صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 132

موضوع: Bank statement (گواهی تمکن مالی) جهت پذیرش

Lightbulb Bank statement (گواهی تمکن مالی) جهت پذیرش

توضیحاتی در مورد Bank Statement یا گواهی تمکن مالی (گواهی موجودی حساب)

همانطور که استحضار دارید تمامی دانشگاه های نروژ شما را ملزم به ارائه مدرکی با عنوان Bank Statement یا گواهی تمکن مالی (گواهی موجودی حساب) می نمایند. شما باید این مدرک را در بازه زمانی تعیین شده به همراه سایر مدارک از قبیل مدارک تحصیلی و ریز نمرات به دانشگاه های نروژ ارسال نمایید.
    اما توضیحاتی در مورد این مدرک:
    کافی است مبلغ مورد نظر (معادل ریالی حدود 90،000 کرون نروژ) را به حساب خود واریز کرده و به شعبه مرکزی و یا یکی از شعب ارزی بانک مربوطه مراجعه نمایید. در غالب موارد همانروز این گواهی برای شما صادر گردیده و می توانید بلافاصله حساب خود را خالی نمایید. لطفا توجه نمایید که در انتهای برگه باید حتما نرخ برابری ریال در برابر یکی از ارزهای کرون نروژ، دلار و یا یورو درج شده باشد. نوع ارز هیچ تفاوتی نداشته و هر سه مورد قابل قبول می باشد. برای هر برگ تمکن مالی مبلغی به عنوان کارمزد از شما اخذ خواهد شد. بنا به تجربه قبلی دوستان بانک های اقتصاد نوین و سامان بیشتر توصیه می شوند گرچه تمامی بانک ها مورد قبول هستند. این گواهی به زبان انگلیسی صادر می شود و نیازی به ترجمه و یا تایید توسط وزارت خارجه، سفارتخانه، دادگستری و سایر نهاد ها ندارد. بهتر است تاریخ صدور گواهی و تاریخ ارسال نزدیک به هم باشند چرا که این گواهی بیانگر تمکن و توانایی مالی فعلی شما است و بدیهی است که گواهی که برای مثال سال پیش صادر شده به روشنی وضعیت مالی فعلی شما را نشان نمی دهد.

توجه نمایید که هیچ گونه ضمانت توسط شخصی دیگر و یا حساب های افراد دیگر (حتی والدین) مورد پذیرش نیست. ضمنا این مقدار برای همه دوره ها یکسان است و اگر شما پذیرش برای دوره های یک ساله و یا ده ساله برای مثال بخواهید فرقی نمی کند و همین مبلغ کفایت می کند.

این گواهی صرفا برای اخذ پذیرش معتبر بوده و به هیچ عنوان پس از اخذ پذیرش برای دریافت ویزا معتبر نمی باشد. در این مورد در بخش روادید توضیحات لازم ارائه شده فقط به همین نکته بسنده می کنم که برای اخذ ویزا باید کل این مبلغ را به حساب دانشگاه در نروژ منتقل کنید و تا بیش از دو ماه عملا امکان برداشت از حساب را نخواهید داشت.
    ویرایش توسط Mehdi_Abhar : November 12th, 2010 در ساعت 05:10 PM

پیش فرض پاسخ : apply دانشگاه ها و رشته ها در نروژ

دوستاني كه در مورد Bank Statement سوالات بیشتری دارن لطفا به اينجا مراجعه بکنن، فکر می کنم تو این تاپیک همه چیز به قدر کافی بحث شده.
    ویرایش توسط Mehdi_Abhar : November 8th, 2010 در ساعت 05:18 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Turku, Finland

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ پذيرش مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه Oslo

نقل قول نوشته اصلی توسط Deylamian نمایش پست ها
    دوستان میشه بگید زمان مناسب برای گرفتن تاییده ی بانکی چه موقع هست ؟قبل از فرم انلانین میشه کارش رو انجام داد ؟
    یه سوال دیگه :امکانش هست که بعد از گرفتن گواهی از بانگ مبلغ رو به حساب صاحبش انتقال بدیم ؟

با تشکر
    سلام دوستان این سوال منم هست. میدونم که BS رو باید با مدارک بفرستم.اما در مورد زمانش : اگه مثلا BS رو الآن بگیریم و 1ماه دیگه پست کنیم اشکال نداره؟ قدیمی به حساب نمیاد؟
    کدوم بانک بهتره ؟ اصلا فرقی داره ؟بانک مسکن قبوله ؟

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ پذيرش مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه Oslo

نقل قول نوشته اصلی توسط shohreh00101 نمایش پست ها
    سلام دوستان این سوال منم هست. میدونم که BS رو باید با مدارک بفرستم.اما در مورد زمانش : اگه مثلا BS رو الآن بگیریم و 1ماه دیگه پست کنیم اشکال نداره؟ قدیمی به حساب نمیاد؟
    کدوم بانک بهتره ؟ اصلا فرقی داره ؟بانک مسکن قبوله ؟
    بانکش که فرقی نداره ولی تجربه نشون داده بانک های خصوصی کار رو سریع تر راه میندازن. به نظرم چندان جالب نیست که زیاد از زمان صدورش گذشته باشه ولی جایی هم ندیدم تاریخ اعتبار گذاشته باشه. به هر حال چون وضعیت مالی فعلی شما رو می خوان بدونن بدیهیه که اگه قدیمی باشه ممکنه تاثیر منفی بزاره.
    زمان ارسالش هم که مثل بقیه مدارک هست و همزمان داخل پاکت مدارک می زارید و پست می کنید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

پیش فرض پاسخ : Bank statement (گواهی تمکن مالی) جهت پذیرش

سلام، ممنون از اطلاعان خيلي خوبتون، من واسه دانشگاه اسلو اپلاي كردم امسال(2010)، بعد الان تازه فهميدم كه از همين اولش بايد تاييديه بانك رو همراه مدارك ديگه فرستاد... دو تا سوال واسم پيش اومده:
    1- ميخواستم بدونم اين سلف فايننس يعني دقيقا به اسم خودم باشه حساب؟ يعني حتي والدين هم ساپورتر به حساب ميان؟
    2- بعد يه سوال خيلي مهم هم داشتم، اينكه نميدونين شما كه مدارس ابتدايي اونجا مثل ايران هست يا نه؟ مظورم اينه كه مثلا چيزي به اسم غير انتفاعي دارد يا نه؟ مثل اينجا اونايي كه غير انتفاعي دارن خيلي مايه داربه حساب ميان يا نه؟
    پيشاپيش ممنون از لطفتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    سلام، ممنون از اطلاعان خيلي خوبتون، من واسه دانشگاه اسلو اپلاي كردم امسال(2010)، بعد الان تازه فهميدم كه از همين اولش بايد تاييديه بانك رو همراه مدارك ديگه فرستاد... دو تا سوال واسم پيش اومده:
    1- ميخواستم بدونم اين سلف فايننس يعني دقيقا به اسم خودم باشه حساب؟ يعني حتي والدين هم ساپورتر به حساب ميان؟
    2- بعد يه سوال خيلي مهم هم داشتم، اينكه نميدونين شما كه مدارس ابتدايي اونجا مثل ايران هست يا نه؟ مظورم اينه كه مثلا چيزي به اسم غير انتفاعي دارد يا نه؟ مثل اينجا اونايي كه غير انتفاعي دارن خيلي مايه داربه حساب ميان يا نه؟
    پيشاپيش ممنون از لطفتون.
    بله باید حساب بانکی به اسم خودتون باشه و جور دیگه قبول نمی کنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering in Polimi

سلام منم براي OSLO اقدام كردم. و گفتم sponsor دارم يعني گزينه 2 رو زدم. اين منظورش همون پدر مادر هست ديگه.
    sponsor/ external funding documented by guarantee and sponsor's bank transcript
    بعد بايد چه جوري بگيريم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kourosh_sh نمایش پست ها
    سلام منم براي OSLO اقدام كردم. و گفتم sponsor دارم يعني گزينه 2 رو زدم. اين منظورش همون پدر مادر هست ديگه.
    sponsor/ external funding documented by guarantee and sponsor's bank transcript
    بعد بايد چه جوري بگيريم؟
    من فقط یادمه که دردسرش به مراتب بیشتر از اینه که حساب به نام خودتون باشه چون باید ببرید محضر و احتمالا باید مبلغ زیادی مالیات پرداخت کنید. جزئیات زیادی در این مورد نمی دونم. شاید تو انجمن های دیگه بتونید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

ميگم يه سوال، من فكر مي كردم يوني اسلو هم مثل بقيه دانشگاه ها بعد از اينكه جواب اپلاي اومد بايد دنبال تاييديه بانكي و اين چيزا باشي واسه همين زياد دنبال اين به مورد نبودم. الان همه چيزم آمادست به جز اين. ولي پول رو چون يه دفعه فهميدم مجبورم از كسي بگيرم بزارم به حساب، كسي ميدونه كه ميشه بزارم بعد كه گواهي رو گرفتم بردارم پول رو؟ مشكلي ايجاد نمي كنه؟ يا اونا گردش مالي ميخوان؟
    بعد اينكه چقدره بهم تاييديه ميدن؟ يعني چند روز طول ميكشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    ميگم يه سوال، من فكر مي كردم يوني اسلو هم مثل بقيه دانشگاه ها بعد از اينكه جواب اپلاي اومد بايد دنبال تاييديه بانكي و اين چيزا باشي واسه همين زياد دنبال اين به مورد نبودم. الان همه چيزم آمادست به جز اين. ولي پول رو چون يه دفعه فهميدم مجبورم از كسي بگيرم بزارم به حساب، كسي ميدونه كه ميشه بزارم بعد كه گواهي رو گرفتم بردارم پول رو؟ مشكلي ايجاد نمي كنه؟ يا اونا گردش مالي ميخوان؟
    بعد اينكه چقدره بهم تاييديه ميدن؟ يعني چند روز طول ميكشه؟
    مسلما الان می تونید پول رو بردارید. گردش نمی خوان و فقط موجودی می خوان. بانک اقتصاد نوین به من یک روزه داد. یعنی همون روز پول رو ریختم و بعدش گواهی گرفتم و همون روز حساب رو خالی کردم!

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.a نمایش پست ها
    دوستان، اشکالی نداره اگر زیر Bank Statement نرخ ارز را بجای یورو یا کرون، به دلار نوشته باشه ؟
    نه هیچ اشکالی نداره. هر سه مورد رو قبول می کنن.

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین