صفحه 10 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 159

موضوع: بحث در مورد زندگی در شهر های مختلف آلمان

Member

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد زندگی در شهر های مختلف آلمان

کارلسروهه از همه نظر از اشتوتگارت بهتر و ارزون تره. هم دانشگاه و هم شهر. نهایتا هم فاصله دو شهر 45 دقیقه است اگر لازم باشه برای کار سفر کنید اصلا مشکلی نیست!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan25793 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کدام یک از شهر های زیر برای تحصیل(انفورماتیک) و بعدشم زندگی بهتر هست؟
    کارلزروهه یا اشتوتگارت؟
    توی رنک دانشگاه کارلزروهه بهتره ولی برای مثلا کار کردن یا دوره کارآموزی اینکه اشتوتگارت بزرگتر هست به نظرتون مزیت نیست؟
    مرسی
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

Junior Member

سلام
    من رشتم برق الكترونيكه . اين ترم ليسانس ميگيرم . بعدش مي رم خدمت . و مي خوام تو طول اين دو سه سال الماني ياد بگيرم و براي المان اقدام كنم و الان چند تا سوال دارم

من يه ترسي دارم اينكه من الان زبان بخونم و همه كارام اوكي بشه ، بعد بيام المان و شروع كنم خوندن و تو درسام بمونم . درسو نفهمم و يا ... در اون صورت يه شكست بزرگ مي خورم . چون پايمم قوي نيست بيشتر مي ترسم
    سوالم اينه كه يه دانشجو براي موفق بودن توي پاس كردن دروس و نتيجه خوب گرفتن تو امتحانات حدودا هفته اي چقد بايد وقت بذاره براي درس خوندن ؟ كلا دوستان دانشجو كه المان هستن اگه مثلا يه روز معموليشونو بگن چطوري مي گذره و وقتشونو چطوري مي گذرونن ممنون ميشم

------------

سوال بعدي در مورد زبان الماني . مي خوام بدونم ميشه تو دو سه سال از صفر رسيد به سطح مورد نظر ؟
    و اينكه در مورد كلاساي زباني ك خودشون برگزار مي كننم يه اطلاعاتي بدين بهم ك به چه صورته ممنون ميشم

-----------
    يه سوال ديگم كه دارم اينه كه تو اين دو سه سال چه كار بكنم ك تو المان به دردم بخوره ؟ نرم افزار ياد بگيرم ؟ برم دوره هاي مثلا ميكرو يا plc ببينم ؟ و كلا چه كاري اينجا الان مي تونم بكنم كه بعدا به دردم بخوره ؟

Junior Member

سلام دوستان
    میشه به طور کلی بگید کدوم شهرهای آلمان واسه کاریابی بهتره؟ مخصوصا توی رشته های فنی مهندسی و صنعتی
    ضمن اینکه هزینه زندگی و مخصوصا امکان سوییت مشترک و ارزون واسم مهمه
    آب و هوا و طبیعت و اینجور چیزا چون تازه دارم میام واسم مهم نیست. فقط کااااار باشه اگه شرکتهای انگلیسی زبان بیشتر داشته باشه که دیگه عالیه

Member

قانون کلی که وجود نداره. برای کار مرتبط باید با توجه به رشته تحصیلی ببینید که شرکتها و موسسات مرتبط در کدام شهرها وجود دارند. یک شهر ممکنه برای یک رشته مناسب باشه و برای رشته دیگر نه. برای کار غیر مرتبط هم هر جا جمعیت بیشتر باشه شانس هم بیشتره. از نظر هزینه هم معمولا شمال و شرق نسبت به جنوب و غرب ارزانتر هستند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHSEN_330 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه به طور کلی بگید کدوم شهرهای آلمان واسه کاریابی بهتره؟ مخصوصا توی رشته های فنی مهندسی و صنعتی
    ضمن اینکه هزینه زندگی و مخصوصا امکان سوییت مشترک و ارزون واسم مهمه
    آب و هوا و طبیعت و اینجور چیزا چون تازه دارم میام واسم مهم نیست. فقط کااااار باشه اگه شرکتهای انگلیسی زبان بیشتر داشته باشه که دیگه عالیه
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    قانون کلی که وجود نداره. برای کار مرتبط باید با توجه به رشته تحصیلی ببینید که شرکتها و موسسات مرتبط در کدام شهرها وجود دارند. یک شهر ممکنه برای یک رشته مناسب باشه و برای رشته دیگر نه. برای کار غیر مرتبط هم هر جا جمعیت بیشتر باشه شانس هم بیشتره. از نظر هزینه هم معمولا شمال و شرق نسبت به جنوب و غرب ارزانتر هستند.
    ممنون از پاسختون دوست عزیز. واسه رشته برق از کجا میتونم پیدا کنم شرکتهای مرتبطو؟ مخصوصا که بیشتر دنبال انگلیسی زبانم
    و اینکه کار سیاه موقت تا پیدا شدن کار مرتبط میتونم پیدا کنم؟؟؟ با یه زبان آلمانی دست و پا شکسته

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

دوستان وضعیت امنیت در آلمان چطوره؟ با ورود مهاجر و پناهنده های زیاد آیا همچنان امنیت برقراره؟

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    دوستان وضعیت امنیت در آلمان چطوره؟ با ورود مهاجر و پناهنده های زیاد آیا همچنان امنیت برقراره؟
    از ایران خیلی بهتره. در ثانی تعریف امنیت زیاد راحت نیست. توی اخبار می تونید یک دیدی پیدا کنید. این جور سوال هارو به نظرم زیاد نمی شه به جواب خوبی رسید. الان از افرادی که ایران زندگی می کنند در مورد امنیت تو ایران بپرسید هر کسی یک چیزی می گه و یک نظری داره. اما همونطور که گفتم به صورت نسبی و میانگین امنیت اینجا بهتر از ایران هست.

Senior Member

ممنون از پاسختون دوست عزیز. واسه رشته برق از کجا میتونم پیدا کنم شرکتهای مرتبطو؟ مخصوصا که بیشتر دنبال انگلیسی زبانم
    و اینکه کار سیاه موقت تا پیدا شدن کار مرتبط میتونم پیدا کنم؟؟؟ با یه زبان آلمانی دست و پا شکسته
    شرکتهای انگلیسی زبان بیشتر تو شهرهای بزرگ که شرکتهای چند ملیتی دارند بخصوص فرانکفورت میتونید پیدا کنید.
    در مورد کار سیاه هم من اکیدا توصیه میکنم انجام ندید چون اگه دولت یا پلیس بفهمه هم کارفرما جریمه میشه هم شما جریمه میشید. حتی ممکنه ویزاتون هم باطل و از کشور اخراج بشید و برای همیشه به کشورهای شینگن ممنوع الورود بشید. دنبال کاری باشید که باهاتون قرارداد ببندند و بیمه و مالیات واستون رد بشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    شرکتهای انگلیسی زبان بیشتر تو شهرهای بزرگ که شرکتهای چند ملیتی دارند بخصوص فرانکفورت میتونید پیدا کنید.
    در مورد کار سیاه هم من اکیدا توصیه میکنم انجام ندید چون اگه دولت یا پلیس بفهمه هم کارفرما جریمه میشه هم شما جریمه میشید. حتی ممکنه ویزاتون هم باطل و از کشور اخراج بشید و برای همیشه به کشورهای شینگن ممنوع الورود بشید. دنبال کاری باشید که باهاتون قرارداد ببندند و بیمه و مالیات واستون رد بشه.
    ممنون از راهنماییتون دوست عزیز. دنبال کار رسمی و قانونی که هستم چون نوع ویزام جستجوی کاره. ولی تا پیدا شدن اون نیاز به یه درآمد کم دارم واسه اجاره خونه و خرج خودم

Senior Member bayazee آواتار ها

ممنون از راهنماییتون دوست عزیز. دنبال کار رسمی و قانونی که هستم چون نوع ویزام جستجوی کاره. ولی تا پیدا شدن اون نیاز به یه درآمد کم دارم واسه اجاره خونه و خرج خودم
    کار سیاه ممکنه راحت پیدا نشه. ریسک هست برای کارفرما و برای خود فرد اگر دولت متوجه این کار بشه. در ثانی معمولا حقوق این جور کارها بسیار پایین هست. طبق قانون هم با ویزای جستجوی کار نمی شه کار کرد. پیشنهاد من اینه زیاد حساب نکنید رو تامین مخارج با کار سیاه. اینجا کلی دانشجو و پناهنده هست الان که برخی بخاطر مشکلات مالی همه کار هم می کنن! احتمالا بازار کار سیاه هم اشباع شده!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)