صفحه 127 از 161 نخستنخست ... 2777117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,261 تا 1,270 , از مجموع 1610

موضوع: مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    shiraz-architecture azad university

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

سلام وقت بخیر
    سوالی داشتم خوشحال میشم لطف کنید سریع جواب بدید. من سه شنبه vfs برای ویزای دانشجویی وقت دارم و میخواستم بدونم آیا به جز مدارک قید شده در چک لیست udi مدرک دیگه ای هم نیاز هست؟ مثل رزرو بلیط یا بیمه مسافرتی.
    سوال دوم اینه که در نامه دانشگاه قید شده که خوابگاه برای این دانشجو گارانتی میشه آیا نیازی به بردن مدرک دیگه ای برای محل زندگی دارم؟مثل ایمیل تایید که من درخواست خوابگاه دادم و در لیست انتظار هستم؟
    **البته این نکته هم بگم که من در مورد دانشگاه خودم oslomet در قسمت کارهایی که باید قبل و هنگام ورود انجام بشه در خصوص بیمه سلامت اعلام شده که دانشجو باید از کشور خودش برای چند هفته اول اقامتش بیمه تهیه کنه به همین دلیل میپرسم که آیا در این مرحله نیاز هست این مدرک ارائه بدم؟ بازم تاکید میکنم این موضوع من در مورد دانشگاهی که پذیرش گرفتم میدونم و نه به عنوان قانون کلی.
    با تشکر

Local Moderator

سلام

ضمن تبریک به شما بابت دریافت پذیرش و به امید ویزا شدن سریع و بدون دردسر برای شما و سایر دوستان،

هیچ مدرکی به جز مدارک درج شده در لیست مدارک UDI نیاز نیست. رزرو بلیط و بیمه مسافرتی هم الان نیاز نیست در موقع تحویل مدارک به UDI ارائه بدید.

بله دانشگاه oslomet خوابگاه رو گارانتی می کنه و شما می تونید با همین مدرک، نشون بدید که دانشگاه در نهایت خوابگاه به شما خواهد داد. منتها همان ایمیل تایید و ثبت در سیستم SIO رو هم پرینت بگیرید و ارائه بدید.

تا جایی که اطلاع دارم اسلومت امسال نتایج رو زود اعلام کرد، شما جز سری های اولی بودید که نتیجتون اعلام شد یا دیرتر بهتون اطلاع دادن؟ الان سایر مدارک از جمله مدرک مالی واریز مبلغ به حساب SIO، رسید قبت نام در سایت UDI رو انجام دادید؟

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz-rah نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    سوالی داشتم خوشحال میشم لطف کنید سریع جواب بدید. من سه شنبه vfs برای ویزای دانشجویی وقت دارم و میخواستم بدونم آیا به جز مدارک قید شده در چک لیست udi مدرک دیگه ای هم نیاز هست؟ مثل رزرو بلیط یا بیمه مسافرتی.
    سوال دوم اینه که در نامه دانشگاه قید شده که خوابگاه برای این دانشجو گارانتی میشه آیا نیازی به بردن مدرک دیگه ای برای محل زندگی دارم؟مثل ایمیل تایید که من درخواست خوابگاه دادم و در لیست انتظار هستم؟
    **البته این نکته هم بگم که من در مورد دانشگاه خودم oslomet در قسمت کارهایی که باید قبل و هنگام ورود انجام بشه در خصوص بیمه سلامت اعلام شده که دانشجو باید از کشور خودش برای چند هفته اول اقامتش بیمه تهیه کنه به همین دلیل میپرسم که آیا در این مرحله نیاز هست این مدرک ارائه بدم؟ بازم تاکید میکنم این موضوع من در مورد دانشگاهی که پذیرش گرفتم میدونم و نه به عنوان قانون کلی.
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MMoHH نمایش پست ها
    سلام

ضمن تبریک به شما بابت دریافت پذیرش و به امید ویزا شدن سریع و بدون دردسر برای شما و سایر دوستان،

هیچ مدرکی به جز مدارک درج شده در لیست مدارک UDI نیاز نیست. رزرو بلیط و بیمه مسافرتی هم الان نیاز نیست در موقع تحویل مدارک به UDI ارائه بدید.

بله دانشگاه oslomet خوابگاه رو گارانتی می کنه و شما می تونید با همین مدرک، نشون بدید که دانشگاه در نهایت خوابگاه به شما خواهد داد. منتها همان ایمیل تایید و ثبت در سیستم SIO رو هم پرینت بگیرید و ارائه بدید.

تا جایی که اطلاع دارم اسلومت امسال نتایج رو زود اعلام کرد، شما جز سری های اولی بودید که نتیجتون اعلام شد یا دیرتر بهتون اطلاع دادن؟ الان سایر مدارک از جمله مدرک مالی واریز مبلغ به حساب SIO، رسید قبت نام در سایت UDI رو انجام دادید؟

شاد باشید.
    ممنونم و امیدوارم که همینطور باشه - بله زود اطلاع داد من 10 مارچ اکسپت کردم.
    بله هم مبلغ دیپازیت رو واریز کردم و رسید دریافت کردم و همینطور مبلغ 5300کرون و تکمیل فرم سایت udi .
    پاسپورت و سایر مدارکم طبق چک لیست کامل هست

Local Moderator

بسیار خوب، پس مدارک شما کامل هست.

برای مدرک محل سکونت، به طور کلی اگر کسی رو در اسلو دارید که بتونه قرارداد کلی برای اجاره خانه رو به شما بده که بهترین حالت هست. ولی اگر به این مورد دسترسی ندارید که احتمالاً همین طوره، مشکلی نیست. از طرفی UDI در جریان این موضوع هست که اختصاص خوابگاه به دانشجویان، با تاخیر صورت می گیره، به همون تضمین دانشگاه اکتفا خواهد کرد.

خوب وقتی 10 مارچ اکسپت کردید، اگر سریع تر واریز مبلغ و ثبت نام در سیستم UDI رو نهایی می کردید و زودتر هم از VFS وقت می گرفتید، الان از نظر وضعیت درخواست ویزا، جلوتر بودید. منتها همین الان هم وقت کافی به مدت 2 ماه هست که UDI بخواد به شما ویزا بده و به شروع کلاس ها برسید.

خوشحال میشم که نتجربه روزی که VFS برای تحویل مدارک تشریف بردید و نتیجه نهایی ویزاتون رو این جا به اشتراک بگذارید.

باز هم امیدوارم که ویزای تمامی دوستان به موقع و بدون مشکلی صادر بشه و همه ویزا گرنت بشن.

شاد باشید.

ممنونم و امیدوارم که همینطور باشه - بله زود اطلاع داد من 10 مارچ اکسپت کردم.
    بله هم مبلغ دیپازیت رو واریز کردم و رسید دریافت کردم و همینطور مبلغ 5300کرون و تکمیل فرم سایت udi .
    پاسپورت و سایر مدارکم طبق چک لیست کامل هست

Junior Member
    رشته و دانشگاه

بسیار خوب، پس مدارک شما کامل هست.

برای مدرک محل سکونت، به طور کلی اگر کسی رو در اسلو دارید که بتونه قرارداد کلی برای اجاره خانه رو به شما بده که بهترین حالت هست. ولی اگر به این مورد دسترسی ندارید که احتمالاً همین طوره، مشکلی نیست. از طرفی UDI در جریان این موضوع هست که اختصاص خوابگاه به دانشجویان، با تاخیر صورت می گیره، به همون تضمین دانشگاه اکتفا خواهد کرد.

خوب وقتی 10 مارچ اکسپت کردید، اگر سریع تر واریز مبلغ و ثبت نام در سیستم UDI رو نهایی می کردید و زودتر هم از VFS وقت می گرفتید، الان از نظر وضعیت درخواست ویزا، جلوتر بودید. منتها همین الان هم وقت کافی به مدت 2 ماه هست که UDI بخواد به شما ویزا بده و به شروع کلاس ها برسید.

خوشحال میشم که نتجربه روزی که VFS برای تحویل مدارک تشریف بردید و نتیجه نهایی ویزاتون رو این جا به اشتراک بگذارید.

باز هم امیدوارم که ویزای تمامی دوستان به موقع و بدون مشکلی صادر بشه و همه ویزا گرنت بشن.

شاد باشید.
    بله درست میفرمایید ولی من منتظر نتیجه یک کشور دیگه هم بودم و به همین دلیل با تاخیر اقدام کردم.
    چون فقط یه روز زمان دارم به همون نامه دانشگاه اکتفا میکنم ایشالا که مشکلی نخواهد بود. البته الان سایت udi چک کردم 13 می آپدیت کرده که اگر مدارک رو تا 1 جولای تحویل بدید تا 15 آگوست پروسه ویزا انجام شده.
    https://www.udi.no/en/word-definitio...its/?hs=1&gs=1
    حتما نتیجه رو اعلام میکنم و باز هم ممنونم از راهنماییتون.

Local Moderator

بله همین طور هست. درسته که حتی نوشته بعد از 1 جولای هم اگر مدارک بدید ما باز سعی می کنیم قبل از 15 آگوست جواب بدیم، ولی این جا UDI هست و هیچ اطمینانی به حرفش نیست.

در هر حال امیدوارم بدون مشکل و سریع ویزا بشید.

پس خبر روز VFS و نتیجه ویزاتون رو این جا به اشتراک بگذارید.

شاد باشید.

بله درست میفرمایید ولی من منتظر نتیجه یک کشور دیگه هم بودم و به همین دلیل با تاخیر اقدام کردم.
    چون فقط یه روز زمان دارم به همون نامه دانشگاه اکتفا میکنم ایشالا که مشکلی نخواهد بود. البته الان سایت udi چک کردم 13 می آپدیت کرده که اگر مدارک رو تا 1 جولای تحویل بدید تا 15 آگوست پروسه ویزا انجام شده.
    https://www.udi.no/en/word-definitio...its/?hs=1&gs=1
    حتما نتیجه رو اعلام میکنم و باز هم ممنونم از راهنماییتون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

بله همین طور هست. درسته که حتی نوشته بعد از 1 جولای هم اگر مدارک بدید ما باز سعی می کنیم قبل از 15 آگوست جواب بدیم، ولی این جا UDI هست و هیچ اطمینانی به حرفش نیست.

در هر حال امیدوارم بدون مشکل و سریع ویزا بشید.

پس خبر روز VFS و نتیجه ویزاتون رو این جا به اشتراک بگذارید.

شاد باشید.
    سلام .من توی این گروه خوندم که vfs ترجمه شناسنامه و کارت ملی هم خواستند درسته؟ توی لیست که نبوده باید داشته باشم؟

Local Moderator

سلام

نه نیازی به ارائه ترجمه شناسنامه و کارت ملی به VFS برای درخواست ویزای دانشجویی نیست.

شاد باشید.

سلام .من توی این گروه خوندم که vfs ترجمه شناسنامه و کارت ملی هم خواستند درسته؟ توی لیست که نبوده باید داشته باشم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام میخوام تجربم رو از تحویل مدارک به شرکت vfs بگم شاید برای دوستان مفید باشه.
    من مدارک رو دیروز به شرکت vfs تحویل دادم اگر بخوام کامل بگم بعد از اینکه توی لابی پاسپورت و برگه وقت چک شد بالا بعد از ورود در قسمت پذیرش نوبت داده میشه و شما وارد سالن اصلی میشید که کانتر های تحویل مدارک و اتاق های انگشت نگری هست . همه اصل مدارک که در پک لیست بود همراه با کپی پاسپورت ازم تحویل گرفتن (پرسیدم گفتن کپی بقیه نیاز نیست ولی به نظرم همراه داشته باشید) و کانتر کناری هزینه رو پرداخت کردم (اگر پول خرد نداشتید نگران نباشید جلوی ساختمان تعدادی بودن که ازشون میشد خرید.) و منتظر انگشت نگاری موندم و بعد از اون تمام شد و انتظار نتیجه. چند نکته برای مراحل بعد:
    نکته 1* 7 تا 10 روز بعد ار تحویل مدارک پاسپورت رو بهتون بر میگردونن یعنی باید برید و بگ برای اینکار دو راه دارید : 1- هزینه courier service 14 یورو برای اینکار هست که اگر نمیتونید خودتون برید اونا میفرستن 2- یک برگ از انتظامات شرکت میگیرید که وکالت نامه هست که به نام فردی مینویسید ک تون به جای شماتحویل بگیره
    نکته 2* سفارت به شما ایمیل میزنه که ویزا رو گرفتید و یه لیست از مدارک میگه که با پاسپورت میبرید تحویل شرکت میدید و 4-5 روز بعد مجدد میرید و پاسپورت رو تحویل میگیرید که برای این مرحله میتونید خودتون برید یا مثل مرحله قبل به فرد دیگه ای وکالت بدید.
    در کل این شرکت بسیار کارش با نظم بود و رفتار پرسنلش با اینکه تعداد بسیار زیاد بود کاملا محترمانه بود .
    امیدوارم همگی موفق باشید.

سلام دوستان امروز UDI به من ایمیل زد و ویزام رو گرنت کردن. خب انتظار نداشتم انقدر زود بهم ویزا بدن. ایشالا همه دوستان ویزا رو میگیرند . از روزی کهبه Vfs مدارک دادم نزدیک به دو هفته زمان برد.
    ممنون از همه دوستانی که کمک کردند به خصوص مدیر محترم انجمن که همیشه هز سوالی پرسیدم بسیار دقیق راهنمایی فرمودن.سپاس