صفحه 156 از 161 نخستنخست ... 56106146147148149150151152153154155156157158159160161 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,551 تا 1,560 , از مجموع 1610

موضوع: مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط Adib00 نمایش پست ها
    سلام. وقت بخیر.
    ببخشید من وضعیتم یه کم پیچیده است.
    کسی میتونه یه همفکری یا راهنمایی بهم بده لطفا؟

من در ماه آپریل از سفارت آنکارا در ترکیه اقدام به گرفتن ویزا دانشجویی کردم. پول 4900 کرونی که برای بررسی درخواستی که دادم رو هم بهشون دادم اما زد و کرونا اومد و دیگه نتونستم مدارکم رو به VFS تحویل بدم. یعنی حتی الان هم تعطیله.
    الان فکر میکنید برگردم ایران و مدارکم رو تحویل VFS ایران بدم کارام رو پیگیری می کنند؟
    یا باید یه درخواست دیگه در سفارت ایران ثبت کنیم و یه پول دیگه هم به اونا بدیم؟
    چون تابستون رو برمیگردم ایران، اما در ماه سپتامبر باز باید از ایران خارج بشم.

و همچنین پاسپورت ما رو بهمون پس میدن؟ یا نگه میدارن پیش خودشون؟ درخواست بدم که پاسپرت رو نگه ندارند هم هیچ جوره امکانش نیست مدارک ما رو بررسی کنند؟ بعد که ان شا الله جواب مثبت ویزا اومد دوباره برم پیششون که مهر چیزی لازم بود رو بزنند؟ چون همچین چیزی شنیده بودم که امکانش هست. گیر کردیم به خدا. چی بود این کرونا!!!
    ایمیل هم زدم بهشون. جواب نمیدن.

سلام. من در حدی که بلدم و متوجه مشکلتون شدم جواب میدم بهتون. هر جایی که اشتباه میکنم لطفا دوستان راهنمایی کنند.
    توصیه میکنم که برای اینکه خیالتون راحت بشه به udi ایمیل بزنین و بپرسین که اگر از کشور ترکیه اقدام کرده باشین (اگر DUF number ندارین بجاش شماره ریفرنستون رو بزنین) و بخاطر شرایط خاص کرونا، چطور میتونین که از کشور ایران و سفارت نروژ در ابوظبی مراحل کارتون رو پیش ببرین. معمولا در کمتر از 5 روز کاری و سریع جواب میدن. من اگر جای شما باشم به سفارت نروژ در ابوظبی هم ایمیل میزنم (visa.abudhabi@mfa.no).

در مورد پاسپورت اصلا نگران نباشین. برای ویزاهای بلندمدت پاسپورت رو نگه نمیدارن. اگر چند تا از کامنتهای صفحات قبل گروه رو خونده باشین، متوجه میشین که اصولا روال کار اینجوریه که پاسپورتتون رو اول تحویل میدین، چند روز بعد بهتون برمیگردونن. بعد زمانی که شما ایمیل گرنت شدنتون رو دریافت کردین باید پاسپورتتون رو مجدد تحویل بدین به vfs و یکی دو روز بعد مجدد با ویزاتون بهتون تحویل میدن.
    موفق باشین.

Junior Member

Smile پاسخ : مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

سلام دوست عزیر مرسی که وقت گذاشتید و به سوالات من پاسخ دادید.
    ایمیل های زیادی به سفارت و vfs ها زدم. کلا درست و حسابی جواب آدم رو نمی دن و خیلی از قسمت ها رو از همین راهمایی های دوستان متوجه شدم.
    اما نتیجه کار رو هم میزارم اینجا شاید به درد کسی بخوره.
    فعلا تنها چیزی که بهم گقتن اینه که درخواست ریفاند بدم به سفارت ترکیه و از نو یه درخواست دیگه به ابوظبی بدم اگه بخوام از خدمات vfs ایران استفاده کنم.
    حالا جلو خواهم رفت با همین ببینیم چی میشه. در نهایت جواب گرفتم برمیگردم و نتیجه رو باهاتون در میان میزارم.
    مرسی

سلام دوستان. من و همسرم ۳۰ جون یعنی همین ده روز پیش مدارکمون رو به vfs تحویل دادیم(برای ویزای دانشجویی در مقطع مستر و همسرم به عنوان همراه) و امروز برای هر دومون از udi ایمیل اومده که «اجازه اقامتتون گرنت شده». تا اینجا خیلی خوشحال کننده اس و واقعا توی ۱۰ روز ویزای دانشجویی گرفتن خیلی جالبه
    توی متن ایمیل نوشتن که «توجه کنید که به دلیل وضعیت کرونا هرشخصی که اجازه اقامت بگیره نمیتونه وارد نروژ بشه و در حال حاضر خیلی از گروهها نمیتونن وارد نروژ بشن و توی نامه ای که دوهفته دیگه براتون میاد مینویسیم که کی میتونین وارد بشین». هرچند من حدس میزنم متن ایمیل قدیمیه و برمیگرده به زمانی که هنوز اعلام نشده بود که دانشجوها و خیلی گروههای دیگه از یکم جولای میتونن وارد بشن. آیا حدسم درسته؟
    همچنین اگه کسی میدونه که مرحله بعدی چیه بهم بگه لطفاً. آیا vfs باهامون تماس میگیره که پاسپورتهامون رو ببریم؟ آیا سفارت نروژ باهامون تماس میگیره؟ به نظرتون بلیتهامون رو بخریم یا نه؟
    پیشاپیش سپاس از همگی و آرزوی خوشبختی برای همه.

Junior Member

اول از همه تبریک میگم بهتون. خیلی خیلی خوشحال شدم. انشالله که در ادامه راه موفق باشین.

خیر VFS باهاتون تماس نمیگیره.

شما باید با پرینت ایمیل گرانتتون به همراه پاسپورتتون تشریف ببرید VFS تا label ویزا رو توی پاسپورتتون بچسبونن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirmonfared نمایش پست ها
    سلام دوستان. من و همسرم ۳۰ جون یعنی همین ده روز پیش مدارکمون رو به vfs تحویل دادیم(برای ویزای دانشجویی در مقطع مستر و همسرم به عنوان همراه) و امروز برای هر دومون از udi ایمیل اومده که «اجازه اقامتتون گرنت شده». تا اینجا خیلی خوشحال کننده اس و واقعا توی ۱۰ روز ویزای دانشجویی گرفتن خیلی جالبه ������
    توی متن ایمیل نوشتن که «توجه کنید که به دلیل وضعیت کرونا هرشخصی که اجازه اقامت بگیره نمیتونه وارد نروژ بشه و در حال حاضر خیلی از گروهها نمیتونن وارد نروژ بشن و توی نامه ای که دوهفته دیگه براتون میاد مینویسیم که کی میتونین وارد بشین». هرچند من حدس میزنم متن ایمیل قدیمیه و برمیگرده به زمانی که هنوز اعلام نشده بود که دانشجوها و خیلی گروههای دیگه از یکم جولای میتونن وارد بشن. آیا حدسم درسته؟
    همچنین اگه کسی میدونه که مرحله بعدی چیه بهم بگه لطفاً. آیا vfs باهامون تماس میگیره که پاسپورتهامون رو ببریم؟ آیا سفارت نروژ باهامون تماس میگیره؟ به نظرتون بلیتهامون رو بخریم یا نه؟

Junior Member

سلام دوستان. من و همسرم ۳۰ جون یعنی همین ده روز پیش مدارکمون رو به vfs تحویل دادیم(برای ویزای دانشجویی در مقطع مستر و همسرم به عنوان همراه) و امروز برای هر دومون از udi ایمیل اومده که «اجازه اقامتتون گرنت شده». تا اینجا خیلی خوشحال کننده اس و واقعا توی ۱۰ روز ویزای دانشجویی گرفتن خیلی جالبه ������
    سلام. ببخشید یک سوال. شما که هم برای ویزای دانشجویی و هم همراه اقدام کردین برای housing فقط به نامه ی دانشگاه اکتفا کردین یا مدرک دیگه ای هم ارایه کردین برای vfs؟

سلام دوست عزیز. بله من از دانشگاه یه واحد آپارتمان اجاره کردم‌ و قرارداد اجاره رو هم توی مدارک گذاشتم. البته اگه شما نداشتین جای نگرانی نداره چون بیشتر دانشجوها توی همون نامه ادمیشن شون ذکر شده که housing گارانتی شده‌ و احتمالا برای شما هم‌ همینه و udi قبول میکنه.
    شما کی مدارکتون رو تحویل دادین؟ و آیا هنوز براتون‌ایمیل گرنت نیومده؟

Junior Member

سلام دوست عزیز. بله من از دانشگاه یه واحد آپارتمان اجاره کردم‌ و قرارداد اجاره رو هم توی مدارک گذاشتم. البته اگه شما نداشتین جای نگرانی نداره چون بیشتر دانشجوها توی همون نامه ادمیشن شون ذکر شده که housing گارانتی شده‌ و احتمالا برای شما هم‌ همینه و udi قبول میکنه.
    سلام. من وقتی که برای تحویل مدارک رفتم, جواب housing هنوز برام نیومده بود. به همین دلیل فقط ازconfirmation email که نشون میداد برای خونه اقدام کردم پرینت کردم و تحویل دادم. ما هم زوج هستیم و یکم سر این موضوع خونه نگران هستم. ما 21 جون مدارکمون رو تحویل دادیم. هنوز که خبری نیست.

Junior Member

البته هنوز هم جواب housing برام نیومده.

Junior Member

ضمن عرض تبریک فراوان میتونم بپرسم از کدوم دانشگاه و در چه شهری پذیرش گرفتین

ممنون. امیدوارم به زودی خبرهای خوبی برای همه بیاد.

از دانشگاه Volda در شهر Volda در رشته مدیا. البته من از دانشگاه اسلو هم پذیرش گرفتم ولی این رشته و دانشگاهش رو رو بیشتر دوست داشتم.
    امروز هم دوباره یه ایمیل از سفارت نروژ در ابوطبی برام اومده که شما ویزا دریافت کرده اید و باید مابین تاریخ ۲۰ جولای تا ۱ سپتامبر وارد نروژ شوید و اگر نمیتوانید در این بازه زمانی وارد شوید، باید درخواست تمدید زمان به udi بدهید. بعدش گفته که در مرحله بعد باید وقت ملاقات از vfs بگیرید و پاسپورتتون رو تحویل بدید که استیکر ویزا رو نصب کنن.
    بقیه دوستانی که هنوز ویزاگرنت نشدن نگران نباشن چون زمان نرمال برای گرفتم ویزا ۳۰ تا ۴۵ روز هستش، حالا من نمیدونم چرا برای من اینقدر زود شد. حدس میزنم دلیلش تراول هیستوری ام بوده چون چندتا ویزای شنگن و ... توی پاسپورتم‌ داشتم. هرچند اگه اینهارو نداشتم هم خیالم راحت بود چون نروژ به ندرت دانشجوهارو‌ ریجکت میکنه و معمولاً در مقطع مستر و دکترا همه ویزا میگیرن.
    آرزوی موفقیت برای همه