صفحه 21 از 161 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 1610

موضوع: مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

نه فقط يه مهر ميزنه كه نشون ميده مدارك رو تحويل سفارت دادين

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.a نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    آیا سفارت پاسپورت رو پیش خودش نگه میداره ؟
    سلام،
    پاسپورت چک میشه و یه مهر و تاریخ میزنن داخلش و تحویلتون میدن.
    ویرایش توسط ilcfloran : June 20th, 2011 در ساعت 03:52 PM

Junior Member

كسي از بچه ها امسال ويزا گرفته؟ چند روز طول كشيده؟

Junior Member sed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.a نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    آیا سفارت پاسپورت رو پیش خودش نگه میداره ؟
    خیر، یه مهر داخلش میزنه که تاریخ اون روز و بهتون برمیگردونه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kalkouei نمایش پست ها
    كسي از بچه ها امسال ويزا گرفته؟ چند روز طول كشيده؟

فكر نمي كنم كسي گرفته باشه هنوز امسال.
    يكي از دوستانم 26 آوريل اقدام كرده و الان با گذشت 8 هفته هنوز ويزاش نيومده.
    امسال انگار به خاطر افزايش حجم درخواست براي نروژ، پروسه طولاني تر شده.

Junior Member

تا جایی که من خبر دارم به یکی از بچه ها که 12 می اقدام کرده تماس گرفتن از سفارت گفتن ویزاش اومده , حالا چرا واسه این دوست شما هنوز نیومده نمی دونم .حجم درخواست متقاضیان دانشگاه های نروژ امسال زیاد بوده که ربطی به سفارت نداره . تعداد دانشجویی که هر سال دانشگاه های نروژ پذیرش میدن که مشخصه .
    من وقتی مدارکم رو دادم بهم گفت ویزا بین 3 هفته تا 3 ماه میاد .اما ویزاهای دانشجویی تو اولویت اول بررسیه .

Junior Member

کسی هست که قرارداد خوابگاه و رسید حواله پول رو برای SiT فرستاده باشه ؟ تائیدیه ارسال می کنن یا نه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Gjovik University College - MSc in Information Security

سلام، من یه سئوال برام پیش اومده که فکر میکنم از دوستان در این بحث میشه بپرسم!
    با توجه به اینکه عده ای با پذیرششون موافقت شده، می خواستم بدونم اگه من اون 89000 کرون رو در حساب به نام خودم باز کنم، حتما باید از اون برای هزینه غذا،خانه و این قبیل، استفاده کنم؟ یا اینکه اجازه دارم اونها رو از طریق شخص دیگه ای پرداخت کنم و حسابم رو دست نزنم؟ (من فامیلهای درجه دومم در اسلو زندگی می کنند و قبول کردند مخارج من رو در این مدت تقبل کنند)

من امروز با internatinal student reception تماس گرفتم و خانمی گفت که می تونم به اون حساب دست نزنم و اون مبلغ پول رو دوباره برگردونم (احتمالا به ایران!؟!؟) و اگه بخوام می تونم به عهده اون فامیلم بگذارم که مخارج رو تقبل کنه...

لطفا در این زمینه من رو راهنمایی کنید که آیا گفته اون خانم با توجه به تجربه شما درسته یا نه؟چون من برای 2012 قصد دارم اقدام کنم، قبل از اون می خوام راجع به همه چیز مطمئن باشم

باتشکر

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sarita نمایش پست ها
    سلام، من یه سئوال برام پیش اومده که فکر میکنم از دوستان در این بحث میشه بپرسم!
    با توجه به اینکه عده ای با پذیرششون موافقت شده، می خواستم بدونم اگه من اون 89000 کرون رو در حساب به نام خودم باز کنم، حتما باید از اون برای هزینه غذا،خانه و این قبیل، استفاده کنم؟ یا اینکه اجازه دارم اونها رو از طریق شخص دیگه ای پرداخت کنم و حسابم رو دست نزنم؟ (من فامیلهای درجه دومم در اسلو زندگی می کنند و قبول کردند مخارج من رو در این مدت تقبل کنند)

من امروز با internatinal student reception تماس گرفتم و خانمی گفت که می تونم به اون حساب دست نزنم و اون مبلغ پول رو دوباره برگردونم (احتمالا به ایران!؟!؟) و اگه بخوام می تونم به عهده اون فامیلم بگذارم که مخارج رو تقبل کنه...

لطفا در این زمینه من رو راهنمایی کنید که آیا گفته اون خانم با توجه به تجربه شما درسته یا نه؟چون من برای 2012 قصد دارم اقدام کنم، قبل از اون می خوام راجع به همه چیز مطمئن باشم

باتشکر
    اولین نکته اینه که 89000 کرون سال آینده احتمالا 90800 کرون باشه، دومین نکته اینه که این مبلغ برای اینه که شما بتونید ویزا رو دریافت کنید(در اصل مدرکیه که سفارت از شما میخواد)، در سال دوم هم برای تمدید ویزا باید مجددا همین مبلغ را در حسابتون داشته باشید. دانشگاه بعد از حدود 6 هفته تمام پول رو به حسابی که در آنجا برای خودتون باز میکنید منتقل میکنه و با این پول هر کاری که خواستید میتونید بکنید. مهم اینه که مخارجی که اونجا داریدرو بتونید بپردازید، و منبع این مخارج لازم نیست که حتما از حساب خود شما باشه.

<< Everything is okay in the end
    , If it's not okay, then it's not the end >>

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Gjovik University College - MSc in Information Security

ممنون از اینکه جواب دادین

یه سئوال دیگه که مهمتره: اینکه مثلا 90800 کرون که تو یه حساب در نروژ به نام خودم منتقل میشه، تا چه مدت باید پول تو حساب بمونه؟ (کل اون سال تحصیلی یا میشه همه رو بعد از اخذ ویزا از سفارت، از حساب برداشت؟)