صفحه 8 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 159

موضوع: بحث در مورد زندگی در شهر های مختلف آلمان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد زندگی در شهر های مختلف آلمان

سلام ... کسی راجه به شهر هایدلبرگ اطلاعات داره ؟ اگر بتونین کمی راجع به این شهر بهم اطلاعات بدید ... خیلی ممنون میشم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط YeeKtaa نمایش پست ها
    سلام ... کسی راجه به شهر هایدلبرگ اطلاعات داره ؟ اگر بتونین کمی راجع به این شهر بهم اطلاعات بدید ... خیلی ممنون میشم
    سلام
    چه اطلاعاتی می خواین؟ لطفا سوالتونو دقیق بپرسین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    چه اطلاعاتی می خواین؟ لطفا سوالتونو دقیق بپرسین.
    از نظر هزینه‌ های زندگی ... کار پیدا کردن ... فرهنگ مردم ... کار دانشجویی و کار بعد از اتمام تحصیل. .. خوابگاه یا خونه ای که بشه اجاره کرد
    یا اطلاعات دیگه ای که فکر می کنید مهم ه ... شما هایدلبرگ هستید ؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط YeeKtaa نمایش پست ها
    از نظر هزینه‌ های زندگی ... کار پیدا کردن ... فرهنگ مردم ... کار دانشجویی و کار بعد از اتمام تحصیل. .. خوابگاه یا خونه ای که بشه اجاره کرد
    یا اطلاعات دیگه ای که فکر می کنید مهم ه ... شما هایدلبرگ هستید ؟
    از نظر هزینه ی زندگی شهر گرونیه. خوابگاها قیمتش خیلی متغیره، از 200 یورو هست تا 300 یورو و بیشتر (برای یه اتاق مستقل با سرویس و آشپزخونه ی مجزا). البته 200 یورویی هاش خیلی کمه. بهتره رو همون 300 یورو حساب کنین در ماه.
    از نظر کار پیدا کردن، نظری ندارم. تا حالا دقیقا تو این شهر دنبال کار نگشتم. کلا تو آلمان کمتر بچه ها دقیقا دنبال اینن که تو همون شهری که درس می خونن کار پیدا کنن. توصیه نمی کنم بهتون که کار پیدا کردنتون رو محدود به یه شهر بکنین (چه هایدلبرگ، چه هر شهر دیگه ای). البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند. من صرفا از باب تجربه گفتم.
    تقریبا همه ی مردم انگلیسی حرف می زنن (به جز منشی های توی بعضی کلینیک ها و پرستارا و این جور چیزا). کلا شهرش جمعیتش جوونه، چون یه عالمه دانشجو داره. خیلی هم خارجی پذیر هستن مردمش. تا همین چند سال پیش یه پایگاه آمریکایی اینجا بود که فک کنم 2012 بود که جمع شد. اما همین حضور آمریکایی ها یکی از عللی بود که باعث شده بود مردم هم خارجی پذیرتر بشن، هم انگلیسیشون خوب باشه.
    در مورد کار دانشجویی در حین تحصیل برای همه پیدا میشه. تو سطح شهر این قدر رستوران و کافی شاپ و حتی توی دانشگاه انقد آگهی کار دانشجویی هست که بتونین کار پیدا کنین و بیکار نمونین.
    توصیه ای که به نظر خودم مهمه که بدونین اینه که حتما قبل از اومدن برای خودتون خونه پیدا کنین. ایننننننقدر دانشجو اینجا زیاده که اصلا کار راحتی نیست خونه پیدا کردن (البته اگه خونه ی گرون بخواین، تا دلتون بخواد هست). توصیه می کنم به سایت RNZ (سایت یه روزنامه است که هفته ای یکی دو بار بیشتر آپدیت نمیشه) سر بزنین برای خونه پیدا کردن. یا تو سایت zimmer69.de دنبال خونه بگردین. این سایت دوم دقیقا مال هایدلبرگ و جاهای خیلی نزدیکشه (همه ی جاهایی که کد پستیشون با 69 شروع میشه).
    بله من هایدلبرگم (اگه سوال های دیگه ای دارین که مربوط به این تاپیک نمیشه یا به نظرتون بیش از حد وارد جزئیات میشه و ممکنه به درد کسی نخوره، با پیام خصوصی بپرسین لطفا، فک می کنم بهتر باشه اینجا رو تبدیل به چت نکنیم).
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام
    کسی از شهر Erlangen اطلاعی دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MN83 نمایش پست ها
    سلام
    کسی از شهر Erlangen اطلاعی دارد؟
    شهر 103 هزار نفری که 1/3 جمعیتش دانشجو هستند یعنی از هر 3 نفر یه نفر.جمعیت پیر خیلی کم داره و بیشتر جوونن و از لحاظ انگلیسی هم اکثرا مشکلی ندارند.زیمنس هم ارلانگن حضور سنگینی داره و بورس رشته های کامپیوتریش هم نسبتا خوبه و کسایی که المانی بلد نیستند هم برای شرکت های زیمنس کار دانشجویی یا کارآموزی میکنند.
    بزرگترین معضلش پیدا کردن خونس با قیمت مناسب که ممکنه مشکل باشه مخصوصا برای یک دانشجو چون وضعیت خوابگاهش زیاد جالب نیست اصلا.
    مردم هاش هم ادمای خوب و مهربونی هستند و نژادپرستی وجود نداره.
    برای جابجایی اکثرا دوچرخه دارند که اغلبا سریعتر از اتوبوس ادم میتونه بره جایی که کار داره برای خرید و... و کلا شهر خیلی اروم با طبیعت خیلی خوبی هست.
    نورنبرگ هم باهاش 20 کیلومتر فاصله داره که با قطار 20 دقیقه حدودا راه هست.

سلام دوستان
    من مي خوام براي دانشگاهي تويه شهر هامبورگ اپلاي كنم، راستش من ٢ سال پيش با كسيكه ساكن هامبورگ بوده صحبت كردم و ايشون توضيح دادن كامل در مورد اين شهر.
    ولي اخيرا يكي از دوستان دخترم براي عيد هامبورگ مسافرت رفته بودن و مي گفتن هامبورگ در مقايسه با كلن و فرانكفورت ،پر بوده از اتباع افغاني، و ايشون گفتن كاملا همون حس نا امني و مسائل حاشيه اي كه يه دختر وقتي از جلو عده اي از اين افراد تويه تهران رد ميشده رو در هامبورگ تجربه كردن.
    راستش من چون دختر تنها هستم و اونجا هم كسي رو ندارم برام خيلي شهري كه مي رم مهمه،مي خوام بدونم واقعا وضعيت فعلي هابورگ اينجوريه يا اينكه دوست من از شانس بدش وقتي تويه هامبورگ بوده همچين شرايطي رو تجربه كرده؟ يعني تعداد اين اتباع افغاني واقعا تويه هامبورگ اينقدر زياده؟
    اگه اطلاعاتي در مورد شهر هامبورگ و وضعيت فعليش دارين ،ممنونتون ميشم اينجا در موردش بگيد حتي اگه تجربتون در حد يه سفر چند روزه به اين شهر يا داشتن آشناي نزديك ساكن اين شهر باشه؟
    ممنونم

قصد توهين ندارم به شخص خاصي، ولي خب به عنوان يه دختر هر موقع تويه تهران از كنار اين افراد رد شدم ،اكثر مواقع حرفاي بدي شنيدم،اميدوارم حرفم نژادپرستانه تلقي نشه

Member

حرفهای شما حتما نژادپرستانه هست و بستگی به تلقی بقیه نداره! اوضاع توی هامبورگ، کلن، مونیخ و اکثر شهرهای آلمان مثل همه، پر از مهاجرهای افغان و ایرانی و سوری. شما به هر حال کم و زیاد چشمتون به این افراد می افته. اما به نظرم یکم خودتون را دست بالا گرفتید. این بندگان خدا اگر اهل این برنامه ای که شما گفتید هم باشند اینجا سوژه بقدر کافی هست و کسی منتظر شما ننشسته. این دید از بالای شما مال ایران بود و اینجا شما با این دوستان توی یک گروه هستید!
    توصیه میکنم ترامپ که رئیس جمهور شد تشریف ببرید آمریکا براتون بهتره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh1368 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مي خوام براي دانشگاهي تويه شهر هامبورگ اپلاي كنم، راستش من ٢ سال پيش با كسيكه ساكن هامبورگ بوده صحبت كردم و ايشون توضيح دادن كامل در مورد اين شهر.
    ولي اخيرا يكي از دوستان دخترم براي عيد هامبورگ مسافرت رفته بودن و مي گفتن هامبورگ در مقايسه با كلن و فرانكفورت ،پر بوده از اتباع افغاني، و ايشون گفتن كاملا همون حس نا امني و مسائل حاشيه اي كه يه دختر وقتي از جلو عده اي از اين افراد تويه تهران رد ميشده رو در هامبورگ تجربه كردن.
    راستش من چون دختر تنها هستم و اونجا هم كسي رو ندارم برام خيلي شهري كه مي رم مهمه،مي خوام بدونم واقعا وضعيت فعلي هابورگ اينجوريه يا اينكه دوست من از شانس بدش وقتي تويه هامبورگ بوده همچين شرايطي رو تجربه كرده؟ يعني تعداد اين اتباع افغاني واقعا تويه هامبورگ اينقدر زياده؟
    اگه اطلاعاتي در مورد شهر هامبورگ و وضعيت فعليش دارين ،ممنونتون ميشم اينجا در موردش بگيد حتي اگه تجربتون در حد يه سفر چند روزه به اين شهر يا داشتن آشناي نزديك ساكن اين شهر باشه؟
    ممنونم

قصد توهين ندارم به شخص خاصي، ولي خب به عنوان يه دختر هر موقع تويه تهران از كنار اين افراد رد شدم ،اكثر مواقع حرفاي بدي شنيدم،اميدوارم حرفم نژادپرستانه تلقي نشه
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    حرفهای شما حتما نژادپرستانه هست و بستگی به تلقی بقیه نداره! اوضاع توی هامبورگ، کلن، مونیخ و اکثر شهرهای آلمان مثل همه، پر از مهاجرهای افغان و ایرانی و سوری. شما به هر حال کم و زیاد چشمتون به این افراد می افته. اما به نظرم یکم خودتون را دست بالا گرفتید. این بندگان خدا اگر اهل این برنامه ای که شما گفتید هم باشند اینجا سوژه بقدر کافی هست و کسی منتظر شما ننشسته. این دید از بالای شما مال ایران بود و اینجا شما با این دوستان توی یک گروه هستید!

من 10 ساله که اپلای ابرود رو میخونم. اینی که شما نوشتید بهترین چیزی بود که تو این 10 سال خوندم. 100 سال زنده باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    من اينجا سوال پرسيدم و به شخص خاصي توهين نكردم فقط خواستم ببينم درصد آدم به قول خودمون آس و پاس تويه يه شهر چه قدره در حال حاضر،نمي دونم كي خودمو دست بالا گرفتم تويه سوالم كه شما اينطوري برداشت كردين، شما اگه جواب سوال منو نمي دونيد بهتره بحث حاشيه اي و اينكه كسي منتظر من نشسته و ترامپ و اين حرفا نكنيد. فكر كنم اين صلاحيت رو نداريد كه قضاوت كنيد من رو . والا توو همين ايران يكي بخواد توو يه محلي ساكن بشه اگه ببينه سر هر كوچه ٥ تا آدم الاف ٢٤ ساعت وايسادن،بي خيال اون محل ميشه. از نظر من براي يه دختر تنها كه توويه كشور خودش توو محله ي امني زندگي كرده خيلي مهمه كه شهري هم كه مي ره آمار مناسبي داشته باشه. حالا شايد براي كسيكه توو ايران به ناامني عادت كرده باشه اين چيزا مهم نباشه كه اين به سبك زندگي هامون مربوطه و آدم با آدم متفاوته. بستگان من كانادا زندگي مي كنن و متاسف از ايراني هاي جديدي كه ميرن و بي جنبه هستن مي نالن ،حالا ممكنه اين قضيه به چشم كسيكه مثل اين گروه زندگي مي كنه اصلا نياد و فقط تعريف كنن.
    اينقدر توهين كردن به كسيكه يه سوال مي پرسه زياد شده كه توو اپلاي ابرود بيشتر دوستان عزيزي كه بدون جبهه گيري جواب آدم رو مي دن تويه پيام خصوصي جواب مي دن و توو تايپيكا چيزي نمي گن.
    اميدوارم روزي برسه كه وقتي تويه اين فروم آدم سوالي مي پرسه،يه سري كه دلشون از يه جايه ديگه پره نيان تيكه بار آدم كنن! يا جواب سوال رو بدون جبهه گيري بدن يا اگه خوششون نيومد از سوال چيزي نگن و امتياز منفي بدن .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)