول سال دوم فوق هستم. فقط ازش خواستم تو این زمینه (که من می خوام تمام تحقیقات انجام شده توسط خودمو از این به بعد تو همین زمینه متمرکز کنم=اینها رو هم آوردم) به من راهنمایی بده. این به نظر من ایده خوبیه. تا نظر بقیه چی باشه!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

پیش فرض میشه میل منو تصحیح کنین و نظر بدین

من این میل رو به چند تا استاد توی کانادا فرستادم راستش برای همه مشابه فقط subject رو با توجه به زمینه کاری استاد تغییر دادم
    ولی فقط به غیر از جواب زیر از یک استاد دیگه جوابی نگرفتم:

Dear sima
    You are welcome to apppy to the University of Calgary. Just start from the online pre-application.

میل من:
    subject:interested in doing research in computer network as a m.sc student:
    Dear Professor.

My name is Sima-.I am a recent graduate of Computer Science From Kashan university in kashan Iran .I Have found your research area very interesting and it well matches my background and plan of study .I would very much appreciate your kind reply about the possibility of further communication.

Best regard

راستش گفتم بعد رزومه بفرستم شاید بهتر باشه
    میشه میل منو تصحیح کنین و البته در مورد جواب اون استاد هم نظر بدین من باید جوابی بهشون بدم یا نه

پیش فرض پاسخ : میشه میل منو تصحیح کنین و نظر بدین

My name is Sima-. I've graduated with the B.S. degree in Computer Science From Kashan university in kashan , Iran .I Have found your research area very interesting and it well matches my background and plan of graduate studies .I would appreciate your kind reply about the possibility of further communication.

Best regards

Senior Member

به نظر من توي emailتون اول بگين مثلا به فلان چيز علاقه دارين. بعد بگين که ديدم به research شما نزديکه و خيلي علاقه دارم توي گروه شما باشم. اينجوري نشون ميده که علايق و اهدافتون واسه خودتون مشخصه و نامه template به همه استادا نيست!
    رزومه رو هم با همين اولين email بفرستين. بايد رزومه شما رو نگاه کنن تا بتونن از روي اون 1 تصميمي بگيرن.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    حتما در قسمت subject به زمينه مشترك كاريتون با استاد اشاره كنيد. اين كار ايميل شما رو از يك حالت template براي تمام اساتيد خارج مي كنه.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

از جواب همه ممنونم
    فقط آیا من با این تغییراتی که گفتین دوباره به همون اساتید میل بزنم
    و اینکه باید به استادی گه گفته pre application کن جوابی بدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)