صفحه 3 از 21 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 210

موضوع: رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

نقل قول نوشته اصلی توسط student2012 نمایش پست ها
    سلام اول یه چیزی برای خود من که بدون فاند برای پائیز 2013 پذیرش گرفتم و حالا شدیدا دچار احساسات ضد و نقیص و راه چارم، با کمال احترام برای دوستان، به جز دو الی مورد از صحبتها ، بقیه بیشتر از آنکه به اصل مطلب بپردازند درگیر مسائل حاشیه ای هستند که کاری براش نمیشه کرد... در هر حال سوال من اینه از دوستانی که تجربه دارند آیا صبر کردن برای ترم جدید بدون اپلای جدید بهتره کلاً؟ آیا امیدی هست که بعدا بشه درخواست بورس داد؟ 40000 دلار سالیانه کم پولی نیست....منم باید دارو ندارمو بدم و کلی هم قرض کنم از اینو اون.... اگه یه ترم مکاتبه کنم مهلت بگبرم آیا بچه هایی بودن رفته باشن بعد تونسته باشن بورس بگیرن برای ترم بعد؟؟؟ آیا صلاحه مکاتبه کنم از بخش ادمیشن بپرسم (با توجه به اینکه من موقعی اپلای کردم که مهلت بورس گذشته بود! متاسفانه) ، آیا تخفیف دادن مرسومه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین مرسی
    من هم وضعیتم مثل شماست. من که deffer کردم، شاید تا یکی دو ترم آینده فرجی بشه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط student2012 نمایش پست ها
    سلام اول یه چیزی برای خود من که بدون فاند برای پائیز 2013 پذیرش گرفتم و حالا شدیدا دچار احساسات ضد و نقیص و راه چارم، با کمال احترام برای دوستان، به جز دو الی مورد از صحبتها ، بقیه بیشتر از آنکه به اصل مطلب بپردازند درگیر مسائل حاشیه ای هستند که کاری براش نمیشه کرد... در هر حال سوال من اینه از دوستانی که تجربه دارند آیا صبر کردن برای ترم جدید بدون اپلای جدید بهتره کلاً؟ آیا امیدی هست که بعدا بشه درخواست بورس داد؟ 40000 دلار سالیانه کم پولی نیست....منم باید دارو ندارمو بدم و کلی هم قرض کنم از اینو اون.... اگه یه ترم مکاتبه کنم مهلت بگبرم آیا بچه هایی بودن رفته باشن بعد تونسته باشن بورس بگیرن برای ترم بعد؟؟؟ آیا صلاحه مکاتبه کنم از بخش ادمیشن بپرسم (با توجه به اینکه من موقعی اپلای کردم که مهلت بورس گذشته بود! متاسفانه) ، آیا تخفیف دادن مرسومه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین مرسی
    دوست عزیز من که deffer کردم. فکر میکنم اگه دو ماه زودتر مدارکم کامل میشد، ممکن بود فاند بگیرم. امسال میخوام دو سه ماه مونده به ژانویه شش هفت تا دانشگاه آمریکا اپلای کنم و ببینم قسمت میشه بالاخره برم یا نه !

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

نقل قول نوشته اصلی توسط navid83 نمایش پست ها
    دوست عزیز من که deffer کردم. فکر میکنم اگه دو ماه زودتر مدارکم کامل میشد، ممکن بود فاند بگیرم. امسال میخوام دو سه ماه مونده به ژانویه شش هفت تا دانشگاه آمریکا اپلای کنم و ببینم قسمت میشه بالاخره برم یا نه !
    چرا فکر میکنید اگه زودتر مدارکتون رو فرستاده بودین فاند می گرفتید؟ دلیل خاصی داره؟ چون منم همین طور شدم!
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    چرا فکر میکنید اگه زودتر مدارکتون رو فرستاده بودین فاند می گرفتید؟ دلیل خاصی داره؟ چون منم همین طور شدم!
    دوست من خیلی از دانشگاههای امریکا نوشتن که هر applicantی زودتر مدارک رو بفرسته احتمال فاند بالا میره...
    البته این رو اونا گفتن و نمیدونم به خاطر راحت کردن کار خودشون بوده یا نه؟؟
    ولی بعضی دانشگاهها به معنای واقعی کلمه first come,first servedهستن
    سربلند باشی

کلاً ریسکه پس! دانشگاه من امکان دیفر نداره به نظرم (An offer of acceptance is valid only for the semester the applicant is admitted. If an applicant does not atttend during his/her admitted term, the applicant must resubmit an admissions application and fee before the application deadline for the semester he/she wishes to begin.) .... البته از همین دانشگاه و همین رشته من قبلا بورس کامل گرفته بودن اما بیا و من رفتم نشد!!!!

Junior Member gouril آواتار ها

در مورد بحث تاپیک به نظر من حتی اگه اونجا رفتیم و بهمون فاند هم ندادن باز می شه بالاخره tuition waiver رو ازشون گرفت و برای مخارج زندگی کار on campus گرفت. به نظر من بالاخره یه جوری جور می شه پولش، مخصوصا اگه تو ایالت ارزون باشید. در ضمن من از یکی از دوستان شنیدم که tuition waiver رو دانشگاه از جیب خودش نمی ده بلکه از ایالت اون پول رو می گیره. برای همین دانشگاه ها خیلی در مورد tuition waiver اون هم برای دکترا خساست به خرج
    نمی دن

در مورد خودم من 10 تا دانشگاه اپلای کردم... همشون هم توی فوریه و مارچ... دو تا ریجکت شدم. دو تا پذیرش بدون فاند. 6 تاشون هنوز جواب ندادن. به نظرتون احتمال داره با توجه به اینکه 2 3 ماه بیشتر به شروع ترم نمونده از این 6 تای باقی مونده یکی بهم فاند بده؟ یا اینکه با همین پذیرش بدون فاند برم برای ویزا؟
    Forget love
    I want to die
    in your yellow hair

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

به نظر من که هر جور شد باید از فرصت استفاده کرد چه با فاند چه بی فاند
    البته فک نکنین من خودم پول دارم ها!!ما هم مثل بچه های دیگه وقتی دلار بالا میره تا چند ماه اعصاب کشی داریم
    امریکا این جور که دوستان نوشتن و گفتن(دوستانی که اونجا هستن)کلا با ادم راه میان یعنی قسط بندی مخارج و حتی waiveمیکنن اگه ببینن یکی پتانسیلش رو نشون میده واقعا
    در هر حال
    سربلند باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh007 نمایش پست ها
    من دارم فقط نظر خودمو میگما : خیلی ها هم رفتن اما نتونستن فاند بگیرن برای بعد ، مسئله فاند فقط به توانایی خود فرد بستگی نداره که ممکنه یک نفر خیلی توپ باشه اما دپارتمان اون ترم و حتی ترم بعدش هم پول نداشته باشه ، یا با گرنت های استادش موافقت نشه ، اونوقت می خواد چیکار کنه این آدمی که یک سال/ترم سرمایه شو خرج کرده و حالا عملا بدون پول مونده؟ از نظر من تا فاند اوکی نباشه (حداقل برای همون سال اول) رفتن عاقلانه نیست.
    پدیرش شما با فاند هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran82 نمایش پست ها
    دوست عزیز به نظر من هر آدمی شرایطش با شرایطه دیگری فرق میکنه. خوب من با خوب شما یکی نیست.مسایل خانوادگی و شخصی افرادم تازه دخیله. در ظاهر همه دارن واسه تحصیل میرن ولی در باطن هدف ها متفاوته. یکی عشق ادامه تحصیل تو به دانشگاه تاپه کنار آدامای خفن! یکی تشنه موفقیته و ادامه تحصیل همون معنی رو بهش میده! یکی طالب آزادی بیشتر و فرار از سنت هاست! یکی دنبال اقامت تو یه کشور غیر از ایرانه و...
    من خودم از آمریکا پذیرش بی فاند گرفتم واسه دکتری ولی 100 میلیون نداشتم پس بی خیالش شدم(البته نه به این راحتی! ) حالا دارم خودمو به آبو آتیش میزنم تا برم یه دانشگاه پایین تر اروپ تازه واسه ارشدا!!(البته با فاند) هدفمم از رفتن فرار از همون محیطی هست که توصیفش کردید به علاوه فرار از سنتها... راستش قبل از اپلای فکر میکردم اگه اینجا یه حقوق خوبم داشته باشم به علاوه یه خونه،انگیزه واسه کار کردن و زندگی تو این محیطا رو ندارم پس افتادم تو خط اپلای و ... ولی خیلیا هم هستن با این محیطا حال میکنن و با حقوقای حتی پایین !.. اگرچه همه مینالن ولی در کل این برای بعضیا یه عادته و خیلی مشکلی ندارن اما آدما فرق دارن
    اگر فرضا صد میلیون رو داشتین حاضر بودین خرج تحصیلتون کنین؟ می ارزید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ApPleAA نمایش پست ها
    اگر فرضا صد میلیون رو داشتین حاضر بودین خرج تحصیلتون کنین؟ می ارزید؟

من اگه صد میلیون داشتم می رفتم .
    از لحاظ تحصیلی که واقعا ارزش داره ...از لحاظ اخلاقی هم حداقل از اروپا به ما شبیه ترن، واقعا آسون نیس از پذیرش گذشتن با اینکه بدون فاند هستشو تازه ارشد! اونم بعد از یه ارشد دیگه اینجا و کلی جون کندن! اگه حرف دوستمون torkanturk درست باشه در مورد waive خب خیلی خوب میشه ، کاش دوستانی که تجربه واقعی دارند با ما به اشتراک بذارن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)