صفحه 11 از 21 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 210

موضوع: رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

Junior Member iranmgh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی دکترای روانشناسی سیاسی واشنگتن

پیش فرض پاسخ : رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

من از دو جا پذیرش بدون فاند دارم که یکیش جزو تاپ توانی دانشگاه های آمریکا تو نیویورکه. می تونم یه ترم دیفر کنم و برای ترم بهار تلاشم رو واسه گرفتن فاند کنم اما چیزی که شنیدم اینه که بچه های رشته های انسانی خیلی بعیده بتونند از اول با فاند برند. آیا کسی در مورد این موضوع(فاند برای رشته های انسانی از ترم اول) اطلاعاتی داره؟ آیا بچه هایی که آمریکا هستند توصیه می کنند بدون فاند ریسک کنم و بیام و امیدی هست ترم های بعدی دست کم توایشن ویو بگیرم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندشی شیمی.بولونیا

من دو تا سوال دارم امیدوارم به جا باشه
    1-اگر بخایم مستقیم از دانشگاه تقلضل کمک مالی کنیم باید بعد از پذیرش باشه ککه قبولمون کردن؟
    2-چقدر شانس کمک مالی گرفتن بعد از رفتن به امریکا زیاده؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق قدرت دانشگاه صنعتی اصفهان

با سلام
    میخواستم بپرسم شانس گرفتن فاند در ترم دوم ارشد تو امریکا (یا کانادا) چقدره. من میتونم هزینه ترم اولمو بدم. اگه میشه چطور میتونم تا حدودی اطمینان حاصل کنم که ترم دوم بهم بدن؟ ممنون

1ـبرق قدرت صنعتی اصفهان
    2ـ 15.91
    3ـ iBT=98 speaking=23
    4_ GRE Q=170 V=146 AW=3
    5= مقاله ندارم

دوستان برای کسی که هدفش دکترا و اقامت در آمریکاست , کدام مسیر توصیه میشه؟
    مستر یکی از دانشگاه های خوب و رایگان اروپایی؟
    مستر از دانشگاه های رنک ۳۰۰۰ به بالا آمریکایی ارزون! که جی آر ای نمیخوان و بدون بورس و یا با بورس بسیار کم؟
    هزینه هم که البته مهمه ولی اگر تاثیر زیادی برای اقامت و یا ضمانت برای دکترا با بورس میشه ...

Junior Member

متداول ترین شیوه برای اقامت گرفتن دانشجوهای بین المللی کار کردن بعد از تحصیله تو آمریکا. اگر شما وارد دانشگاه بشید و بعد از فارغ التحصیلی در شرکتی مرتبط با تحصیلتون مشغول به کار بشین اون شرکت برای گرین کارد شما بعد از مدتی اقدام میکنه. این مدت میتونه از ۱ سال تا ۱۰ سال متغیر باشه.
    برای این کار هم گرفتم مدرک از آمریکا بهتر از گرفتن مدرک از اروپاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط alakiemails نمایش پست ها
    مستر از دانشگاه های رنک ۳۰۰۰ به بالا آمریکایی ارزون! که جی آر ای نمیخوان و بدون بورس و یا با بورس بسیار کم؟
    هزینه هم که البته مهمه ولی اگر تاثیر زیادی برای اقامت و یا ضمانت برای دکترا با بورس میشه ...

Junior Member

ضمنا من هیچ دانشگاه رنک ۳۰۰۰ به بالایی رو نمیشناسم
    نقل قول نوشته اصلی توسط alakiemails نمایش پست ها

Junior Member

نمیشه نسخه کلی در این مورد داد. ولی بر ساس تجربه شخصی شما اگر توانایی خودت رو در ترم اول ثابت کنی 95% فاند میگیری برای ترم دوم.
    شما میتونی از همون ترم اول با یک استادی که پول داره به صورت مجانی براش کار کنی احتمال داره از همون وسط ترم به شما حقوق ساعتی بده. اگر برای کسی در ترم اول مجانی کار کردی و ازت راضی بود حتی اگر اون استاد پول نداشته باشه شما رو به همکاراش توصیه میکنه. یک چیزی رو هم یادت باشه وقتی در آمریکا برای یک مدت درس خوندی توصیه نامه یک استاد مهمترین مسیله میشه و اگر یک استاد تو رو توصیه کنه احتمالا میتونی فاند بگیری. البته اینا تجربیات شخصی من بود شاید دوستان بتونن کامل تر یا اصلاح بکنن
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooyaodise نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم بپرسم شانس گرفتن فاند در ترم دوم ارشد تو امریکا (یا کانادا) چقدره. من میتونم هزینه ترم اولمو بدم. اگه میشه چطور میتونم تا حدودی اطمینان حاصل کنم که ترم دوم بهم بدن؟ ممنون

1ـبرق قدرت صنعتی اصفهان
    2ـ 15.91
    3ـ iBT=98 speaking=23
    4_ GRE Q=170 V=146 AW=3
    5= مقاله ندارم

Junior Member

یک کامنت کلی برای دوستانی که الان مستر بدون فاند دارن و نمیدونن که الان با هزینه یک ترمشون برن یا بمونن فوق رو ایران بگیرن و برای دکتری با فاند بیان. میخوام مزایا و معایب رو براشون با یک سری فرضیات منطقی بشمارم:
    فرض یک: دانشجوی مستری که الان بدون فاند داره میره و میتونه ترم دوم فاند بگیره = دانشجوی که فوقش رو ایران بگیره از همون اول دکتری فاند می گیره.
    ۱- هزینه: دانشجویی که میخواد یک ترم هزینش رو از جیب بده تقریبا باید ۱۵۰۰۰-۲۵۰۰۰دلار بیشتر خرج کنه. ولی این لزوما به این معنی نیست که دانشجویی که از اول با فاند (ولی دیرتر) میاد از لحاظ مالی سود میکنه. برای روشن شدن این قضیه بچه هایی که ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ خارج شدن رو مثال میزنم. اینقدر دلار گرون تر شد که بچه هایی که ۲۰۱۳ اومدن و همون پول توجیبی با خودشون آوردن (مثلا ۷-۸ هزار دلار) تقریبا معادل خرجی بود که ۲-۳ سال پیش باید برای ترم اول مستر بدون فاند میکردن. ولی با توجه به این که به نظر میرسه چند سال آینده در ایران ثبات اقتصادی بیشتری داشته باشیم هزینه قطعا بهتر خواهد بود.
    ۲- دانشگاه: این یک قانون کلی در آمریکاست که شما برای دکتری به دانشگاه بزرگتر مساوی فوق لیسانستون میرین. البته خیلی ها (مثل خود من) دکتری رو در همون دانشگاه فوق می خونن. ولی اپلای برای دکتری وقتی مستر رو در آمریکا بودین تفاوت زیادی با اپلای کردن برای دکتری از ایران داره. به عنوان مثال آماری که من از ایمیل زدن به استادای دیگه دارم تقریبا ۶۰ ٪ به ایمیل ها برای فاند جواب میدن (نه جواب ایمیل٬ فقط ریپلای). از این تعداد نصفی از این ها تمپلیت و بقیه قالبا با استاد مسترت تماس میگیرن تا از اون نظر بخوان.
    ۳-علمی: اگر بخواین فوق رو در ایران بخونین قطعا کار تحقیقاتی ضعیف تری نسبت به آمریکا خواهید داشت. این قضیه راجع به دانش شما صادق نیست و بعضی مواقع درس هایی که در ایران پاس میکنین مفیدتر از درس هایی که در آمریکا بر میدارین.
    ۴-کار: شما بعد از گرفتن فوق از آمریکا این آپشن رو هم دارین که برین کار کنین. به هر حال ممکنه وقتی فوق میخونین نظرتون عوض شه.
    ۵-اتفاقات غیر منتظره: بسیاری از دوستانم بودن که گفتن فوق رو ایران میخونیم و بعد میایم اما درگیر مسایل مختلفی از قبیل ازدواج٬ کار٬ فوت اعضای خانواده و ... شدن و کلا از آمدن منصرف شدن.
    نتیجه کلی٬ اگر ۱۵-۲۰ هزار دلار برای شما مشکلی نیست برای مستر بیاین خیلی بهتره.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrmr نمایش پست ها
    یک کامنت کلی برای دوستانی که الان مستر بدون فاند دارن و نمیدونن که الان با هزینه یک ترمشون برن یا بمونن فوق رو ایران بگیرن و برای دکتری با فاند بیان. میخوام مزایا و معایب رو براشون با یک سری فرضیات منطقی بشمارم:
    فرض یک: دانشجوی مستری که الان بدون فاند داره میره و میتونه ترم دوم فاند بگیره = دانشجوی که فوقش رو ایران بگیره از همون اول دکتری فاند می گیره.
    ۱- هزینه: دانشجویی که میخواد یک ترم هزینش رو از جیب بده تقریبا باید ۱۵۰۰۰-۲۵۰۰۰دلار بیشتر خرج کنه. ولی این لزوما به این معنی نیست که دانشجویی که از اول با فاند (ولی دیرتر) میاد از لحاظ مالی سود میکنه. برای روشن شدن این قضیه بچه هایی که ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ خارج شدن رو مثال میزنم. اینقدر دلار گرون تر شد که بچه هایی که ۲۰۱۳ اومدن و همون پول توجیبی با خودشون آوردن (مثلا ۷-۸ هزار دلار) تقریبا معادل خرجی بود که ۲-۳ سال پیش باید برای ترم اول مستر بدون فاند میکردن. ولی با توجه به این که به نظر میرسه چند سال آینده در ایران ثبات اقتصادی بیشتری داشته باشیم هزینه قطعا بهتر خواهد بود.
    ۲- دانشگاه: این یک قانون کلی در آمریکاست که شما برای دکتری به دانشگاه بزرگتر مساوی فوق لیسانستون میرین. البته خیلی ها (مثل خود من) دکتری رو در همون دانشگاه فوق می خونن. ولی اپلای برای دکتری وقتی مستر رو در آمریکا بودین تفاوت زیادی با اپلای کردن برای دکتری از ایران داره. به عنوان مثال آماری که من از ایمیل زدن به استادای دیگه دارم تقریبا ۶۰ ٪ به ایمیل ها برای فاند جواب میدن (نه جواب ایمیل٬ فقط ریپلای). از این تعداد نصفی از این ها تمپلیت و بقیه قالبا با استاد مسترت تماس میگیرن تا از اون نظر بخوان.
    ۳-علمی: اگر بخواین فوق رو در ایران بخونین قطعا کار تحقیقاتی ضعیف تری نسبت به آمریکا خواهید داشت. این قضیه راجع به دانش شما صادق نیست و بعضی مواقع درس هایی که در ایران پاس میکنین مفیدتر از درس هایی که در آمریکا بر میدارین.
    ۴-کار: شما بعد از گرفتن فوق از آمریکا این آپشن رو هم دارین که برین کار کنین. به هر حال ممکنه وقتی فوق میخونین نظرتون عوض شه.
    ۵-اتفاقات غیر منتظره: بسیاری از دوستانم بودن که گفتن فوق رو ایران میخونیم و بعد میایم اما درگیر مسایل مختلفی از قبیل ازدواج٬ کار٬ فوت اعضای خانواده و ... شدن و کلا از آمدن منصرف شدن.
    نتیجه کلی٬ اگر ۱۵-۲۰ هزار دلار برای شما مشکلی نیست برای مستر بیاین خیلی بهتره.
    من به فرضیاتش کاری ندارم !! نمیگم درست و غلط و غیره ولی اومدیم و شما نتوانستید فاند دریافت کنید بگو 1% یا سال دوم Postion برای فاند بود شما با مثلا 15/20 بری انصافا کارت تموه حداقل با بیمه و شهریه و کتاب و ... میشه 17 هزار دلار !!! خورد و خوراک هم هیچ شما یه سال رو در نظر بگیر ، مثلا دانشگاه 15 هزار دلاری + بیمه و کتاب و وسایل ضروری اولیه 2 هزار دلار میشه 17 هزار دلار ، خورد و خوراک برای 24 ماه میشه حدودا 700 بگیر میشه 16.8 با تمام این توصیف ها و تازه وجدا این ها فقط حداقل هزینه ها هست !! حداقل حداقل ها ..
    سر جمع حساب کنی میشه 17 + 16.8 که تقریبا میشه معادل بگو 25 دست پایین بگیر ، من Realistic هستم ! ریسک خوبه ولی ریسک رو حساب و کتاب هم عقلانی هم ریسکه اونی که شما گفتی به نظرم کور کورانه اش هست .

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط MinaToo نمایش پست ها
    من به فرضیاتش کاری ندارم !! نمیگم درست و غلط و غیره ولی اومدیم و شما نتوانستید فاند دریافت کنید بگو 1% یا سال دوم Postion برای فاند بود شما با مثلا 15/20 بری انصافا کارت تموه حداقل با بیمه و شهریه و کتاب و ... میشه 17 هزار دلار !!! خورد و خوراک هم هیچ شما یه سال رو در نظر بگیر ، مثلا دانشگاه 15 هزار دلاری + بیمه و کتاب و وسایل ضروری اولیه 2 هزار دلار میشه 17 هزار دلار ، خورد و خوراک برای 24 ماه میشه حدودا 700 بگیر میشه 16.8 با تمام این توصیف ها و تازه وجدا این ها فقط حداقل هزینه ها هست !! حداقل حداقل ها ..
    سر جمع حساب کنی میشه 17 + 16.8 که تقریبا میشه معادل بگو 25 دست پایین بگیر ، من Realistic هستم ! ریسک خوبه ولی ریسک رو حساب و کتاب هم عقلانی هم ریسکه اونی که شما گفتی به نظرم کور کورانه اش هست .
    فکر کنم زیاد محاسبه تون درست نیستا!
    اولا اون 700 از کجا اومد!؟ دوما 17+16.8 چرا میشه 25؟!
    بیمه و ... روی شهریه حساب میشه.
    حداقل حداقل هم نشد مال شما!
    ایا میدونین ایالت های مختلف هزینه های مختلفی دارن؟ یک ایالتی خونه میتونی 300 تا پیدا کنی یکی 600 تا هم نمیشه!
    من هم با نظر اون دوستمون موافقم. مطمین باشید اگر تلاش کنید همون 1 درصد هم از بین خواهد رفت.
    فقط باید به خودتون مطمین باشید که توانایی چندین ساعت بدون وقفه درس خواندن و استاد رو قانع کردن رو دارید. در نهایت واسه یکی که ارشد میخونه اونم در دانشگاه به نسبت خوب waive کردن شهریه اولین قدم هست و برای سال بعد دیگه فاند رو میتونی جور کنی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)