صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 46

موضوع: اضافه کردن Reviewer در هنگام سابمیت مقاله

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقالات ISI

سلام
    در پروسه سابمیت کزدن مقاله در یکی از ژورنال های ASCE ازم میخواد که سه تا reviewer معرفی کنم و دلایلم هم برای انتخاب یا عدم انتخاب اونارو هم بنویسم.
    کیو باید معرفی کنم اصلا؟ از کجا باید معرفی کرد؟ من هیچ اطلاعاتی تو این زمینه ندارم و شدیدا نیاز به کمک دارم.
    متشکرم

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مقالات ISI

نقل قول نوشته اصلی توسط sogandm نمایش پست ها
    سلام
    در پروسه سابمیت کزدن مقاله در یکی از ژورنال های ASCE ازم میخواد که سه تا reviewer معرفی کنم و دلایلم هم برای انتخاب یا عدم انتخاب اونارو هم بنویسم.
    کیو باید معرفی کنم اصلا؟ از کجا باید معرفی کرد؟ من هیچ اطلاعاتی تو این زمینه ندارم و شدیدا نیاز به کمک دارم.
    متشکرم
    شما چند نفر كه در اين زمينه مقاله شما ماهر هستند را نميشناسيد!؟!؟ مگه ميشه؟! شما حداقلش كلي ريفرنس دادي تو مقاله خودت. خوب همه آنها هم به كارت ربط داشته پس نويسندگان اون مقالات كانديد خوبي براي معرفي به عنوان داورن! دليل معرفي هم كه گفتم. ميتوني بگي بخاطر اينكه ايشون تو اين زمينه كار تحقيقاتي كرده كه نمونش اين مقالش هست. لينك مقاله را هم بگذار
    از اساتيد ايراني هم ميشه معرفي كني اما ترجيها از خارج باشه تا فكر نكنن (كه ميكنن) شما باهاش هماهنك كردي كه اكسپت كنه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

سلام میتونید به من بگید چطور میتونم چند تا reviwers برای مقالم پیدا کنم .
    ایا جای خاصی اطلاعات مربوط به انها را دارن........
    و اینکه لازمه که در رابطه با موضوع مقاله من تخصص داشته باشه و قبلا روی ان کار کرده باشه !!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط nargesA نمایش پست ها
    سلام میتونید به من بگید چطور میتونم چند تا reviwers برای مقالم پیدا کنم .
    ایا جای خاصی اطلاعات مربوط به انها را دارن........
    و اینکه لازمه که در رابطه با موضوع مقاله من تخصص داشته باشه و قبلا روی ان کار کرده باشه !!!!!
    مصلم هست که اگه بتونید کسی رو پیدا کنید که در مورد موضوع شما کار کرده باشه بهتر هست برای reviwer بودن.
    برای پیدا کردن اون ها هم معمولا کسی که در یک موضوعی کار می کنه رقبای خودش رو هم می شناسه.
    اما اگر این ها رو نمی شناسید در همون مقالاتی که بهشون ارجاع می دید اگه نگاه کنید تعدادی اشخاص هستند که زمینه کاریشون به شما نزدیکه. همون ها رو می تونید پیشنهاد بدید

Junior Member

ممنون از راهنماییتون.

مطلبی که شما ذکر کردین یه سوال برای من ایجاد کرده، کسی را که به عنوان reviwers معرفی میکنیم از یه مقاله باید کسی باشه که رابط مقاله است و میلش ضمیمه مقاله است یا کسی که دارای رتبه علمی بالاتری توی اون مقاله است؟

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nargesA نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون.

مطلبی که شما ذکر کردین یه سوال برای من ایجاد کرده، کسی را که به عنوان reviwers معرفی میکنیم از یه مقاله باید کسی باشه که رابط مقاله است و میلش ضمیمه مقاله است یا کسی که دارای رتبه علمی بالاتری توی اون مقاله است؟
    دوست من

فرقی نمی کند. با ابن حال معرفی فرد با رتبه ی علمی بالاتر شاید مناسب تر باشد.
    اصولا احتمال اینکه به همان افراد بفرستند اندک هست.

Member mordabenilofari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Veterinary Sciences, University of Montreal

در مورد انتخاب داورها، دوستان عزیزم به این نکات توجه کنند:

1- مجلات به شما این شانس رو میدن که 3 تا 5 داور معرفی کنید.
    2- ادیتورها معمولا مقاله شما رو برای 2 داور می فرستند که یکی از اونها به احتمال زیاد از لیست 3 تا 5 نفره شماست، پس از این فرصت استفاده کنید.
    3- بهترین جایی که شما می تونید داورهاتون رو انتخاب کنید، نویسندههای رفرنسهای شما هستند.
    4- کسی که در 5 سال گذشته باهاشون مقاله چاپ کرذید و یا همکاراتون رو که در یک دانشگاه یا انیستیتو هستید اصلاً بعنوان داور معرفی نکنید و سعی کنید حتی الامکان از کشورتون هم نباشند.
    5- سعی کنید از کشورها و قارههای مختلف باشند
    6- حتی الامکان از کشورهای انگلیسی زبان و یا افراد بسیار مشهور نباشند.
    امیدوارم این مطلب مفید باشه براتون

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : اضافه کردن Reviewer در هنگام سابمیت مقاله

سلام دوستان کمکم کنید پسرخاله نیاز فوری داره!!!!
    من یه مقاله فرستاده بودم حالا میگه داور انتخاب کن. اما اون قسمت آخر (justify* your suggestions*) یعنی چه؟؟ منظورش چیه؟
    Please revise your suggestions for reviewers In particular, please suggest at least three reviewers and*justify* your suggestions Some guidance in the process can be found at this link:
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mordabenilofari نمایش پست ها
    در مورد انتخاب داورها، دوستان عزیزم به این نکات توجه کنند:

1- مجلات به شما این شانس رو میدن که 3 تا 5 داور معرفی کنید.
    2- ادیتورها معمولا مقاله شما رو برای 2 داور می فرستند که یکی از اونها به احتمال زیاد از لیست 3 تا 5 نفره شماست، پس از این فرصت استفاده کنید.
    3- بهترین جایی که شما می تونید داورهاتون رو انتخاب کنید، نویسندههای رفرنسهای شما هستند.
    4- کسی که در 5 سال گذشته باهاشون مقاله چاپ کرذید و یا همکاراتون رو که در یک دانشگاه یا انیستیتو هستید اصلاً بعنوان داور معرفی نکنید و سعی کنید حتی الامکان از کشورتون هم نباشند.
    5- سعی کنید از کشورها و قارههای مختلف باشند
    6- حتی الامکان از کشورهای انگلیسی زبان و یا افراد بسیار مشهور نباشند.
    امیدوارم این مطلب مفید باشه براتون
    سلام
    مثلا کدامین کشورها برای داور مناسب است؟؟؟
    یکی از بچه ها نوشته بود از چین نباشه!!! چرا ؟؟
    ممکنه مقالرو کپی کنه؟؟؟
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"

پیش فرض پاسخ : اضافه کردن Reviewer در هنگام سابمیت مقاله

سلام

برگ سبزی تحفه درویش:

من یک مقاله برای یک ژورنال خیلی معتبر فرستاده بودم با ایمپکت +7 و چند تا داور معرفی کرده بودم که تو اون زمینه پیشتاز و صاحبنام بودند... بعد از یکماه جواب اومد... دو داور جواب منفی بودند که از کامنتهاشون کاملا مشخص بود که همون داوران معرفی شده من بودند... البته این رو هم اضافه کنم که خیلی سعی کرده بودند بگن ما قبلا این کار رو کردیم (با اینکه میدونستند اینطور نیست)... در هر صورت نکته مثبتش این بود که خیلی نظرات خوبی داده بودند و بعد از اصلاح مقاله طبق نظرات اونها و رعایت تمامی نکاتی که ممکن بود توسط یک داور دیگه بهش توجه بشه، مقاله من در یک ژورنال دیگه با ایمپکت حدود 4 بسرعت پذیرفته بشه... هر چند داورهای دیگه ای رو معرفی کرده بودم ولی نظرات داورهای بسیار مطرح اول هم خیلی کمک کننده بود...

شاد باشید

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)