صفحه 118 از 161 نخستنخست ... 1868108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,171 تا 1,180 , از مجموع 1610

موضوع: مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط masihm نمایش پست ها
    سلام
    من هم از دانشگاه usn پذیرش گرفتم. در مورد پرداخت 5300 کرون بایستی از طریق موسسات مثل payment24 انجام بشه. من الان بیش از یک ماه هست که برای رزرو خوابگاه اقدام کردم ولی هنوز قراردادم نیومده. من که رفتم VFS یه پرینت از رزرو خوابگاه براشون بردم. فکر نکنم مشکل خاصی پیش بیاد. برای رزرو کردن نیازی به پرداخت پول نیست ولی دیگه نمیدونم هنگامی که برام قرارداد بفرستن نیاز به پرداخت پول باشه. شما باید هرچه زودتر از طریق ssn.no برای رزرو خوابگاه اقدام کنی. شاید همین الان هم یه خرده دیر شده باشه.

ممنون دوست عزیز از جوابتون. خیلی لطف کردید.
    من برای سال آینده میخوام اقدام کنم، ولی اینقدر استرس دارم که از حالا هر چی دستم میرسه، میخونم.
    براتون آرزوی موفقیت می کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bluesky22 نمایش پست ها
    دوستان 30 یورو پول با خودمون ببریم vfs،کافیه؟ کلا با احتساب هزینه های جانبی چقدر شد هزینش؟ اون سرویس sms رو هم شما گرفتید؟ میشه تجربه شخصیتونو بگید.
    تجربه شخصی، من هر موقع می رم VFS علاوه بر هزینه ویزا/سرویس 30-40 یورو اضافه می برم.

هیچ موقع نمی شه اطمینان داشت که مدارک کامل هست، و اونجا اصلا ریال قبول نمی کنند.

اسکناس درشت نبرید، 50 و کمتر.

من همیشه سرویس استاندارد رو می گیرم و ایمیل برام کافیه، sms رو بپرس ببین دوست داری یا نه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arezo0o0 نمایش پست ها
    ممنونم به خاطر جوابتون...اگر از ترجمه مدارک دانشگاهی بیشتر از شش ماه گذشته باشه سفارت نروژ قبول نمیکنه؟ اخه من تقریبا سه سال پیش مدارک دانشگاهی مو ترجمه رسمی کردم و همون موقع مهر دادگستری و امور خارجه هم گرفتم...ولی امروز که شناسنامه و کارت ملی مو بردم برای ترجمه، دارالترجمه گفت مطمئن بشم که مدارک دانشگاهی ام که سه سال پیش ترجمه شده رو سفارت قبول میکنه یا نه؟
    مهر ها ممکن هستند هر سال یا بعد از چند ماه تغییر کنند، مثلا مهر وزارت امور خارجه چند ماه پیش عوض شد که مجبور می شید دوباره ترجمه کنید و مهر بزنید. (تمبر ها رو می شه دوباره استفاده کرد اگه مبلغش کافی باشه.)

حتی بعضی اوقات مهر مترجم تغییر می کنه، مثلا کد مترجم/دفتر ترجمه عوض می شه.

برای من همه این مشکلات پیش اومد، پس یک ماه قبل از ارایه ترجمه چک کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط knopix نمایش پست ها
    مهر ها ممکن هستند هر سال یا بعد از چند ماه تغییر کنند، مثلا مهر وزارت امور خارجه چند ماه پیش عوض شد که مجبور می شید دوباره ترجمه کنید و مهر بزنید. (تمبر ها رو می شه دوباره استفاده کرد اگه مبلغش کافی باشه.)

حتی بعضی اوقات مهر مترجم تغییر می کنه، مثلا کد مترجم/دفتر ترجمه عوض می شه.

برای من همه این مشکلات پیش اومد، پس یک ماه قبل از ارایه ترجمه چک کنید.
    یعنی به خاط مهر امور خارجه که سه سال پیش رو مدارک تحصیلی ام خورده ممکنه سفارت مدارکمو قبول نکنه؟ شما هم بعنوان skilled worker برای پوزیش دکترا تو نروژ اقدام کرده بودین که این مشکل پیش اومد؟ من تازه دانشگاه برام contract رو فرستاده و باید برم دنبال کارای ویزا...اگه اینجوری باشه دوباره باید برای مدارک دانشگاهی ام تاییدیه بگیرم....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arezo0o0 نمایش پست ها
    یعنی به خاط مهر امور خارجه که سه سال پیش رو مدارک تحصیلی ام خورده ممکنه سفارت مدارکمو قبول نکنه؟ شما هم بعنوان skilled worker برای پوزیش دکترا تو نروژ اقدام کرده بودین که این مشکل پیش اومد؟ من تازه دانشگاه برام contract رو فرستاده و باید برم دنبال کارای ویزا...اگه اینجوری باشه دوباره باید برای مدارک دانشگاهی ام تاییدیه بگیرم....
    اول اینکه، نه بنده برای کارای دیگه نیاز به ترجمه داشتم. ولی در کل وقتی سفارت یا سازمانی می گه ترجمه با مهر وزرات امور خارجه باشه، باید صحیح ارایه بشه.

اگر مدارک شما قبلا تایید شده که دیگه نیاز به تایید مجدد نداره. مترجم قبلی می تونه یه پرینت مجدد بگیره و تمبرها رو بزنه و شما فقط مهر دادگستری و امور خارجه رو دوباره بگیرید.
    فقط چاپ مجدد منوط به این هست که متن ترجمه شده شما رو بعد از سه سال هنوز داشته باشه (اگه داشته باشه معمولا قیمت کامل می گیرن چون فقط تا 6 ماه بعد رو تخفیف میدند و تنها حسنش اینه که یکی دو روزه تحویل می دند.)، اگه نداشته باشه یا مترجم دیگه ای باشه که اونم نهایتا دو سه هفته بعد آماده می شه، یک روز هم برای دو تا مهر.

در کل که دغدغه خاصی نیست، فقط قبلش مطمئن بشید که کدوم مدرک برای سفارت هست و کدوم برای دانشگاه یا جای دیگه که الویت بندی کنید اگر زمان بر باشه. (که نیست)

درایران همه چیز هر روز تغییر می کنه، و حتی سفارت ها هم تغییر می دند در لیست مدارک مورد درخواستشون، پس از قبل بپرسید، تجربه هر کس مربوط به گذشته است و حتی اگه مربوط به دیروز باشه.

یه نمونه عرض کنم، من مدرک لیسانسم رو 9 ماهه پیش ترجمه و تایید دادگستری و وزارت امور خارجه گرفتم، ماه گذشته پرینت مجدد گرفتم از مترجم و رفتم دفتر وزرات امور خارجه، اونجا گفتند که مهر نمی زنند چون یک مهر امور فارغ التحصیلان پای ریز نمرات نیست، ترجمه قبلی که خودشون 9 ماه پیش تایید کرده بودند رو نشونشون دادم و گفتم خودت قبلا تایید کردی الان می گی نه??? طرف عین این جمله رو گفت: "مدرک شما از لحاظ قانونی قابل تایید نیست، اما چون ما قبلا به هر دلیلی که مشخص نیست تایید کردیم، الان هم دوباره تایید می کنیم." یعنی حاظر هستند اشتباه قبلی خودشون رو با اشتباه جدید کتمان کنند که خودشون زیر سوال نرن. یه همچین جایی باید هر روز مدارک رو چک کرد.

Junior Member

با سلام دوستانی که رفتن VFS براشون ایمیل اومد که برن پاسپورتشون رو بگیرن؟ یه ایمیل برام اومده متنش خیلی گنگه. مطمئن نیستم منظورش این باشه که باید پاسپورتم رو بگیرم. متن ایمیل به این صورته:
    Processed Visa application NRIR/1----/0006/01 is ready for collection at the Norway Visa Application Centre, Tehran , between 15:00 to 17:00 hours during normal working days
    هیچ توضیح دیگه ای هم نداره. به خود موسسه زنگ زدم گفت که باید بیای پاسپورتت رو بگیری ولی با شک و تردید گفت. اگه کسی درباره این موضوع اطلاع داره ممنون میشم به اشتراک بگذاره.
    پیشاپیش سپاس.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masihm نمایش پست ها
    با سلام دوستانی که رفتن VFS براشون ایمیل اومد که برن پاسپورتشون رو بگیرن؟ یه ایمیل برام اومده متنش خیلی گنگه. مطمئن نیستم منظورش این باشه که باید پاسپورتم رو بگیرم. متن ایمیل به این صورته:
    Processed Visa application NRIR/1----/0006/01 is ready for collection at the Norway Visa Application Centre, Tehran , between 15:00 to 17:00 hours during normal working days
    هیچ توضیح دیگه ای هم نداره. به خود موسسه زنگ زدم گفت که باید بیای پاسپورتت رو بگیری ولی با شک و تردید گفت. اگه کسی درباره این موضوع اطلاع داره ممنون میشم به اشتراک بگذاره.
    پیشاپیش سپاس.

منم تماس گرفتم، گفتند که اگر پاسپورت آماده باشه ایمیل می دیم، ولی اینکه ویزا صادر شده یا نه رو نمی دونند.
    ظاهرا که پروسه اش طولانیه تا صادر بشه، ولی برای شنگن 2 هفته ای آماده می شد و دقیقا همین ایمیل می اومد.
    حالا برای شما که اومده، تشریف ببرید بگیرید، اگر لطف کنید بعد بفرمایید که ویزا صادر شده بود یا خیر، ممنون می شم.
    خیلی بده این بلا تکلیفی.
    من May 21st نوبتم بود، خیلی دوست دارم بدونم کی باید منتظر رسیدنش باشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط knopix نمایش پست ها
    منم تماس گرفتم، گفتند که اگر پاسپورت آماده باشه ایمیل می دیم، ولی اینکه ویزا صادر شده یا نه رو نمی دونند.
    ظاهرا که پروسه اش طولانیه تا صادر بشه، ولی برای شنگن 2 هفته ای آماده می شد و دقیقا همین ایمیل می اومد.
    حالا برای شما که اومده، تشریف ببرید بگیرید، اگر لطف کنید بعد بفرمایید که ویزا صادر شده بود یا خیر، ممنون می شم.
    خیلی بده این بلا تکلیفی.
    من May 21st نوبتم بود، خیلی دوست دارم بدونم کی باید منتظر رسیدنش باشم.
    با سلام
    ممنون از پاسخ دهیتون.
    من دیروز رفتم VFS و پاسپورتم رو گرفتم. فقظ تحویل پاسپورت بود و چیز خاص دیگه نبود. البته فکر کنم اونایی که توریستی اقدام کردن همون سری اول بهشون ویزا میدن. تنها چیزی هم که باید همراتون باشه رسید VFS به همراه کارت ملی هست. یه نکته ای که باید بگم اونجا فوق العاده شلوغ و بی نظم بود بنابراین حتما سعی کنید ساعت 3 حتی چند دیقه زودتر اونجا باشین. من شنیدم اگه تا 4:45 کار آدم راه نیفته میگن برین فردا بیاین. من راس ساغت 3 اونجا بودم و 4:20 کارم راه افتاد.

Junior Member

دوستان سلام
    برای من ایمیلی اومده که میخوان دانشجوها رو برای مراسم دعوت کنن و ازم خواستن که مشخص کنم که آیا به مراسم میرم یا نه. احتمالا این ایمیل برای سایر دوستان هم اومده یا میاد. به نظرم همگی در مراسم حضور داشته باشیم تا هم همدیگه رو بهتر بشناسیم هم ممکنه نکاتی رو بهمون بگن که به دردمون بخوره.

Junior Member

شما برای دوره کارشناسی ارشد اقدام کردید؟