صفحه 9 از 21 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 210

موضوع: رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : رفتن یا نرفتن به آمریکا با پذیرش بدون فاند

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    اصولا کسانی که یکم ترس دارن فک کنم دانشگاههای اینجا رو با اونجا مقایسه میکنن که کار اشتباهیه.اونجا پیش فرض اینه که به شما فاند بدن و دو ترم هم که خودت میدی برخلاف فرض اولیه اس ولی اینجا برعکسه،با کلی تلاش دو ريال وام بهت میدن که آخرش اونم پس میگیرن.اینطور نیست؟
    سلام
    نه لزوما. برخي از دانشگاه ها از نظر منابع مالي بعد از بحران اقتصادي وضعيت مساعدي ندارند و براي همينم از دانشجوي دكتري بدون فاند استقبال ميكنند چون منبع درآمدي ميشه در كنار اينكه تحقيقاتشون بخاطر نداشتن منابع مالي متوقف نميشه.
    نمونه اش همين دانشگاه كه دوستمون گفتند من روش تحقيقات كردم وضعيت مالي جالبي نداره و اتفاقا ايراني هم كم نداره. ولي در برق حدود 120 هم رتبه داره و معمولا هر كي اپلاي ميكنه پذيرش بدون فاند ميشه . حداقل پارسال از 5 نفر برقي كه ميشناختم اينجا پذيرش شدند كسي نرفت و به دانشگاهه اي ديگه رفتند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdymo نمایش پست ها
    بله برای دکتری است. Louisville فلوشیپ داره و استاداش فاند ندارن و منم نتونستم فلوشیپ بگیرم و فقط پذیرش دادن، البته خیلی از Clarkson که تو نیویورکه ارزونتره، منم تصمیم گرفتم همون Clarkson رو برم چون هم احتمال فاندش خیلی بیشتره هم سطح علمیش برای فنی میگن خوبه، دارم گواهی بانکی میگیرم و ... انشالله که بعد یکی دو ترم فاند کامل بگیریم.
    فيلوشيپش خيلي رقابتيه ولي در مورد ارزونيش حق با شماست. بهتره اگر كه داريد بدون فاند اقدام ميكنيد براي جايي اقدام كنيد كه در آينده اميدي به حمايتشون باشه.
    موفق باشيد
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

خیلی ممنون برای راهنماییتون. برای کلارکسون 40٪ فاند دارم وهمونو میریم اونطوری هم که بچه ها میکن ظاهرا کلارکسون کلا اینجوری فاند میده و بعدا که دانشجو میره اونجا و خودشو نشون میده فول فاندش میکنن. ظاهرا تا نری و نبیننت فاند کامل نمیدن. برای city university هم توی رزرو هستم، اونجا اگه قبول شم حتما فول فانده. فعلا که فرش رو بر همین کلارکسون میگذارم و میرم دنبال ویزا.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام
    نه لزوما. برخي از دانشگاه ها از نظر منابع مالي بعد از بحران اقتصادي وضعيت مساعدي ندارند و براي همينم از دانشجوي دكتري بدون فاند استقبال ميكنند چون منبع درآمدي ميشه در كنار اينكه تحقيقاتشون بخاطر نداشتن منابع مالي متوقف نميشه.
    نمونه اش همين دانشگاه كه دوستمون گفتند من روش تحقيقات كردم وضعيت مالي جالبي نداره و اتفاقا ايراني هم كم نداره. ولي در برق حدود 120 هم رتبه داره و معمولا هر كي اپلاي ميكنه پذيرش بدون فاند ميشه . حداقل پارسال از 5 نفر برقي كه ميشناختم اينجا پذيرش شدند كسي نرفت و به دانشگاهه اي ديگه رفتند.
    شادزي
    ممنون سایمون عزیز.
    چطور میشه فهمید اوضاع مالی یه دانشگاه یا یه گروه خاصش چطوره؟مثلا کلرادو استیت و یوتا استیت چطورن؟مثلا گروه علوم دامی و تغذیه شون؟
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Global Moderator

Simon آواتار ها

ممنون سایمون عزیز.
    چطور میشه فهمید اوضاع مالی یه دانشگاه یا یه گروه خاصش چطوره؟مثلا کلرادو استیت و یوتا استیت چطورن؟مثلا گروه علوم دامی و تغذیه شون؟
    سلام
    بهترين راه تماس با دانشجويان ايراني همون استاده. اين افراد از منابع مالي استاد و حتي اينكه استاد دنبال شاگرد جديد هست اطلاع دارند. گاهي اتفاق ميوفته استاد از اين افراد حتي صلاح و مشورت ميخواد براي انتخاب شخصي.
    من تو فيلد خودم يوتا رو كمي از كلرادو ضعيف تر ميدونم. كلا دانشگاه هايي كه در ايالت هاي صنعتي تر مثل تگزاس هستند دسترسيشون به منابع مالي حداقل تو زمينه ي كاري كه من ميدونم بهتره. كاليفرنيا هم كه جاي خود داره. شما از سايت استاد تعداد دانشجويانش و اينكه اخرين بار كي دانشجو گرفته و حتي اينكه چه منابع فاندي داره ميتونيد به اين اطلاعات دسترسي پيدا كنيد. معمولا زدن كه چه فاندي رو از كجا گرفتندو مقدارش چقدره و پروژه بايد تا كي تكميل شه. اگر انتهاش باشه كه معلومه فاندي ندارند و بايد تا پروپوزال بعدي كه مورد تاييد قرار بگيره منتظر بمونيد يا هزينه از جيب خودتون بديد. خودشونم گاهي در ايميل ميگن كه مثلا من منتظرم فلان منبع فاند اكي شه و بعدش دانشجو رو ميتونم ساپورت كنم.
    اما ايالت هايي مثل يوتا هزينه كمتره و شما با ماهيانه ي خيلي پايين تري نسبت به نيو يورك ميتونيد يك زندگي دانشجويي رو هندل كنيد. اين مزيت رو هم نميشه نديد گرفت.
    شادزي

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام
    بهترين راه تماس با دانشجويان ايراني همون استاده. اين افراد از منابع مالي استاد و حتي اينكه استاد دنبال شاگرد جديد هست اطلاع دارند. گاهي اتفاق ميوفته استاد از اين افراد حتي صلاح و مشورت ميخواد براي انتخاب شخصي.
    من تو فيلد خودم يوتا رو كمي از كلرادو ضعيف تر ميدونم. كلا دانشگاه هايي كه در ايالت هاي صنعتي تر مثل تگزاس هستند دسترسيشون به منابع مالي حداقل تو زمينه ي كاري كه من ميدونم بهتره. كاليفرنيا هم كه جاي خود داره. شما از سايت استاد تعداد دانشجويانش و اينكه اخرين بار كي دانشجو گرفته و حتي اينكه چه منابع فاندي داره ميتونيد به اين اطلاعات دسترسي پيدا كنيد. معمولا زدن كه چه فاندي رو از كجا گرفتندو مقدارش چقدره و پروژه بايد تا كي تكميل شه. اگر انتهاش باشه كه معلومه فاندي ندارند و بايد تا پروپوزال بعدي كه مورد تاييد قرار بگيره منتظر بمونيد يا هزينه از جيب خودتون بديد. خودشونم گاهي در ايميل ميگن كه مثلا من منتظرم فلان منبع فاند اكي شه و بعدش دانشجو رو ميتونم ساپورت كنم.
    اما ايالت هايي مثل يوتا هزينه كمتره و شما با ماهيانه ي خيلي پايين تري نسبت به نيو يورك ميتونيد يك زندگي دانشجويي رو هندل كنيد. اين مزيت رو هم نميشه نديد گرفت.
    شادزي
    یک دنیا ممنون سایمون عزیز
    مثلا این استادی که قراره من باهاش کار کنم اصلا صفحه اش رو آپدیت نمیکنه که من بتونم بفهمم ولی بی نهایت اکتیوه.در سه سال گذشته در تاپ ترین ژورنال رشته ی ما 5-6 تا مقاله چاپ کرده و مسلما جاهای دیگه هم داشته.منم کسی رو پیدا نکردم ازش بپرسم.بسیار دقیق و ساعی و به روزه و بهم گفته فاند ندارم ولی نهایت تلاشم رو میکنم که برای سال دوم برات جور کنم.به نظرت ریسک نیست رفتن؟
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Global Moderator

Simon آواتار ها

یک دنیا ممنون سایمون عزیز
    مثلا این استادی که قراره من باهاش کار کنم اصلا صفحه اش رو آپدیت نمیکنه که من بتونم بفهمم ولی بی نهایت اکتیوه.در سه سال گذشته در تاپ ترین ژورنال رشته ی ما 5-6 تا مقاله چاپ کرده و مسلما جاهای دیگه هم داشته.منم کسی رو پیدا نکردم ازش بپرسم.بسیار دقیق و ساعی و به روزه و بهم گفته فاند ندارم ولی نهایت تلاشم رو میکنم که برای سال دوم برات جور کنم.به نظرت ریسک نیست رفتن؟
    سلام
    بله حق با شماست برخي از اساتيد سايت هاشون رو به روز نمي كنند. فقط يك نكته كه هست گاهي دو سايت دارند كه يكي مال دانشگاهه كه معمولا به روز نميشه يا دير به دير به روز ميشه و ديگري كه در كنترل خودشونه و لينكش رو جايي گوشه و كنار پروفايل گذاشتند كه از چشم به دور ميمونه.
    ايشون مقالات رو به تنهايي چاپ كرده؟ معمولا چند نفر هستند و معمولا از اين افراد تعدادي دانشجويان دكتري . اطلاعات تماس هم كه با سرچ اسامي به راحتي به دست مياد. رشته ي شما هم خيلي خاصه و احتمالا آپشن هاي زيادي نداريد. سال دوم منظورتون اينه كه كل سال اول رو خودتون ميدين؟ من نظرم نميتونه تضمين كننده ي فاند ايشون باشه ولي اينها هم خودشون قطعيتي ندارند وگرنه اينطور پاسخ نميدادند. شما رو نميدونم ولي اگر خودم بودم و به كارشون علاقمند سعي ميكردم برم و در اون يكسال هم تكليف مشخص ميشد و چون در محيط بودم نسبت به دوستاني كه از ايران قراره دنبال استاد بگردند به نظرم راحت تر ميتونستم استاد ديگه ايي پيدا كنم.
    بازم ببينيد خودتون دامنه ي ريسك پذيريتون تا چه حده.
    شادزي

Junior Member

سلام من هم از یکی از دانشگاه تگزاس پذیرش بدون فاند برای دکترا دارم جواب خیلی خوبی از یکی از استاد دارم ولی انگار اون هم منتظر بودجه تصویب بشه / من یک سوم هزینه سال اول نقد دارم نظر شما چیه برم اونجا میتونم کار کنم هزینه بدم کلا چقدر بهت وقت میدن هزینه بپردازی

سلام
    من از دو دانشگاه رنک بالا و بسیار معروف پذیرش برای مستر بدون فاند دارم و از دو دانشگاه دیگر رنک پایین که قابل مقایسه با آن دو تا نیستند پذیرش برای دکترای با فاند دارم. نمی دونم بتید چکار کنم و از طرفی اون دو تا دانشگاه بسیار خوبه که هر کسی آرزوشه بره از طرفی هزینه هاش خیلی سنگینه که شاید سال اولشم به سختی بتونم جور کنم و این که نمی خوام خانوادم انقد برام خرج کنند. از طرف دیگم دوست دارم اول مستر بخونم بعد تصمیم بگیرم که می خوام دکترا بخونم یا نه. از یه طرفم که یه سری حرفا هست مثه این که فاند حتما جور می شه یا این که کار برا مستر بیش تر هست یاا اگه بری دانشگاه پایین بعدا می تونی ترنسفر کنی و کلی حرفی دیگه که همه می زنن. واقعا نمی دونم چکار کنم ممنون می شم کمکم کنید.

منم مثل شما نمیدونستم که برای ارشد برم یا دکتری، اگه اونجا ارشد بگیری بعدش میتونی بری یک دانشگاه تاپ اما اگه از اینجا برای دکتری اقدام کنی مجبوری بری دانشگاهی پایین تر و ... من آخرش تصمیم گرفتم که برای دکتری اقدام کنم چون همه دوستام که اونجان میگن زیاد به رنک توجه نکن، بگرد ببین کدوم استاد خوب کمکت میکنه و باهات کار میکنه و کجا فاند مناسب میدن. ممکنه تو دانشگاه با رنک بالا با یه استادی باشی که اصلا کمکت نکنه و ... خلاصه کلام اینکه استاد حرف اول رو میزنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdymo نمایش پست ها
    منم مثل شما نمیدونستم که برای ارشد برم یا دکتری، اگه اونجا ارشد بگیری بعدش میتونی بری یک دانشگاه تاپ اما اگه از اینجا برای دکتری اقدام کنی مجبوری بری دانشگاهی پایین تر و ... من آخرش تصمیم گرفتم که برای دکتری اقدام کنم چون همه دوستام که اونجان میگن زیاد به رنک توجه نکن، بگرد ببین کدوم استاد خوب کمکت میکنه و باهات کار میکنه و کجا فاند مناسب میدن. ممکنه تو دانشگاه با رنک بالا با یه استادی باشی که اصلا کمکت نکنه و ... خلاصه کلام اینکه استاد حرف اول رو میزنه.
    مرسی از راهنماییتون. الان راضی هستین از اینکه برای دکترا رفتین؟ راستش یکی از این دانشگاها ک پذیرش گرفتم TA شدم و استادی برام انتخاب نشده تا این که بعد یک سال خودم انتخاب کنم. منم شنیدم که رنک مهم نیست ولی بازم تصمیم خیلی سختیه. بعدشم می گن کار برای دکترا خیلی کمه اونجا...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)