نکاتی که دوستان گفتند خیلی عاله اما اگر من میخواستم چنین کاری کنم میزم را جلوی کتابخانه ام می گذاشتم تا background خوب و علمی باشه.

اصلا به خودم استرس وارد نمیکردم چون اونا میدونند شما کی هستید کاملا رزومه و sop شما را میدونند لذا نحوه بیان شما خیلی مهمه. ( این کار را دانشگاه های ایران هم میکنند مثلا وقتی برای عضویت در هیات علمی میروید از شما میخواند چند دقیقه خودتان را معرفی کنید و راجع به یک موضوع حرف بزنید معمولا کسانی برنده میشند که خوب و مسلط و محکم حرف بزنند ) پس مسلط به خودتون باشید و محکم حرف بزنید . اصلا تصور نکنید دارید اونا برای دانشگاه x میفرستید. تصور کنید رفتید سر کلاس دانشجویای سال اول که هیچی بلد نیستند شما هرچی باشی از اونا خیلی بهتر بلدی حالا جذبه یک استاد را که برای چند تا بی سواد* داری حرف میزنی بگیر و حرف بزن شک ندارم موفق میشی. یا شاید بهتره بگم تصور کن تو در این زمینه بهترینه و حالا تو بعد از چند ماه التماس اونا، داری لطف میکنی 5 دقیقه براشون راجع به یک موضوع حرف میزنی و اندکی از دریای علمت به اونا میدی.

خلاصه تا خودت به خودت مطمئن نباشی نمی تونی از دیگران بخوای به تو اعتماد کنند. پس به خودت اعتماد کن و این اعتماد را با محکم حرف زدن به اونا منتقل کن. میدونم میتونی.

موفق باشی

(*منظورم از بیسواد کسانی هستند که در اون زمینه چیزی بلد نیستند)