صفحه 51 از 61 نخستنخست ... 4142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 605

موضوع: مباحث کلی مربوط به اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی مربوط به اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ

سلام دوستان
    ممنون میشم دوستان در ثورت امکان راهنماییم کنن و راه های تقویت در پذیرشم رو بهم بگن

به نظر شما با معدل لیسانس 14.36 رشته ی مهندسی شیمی - صنایع گاز
    معدل فوق لیسانس 18.23 (هر 2 دانشگاه ازاد) رشته ی مهندسی شیمی
    5 مقاله در اولین کنفرانس بین المللی نفت ، گاز پتروشیمی در تهران
    2 مقاله ی ای اس ای با ایمپکت 0.86 و دیگری 1
    و داشتن ایلتس 6.5 ، میتونم برای نروژ در مقطع دکتری پذیرش بگیرم ؟
    سابقه کار ندارم.
    و 2 توصیه نامه دارم از اساتیدی که بالای 30 مقاله ی ای اس ای دارند.

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم ، من تا 6 ماه دیگه می خوام اقدام کنم و تو این 6 ماه فرصت این رو دارم که خودم رو تقویت کنم. چه کار های دیگه ای میتونم انجام بدم که شانس پذیرشم بالاتر بره ؟
    واقعا راهنمایی های شما دوستان می تونه کمک بزرگی کنه به ما.

Junior Member

دوستان، شاید جای سوال‌ام اینجا نباشه،امیدوارم حذف نشه کامنت‌ام.
    کسی در مورد بورس دولتی Quota اطلاعی داره؟ تا جایی که من دستگیرم شده ایران هم جز کشورهایی هست که دانشجوهاش می‌تونن اقدام کنن برا این بورس. اما جایی ندیدم کسی صحبت از این بورس کرده باشه. آیا بوده کسی که در مقطع ارشد بگیره این بورس رو؟ اگر بوده، لطفا در مورد شرایط گرفتنش هم توضیحاتی بدید. ممنونم از دوستانی که وقت می‌ذارن و جواب می‌دن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Lappeenranta University of Tech-GMIT

نقل قول نوشته اصلی توسط Baharab نمایش پست ها
    کسی در مورد بورس دولتی Quota اطلاعی داره؟ تا جایی که من دستگیرم شده ایران هم جز کشورهایی هست که دانشجوهاش می‌تونن اقدام کنن برا این بورس. اما جایی ندیدم کسی صحبت از این بورس کرده باشه. آیا بوده کسی که در مقطع ارشد بگیره این بورس رو؟ اگر بوده، لطفا در مورد شرایط گرفتنش هم توضیحاتی بدید. ممنونم از دوستانی که وقت می‌ذارن و جواب می‌دن.
    من یه ایمیل به یه دانشگاه زدم و ازشون راجع به این مسئله بطور خاص سوال کردم، گفتند خیر نمیشه، فقط از دانشگاهایی که بقول معروف Partner هستند باید باشی تا بتونی برای این بورس اقدام کنی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Baharab نمایش پست ها
    من قبلا موقع اپلای برای مثلا دو تا دانشگاه که داشتم نگاه میکردم یادمه که :
    برای 2013 و در Quoto scheme applicants دانشگاه NTNU برای ایران برنامه نداشت ولی مثلا Bergen داشت! (برای فک کنم رشته معدن و یه موسسه پارتنر تو ایران که اسمش یادم نیست)
    شرایطش رو تو برگن تو این لینک توضیح داده . بیشترم شامل رشته های غیر فنی هست.

http://www.uib.no/education/admissio...icrequirements
    ویرایش توسط kalb62 : April 27th, 2013 در ساعت 07:49 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط kalb62 نمایش پست ها
    من قبلا موقع اپلای برای مثلا دو تا دانشگاه که داشتم نگاه میکردم یادمه که :
    برای 2013 و در Quoto scheme applicants دانشگاه NTNU برای ایران برنامه نداشت ولی مثلا Bergen داشت! (برای فک کنم رشته معدن و یه موسسه پارتنر تو ایران که اسمش یادم نیست)
    شرایطش رو تو برگن تو این لینک توضیح داده . بیشترم شامل رشته های غیر فنی هست.

http://www.uib.no/education/admissio...icrequirements
    اینجور که فهمیدم این برنامه Quoto scheme واسه دانشجوهای یکسری دانشگاه های همکار توی این کشورهاست . یا اینکه همه دانشجو ها از این کشورها می توونن اپلی کنن؟

Junior Member

با سلام و خسته نباشید. اگر به این سوال پاسخ بدید ممنون میشم.
    منظور از اینکه تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه ههای نروژ و سوئد شغل محسوب میشه چیه؟ یعنی نیازی به گرفتن فاند و منتظر موندن برای پوزیشن خالی نیست؟ اگر با خرج خودمان در مدت تحصیل اقدام کنیم باز هم شغل محسوب میشه؟
    بعد از اینکه دانشجو مدرک دکتراش رو گرفت می تونه یکی از کارمندان یا محققین توی اون دانشگاه کارکنه؟ با تشکر

Member emy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environmental science, University of Basilicata, Italy

نقل قول نوشته اصلی توسط thr123 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید. اگر به این سوال پاسخ بدید ممنون میشم.
    منظور از اینکه تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه ههای نروژ و سوئد شغل محسوب میشه چیه؟ یعنی نیازی به گرفتن فاند و منتظر موندن برای پوزیشن خالی نیست؟ اگر با خرج خودمان در مدت تحصیل اقدام کنیم باز هم شغل محسوب میشه؟
    بعد از اینکه دانشجو مدرک دکتراش رو گرفت می تونه یکی از کارمندان یا محققین توی اون دانشگاه کارکنه؟ با تشکر
    کاربر عزیز
    1- شغل محسوب میشه یعنی نیاز به فاند نیست! حقوقی دریافت می کنید که هزینه زندگی شما رو میده و حتی می تونین سیو هم داشته باشین
    2- برای مقطع دکترا در سوئد و نروژ چون جزو کارمندان دانشگاه محسوب میشین و حقوق می گیرین دیگه نیازی به اقدام با هزینه شخصی نیست!
    3- باید پوزیشن خالی پیدا کنید و مدارک لازم را برای اون پوزیشت بفرستین تا مورد ارزیابی و مصاحبه قرار گیرین بعد پذیرش نهایی و قراردادکاری با دانشگاه برای شما ارسال میشه
    4- اینکه بعد گرفتن مدرک پی اچ دی در دانشگاه میشه به عنوان محقق کار کنی! اینو فکر نکنم بتونه کسی جواب بده و پیش بینی کنه!
    من نه عاشق هستم .. نه محتاج نگاهی که بلغزد بر من... من خودم هستم و یک حس غریب که به صد عشق و هوس می ارزد...و خدا می داند سادگی از ته دلبستگی ام پیدا است...من نه عاشق هستم و نه آلوده به افکار پلید... من به دنبال نگاهی هستم که مرا از پس دیوانگی ام میفهمد...

کسی اطلاعاتی راجع به شاخه های مهندسی صنایع که تو نروژ برای دکتری ارائه بشه داره

پیش فرض پاسخ : مقایسه نروژ با سایر کشورها جهت ادامه تحصیل

ما که گیج شدیم یکی پلیز توضیح بده
    اولا برای گرفتن پذیرش دکتری تو نروژ زبان انگلیسی کافیه دیگه نروژی که نمیخاد؟
    دوما مگه دکتری تو نروژ حقوق نداره پس چه لزومی به کار کردن داره مگه حقوقش کمه؟
    سوما حالا بعدا میپرسم؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مقایسه نروژ با سایر کشورها جهت ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud11111 نمایش پست ها
    ما که گیج شدیم یکی پلیز توضیح بده
    اولا برای گرفتن پذیرش دکتری تو نروژ زبان انگلیسی کافیه دیگه نروژی که نمیخاد؟
    دوما مگه دکتری تو نروژ حقوق نداره پس چه لزومی به کار کردن داره مگه حقوقش کمه؟
    سوما حالا بعدا میپرسم؟
    1- نیازی نیست. اگر پروگرام شما به انگلیسی است نیازی به زبان دوم نیست.
    2- پولش به اندازه ای است که از استرس و دلهره دور باشی. حقوقش یکی از بالاترین فاندهای دنیا محسوب میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)