صفحه 9 از 36 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 351

موضوع: عنوان ایمیل به استاد چی باید باشه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : میشه میل منو تصحیح کنین و نظر بدین

سلام بچه ها
    من که تو فروم گشتم با اصول نامه نگاری اشنا شدم و اما تقریبا همه نامه هایی که نوشتم خیلی طولانی شدن میشه در مورد این نامه نظر بدید
    Dear Dr. Simon

I have B.S degree in ....from ...in IRAN and going to continue my education. In the on-line search I became familiar with McMaster University and since I was interested in the research subjects related to nanotechnology I found your name in the university website. I became very interested in your research interest Polymer Nanocomposites. I have basic backgrounds in both Polymer Composite and Nanotechnology, so I think my backgrounds will fits me with the position well.

My B.S project’s research was in the field of Nanotechnology. I worked on the synthesis of Carbon Nanotube with Supercritical Toluene. I also have done a research on synthesis of carbon nanotube with Laser Ablation, Arc Discharge and CVD methods. In addition, I have passed my internship period in the Mashhad Sadra company which make polymer composite products and became familiar with ways of manufacturing composite material. Polymer Nanocomposites sounds a very novel and interesting area of research to me .I think our country really lacks this technology. My CV is attached which further demonstrates my qualifications.

If you need more information I will be so glad to answer. Thank you so much for your consideration. I will be so happy to know about your response.
    اگه به نظرتون لازم هست جایی رو حذف کنم یا تغییراتی بدم خوشحال میشم نظرتونو بدونم.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

To Judi:

I have a B.S degree in ....from ...in IRAN and going to continue my study in a graduate program. After reviewing the site of the university, I became more familiar with some research areas offered by the professors.
    I studeid your research feilds, and believe they mostly deal with Polymer Nanocomposites. As I have basic backgrounds in both Polymer Composite and Nanotechnologywas, besides I am very interested in such research subjects related to nanotechnology, I think my backgrounds will possibly well match the areas you are working on. Therefore, I would be very pleased if you could assess my abilities and background and see if you could ,as an advisor, accept me as your graduate student.
    My B.S project’s research was in the field of Nanotechnology. I conducted some research on the synthesis of Carbon Nanotube with Supercritical Toluene. I also have done a research on synthesis of carbon nanotube with Laser Ablation, Arc Discharge and CVD methods. In addition, I have passed my internship period in the Mashhad Sadra company which make polymer composite products and became familiar with ways of manufacturing composite material. Polymer Nanocomposites sounds a very novel and interesting area of research to me
    . My CV is attached which further demonstrates my qualifications.

Should you need more information , I would be so glad to provide in detail. Thank you so much for your consideration. I will be so happy to know about your response

Junior Member

سلام
    ممنون که وقت گذاشتین.خیلی از اشکالاتم رفع شد .مشکل اساسی من اینه که تقریبا همه نامه هایی که میفرستم حجیم می شن میترسم اصلا استاده حوصله نکنه نامه رو بخونه و وحشت کنه . اخه نامه هایی هم که دیدم بچه ها نوشته بودن کوتاه بودن ولی من هر کار میکنم نمی تونم نامه هامو خلاصه تر کنم .به نظرتون نباید جاهاییشو حذف کنم؟؟؟؟؟

Senior Member saheb آواتار ها

fبه نظر من نامه هر چه خلاصه تر باشه بهتره
    استادي كه صد تا ميل دريافت مي كنه حوصله نداره كه اسن همه متن را بخونه
    نامه اي بنيويسد و در آن مزيتهاتون را كه جلب توجه مي كنه بگيد
    اينكه معدلتون بالاست
    اينكه تافلتون بالاست
    استادا اكثرا نامه هاي طولاني را نمي خونند
    HAPPINESS

رشته و دانشگاه

to Roya:

اگه بگذاری هم بد نیست به نظر من- اگه نگذارید هم اگه استاد مایل به ادامه بحث در مورد شما باشه حتما خودش همچین چیزایی رو میخواد ازتون- معمولا کسی اینکارو بعنوان مرجع همون اول کار در ایمیل قرار نمیده

to Judi:
    صاحب درست میگه دقیقا- من تو پست بعدیم یک فایل میگذارم در مورد ایمیل نویسی و نکات مهمی که باید بدونیم که تایید کننده اینه که نباید ایمیل ها طولانی باشه- خیلی جاهاش بدرد ما ها واسه نوشتم ایمیل به اساتید میخوره- یه سری ریزه کاری هم داره اگه بخونید بد نیست
    اما من خودم نامه هام حداقل یک و نیم برابر فعلی شما بود- اما متاسفانه یا خوشبختانه نمیتونستم واسه اینکه نامم کوتاه بشه بیام از مهمترین eyecatcher هام در نوشتن نامه صرف نظر بکنم تا حدی که یک کاما رو نتونستم فدای کوتاه شدن کنم
    ببینید اساتید سریع با یک نگاه نامه رو میخونن- کارشون رو بلدند- و اونجاهایی که باید بخونند رو میخونند- دلیل خوبی دارم واسه حرفم
    مثلا دیدید بعضی از اساتید اصلا مهم نیست نمرات شما چند هست بلکه میخواند ببنید زمینه کاریتون چقدر مرتبط هست
    برخی (مثل استاد خودم) اصلا گیر زیادی روی زمینه کاریم نبود بلکه نمره هام رو روش زووم کرده بود
    گاهی هیچ کدام مهم نیست و استاده اصلا چیزی نمیخونه و میگه برید اپلای فعلا
    پس توصیه من اینه که خودتون رو بگذارید جای استاد ببینید از کدوم قسمت نامتون خسته میشه و یا بدردش نمیخوره
    شک نکنید کم کم خیالتون راحت میشه که حالا یه نمه هم طولانی شد خیلی عامل بازدارنده واسه نخوندنش نیست
    نوشتن یک ایمیل طولانی مثلا به شهردار منطقه مبنی بر اینکه این به پارک ها بیشتر رسیدگی کنید بله بد هستش- کارمند دفترش شاید عنوان اون رو هم نخونه-
    اما مسئله ایمیل به اساتید که میخواند تا حد فاند دادن شما رو بررسی کنند مسئله دیگه ایه

حالا فایل پست بعدی من رو بخونیم- و در ایمیل ها نکاتیش رو در نظر بگیریم

YOURS

رشته و دانشگاه

مناسب برای دانستن اطلاعات کلی برای نوشتن ایمیل ها
    منبع : نشریه اینترنت

تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Senior Member saheb آواتار ها

پیش فرض پاسخ : subject ایمیل به استاد چی باید باشه؟

من subjedtam را اينگونه انتخاب مي كردم

question on PHD program in STS( Ecofeminism_

داخل پرانتط research interest را به ظور خلاصه مي آوردم
    HAPPINESS

برام جالبه که نظرتون رو درباره فرم زیر برای شروع یه همچین نامه ای بدونم:

I am a student of mechanical engineering who recently received a MSc. form University of …, Iran
    I am a student of mechanical engineering who have recently received the MSc. degree , form University of …, Iran

Junior Member

سابجکت هر چی باشه باید این دوتا ویژگی رو داشته باشه:

اول: مربوط به مطلب داخل ایمیل باشه، مثلا "Dear Prof. X" خیلی جالب نیست. خیلی ها رو دیدم که توی سابجکت ایمیل مینویسن "سلام". مگه شما تو ایمیلت میخای در مورد فواید سلام کردن صحبت کنی که سابجکت رو گذاشتی سلام.

دوم: اینکه استاد فکر نکنه این ایمیل با همین سابجکت رو به هزار نفر دیگه هم زدی. سعی کنید توی ایمیل هم یک جوری صحبت کنید که استاد فکر نکنه این ایمیل رو اگر برای یک استاد دیگه هم بفرستید اتفاقی نیافته. ایمیل نباید حالت template داشته باشه. سعی کنید یه چیزایی بنویسید که به همون استاد خاص مربوط میشه. خودتون رو بزارید جای استاد اون وقت متوجه میشید که اینطور هست یا نه.

my subject was:
    PhD Student for Fall or Spring ****
    it of course worked
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)