صفحه 5 از 16 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 159

موضوع: بحث در مورد زندگی در شهر های مختلف آلمان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا سطح زندگی توی ایالاتی که جزو آلمان شرقی بودن خیلی با غرب فرق داره؟

سلام.نظرتون راجب هامبورگ چیه؟از نظر درامد و کارو محیط و زندگی؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد زندگی در شهر های مختلف آلمان

سلام دوستان
    یه سوال داشتم
    هرینه زندگی تو این 2 تا شهر به چه صورتی هست .......... کلوستحال و فرانکفورت
    لطفا راهنمایی کنید

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد انتخاب و زندگی (دانشجویی) در شهر های مختلف آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط victorwam نمایش پست ها
    سلام
    ذوستان تا جایی که از متن پیامها متوجه شدم اکثرا اطلاعات کلی راجع به شهرها نیاز دارن. من نظرات خودم رو می گم شاید به کارتون بیاد.
    تفاوت شرق و غرب آلمان
    غرب آلمان شهر ها ظاهر مدرن تری دارن. برای رشته های فنی گزینه های بیشتری برای کاراموزی و در نهایت کار هستش. البته با تفاوت قابل توجهی قیمت مسکن و خوابگاه بالاتر از شرق هستش. همینطور اگه اهل بیرون غذا خوردن و ... باشید غرب خیلی گرونه. اکثر مردم و فروشنده ها می تونن انگلیسی صحبت کنن. این مسئله واسه سال اول خیلی کمک می کنه.
    شرق آلمان تقریبا بر عکس بالا هستش. این مسائلی که راجع به نژاد پرستی و ... می گن که تو شرق آلمان زیاده و ملت و سر میبرن و.... اینا همش افسانس. من تو این مدت تا حالا به چیزی از این دست برخورد نکردم با اینکه تو یکی از شرقی ترین شهرهای آلمان هستم.اینجا نازی زیاد داره سالی چند بار هم تظاهرات می کنن(تظاهرات ها از قبل مشخص هست روز و زمان و مسیرش) که البته تعداد پلیس ها از شرکت کنندهای تو تظاهرات بیشتره. اینم واسه اینه که اینجا کشور آزادیه و همه حق دارن نظرشون رو بگن. ولی مطلقا رفتار بدی از این افراد با خوذتون نمی بینید مگه اینکه خودتون سر به سرشون بذارید. در مورد کار هم من با اینکه آلمانی صحبت نمی کنم 2تا شغل دارم اینجا. البته هستن کسایی که آلمانی هم حرف میزنن و کار گیرشون نمیاد کاملا به توانایی های فردی بستگی داره به نظر من.
    سلام. ممنون از اطلاعاتی که گذاشتید. شما کدوم شهر هستید؟

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomantyphoon نمایش پست ها
    این بحث این شکلی به جایی نمیرسه . همه از شهرهای مختلف آلمان سوال دارن و کسی هم جوابی نمیده . به نظر من اول از همه باید این تاپیک برای هر شهری به شکل جدا مطرح بشه . کلا چند تا شهر مهم تو آلمان هست که بهتره تاپیک خاص خودشو داشته باشه مثل برلین فرانکفورت مونیخ کلن کایزرسلاترن کارلسروهه هامبورگ اشتوتگارت آخن . بقیه شهر ها هم میتونه تو این بخش به عنوان سایر شهرها مطرح بشه دوستان اگه شهری هم از قلم افتاد دیگه به بزرگی خودتون ببخشین . میتونین نظرات خودتونو مطرح کنین
    کاملاً درست می فرمایید. اینجا همه در مورد شهرها سؤال دارند و هیچکس هم جوابی نمیده... به نظر من هم بهتره تاپیکهای مجزایی تشکیل بشه ولی من پیشنهاد میدم به صورت استان (و نه شهر) این تقسیم بندی صورت بگیره تا دیگه شهری هم از قلم نیفته. مدیریت محترم اگر نظری دارید بفرمایید لطفا تا بتونیم از نظرات و تجربیات دوستان استفاده کنیم و جواب سؤالاتمون رو بگیریم. ممنون.

پیش فرض پاسخ : بحث در مورد انتخاب و زندگی (دانشجویی) در شهر های مختلف آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط anjelina567 نمایش پست ها
    سلام.کسی میتونه اطلاعاتی راجع به اشتوتگارت بهم بده؟در مورد هزینه های زندگی و همینطور کار دانشجویی.ممنون
    شهره خوبیه والی ایرانی خیلی کمداره.

البته جزو شهری گرونه آلمانم هست.
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

پیش فرض پاسخ : آیا سطح زندگی توی ایالاتی که جزو آلمان شرقی بودن خیلی با غرب فرق داره؟

من در دو قسمته آلمان زندگی کردم و الانم در قسمته شرقی هاتسام.

خیلی ساخت میشه که الان باد از ۲۵ گفت که کدوم بهتره یا باد تر.

هر کدومشون خوبییایی داران و بدیهایی هم داران.

اگر آلمانی بلد باشد و فرهنگه المانیو کامی بدونید میتونید تفاوتارو بفهمید.

وقتی با آلمانی ها صحبت کنید میبینید که آلمانیهای غربی خوب کامی ازا خانواده دوران والی آلمانیهای شرق بیشتر با خانواده و پدر مادر ارتباط داران.

اگر مایل باشی میتونم بیشتر تجربهامو بدم.

در هر صورت آلمان شرقی و غربی ۴۵ سال ۲ کشور بدان و تفاوتایی داران.

از نظاره زندگی و کار المانه غربی هنوز آقابطره والی این

ولی این عقاب بدان کلان کمتر از مثلا ایتالیا نیست
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    فکر میکنم باید به تاپیک نژادپرستی مراجعه کنین!
    شرقی ها معمولا تعصب بیشتری روی زبونشون دارن، حتی کسانی که انگلیسی بلدن ترجیح میدن آلمانی حرف بزنن (البته دانشجوهاشون نه، آدم های میانسال و مسن تر).
    بافت شهری قدیمی تره و دولت کمتر بهشون رسیده. البته تقصیر دولت نیست، شرق آلمان یه بار با خاک یکسان شده!!
    کار توی آلمان شرقی خیلی کمتره و خود آلمانی ها میرن جنوب برای کار، سمت اشتوتگارت و فرانکفورت و اینا و آخر هفته برمی گردن شهرهای خودشون که توی شرقن.
    چون کمتر خارجی داشتن، به خوش برخوردی شهرهایی که توریست پذیر هستن نیست.
    اینا چیزایی بود که من می دونستم، شاید بقیه بتونن کامل ترش کنن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط askary_amir69 نمایش پست ها
    تعصب و نژاد پرستی هم ظاهرا تو شرق بیشتره. ولی فکر میکنم همه ی اینها میتونه بارفتار معقولانه و زیرکانه خود فرد حل بشه.
    من الان ساکن ماگدبورگ هستم که جزء شرق آلمان (نزدیک برلین) هستش. راستش تا الان این مسئله نژادپرستی که میفرمایید رو ندیدم. کلاً اینجا اگه کوچکترین رفتار نژادپرستانه یا توهین به دیگران رو ببینن به شدت باهاش برخورد میکنن. همین دو هفته پیش توی دانشگاه ما یه برنامه رقص و آواز با موضوع مبارزه در مورد همین موضوع نژادپرستی برگزار شد که خیلی هم عالی بود.
    در مورد زبان کاملاً باهاتون موافقم. اینجا مردم خیلی کم انگلیسی صحبت میکنن و ترجیحشون به آلمانی صحبت کردنه. البته محیط دانشگاه و مثلاً بانک و اداره های دولتی رو نمیگم ها؛ مغازه ها و کلاً مردم منظورمه.
    این هم که میگین دولت کمتر بهشون رسیده رو قبول ندارم. توی همین شهری که من هستم کلی ساختمونهای مدرن هست؛ نمونه اش همین دانشگاه خودمون.
    تا الان هم آلمانی ها برخورد بدی با من نداشتن. تنها چیزی که دیدم این بود که سر خونه اجاره کردن خیلی اذیت شدم و هی من رو سر میدووندن. اونهم بعداً از بچه های ایرانی اینجا شنیدم که کلاً اینجا خیلی راحت به شرقی ها خونه اجاره نمیدن (باز وضعیت ایرانی ها از هندی ها و پاکستانی ها خیلی بهتره)...
    در مورد کار هم اطلاعی ندارم ولی قطعاً اینی که میفرمایید درسته و توی غرب آلمان به خصوص شهرهای بزرگتر راحت تر میشه کار پیدا کرد...

Junior Member mhmud آواتار ها

سلام دوستان،

این مقاله واشنگتن‌پست آلمان شرقی و غربی رو مقایسه کرده.
    برای اون دسته از دوستانی که حوصله خوندنش رو دارن فکر می‌کنم خالی از لطف نیست. یه سری لینک هم توی مقاله معرفی کرده که از اون‌ها آمارهای جالبی در مورد آلمان می‌تونین پیدا کنین.
    http://www.washingtonpost.com/blogs/...still-divided/

پ.ن: ندارد!
    یعنی یه پ.ن می‌خواستم بنویسم. بعد دیدم از حوصله جمع که هیچ، از حوصله خودم هم خارجه

شاد باشید

در مورد اشتوتگارت اینو بگم که ایرانی های اینجا اکثرا همین دانشجوها هستن.جزو شهرهای گرونه.اجاره خوابگاه با شرق آلمان حدود ماهی 100 یورو فرق داره.به طور خلاصه بهت بگم اینجا به خاطر موقعیت صنعتی که داره بیکاری خیلی خیلی کمه.شاید 1-2 درصد باشه.درمورد خود شهر هم بگم که من خوشم میاد ازش.مردم اکثرا انگلیسی می دونن.برخوردشون با خارجی ها خوبه.به نسبت شهرهای دیگه آلمان به خصوص در مقایسه با فرانکفورت خارجی کمتره.اکثرا ماشین هاشون اینجا بنز و پورشه و ولکس واگن هست.(هر 3 این کارخونه ها در ایالت بادن ورتمبرگ هستن،مرسدس بنز و پورشه تو خود اشتوتگارت هستن).البته آئودی هم زیاد می بینی.از نظر آب و هوایی هم موقعیت خیلی خوبی داره.تازه اینجا 2-3 روزه به طور جدی سرد شده.
    کار دانشجویی اگه آلمانی بدونی که هست.اگر هم ندونی گیر میاد.در بدترین شرایط تو رستوران دیگه کار هست.
    در کل شهر خوبیه.من از اینکه اینجام راضیم.

Junior Member

سلام خواستم بدونم کسی اطلاعی در مورد مانهایم (mannheim) داره؟کلا اینکه شهر گرونیه یا نه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)