صفحه 3 از 16 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 159

موضوع: بحث در مورد زندگی در شهر های مختلف آلمان

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد زندگی در شهر های مختلف آلمان

(تاپیکی پیدا نکردم که به موضوع سوالم مشخصا مربوط باشه)
    سلام دوستان
    من یک مشکلی دارم: حدود 1 سال و چند ماهی میشه در آلمان زندگی می کنم. تو شهر کوچکی هم نیستم و نمیشه گفت شهر خیلی آلمانیه(منظورم اینه که افرادی با ملیت های محتلف زیادی اینجا هستند در مقایسه با اکثر شهر های آلمان). اما .....
    من هنوز که هنوزه اینجا زندگی برایم راحت و خوشایند نیست؛ بزرگترین خوشیم همینه که سرم به درس مشغول بشه یا جور دیگه ای خودم را سرگرم کنم. اکثر مواقع که میرم بیرون، معمولا حس خوبی بین آدم های اینجا ندارم. البته در مقایسه با 1 سال قبل خیلی بهتر شده، اما واقعا هنوز حتی so-so هم نشده.
    به نظر شما:
    الف- من آدم حساسی هستم و کلا هر جایی در اروپا یا آمریکا یا کانادا باشم همینه، غربته و سخته
    ب- آلمان جای چندان راحتی نیست به خصوص برای کسانی که از کشوری مثل ایران میان و آدمی که نسبتا هم درونگرا باشه

نمی تونم بگم دقیقا چه چیزی اذیتم می کنه؛ رفتار مشخص یا زننده خاصی نیست. احساس می کنم غریبه ام و بازخورد عاطفی از محیط نمی گیرم. "همه" بیشتر می خواهند دوری کنند (منظورم از همه بیشتر آلمانی ها یا "سفید" ها به قولی). احساس می کنم اعتماد به من نیست، علاقه ای وجود نداره و ...
    البته انتظار ندارم کسی برای من اینجا ذوق کنه و ابراز احساسات کنه؛ نه، فقط در حد یک رابطه معمولی روزانه هم احساس می کنم اینجا بودن خیلی "سنگینه".
    گاهی با خودم فکر می کنم شاید چون درونگرا هستم، بهتره بروم به کشورهای شرق، مثل مالزی، چین، کره، فیلیپین، اندونزی، سنگاپور و ....
    بعضی وقت ها می گم آلمانی ها شاید خیلی خشک و سرد هستند و فرانسه بروم شاید بهتر باشه و ...
    گاهی به آمریکا و کانادا فکر می کنم و ....
    اصلا به نظر شما من به درد خارج بودن می خورم، یا بهتره برگردم ایران. نمی تونم تو این وضعیت روانی و عاطفی خیلی اینجا مفید باشم. وضعیتم اورژانسی نیست ها. اما بالاخره صبر هم لبریز میشه.
    موندم ایرانی ها چطوری اینجا سپری می کنند، که سختشون نیست.
    اینم بگم که زبان آلمانی بلد نیستم چون درسم کاملا انگلیسیه.
    متشکر
    بر قله‌هاي دور ....، جايي نوشته‌اند: "اينجا سراي توست....."

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک مشکلی دارم: حدود 1 سال و چند ماهی میشه در آلمان زندگی می کنم. تو شهر کوچکی هم نیستم و نمیشه گفت شهر خیلی آلمانیه(منظورم اینه که افرادی با ملیت های محتلف زیادی اینجا هستند در مقایسه با اکثر شهر های آلمان). اما .....
    من هنوز که هنوزه اینجا زندگی برایم راحت و خوشایند نیست؛ بزرگترین خوشیم همینه که سرم به درس مشغول بشه یا جور دیگه ای خودم را سرگرم کنم. اکثر مواقع که میرم بیرون، معمولا حس خوبی بین آدم های اینجا ندارم. البته در مقایسه با 1 سال قبل خیلی بهتر شده، اما واقعا هنوز حتی so-so هم نشده.
    به نظر شما:
    الف- من آدم حساسی هستم و کلا هر جایی در اروپا یا آمریکا یا کانادا باشم همینه، غربته و سخته
    ب- آلمان جای چندان راحتی نیست به خصوص برای کسانی که از کشوری مثل ایران میان و آدمی که نسبتا هم درونگرا باشه

نمی تونم بگم دقیقا چه چیزی اذیتم می کنه؛ رفتار مشخص یا زننده خاصی نیست. احساس می کنم غریبه ام و بازخورد عاطفی از محیط نمی گیرم. "همه" بیشتر می خواهند دوری کنند (منظورم از همه بیشتر آلمانی ها یا "سفید" ها به قولی). احساس می کنم اعتماد به من نیست، علاقه ای وجود نداره و ...
    البته انتظار ندارم کسی برای من اینجا ذوق کنه و ابراز احساسات کنه؛ نه، فقط در حد یک رابطه معمولی روزانه هم احساس می کنم اینجا بودن خیلی "سنگینه".
    گاهی با خودم فکر می کنم شاید چون درونگرا هستم، بهتره بروم به کشورهای شرق، مثل مالزی، چین، کره، فیلیپین، اندونزی، سنگاپور و ....
    بعضی وقت ها می گم آلمانی ها شاید خیلی خشک و سرد هستند و فرانسه بروم شاید بهتر باشه و ...
    اصلا به نظر شما من به درد خارج بودن می خورم، یا بهتره برگردم ایران. نمی تونم تو این وضعیت روانی و عاطفی خیلی اینجا مفید باشم. وضعیتم اورژانسی نیست ها. اما بالاخره صبر هم لبریز میشه.
    متشکر
    سلام دوست عزیز،

اول از همه بگم که من هنوز پام را از این سرزمین گربه شکل بیرون نگذاشتم. ولی توی همین فروم موضوعات بسیار جالب و مرتبط با آنچه شما مطرح کردین وجود داره. شاید مطالعه اش بد نباشه. موضوعاتی مخصوصا مثل "شوك فرهنگي / غم غربت - راهكارهاي آن"، "مهاجرت و نقش جنسیت" ، "تاثیر فرهنگ و تمدن ایرانی بر روابط اجتماعی در جامعه غربی" و "مشکلی بنام دلتنگی و راه حل،اصلا راه حلی داره؟".

امیدوارم مطالعه این موضوعات بهمون در ارتقاع و تقویت شخصیتمون و تصمیمی که گرفتیم کمک کنه.
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

Junior Member

stuttgart
    hanover
    bruaschweig
    درباره ی این 3تا شهر هر کس اطلاعاتی داره در اختیارم بذاره ممنون میشم

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظر شما:

متشکر
    شرایطت شبیه منه. منم اینجا اجساس می کنم زیاد از نظر اجتماعی نمی تونم باهاشون جور بشم. مشکل اصلیمم اینه که نه من درست آلمانی بلدم، و نه اونا انگلیسی. البته با بچه های اینترنشنال دانشگاه خوش میگذره، ولی توی خود محیط شهر نه... البته الان بعد از بیشتر از یک سال برام عادی شده، یعنی سرم تو کار خودمه و درسمو میخونم. اگه بخوام با جای دیگه مقایسه کنم، من حدود 6-7 ماه هلند زندگی کردم و اونجا خیلی سریع با محیط اخت شدم. پس فکر نمی کنم اشکال از ما باشه به اون صورت، احتمالا تجربه مشترکی هست که همه کسانی که به آلمان اومدن اونو دارن.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    شرایطت شبیه منه. منم اینجا اجساس می کنم زیاد از نظر اجتماعی نمی تونم باهاشون جور بشم. مشکل اصلیمم اینه که نه من درست آلمانی بلدم، و نه اونا انگلیسی. البته با بچه های اینترنشنال دانشگاه خوش میگذره، ولی توی خود محیط شهر نه... البته الان بعد از بیشتر از یک سال برام عادی شده، یعنی سرم تو کار خودمه و درسمو میخونم. اگه بخوام با جای دیگه مقایسه کنم، من حدود 6-7 ماه هلند زندگی کردم و اونجا خیلی سریع با محیط اخت شدم. پس فکر نمی کنم اشکال از ما باشه به اون صورت، احتمالا تجربه مشترکی هست که همه کسانی که به آلمان اومدن اونو دارن.
    بچه های ایرانی که در دانشگاهتون احتمالا هستند چطور؟ اونها هم شبیه شما حس می کنند؟
    بر قله‌هاي دور ....، جايي نوشته‌اند: "اينجا سراي توست....."

Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

ببخشید.من نمیدونستم سوالمو کدوم تاپیک مطرح کنم. واسه همین اینجا میپرسم.
    میخوام بدونم آب و هوای آلمان چطوریه؟
    کدوم شهراش آب و هوای گرم و معتدلی داره؟ آخه آب و هوای سرد به من نمیسازه!!!

Junior Member

سلام.
    دوستان با 300.000 یورو چجور میشه زندگی کرد؟ و چه کاری کرد که درامد خوب یداشته باشه؟ ( سوالم کلی هست )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس م شیمی

سلام
    كسي راجع به شهر Bayreuth چيز يشنيده يا ميدونه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کاربردی بوعلی

دوستانی که الان ساکن المان هستن لطف کنن در مورد شرایط زندگی در المان،مردم ،آب و هوا،خرج های زندگی، بیمه پزشکی .....و هر بحثی که مربوط به مشکلات و اوضاع زندگی میشه توضیح بدن که کسایی که نیومدن بتونن یه سری اطلاعات به دست بیارن

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

نقل قول نوشته اصلی توسط kokomboo نمایش پست ها
    دوستانی که الان ساکن المان هستن لطف کنن در مورد شرایط زندگی در المان،مردم ،آب و هوا،خرج های زندگی، بیمه پزشکی .....و هر بحثی که مربوط به مشکلات و اوضاع زندگی میشه توضیح بدن که کسایی که نیومدن بتونن یه سری اطلاعات به دست بیارن

راجع به همه این مطالب اینجا مفصلا توضیح داده شده
    فقط باید جستجو کنی
    موفق باشی
    کم رنگ باش ولی‌ دو رنگ نباش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)