صفحه 148 از 161 نخستنخست ... 4898138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,471 تا 1,480 , از مجموع 1610

موضوع: مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متالورژی صنعتی-آزاد

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

سلام به همگی،
    مطلبی رو توی UDI خوندم که برام تازگی داشت میخواستم ببینم درست متوجه شدم یا خیر.
    توی چک لیست مهاجرت خانوادگی برای افرادی که اعضای خانوادشون اقامت دانشجویی دارن در نروژ، هیچ اشاره ای به ارائه ی Housing document از طرفین نکرده بود.
    این یعنی تنها زمانی که مدرک housing لازم هست زمان درخواست دانشجو برای ویزای دانشجویی هست و عضو خانواده حین اقدام برای ویزای خانوادگی نیازی به مدرک housing نداره.

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hkababi نمایش پست ها
    سلام به همگی،
    مطلبی رو توی UDI خوندم که برام تازگی داشت میخواستم ببینم درست متوجه شدم یا خیر.
    توی چک لیست مهاجرت خانوادگی برای افرادی که اعضای خانوادشون اقامت دانشجویی دارن در نروژ، هیچ اشاره ای به ارائه ی Housing document از طرفین نکرده بود.
    این یعنی تنها زمانی که مدرک housing لازم هست زمان درخواست دانشجو برای ویزای دانشجویی هست و عضو خانواده حین اقدام برای ویزای خانوادگی نیازی به مدرک housing نداره.
    سلام

بله درسته و علتشم مشخصه. شما وقتی ویزای همراه بخوای بگیری (که میشه ویزای همسر یا فرزند) یکی از شرایطش که تو سایت نوشته اینه که باید تو نروژ یکجا زندگی کنید بنابراین خودبخود مدرک خونه فرد رفرنس میشه همون مدرک خونه فرد همراه.
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Junior Member

دوستان من امروز نوبت VFS داشتم و مدارکم رو تحویل دادم.

امروز فقط 3 یا 4 نفر برای نروژ بودیم. فقط نروژ و دانمارک کار میکردن.

فقط حتما با خودتون یورو ببرید. برای تهرانی ها میشه 38 (28 یورو + 10 یورو هزینه پست پاسپورت) بورو و شهرستانیها 42 (14 یورو هزینه پست پاسپورت) یورو.

هزینه پست پاسپورت جدیداً اضافه شده. من نمیدونستم (سایت VFS رو نخونده بودم)، و داشت مشکل ساز می شد.

فقط بگم که ویزاسنتر طبقه چهاره هروی سنتره، توی طبقه همکفش، یک سکه فروشی هست که ارز هم خرید و فروش میکنه. من از اونجا تهیه کردم و نجاتم داد.

من هزینه پست رو نداشتم و به اندازه 28 یورو با خودم برده بودم. پاشون رو هم توی یک کفش کرده بودن که باید مجدد درخواست نوبت VFS بدی و مجدد بیایی.

خواستم تجربه ام رو بگم، شاید به کار کسی بیاد.

Junior Member

دوست عزیز دو تا سوال .
    1 دانشگاه شما گفته که باید سر کلاس بیاید اول ترم
    2 موقع تکمیل فرم در UDI تاریخ تقریبی که برای ورود به نروژ انتخاب کردید کی بود ؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط doomaninc نمایش پست ها
    دوستان من امروز نوبت VFS داشتم و مدارکم رو تحویل دادم.

امروز فقط 3 یا 4 نفر برای نروژ بودیم. فقط نروژ و دانمارک کار میکردن.

فقط حتما با خودتون یورو ببرید. برای تهرانی ها میشه 38 (28 یورو + 10 یورو هزینه پست پاسپورت) بورو و شهرستانیها 42 (14 یورو هزینه پست پاسپورت) یورو.

هزینه پست پاسپورت جدیداً اضافه شده. من نمیدونستم (سایت VFS رو نخونده بودم)، و داشت مشکل ساز می شد.

فقط بگم که ویزاسنتر طبقه چهاره هروی سنتره، توی طبقه همکفش، یک سکه فروشی هست که ارز هم خرید و فروش میکنه. من از اونجا تهیه کردم و نجاتم داد.

من هزینه پست رو نداشتم و به اندازه 28 یورو با خودم برده بودم. پاشون رو هم توی یک کفش کرده بودن که باید مجدد درخواست نوبت VFS بدی و مجدد بیایی.

خواستم تجربه ام رو بگم، شاید به کار کسی بیاد.

Junior Member

دقیقاً نگفته که باید سر کلاس بیاید، ولی اشاره کرده که تا زمانی که وضعیت ترم جاری مشخص نشده (از لحاظ آنلاین بودن یا نبودن) روال مطابق سابق است. یعنی کسانی که نامه پذیرش رو گرفتن باید برای ویزا اقدام کنند، هرچند ممکنه حالا حالاها اجازه ورود داده نشه. دانشگاه UiT گفته که تا 1 فوریه هم مهلت ورود میده (برای کسانی که به دلایلی از قبیل بسته بودن مرزها یا آنلاین شدن کلاس ها نتونستن وارد نروژ بشن)، ولی نگفته که نباید برای ویزا اقدام کنید.

از اونجایی هم که هنوز هیچ خبری مبنی بر آنلاین بودن کلاس ها اعلام نشده، میشه گفت که روال باید طبق سابق طی بشه (هرچند ممکن است ویزا رو دریافت کنید ولی اجازه ورود نداشته باشید تا مدتی).

خیلی از دانشگاه ها به صراحت اعلام کردن که کدوم رشته ها آنلاین شدن و کدوم ها نشدن، ولی UiT هنوز صراحتاً اعلام نکرده.

طبق آخرین خبری هم که دیروز روی سایت دانشگاه گذاشتن، تمام فعالیت دانشگاه آرام آرام به حالت عادی دارن برمیگردن.

29.05.20 15.08 p.m
    Gratual opening of UiT
    We are moving toward a gradual opening of the university for both students and staff. The main rule changes and it is now normal to return to the workplace. We are working on the details of how the opening should take form and how each manager and employee should relate. More information is coming over the weekend with infection prevention advice for UiT as well.

تاریخ رو هم از سایت دانشگاه برداشتم که نوشته
    Starting date of studies: 02/08/2020
    و من هم همونو زدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sia704 نمایش پست ها
    دوست عزیز دو تا سوال .
    1 دانشگاه شما گفته که باید سر کلاس بیاید اول ترم
    2 موقع تکمیل فرم در UDI تاریخ تقریبی که برای ورود به نروژ انتخاب کردید کی بود ؟

ممنون

Junior Member

من یک شنبه مدارک رو تحویل VFS دادم، دیروز ایملی از UDI اومد که گفته DUF-number شما و تاریخ تولدتون اینه. (خیلی زود نیومد؟)
    امروز هم یه ایمیل دیگه از VFS اومد که گفته:

Processed Visa application is ready for collection at the Norway Visa Application Centre, Tehran , between 09:00 to 16:00 hours during normal working days

من متوجه نمیشم؟

آخه مطالب گروه رو که میخوندم، خیلی ها اشاره کرده بودن که ایمیل DUF دو تا سه هفته طول کشیده تا اومده، و چند روز بعد از اون ایمیل جواب گرانت یا ریجکت اومده.

برای من کلا دو روز طول نکشید.

این طبیعیه به نظرتون؟
    ویرایش توسط doomaninc : June 3rd, 2020 در ساعت 10:33 AM

Local Moderator

سلام

مشکلی نیست، خیلی هم خوبه.

احتمالاً این مدت کیس معطله نداشتن و همه رو رسیدگی کردن و اولین درخواست های ویزای جدید رو به سرعت رسیدگی گردند.

شاد باشید.

من یک شنبه مدارک رو تحویل VFS دادم، دیروز ایملی از UDI اومد که گفته DUF-number شما و تاریخ تولدتون اینه. (خیلی زود نیومد؟)
    امروز هم یه ایمیل دیگه از VFS اومد که گفته:

من متوجه نمیشم؟

آخه مطالب گروه رو که میخوندم، خیلی ها اشاره کرده بودن که ایمیل DUF دو تا سه هفته طول کشیده تا اومده، و چند روز بعد از اون ایمیل جواب گرانت یا ریجکت اومده.

برای من کلا دو روز طول نکشید.

این طبیعیه به نظرتون؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی فناوری اطلاعات - دانشکاه سلمان فارسی

حقیقتا Visa-seeking students (only) are guaranteed student housi رو ننوشته، توی قسمت Acommodation نوشته که The Student Welfare Organization of Southeast Norway offers student housing. Please apply as soon as possible. که من اپلای کردم توی همین SSN برای خوابگاه اما جواب نمیدن بخاطر شرایط نامعلوم مرزها و کرونا، به نظرتون این جمله ای که نوشته میتونه تضمین Housing باشه؟
    اگر در نامه دانشگاه به UDI اشاره شده باشه که Visa-seeking students (only) are guaranteed student housing اونوقت همون نامه میشه به عنوان نامه Housing Document، و آدرس محل اقامتتون هم میشه آدرس کلی خوابگاه های اون دانشگاه.

در غیر این صورت نیاز به نامه Housing Document دارین. اگر هم همراه داشته باشین که بازهم نیاز به نامه Housing Document خواهین داشت.

Junior Member

به نظرم این متنی که توی نامه شما نوشتن خیلی کلی توضیح داده.

یعنی اینکه دانشگاه USN، خوابگاه برای دانشجوهای بین الملی ارائه میده ولی در کنارش شما هم باید برای خوابگاه اپلای کنید (گارانتی صدرصد نیستین). و حتی ممکنه که خوابگاه هم برای همه کسانی که اپلای میکنن نیز نرسه (هرچند اولویت با دانشجوهای بین المللی هست و البته کسانی که زودتر اپلای میکنن). ولی اگر خوابگاه نرسه، در اینصورت باید برای جاهای خصوصی اقدام کنید.

تو این حالت برای اطمینان بیشتر اگر تا وقت VFS، نامه قرارداد به دستتون نرسید، میتونید پرینت اپلایی که برای خوابگاه انجام داده اید (خوابگاه های مدنظرتون که انتخاب کردید و هرآنچه که نشون بده شما به موقع اقدام کردید) رو هم جزء مدارک VFS قرار بدید تا حداقل بدونن که شما اقدام کردید برای خوابگاه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ho333in نمایش پست ها
    حقیقتا Visa-seeking students (only) are guaranteed student housi رو ننوشته، توی قسمت Acommodation نوشته که The Student Welfare Organization of Southeast Norway offers student housing. Please apply as soon as possible. که من اپلای کردم توی همین SSN برای خوابگاه اما جواب نمیدن بخاطر شرایط نامعلوم مرزها و کرونا، به نظرتون این جمله ای که نوشته میتونه تضمین Housing باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی فناوری اطلاعات - دانشکاه سلمان فارسی

ممنون، آره توی نظرم بود که از اپلای که کردم یه پرینت بگیرم.
    به نظرم این متنی که توی نامه شما نوشتن خیلی کلی توضیح داده.

یعنی اینکه دانشگاه USN، خوابگاه برای دانشجوهای بین الملی ارائه میده ولی در کنارش شما هم باید برای خوابگاه اپلای کنید (گارانتی صدرصد نیستین). و حتی ممکنه که خوابگاه هم برای همه کسانی که اپلای میکنن نیز نرسه (هرچند اولویت با دانشجوهای بین المللی هست و البته کسانی که زودتر اپلای میکنن). ولی اگر خوابگاه نرسه، در اینصورت باید برای جاهای خصوصی اقدام کنید.

تو این حالت برای اطمینان بیشتر اگر تا وقت VFS، نامه قرارداد به دستتون نرسید، میتونید پرینت اپلایی که برای خوابگاه انجام داده اید (خوابگاه های مدنظرتون که انتخاب کردید و هرآنچه که نشون بده شما به موقع اقدام کردید) رو هم جزء مدارک VFS قرار بدید تا حداقل بدونن که شما اقدام کردید برای خوابگاه.