صفحه 18 از 21 نخستنخست ... 89101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 210

موضوع: رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

من هم شرایط سختی داشتم برای انتخاب بین ایران و خارج از ایران و تمام تلاشمو کردم که ایران بمونم. حتی از رشته مورد علاقم که توش کار میکردم استعفا دادم و رفتم شغل آزاد کردم که شرایط موندنمو فراهم کنم. در ایران دقیقا توی قلب جامعه بودم بخاطر جنس کارهایی که داشتم.
    اما اتفاقاتی افتاد و من الان رسیدم به ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر در آمریکا و واقعا باید بگم که عمرمو تلف کردم که این همه توی ایران تلاش کردم که بتونم از تخصصم زندگی راحتی برای خودم فراهم کنم. در واقع با همون میزان تلاشی که ایران میکنیم, اینجا (آمریکا که من از نزدیک دارم میبینم) میتونی هزارتا پله بالاتر بایستی نسبت به ایران. پس بهتون پیشنهاد میدم که امتحان کن چون حتی اگه در بدترین شرایط تصمیم بگیری دوباره برگردی بازم چیزی از دست ندادی.

Member payamf1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

و البته فکر اون طرف قضیه رو هم بکنید، یعنی برگشتن و نگرفتن فاند. من با وجود تلاشهای بسیار زیادی که کرده ام و صرف 2 سال برای امتحانات و ترک محل کارم در ایران، شرایط فاند دانشگاهم جور نشده و احتمال برگشتنم بسیار بالاست هزینه های سرسام آور اینجا واقعا تحصیل بدون فاند رو حتی برای یک ترم هم بسیار سخت میکنه.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط payamf1 نمایش پست ها
    و البته فکر اون طرف قضیه رو هم بکنید، یعنی برگشتن و نگرفتن فاند. من با وجود تلاشهای بسیار زیادی که کرده ام و صرف 2 سال برای امتحانات و ترک محل کارم در ایران، شرایط فاند دانشگاهم جور نشده و احتمال برگشتنم بسیار بالاست هزینه های سرسام آور اینجا واقعا تحصیل بدون فاند رو حتی برای یک ترم هم بسیار سخت میکنه.
    من هم شرایط شما رو داشتم. من زیاد از امریکا راضی نیستم ولی اگر راضی هستین میتونین مساله شهریه رو حل کنید و بقیه رو هم سر و سامون بدین. اگه نیاز به راهنمایی داشتین پیام خصوصی بدین کمکتون کنم.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Junior Member

سلام دوستان
    یکی از داخل امریکا به من گفته میتونم بدون مدرک زبان واست از یه دانشگاه که در لیست دانشگاه های معتبر هست واست پذیرش بگیرم.
    1) ایا می تونه؟ایا این کار امکان پذیره؟
    2)ایا میشه بهش اعتماد کرد و براش پول فرستاد؟چطوری میشه؟
    3)گفته هردو یه قرارداد امضا می کنیم اسکن می کنیم و می فرستیم؟ایا یه همچین قرار دادی تو امیکا دارای اعتبار حقوقی است؟
    4)ایا میشه بعد از ورود به امریکا دیفر کنم و بعد از گرفتن gmat وارد transfer کنم و دانشگاه دیگه ای بشم؟

Junior Member

سلام دوستان!
    عزیزان به نظر من بدون فاند اصلا نیاید آمریکا چون اصلا نمی ارزه. بخدا جدی میگم! از من گفتن بود!
    موفق باشید!

نقل قول نوشته اصلی توسط asylum نمایش پست ها
    سلام دوستان!
    عزیزان به نظر من بدون فاند اصلا نیاید آمریکا چون اصلا نمی ارزه. بخدا جدی میگم! از من گفتن بود!
    موفق باشید!
    دوست عزیز آن رشته و دانشگاهی که شما رفته اید با سوابق علمی و تحصیلی گذشته ای که داشته اید قطعا کار اشتباهی بوده و سفارت اگر درست عمل می کرد اصلا نباید به شما ویزا میداد.

اما آیا اگر یک نفر با معدل 17+ لیسانس برق شریف پذیرش بدون فاند دانشگاه میشیگان رو بره کار اشتباهیه؟ جواب احتمال زیاد برعکسه.

این تصمیم بسیار حساسه و شما باید یک برآیندی از خودتان هم داشته باشید تا بتوانید درست انتخاب کنبد. افراد زیادی رو میشناسم (روی همین فروم هم هستند) که افراد توانایی بوده اند و با همین پذیرش های بدون فاند به آمریکا رفته اند و الان هم خیلی موفق هستند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    دوست عزیز آن رشته و دانشگاهی که شما رفته اید با سوابق علمی و تحصیلی گذشته ای که داشته اید قطعا کار اشتباهی بوده و سفارت اگر درست عمل می کرد اصلا نباید به شما ویزا میداد.

اما آیا اگر یک نفر با معدل 17+ لیسانس برق شریف پذیرش بدون فاند دانشگاه میشیگان رو بره کار اشتباهیه؟ جواب احتمال زیاد برعکسه.

این تصمیم بسیار حساسه و شما باید یک برآیندی از خودتان هم داشته باشید تا بتوانید درست انتخاب کنبد. افراد زیادی رو میشناسم (روی همین فروم هم هستند) که افراد توانایی بوده اند و با همین پذیرش های بدون فاند به آمریکا رفته اند و الان هم خیلی موفق هستند.
    دوست عزیز شما وقتی نمیدونی من دقیقا کدوم دانشگاه هستم و الان چه رشته ای دارم میخونم و ... لطفا قضاوت نفرمایید! شما طوری حرف میزنید که انگار 50 سال تو سفارت آمریکا کار کردید و برای ملت ویزا صادر کردید و علم غیب هم دارید در ضمن!
    من فقط قصدم کمک به دوستان هست. هر کسی دوست داره بیاد تا خودش ببینه می ارزیده یا نه! به من هم قبل از اومدن از این حرفایی که الان خودم میزنم زیاد زدند و گوش نکردم! بقیه اش با خود دوستان عزیز. صلاح مملکت خویش را خسروان دانند.
    موفق باشید!

Junior Member

با سلام به همه دوستان
    من میخوام برای فوق رشته فوق مدیریت توسعه محصول تو دانشگاه نورس وسترن اپلای کنم. خودم فوق مواد دارم و 16 سال تجربه کار در خشان در زمینه تولید صنعتی، مدیریت و مهندسی محصول در ایران. طول دوره 9 ماهه و جزو برنامه های معتبر در امریکاست که بالای 3 سال سابقه میخواد و همکلاسی ها از شرکت های خیلی معروف مثل google apple ,3M ,... میباشند. ولی هزینه دوره بالاست و با حساب سر انگشتی هزینه زندگی سه نفره با شهریه حدود 90-100 هزار میرسه. واقعیتش پولشو درام ولی میترسم که بعد از تموم کردن نتونم جذب بازار کار بشم و مجبور به برگشت بشم. دوستانی که تجربه دارند کمک راهنمایی کنند.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ffazlali نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    من میخوام برای فوق رشته فوق مدیریت توسعه محصول تو دانشگاه نورس وسترن اپلای کنم. خودم فوق مواد دارم و 16 سال تجربه کار در خشان در زمینه تولید صنعتی، مدیریت و مهندسی محصول در ایران. طول دوره 9 ماهه و جزو برنامه های معتبر در امریکاست که بالای 3 سال سابقه میخواد و همکلاسی ها از شرکت های خیلی معروف مثل google apple ,3M ,... میباشند. ولی هزینه دوره بالاست و با حساب سر انگشتی هزینه زندگی سه نفره با شهریه حدود 90-100 هزار میرسه. واقعیتش پولشو درام ولی میترسم که بعد از تموم کردن نتونم جذب بازار کار بشم و مجبور به برگشت بشم. دوستانی که تجربه دارند کمک راهنمایی کنند.
    ممنون
    نمیخوام نا امیدتون کنم ولی به نظر من شانس موفقیتتون پایینه. مدیریت اگرچه خیلی خوبه دست توش خیلی خیلی زیاده و مهارتهای لازمه رو بعیده شما در مدت 9 ماه کسب کنید. همونطور هم که خودتون گفتید عرف رایج اینه که افرادی که همین حالا کار دارند و می خواهند پیشرفت کنند این دوره ها رو میرن، نه برای کار پیدا کردن بعد از اتمام دوره. رو همین حساب سفارت هم بعیده راحت ویزا بده برای همچین موردی. من باشم فوق یا دکترای همون مواد رو میرم دنبالش. یه مستر تو دانشگاه خوب همون 90-100 بشه یا حتی کمتر.
    ویرایش توسط BenFranklin : February 14th, 2016 در ساعت 06:57 PM

Junior Member

ﺳﻼﻡ. ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﻦ اﺯ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ new hampshire ﭘﺬﻳﺮﺵ ﮔﺮﻓﺘﻢ ﺑﺎ اﻳﻦ ﺷﺮاﻳﻄ:
    financial award consists of a half graduate assistantship (GA). The award will cover 50% of your tuition. As a GA, you will be expected to work 10 hours per week assisting a faculty member in his/her teaching or research. You will receive a stipend for this work of approximately $8,320. The award also covers your enrollment in the student health benefits plan and half of the technology fee. But, it does not cover mandatory fees, for which you will be responsible.
    ﻳﻜﺴﺎﻝ اﺭﺷﺪ ﻣﻴﺨﻮﻧﻢ و اﻳﻨﻂﻮﺭ ﻛﻪ ﮔﻔﺘﻦ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﻣﻴﺸﻢ ﺑﻪ ﺩﻭﺭﻩ ﺩﻛﺘﺮا. ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ اﻳﻨﻜﻪ اﺻﻼ اﻣﻴﺪﻱ ﺑﻪ ﺣﺘﻲ ﭘﺬﻳﺮﺵ ﺑﺪﻭﻥ ﻓﺎﻧﺪ ﻫﻢ ﻧﺪاﺷﺘﻢ, ﺑﻪ ﻧﻆﺮﺗﻮﻥ ﻛﺎﺭ ﺩﺭﺳﺘﻴﻪ ﻛﻪ ﺑﺮﻡ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻳﻚ ﺳﺎﻝ ﺭﻭ ﺑﺪﻡ ﺑﻪ اﻣﻴﺪ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﻓﺎﻧﺪ ﺩﺭ ﺩﻛﺘﺮا? ﺷﺮاﻳﻄ ﻣﺎﻟﻲ ﻣﺴﺎﻋﺪﻱ ﻫﻢ ﻧﺪاﺭﻡ ﻭﻟﻲ ﻣﻴﺘﻮﻧﻢ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻳﻜﺴﺎﻝ ﺭﻭ ﻗﺮﺽ ﺑﮕﻴﺮﻡ.
    ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﻴﺸﻢ ﻛﻤﻜﻢ ﻛﻨﻴﺪ.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)