صفحه 21 از 21 نخستنخست ... 1112131415161718192021
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 210

موضوع: رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

پیش فرض پاسخ : رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

نقل قول نوشته اصلی توسط ZHALEH نمایش پست ها
    من 2014 بدون فاند اومدم امریکا.استاد اولم چینی بود یه هفته مونده ترم شروع بشه بهم گفت من دانشجو نمیخوام بگیرم. گفتم اسمت به عنوان استادم در نامه پذیرشم اومده گفتش نمیخوام همینی که هست!! دانشکده یه هفته بعدش بهم یه استاد موقت چینی دیگه معرفی کرد استاد چینی دومی یه ترم ربع فاند داد بهم! کلی ازم کار کشید بعدش اول تابستون گفت واسه ترم پاییز بهت TA میدم یه هفته مونده بود ترم پاییز شروع بشه دیدم شهریه م هنوز ویو نشده! رفتم گفتم مگه نگفتی بهم TA میدی؟ گفت دادم به یه دانشجوی چینیم!! گفتم خودت بهم قول دادی گفت مدرکت کو که من بهت قول دادم!!! گفتم چیکار کنم حالا، گفت برگرد برو کشورت اونجا دنبال فرصت های جدید باش!! مجبور شدم شهریه م رو قسط بندی کنم هنوزم دارم قسطاش رو میدم!! یه استاد آمریکایی پیدا کردم، تازه فهمیدم استاد یعنی چی. فاندم رو زیاد کرد بتونم بدهیمو زودتر بدم. به نظرم انسان نیست فرشته ست.
    استاد آسیای شرقی (چینی، کره ای ...) دیدین، فرار کنید. چند وقت پیش استاد کره ای یکی از دوستام ولش کرد رفت کره!! من نمیگم همشون بد هستن ولی واقعا روشون نمیشه حسابی باز کرد. این تجربه من بود خواستم بگم برای دوستانی که جدید میان حواسشون باشه استادشون کی هست و میشه رو حرفش حساب کرد یا نه. اینو میتونید از دانشجویانی که باهاشون کار کردن بپرسین. من کلا یک صدم داستان رو براتون نوشتم ولی بعید میدونم بلایی که سر من اینجا اومد واسه کسی این مدلی پیش اومده باشه. الانم دنبال ترساندن کسی نیتم فقط احتیاط شرط عقل هستش وگرنه خیلیام هستن میان و راحت فاند میگیرن و کارشون هم میفته رو غلتک...
    با آرزوی سربلندی برای همه دوستان
    سلام دوستان
    این موردی که دوستمون فرمودند برای یکی از دوستان بنده هم پیش اومد، استادشون آمریکایی بود و بعد دو سال گذاشت رفت یه دانشگاه دیگه، این دوستم هم رشتش ریاضی بود و به هر حال نتونسته بود از کس دیگه فاند بگیره و با مدرک ارشد برگشت ایران.
    به داشتن استاد آمریکایی هم نمیشه 100 درصد مطمئن بود چون آدم بی اخلاق از هر ملیتی هست، منتها حرف دوستمون رو میتونم اینطوری تایید کنم که اینجور بی اخلاقیا توی اساتیدی که از کشورهای آسیای شرقی هستن بیشتر دیده شده.
    موفق باشید.

سلام دوستان
    من رشته ام کشاورزیه یکسالی میشه که خیلیییی ایمیل زدم به استادای مختلف برای فاند همه از رزومه ام کلی تعریف میکنن اما هیشکی فاند نداره و بهم وعده میدن فاند پیدا کردن بهم اطلاغ میدن به اونم دلخوش نیستم. فقط طبق تجربه بهم ثابت شده وضعیت فاند در رشته کشاورزی افتضاحه. دوستای خودم رشته فنی فقط با یه مقاله تونستن با یه فاند خوب ادامه تحصیل بدن حالا من با دوازده تا مقاله و یه روزمه عالی تحقیقاتی و تحصیلی همچنان معطلم. من دانشگاه فلوریدا و میشیگان استیت و پردو و مینوستا با استادایی در ارتباط هستم که فقط مشکل فاند داریم. میخواستم بدونم بنظرتون با هزینه شخصی کدومیک از این دانشگاه ها مناسب تر برای ادامه تحصیل هست؟ براورد هزینه و شهریه یکساله در امریکا تقریبا چقدره؟
    مرسی از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط newlynewly88 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من رشته ام کشاورزیه یکسالی میشه که خیلیییی ایمیل زدم به استادای مختلف برای فاند همه از رزومه ام کلی تعریف میکنن اما هیشکی فاند نداره و بهم وعده میدن فاند پیدا کردن بهم اطلاغ میدن به اونم دلخوش نیستم. فقط طبق تجربه بهم ثابت شده وضعیت فاند در رشته کشاورزی افتضاحه. دوستای خودم رشته فنی فقط با یه مقاله تونستن با یه فاند خوب ادامه تحصیل بدن حالا من با دوازده تا مقاله و یه روزمه عالی تحقیقاتی و تحصیلی همچنان معطلم. من دانشگاه فلوریدا و میشیگان استیت و پردو و مینوستا با استادایی در ارتباط هستم که فقط مشکل فاند داریم. میخواستم بدونم بنظرتون با هزینه شخصی کدومیک از این دانشگاه ها مناسب تر برای ادامه تحصیل هست؟ براورد هزینه و شهریه یکساله در امریکا تقریبا چقدره؟
    مرسی از راهنماییتون
    سلام دوست عزیز
    بنظرم بهتره بازم تلاش کنید، خودتون رو محدود به امریکا هم نکنید تا بلکه زودتر پذیرش با فاند رو بگیرید.
    ازین دانشگاه هایی که نام بردید به طور کلی مینه سوتا و پوردو معروفترن، ولی تو رشته کشاورزی رو اطلاع دقیقی ندارم.
    هزینه و شهریه هم بسته به شهر، دانشگاه و سبک زندگی اشخاص متفاوته، واقعا نمیشه یه چیز کلی گفت، شما توی سایت هر دانشگاهی که برید یه قسمت داره که این هزینه ها رو برآورد کرده و فکر میکنم منبع تقریبا مطمئنی هست.
    موفق باشید.

سلام
    فکر می کنم سوالم بیشتر از همه تاپیک ها به این تاپیک مربوط می شه.

من برای مستر دومم پذیرش دارم با پارشال اسکالرشیپ ۶۰٪‌ و شهریه فقط برای سال اولم هست. یعنی حدود ۲۰۰۰۰ تا به علاوه هزینه زندگی رو برای یک سال باید تامین کنم. با توجه به این که پذیرشم از دانشگاه خوبیه و پروگرمم شرایط خوبی داره (مثلا این که اتوماتیک وارد یه اسکچنج پروگرم در هاروارد هم می شم)‌
    به دانشگاه ایمیل زدم برای این که روی میزان اسکالرشیپ اگه می تونن دوباره فکر کنن و اونا هم گفتن اگه پذیرش دیگه ای دارم براشون بفرستم شاید تاثیری بذاره. من فقط یه پذیرش دارم اونم مال پارساله که می خوام بگم دیفر کردم‌(با این که نکردم)
    سوالم اینه که آیا منطقیه به استادا شخصا ایمیل بزنم و درخواست فاند کنم؟ اسیستنت شیپ ها معمولا از بعد از ترم یک شروع می شه. ولی فکر می کنین بتونم باهاشون صحبت کنم که از قبل بتونن بهم گارانتیش رو بدن؟ یا این که به نظر می رسه دارم استادا رو harass می کنم با ایمیلام؟ فکر نکنم خیلی مرتبط باشه ولی رشته ام علوم اجتماعی ه.

Junior Member

دوستان برای رشته پرستاری تو مقطع لیسانس چه دانشگاه هایی رو پیشنهاد میدید . تا سی هزار دلار در سال میتونم هزینه بدم

Junior Member

پیش فرض ترکیب

دوستان سلام .
    من 52 سال سن دارم و دکتری مدیریت منابع انسانی دارم می گیرم و در مرحله پایان نامه دکتری هستم از دانشگاه آزاد. چه پیشنهادهایی دارید که من به یک صورتی به آمریکا بیایم. به صورت post doc یا به صورت دکتری مجدد و یا به یک نحو دیگر. اگر برای دکتری مجدد اقدام کنم آیا برای رشته مدیریت منابع انسانی فاند می دهند؟ ضمنا من متاهل هستم و جمعا 4 نفر هستیم و کلاس زبان آیلتس هم تازه شروع کردم به رفتن.
    دوستان لطفا هرکدام که اطلاعات بهتری دارد من را راهنمایی کند که چه چیزی به صلاح است؟
    ممنون.
    اگر سوالی دارید با کمال میل جواب خواهم داد که با یک اطلاعات بهتر به بنده جواب بدهید.

دوستان خواهش می کنم آن فردی که بیشتر تجربه و اطلاعات لازم در این زمینه را دارد پاسخ بدهد چرا که بنده با این سن آزمون و خطا نکنم. ضمنا اضافه کنم بنده 20سال سابقه کار در شرکت بیمه ای دارم و رئیس اداره نیز هستم و از سال 93 سابقه تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی دارم.
    ممنون می شوم چند نفر از دوستا پاخ بدهند که با نظرات گوناگون آشنا شوم که با یک آگاهی بیشر بتوانم یک تصمیم بهتر بگیرم.
    باز هم تشکر میکنم.

دوستان که راهنمایی می کنند لطفا جزئیات را هم بیان کنند که مسیر راه مشخص باشد که از کجا باید شروع کنم.
    ممنون.
    ویرایش توسط sahandfb : November 18th, 2018 در ساعت 02:40 PM دلیل: ادامه پست قبلی

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط tag1968 نمایش پست ها
    دوستان سلام .
    من 52 سال سن دارم و دکتری مدیریت منابع انسانی دارم می گیرم و در مرحله پایان نامه دکتری هستم از دانشگاه آزاد. چه پیشنهادهایی دارید که من به یک صورتی به آمریکا بیایم. به صورت post doc یا به صورت دکتری مجدد و یا به یک نحو دیگر. اگر برای دکتری مجدد اقدام کنم آیا برای رشته مدیریت منابع انسانی فاند می دهند؟ ضمنا من متاهل هستم و جمعا 4 نفر هستیم و کلاس زبان آیلتس هم تازه شروع کردم به رفتن.
    دوستان لطفا هرکدام که اطلاعات بهتری دارد من را راهنمایی کند که چه چیزی به صلاح است؟
    ممنون.
    اگر سوالی دارید با کمال میل جواب خواهم داد که با یک اطلاعات بهتر به بنده جواب بدهید.

دوستان خواهش می کنم آن فردی که بیشتر تجربه و اطلاعات لازم در این زمینه را دارد پاسخ بدهد چرا که بنده با این سن آزمون و خطا نکنم. ضمنا اضافه کنم بنده 20سال سابقه کار در شرکت بیمه ای دارم و رئیس اداره نیز هستم و از سال 93 سابقه تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی دارم.
    ممنون می شوم چند نفر از دوستا پاخ بدهند که با نظرات گوناگون آشنا شوم که با یک آگاهی بیشر بتوانم یک تصمیم بهتر بگیرم.
    باز هم تشکر میکنم.
    سلام بر شما
    سوال شما (بخش مربوط به پست داک ش) در این بخش کمی از موضوع خارج هست. تاپیک مرتبط تر به سوال شما میتونه "من نمیدونم "اطلاعات بهتری" دارم دارم یا اطلاعات غیر بهتری، و نمیدونم نسبت به چه کسی باید بدونم اطلاعات بهتری دارم یا نه پس فقط نظر خودم رو میگم و امیدوارم دوستان دیگه که احتمالا اطلاعات بهتری دارند هم پاسخ بدهند.

برای پست داک که چون شغل حساب میشه و حقوق دریافت میکنید و با پذیرش تحصیلی تفاوت زیادی داره از این جهت که استاد اگه موافق باشه (و دپارتمان هم تایید کنه) دیگه نیازی به خیلی از مسائل از جمله نمره زبان و GMAT/GRE نیست. هرچند که اگه نداشته باشید هم ممکنه اصلا چشم استاد رو نگیره رزومه تون! به علاوه برای پست داک رزومه ی پژوهشی تون باید سنگین تر باشه به طبع. مقالات بهتر...کنفرانس...پروژه احیانا و...
    ولی دکترا خوندن داستان متفاوتی داره به این شکل که شما باید requirement هایی که لازم هست برای گرفتن پذیرش رو پاس کنید (نمره ی زبان بالا، GRE یا GMAT خوب، معدل ها و...) و حقوق کمتری از پست داک دریافت میکنید که احتمالا در بهترین حالت (fully funded) باز هم چندان کفاف زندگی 4نفر رو نمیدهد. (هرچند خیلی هم به شهری که در آن زندگی خواهید کرد بستگی خواهد داشت) ولی در مجموع بعیده که لازم نباشه پولی از جیب خرج کنید. علی الخصوص که هزینه ی مدرسه برای فرزندان در امریکا کم نیست و اون خودش کلی خرج داره!
    یک نکته ی دیگه این هست که شما باید بتونید در کاورلتر(Cover letter) تون استاد رو مجاب کنید که به چه دلیل میخواهید مجددا دکترا بخونید. چیزی که به احتمال 99% ازتون خواهند پرسید. (حتی احتمالا سفارت هم ازتون این سوال رو بکنه)

ولی احتمالا یکی از اصلی ترین مشکل هایی که جلوی راهتون خواهد بود (جدا از بحث گرفتن پذیرش)، بحث گرفتن ویزاست، که من واقعا هیچ ایده ای ندارم که چقدر احتمال داره ویزاتون ایشو بشه.و امیدوارم دوستانی که از ویزاها خبر دارند کمک کنند.
    اگه سوال دیگه ای هست در خدمتم
    موفق باشید
    ویرایش توسط mj1991 : November 15th, 2018 در ساعت 07:33 PM دلیل: مشکل ویرایشی برای افزودن لینک تاپیک جدید!
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    سلام بر شما
    سوال شما (بخش مربوط به پست داک ش) در این بخش کمی از موضوع خارج هست. تاپیک مرتبط تر به سوال شما میتونه "من نمیدونم "اطلاعات بهتری" دارم دارم یا اطلاعات غیر بهتری، و نمیدونم نسبت به چه کسی باید بدونم اطلاعات بهتری دارم یا نه پس فقط نظر خودم رو میگم و امیدوارم دوستان دیگه که احتمالا اطلاعات بهتری دارند هم پاسخ بدهند.

برای پست داک که چون شغل حساب میشه و حقوق دریافت میکنید و با پذیرش تحصیلی تفاوت زیادی داره از این جهت که استاد اگه موافق باشه (و دپارتمان هم تایید کنه) دیگه نیازی به خیلی از مسائل از جمله نمره زبان و GMAT/GRE نیست. هرچند که اگه نداشته باشید هم ممکنه اصلا چشم استاد رو نگیره رزومه تون! به علاوه برای پست داک رزومه ی پژوهشی تون باید سنگین تر باشه به طبع. مقالات بهتر...کنفرانس...پروژه احیانا و...
    ولی دکترا خوندن داستان متفاوتی داره به این شکل که شما باید requirement هایی که لازم هست برای گرفتن پذیرش رو پاس کنید (نمره ی زبان بالا، GRE یا GMAT خوب، معدل ها و...) و حقوق کمتری از پست داک دریافت میکنید که احتمالا در بهترین حالت (fully funded) باز هم چندان کفاف زندگی 4نفر رو نمیدهد. (هرچند خیلی هم به شهری که در آن زندگی خواهید کرد بستگی خواهد داشت) ولی در مجموع بعیده که لازم نباشه پولی از جیب خرج کنید. علی الخصوص که هزینه ی مدرسه برای فرزندان در امریکا کم نیست و اون خودش کلی خرج داره!
    یک نکته ی دیگه این هست که شما باید بتونید در کاورلتر(Cover letter) تون استاد رو مجاب کنید که به چه دلیل میخواهید مجددا دکترا بخونید. چیزی که به احتمال 99% ازتون خواهند پرسید. (حتی احتمالا سفارت هم ازتون این سوال رو بکنه)

ولی احتمالا یکی از اصلی ترین مشکل هایی که جلوی راهتون خواهد بود (جدا از بحث گرفتن پذیرش)، بحث گرفتن ویزاست، که من واقعا هیچ ایده ای ندارم که چقدر احتمال داره ویزاتون ایشو بشه.و امیدوارم دوستانی که از ویزاها خبر دارند کمک کنند.
    اگه سوال دیگه ای هست در خدمتم
    موفق باشید
    ممنون دوست عزیز از پاسختان. یعنی می فرمایید من که آیلتس می خوانم برای آمریکافایده ای نداره و باید تافل و Gmat بخوانم؟ و شانس برای دکتری مجدد بسیار کم است؟ درواقع من می خواهم یکجوری خودم را از ایران بکنم ولی یک زندگی و شغل شرافتمندانه را هم داشته باشم. تدریس را بسیار دوست دارم چون روحیه ام با به بازار کار تطبیق نداره . پس راه حلی در این زمینه وجود نداره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Pittsburgh

نقل قول نوشته اصلی توسط ZHALEH نمایش پست ها
    من 2014 بدون فاند اومدم امریکا.استاد اولم چینی بود یه هفته مونده ترم شروع بشه بهم گفت من دانشجو نمیخوام بگیرم. گفتم اسمت به عنوان استادم در نامه پذیرشم اومده گفتش نمیخوام همینی که هست!! دانشکده یه هفته بعدش بهم یه استاد موقت چینی دیگه معرفی کرد استاد چینی دومی یه ترم ربع فاند داد بهم! کلی ازم کار کشید بعدش اول تابستون گفت واسه ترم پاییز بهت TA میدم یه هفته مونده بود ترم پاییز شروع بشه دیدم شهریه م هنوز ویو نشده! رفتم گفتم مگه نگفتی بهم TA میدی؟ گفت دادم به یه دانشجوی چینیم!! گفتم خودت بهم قول دادی گفت مدرکت کو که من بهت قول دادم!!! گفتم چیکار کنم حالا، گفت برگرد برو کشورت اونجا دنبال فرصت های جدید باش!! مجبور شدم شهریه م رو قسط بندی کنم هنوزم دارم قسطاش رو میدم!! یه استاد آمریکایی پیدا کردم، تازه فهمیدم استاد یعنی چی. فاندم رو زیاد کرد بتونم بدهیمو زودتر بدم. به نظرم انسان نیست فرشته ست.
    استاد آسیای شرقی (چینی، کره ای ...) دیدین، فرار کنید. چند وقت پیش استاد کره ای یکی از دوستام ولش کرد رفت کره!! من نمیگم همشون بد هستن ولی واقعا روشون نمیشه حسابی باز کرد. این تجربه من بود خواستم بگم برای دوستانی که جدید میان حواسشون باشه استادشون کی هست و میشه رو حرفش حساب کرد یا نه. اینو میتونید از دانشجویانی که باهاشون کار کردن بپرسین. من کلا یک صدم داستان رو براتون نوشتم ولی بعید میدونم بلایی که سر من اینجا اومد واسه کسی این مدلی پیش اومده باشه. الانم دنبال ترساندن کسی نیتم فقط احتیاط شرط عقل هستش وگرنه خیلیام هستن میان و راحت فاند میگیرن و کارشون هم میفته رو غلتک...
    با آرزوی سربلندی برای همه دوستان
    ببخشید میشه بپرسم شما کدوم دانشگاه هستید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط tag1968 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز از پاسختان. یعنی می فرمایید من که آیلتس می خوانم برای آمریکافایده ای نداره و باید تافل و Gmat بخوانم؟ و شانس برای دکتری مجدد بسیار کم است؟ درواقع من می خواهم یکجوری خودم را از ایران بکنم ولی یک زندگی و شغل شرافتمندانه را هم داشته باشم. تدریس را بسیار دوست دارم چون روحیه ام با به بازار کار تطبیق نداره . پس راه حلی در این زمینه وجود نداره؟
    سلام!
    نه نه! من این حرف رو نزدم!! شما یا آیلتس و یا تافل رو باید بدید حتما (در صورتی که برای دکترا بخواید اقدام کنید). و نمره ی آیلتس تون هم حدودا باید بالای 6.5 باشه یا اگه تافل بدید بالای 85 حدودا... البته دقیق ترش رو باید از دانشگاه مقصد نگاه کنید و پیگیری کنید چون هر دانشگاهی یه نمره ی خاصی رو به عنوان حداقل قبول میکنه. برای امریکا در 95% مواقع نیاز به GRE هم هست. که البته برای رشته های مدیریتی خیلی اوقات به جای GRE از شما GMAT درخواست میکنند. این برای دکترا...

برای پست داک ولی دادن این آزمون هایی که عرض کردم ضروری نیست. ولی در اکثر مواقع بدون داشتن شون استاد اعتمادش جلب نمیشه! ولی میگم بازم داشتنش ضروری نیست، و بدون اونها هم احتمال اینکه بتونید استاد رو قانع کنید هست. منتهی سخت تر.
    ببینید اینکه میخواید خودتون رو از ایران بکنید (که البته متاسفم که مردم کشورمون اینجوری فکر میکنند نسبت بهش) چاره ش فقط تحصیل نیست. شاید راه های دیگه ای هم حالا برای کشورهای دیگه از جمله کانادا وجود داشته باشه که در همین فروم خیلی مورد بحث قرار میگیره. ولی اینکه تصور کنید با درآمد دکترا برای یک خانواده ی چهارنفره در امریکا میشه زندگی "شرافتمندانه" داشت؛ یه مقدار بحث بر انگیزه... و خیلی خوشبین نیستم که بتونید خرج و مخارج رو مدیریت کنید. من که الان زندگی دو نفره دارم و حقوقم از خیلی از فول فاندها شاید بیشتر هم باشه تقریبا سر به سر میشه مخارج و درآمدم با هم دیگه. ولی برای چهارنفر... نمیدونم چقدر بشه صرفه جویی کرد! میشه بفرمایید فرزندانتون چند سالشونه؟ و برنامه شون چیه اگه پذیرش بگیرید؟
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)