صفحه 122 از 161 نخستنخست ... 2272112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 1610

موضوع: مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط MMoHH نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ضمن تبریک دریافت پذیرش، لطفاً نتیجه پذیرش رو در این تاپیک وارد کنید،
    این جا

1- بله همین قدره و هزینه دیگری نیست.

2- متفاوته. هر چقدر دیرتر اقدام کنید، وقت دیرتری بهتون میدن. الان باید اواسط جون وقت بدن. باید زودتر به VFS ایمیل بزنید و درخواست وقت بدید.

3- اصلاً مشخص نیست. از یک ماه تا دیرتر.

4- مصاحبه ای با سفارت نیست و فقط تحویل مدارک به VFS رو دارید.

5- نه لازم نیست.

چرا دیر برای VFS دارید اقدام می کنید؟ نتیجه پذیرش رو کی بهتون اعلام کردن؟

شاد باشید.
    سلام.

من پذیرش رو حدود یک ماه پیش گرفتم، و تا الان منتظر جواب بورسیه بودم.
    خیلی ممنون که لطف کردین و جواب دادین.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    سلام، تبریک بایت پذیرشتون، موفق باشید.1. مطمئنید تو سایت udi هزینه رو به یورو زده؟ معمولا هزینه ها به کرون هست برای سفارت نروژ که در این لینک بسته به نوع ویزاتون مقدار هزینه رو نوشته. هزینه 28 یورو به ازای هر نفر هم خود vfs ازتون میگیره.https://www.udi.no/en/word-definitions/fees/#link-3592%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87ا2. الان رو نمیدونم ولی قبلا سریع تو کمتر از یک هفته نوبت میدادن و اگه اشتباه نکنم وقتی میخواید نوبت بگیرید باید ایمیل بزیند و تو متن ایمیل میتونید تاریخ پیشنهادی برای نوبتتون رو بگید و معمولا همون تاریخ رو بهتون میدن اگر پر نباشه. ولی بعید بدونم انقد شلوغ باشه نوبتتون بیشتر از یک هفته طول بکشه.3. اومدن جواب ویزا به خیلی چیزا بستگی داره، نوع ویزا که برای شما تحصیلی هست، از کدوم کشور اقدام دارید میکنید که ایرانه، و اینکه تو تعطیلات باشه یا نه، و اینکه پرونده ها تعدادشون زیاد باشه یا نه. در کل خود سایت سفارت بر اساس اطلاعاتی که بهش بدید حدود تقریبی زمانی که جواب ویزاتون بیاد رو میده و این زمان رو سایت udi به مرور آپدیت میکنه، برای نوع ویزا و موقعیت شما چک کردم الان زده 8 هفته.https://www.udi.no/en/word-definitions/guide-to-case-processing-times-for-study-permits/?hs=1&gs=1https://www.udi.no/en/word-definitions/guide-to-case-processing-times-for-study-permits/ا4) مصاحبه نداره. فقط مدارک رو میگیرن.5) نه لزومی نداره بلیط رو زودتر بگیرید، بذارید ویزاتون اومد بعدش بلیط بگیرید چون معلوم نیست دقیقا کی جواب ویزا بیاد.بازم تبریک میگم و میگن ترومسو شهر سردی هست و طبیعیم هست چون شمال نروژه پس پیشنهاد بنده براتون اینه که برای فصل زمستون و سرماتون چندتا لباس گرم خوب بیارید.موفق و سلامت باشید.
    سلام.

بله شما درست میگید، هزینه 5300 کرون هست.
    خیلی ممنونم برای جواب ها و کمکتون.
    موفق باشید.

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه NTNU

سلام

عنوان تاپیک "اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه NTNU" هست که مشخصه نوع ویزای درخواستی، ویزای دانشجویی هست.

برای اقدام به گرفتن ویزای دانشجویی، مدارک در ابتدا ترجمه شده و به دانشگاه فرستاده شده. در زمان درخواست ویزای دانشجویی از سفارت، نیازی به ارسال ترجمه مدارک نیست و صرفاً اطلاعات مندرج در چک لیست UDI که مدارک دانشگاهی، کارت ملی و شناسنامه جز شون نیست، رو باید بفرستند.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    با سلام. ایشون نگفتن برای چه منظوری دارن اقدام میکنن. گرفتن ویزا برای دکتری که skilled worker حساب میشه ترجمه مدارک تحصیلی رو از شما میخوان و در چک لیست هست.

Local Moderator

سلام

شما بورسیه از داخل ایران دارید اقدام می کنید؟! چون تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ،بورسیه نداره.

مبلغ 5300 کرون هست که معادل آن به یورو، همان 540 یورو میشه.

لطفاً نتیجه پذیرشتان را در تاپیک مربوطه بنویسید که آرشیو اطلاعات پذیرفته شدگان امسال، کامل تر بشه.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط marked نمایش پست ها
    سلام.

من پذیرش رو حدود یک ماه پیش گرفتم، و تا الان منتظر جواب بورسیه بودم.
    خیلی ممنون که لطف کردین و جواب دادین.
    موفق باشید.

سلام.

بله شما درست میگید، هزینه 5300 کرون هست.
    خیلی ممنونم برای جواب ها و کمکتون.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام به همگی،
    من برای ارشد پذیرش شدم و باید مبلغی رو به حسابی که اعلام کردند واریز کنم اما متوجه شدم که بانک مرکزی انجام حواله جات رو برای صرافی ها ممنوع کرده. توی چک لیست UDI یه مطلبی زده با این مضمون:

The UDI is aware that it can be difficult to transfer money from Iran to Norway. If you are not able to deposit
    money in a Norwegian bank account/ the educational institution's account, you must instead hand in
    documentation which shows that you have this money in your bank account in Iran. You must also hand in a
    statement where you explain how you will have access to this money while you are in Norway.

از دوستان کسی میدونه این کار برای vfs و سفارت قابل قبول هست؟ و شانس ویزا گرفتن رو پایین نمیاره؟

مرسی

Local Moderator

سلام

بله همین طوره. صرافی ها برای اشخاص حقیقی، حواله نمی زنن و فقط برای شرکت ها می زنن. البته خیلی از صرافی ها با دریافت مبلغی، این کار رو می کنند و سایر دوستان هم یا از اقوام و دوستان در خارج از کشور و یا از همین طریق، اقدام کرده اند.

VFS در جریان این موارد نیست و باید سوالتون رو مستقیم از UDI در نروژ بپرسید.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Solok نمایش پست ها
    سلام به همگی،
    من برای ارشد پذیرش شدم و باید مبلغی رو به حسابی که اعلام کردند واریز کنم اما متوجه شدم که بانک مرکزی انجام حواله جات رو برای صرافی ها ممنوع کرده. توی چک لیست UDI یه مطلبی زده با این مضمون:

The UDI is aware that it can be difficult to transfer money from Iran to Norway. If you are not able to deposit
    money in a Norwegian bank account/ the educational institution's account, you must instead hand in
    documentation which shows that you have this money in your bank account in Iran. You must also hand in a
    statement where you explain how you will have access to this money while you are in Norway.

از دوستان کسی میدونه این کار برای vfs و سفارت قابل قبول هست؟ و شانس ویزا گرفتن رو پایین نمیاره؟

مرسی

Junior Member

دوستان درود
    اول از همه تبریک میگم به همه کسایی که از نروژ پذیرش گرفتن.
    نکته ای که میخواستم بهش اشاره کنم اینه ترجمه مدارک دانشگاهی و همچنین کارت ملی و شناسنامه جز چک لیست نیست و هیچ نیازی هم به تحویل دادنش نیست ولی این رو میدونم VFS بابت ترجمه شناسنامه و کارت ملی بهتون گیر بده که شما نباید قبول کنید. مطمئن باشید مطابق چک لیست مدارک رو ببرید و ارائه بدید کوچکترین مشکلی برای ویزاتون پیش نمیاد.
    در مورد وقت VFS هم تا پارسال که اینطور بود حدود یه هفته ای وقت میداد و ویزا هم عمدتا تا دو هفته جوابش میاد ولی بعضا ممکنه تا یک ماه هم پروسش طول بکشه.
    پیروز باشید

با سلام

من هم برای ویزای دانشجویی ارشد دقیقا همین مبلغ رو واریز کردم که شد 30 میلیون تومن!!! تازه 28 یورو هم باید به دفتر وی اف اس بدیم! گرون تر از نروژ هم داریم آیا؟

Local Moderator

سلام

با قیمت کرون نروژ حدود 1550 تومان، چطور 30 میلیون تومان واریز کردید؟ 5300 کرون میشه حدود 8 میلیون و 200 هزار تومان! حدود 1500 کرون هم برای هزینه حواله صرافی هم در نظر بگیرید، 2 میلیون و 30 هزار تومان بهش اضافه میشه ...

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.zaheri نمایش پست ها
    با سلام

من هم برای ویزای دانشجویی ارشد دقیقا همین مبلغ رو واریز کردم که شد 30 میلیون تومن!!! تازه 28 یورو هم باید به دفتر وی اف اس بدیم! گرون تر از نروژ هم داریم آیا؟

با سلام

من ویزای دانشجویی به همراه همسرم اقدام کردم 5300 کرون به همراه 10500 کرون برای همسرم و مجموعا 15800 کرون که برای پرداخت هم به دلار تیدیل میشه با کردیت کارت و جمعا 30 به یو دی آی پرداخت کردم!

Local Moderator

سلام

شما از ابتدا اشاره نکردید که دو نفری اقدام کردید، به همین خاطر سوال بود که چرا 30 میلیون تومان؟! بله برای دو نفر یا یک نفر به اتفاق همراه، هزینه همین قدره که گفتید.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.zaheri نمایش پست ها
    با سلام

من ویزای دانشجویی به همراه همسرم اقدام کردم 5300 کرون به همراه 10500 کرون برای همسرم و مجموعا 15800 کرون که برای پرداخت هم به دلار تیدیل میشه با کردیت کارت و جمعا 30 به یو دی آی پرداخت کردم!