صفحه 22 از 161 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 1610

موضوع: مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI3 نمایش پست ها
    تا جایی که من خبر دارم به یکی از بچه ها که 12 می اقدام کرده تماس گرفتن از سفارت گفتن ویزاش اومده , حالا چرا واسه این دوست شما هنوز نیومده نمی دونم .حجم درخواست متقاضیان دانشگاه های نروژ امسال زیاد بوده که ربطی به سفارت نداره . تعداد دانشجویی که هر سال دانشگاه های نروژ پذیرش میدن که مشخصه .
    من وقتی مدارکم رو دادم بهم گفت ویزا بین 3 هفته تا 3 ماه میاد .اما ویزاهای دانشجویی تو اولویت اول بررسیه .

من و يكي از دوستان ديگه هم 3 و 8 مي رفتيم براي مصاحبه كه هنوز نيومده.
    درخواست رو كه سفارت بررسي نمي كنه. UDI بررسي ميكنه و خبر ميده به سفارت. "افزايش حجم درخواست از يك كشور خاص" تاثيرگذاره تو مدت بررسي ويزا براي همون كشور.
    اين دوستتون هم كه مي فرماييد 12 مي اقدام كرده ويزاشو گرفته فكر كنم آدرسو اشتباه رفته. چون 12 مي پنجشنبه بوده و سفارت پنج شنبه ها تعطيله!!!!! حالا كجا ايشون اون روز رفتن مداركشونو تحويل دادن نمي دونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarita نمایش پست ها
    ممنون از اینکه جواب دادین

یه سئوال دیگه که مهمتره: اینکه مثلا 90800 کرون که تو یه حساب در نروژ به نام خودم منتقل میشه، تا چه مدت باید پول تو حساب بمونه؟ (کل اون سال تحصیلی یا میشه همه رو بعد از اخذ ویزا از سفارت، از حساب برداشت؟)

بعد از اخذ ويزا نميشه. زماني كه شما تشريف ميبرين اونجا و ميرين اداره پليس و كاراتون رو انجام ميدين و اون شماره نروژي رو مي گيرين، پولتون در اختيار شماس و لزومي نداره تو حساب خاصي باشه. مي تونيد زير بالشتون نگهش دارين يا بريزين به حساب شخصيتون يا هر چي.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط idbarima نمایش پست ها
    درخواست رو كه سفارت بررسي نمي كنه. UDI بررسي ميكنه و خبر ميده به سفارت. "افزايش حجم درخواست از يك كشور خاص" تاثيرگذاره تو مدت بررسي ويزا براي همون كشور.
    اين دوستتون هم كه مي فرماييد 12 مي اقدام كرده ويزاشو گرفته فكر كنم آدرسو اشتباه رفته. چون 12 مي پنجشنبه بوده و سفارت پنج شنبه ها تعطيله!!!!! حالا كجا ايشون اون روز رفتن مداركشونو تحويل دادن نمي دونم.
    اول از همه تشکر از دقت قشنگتون
    منم می دونم درخواست رو سفارت بررسی نمی کنه . منظورم این بود تعداد دانشجویی که هر ساله UDI باید پرونده شونو بررسی کنی تقریبا مشخصه و فرقی نمی کنه به نظرم از ایران باشه یا هند یا جای دیگه .براساس معیار های خودشون تائید می کنن و یا رد می کنن .حالا اینکه شما می گی حجم درخواست از یک کشور خاص (ایران) باعٍث طولانی تر شدن پروسه بررسی میشه به نظر من منطقی نیست , تابعیت نمی خوان بدن که .

در مورد اون طرف هم البته هنوز رابطه دوستی بین ما جاری نشده و چند باری فقط توی فیس بوک با هم چت کردیم حالا 12 می نه 11 می . بازم چون شما نگرانش هستی براش پیام میزارم که مطمئن شیم سفارت نروژ مدارکو تحویل داده ))
    در آخر شما هم اگه 1 ماه از ارسال مدارکت گذشته می تونی با کد رهگیریت که سفارت داده از UDI پیگیر وضعیت ویزات باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI3 نمایش پست ها
    اول از همه تشکر از دقت قشنگتون
    منم می دونم درخواست رو سفارت بررسی نمی کنه . منظورم این بود تعداد دانشجویی که هر ساله UDI باید پرونده شونو بررسی کنی تقریبا مشخصه و فرقی نمی کنه به نظرم از ایران باشه یا هند یا جای دیگه .براساس معیار های خودشون تائید می کنن و یا رد می کنن .حالا اینکه شما می گی حجم درخواست از یک کشور خاص (ایران) باعٍث طولانی تر شدن پروسه بررسی میشه به نظر من منطقی نیست , تابعیت نمی خوان بدن که .

در مورد اون طرف هم البته هنوز رابطه دوستی بین ما جاری نشده و چند باری فقط توی فیس بوک با هم چت کردیم حالا 12 می نه 11 می . بازم چون شما نگرانش هستی براش پیام میزارم که مطمئن شیم سفارت نروژ مدارکو تحویل داده ))
    در آخر شما هم اگه 1 ماه از ارسال مدارکت گذشته می تونی با کد رهگیریت که سفارت داده از UDI پیگیر وضعیت ویزات باشی

خبر اين دوستتونو به منم بدين. واقعا خوشا به سعادتش. تو اين پروسه كنترل و زمانش خيلي چيزا ميتونه تاثير گذار باشه كه گويا ايشون از هفت خانش به سرعت عبور كردن.
    تا حالا دو بار از UDI پيگيري كرديم همه مون كه هربار همون ايميله مياد كه توش گفته در دست بررسيه و 3 ماه طول ميكشه ولي نگران نباشين قبل شروع ترم بهتون ميرسه اگه موافقت بشه و اين حرفا. دو بارم تماس با سفارت كه يه بار يه آقاي بي ادبي كه حتي زحمت نداد به خودش كه چك كنه و گفت هر وقت اومد خبر ميديم خودمون و يك بارم خانم محترمي كه گفت در دست بررسيه.
    حالا فردا هم تماس ميگيريم ببينيم چي ميشه.

Junior Member metty آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط idbarima نمایش پست ها

خیر . سفارت پنج شنبه ها تعطیل نیست من خودم 26 می (پنجشنبه) مصاحبه داشتم و دانشجویان دیگه ای هم بودند که همون روز مصاحبه شده بودند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.a نمایش پست ها
    من با ایمیل از SiT پرسیدم گفت نمیشه پول رو نقدی داد، ولی اگر رسید پرداخت رو قبل از ددلاین ارسال کنید کفایت میکنه و حتما لازم نیست پول تا اون تاریخ به حساب مقصد رسیده باشه. ولی اگر مشکل زمانی دارید درخواست بدید بررسی میکنیم و شاید ددلاین رو تغییر دادیم.
    توصیه میکنم خود دوستان در این مورد به SiT ایمیل بزنند.
    موفق باشید.

امروز قرارداد خوابگاه و رسید حواله پول رو برای ایمیلی که گفته بود فرستادم و حدود 30 دقیقه بعد ایمیل تائیدش برام اومد :
    Dear student,

We have received all the documents we need.
    Please note that the Housing Department, SiT, has limited opening hours.
    For more information, please visit http://sit.no

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط metty نمایش پست ها
    خیر . سفارت پنج شنبه ها تعطیل نیست من خودم 26 می (پنجشنبه) مصاحبه داشتم و دانشجویان دیگه ای هم بودند که همون روز مصاحبه شده بودند.

من نمي دونستم. اونروز خانمي كه كارمند سفارت بود بهم گفت كه پنجشنبه ها تعطيله. توي سايت آنلاينش هم كه ميخواين وقت بگيرين هميشه پنجشنبه ها بسته اس. ولي اگه شما و چند تا دانشجوي ديگه هم رفتين كه حتما من اشتباه مي كنم.
    حالا ويزاتون اومده يا خير؟ يا كسي رو ميشناسيد كه ويزاش اومده باشه؟

Junior Member hbah آواتار ها

خیلی عجله نکنید
    بچه های پارسال از 25 جولای به بعد ویزاهاشون اومده. الان هم احتمالا همینه

سلام

در مورد قرارداد خوابگاه گفته شده باید sign رو انتخاب کرد. که توی حساب کاربری درخواست شماره حساب بانکی می کنه.چطور می شه پول رو فرستاد؟ می شه ازصرافی اقدام کرد؟

فرق گزینه sign و pay deposit در حساب کاربری SiT چیه؟ آیا هم باید pay depositرو انتخاب کرد و 5000کرون رو داد وهمsign رو یا یکیش کافیه؟

Junior Member

كسي اينجا كسي رو ميشناسه كه ويزاش ريجكت شده باشه پارسال يا سالهاي قبل؟