صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 90

موضوع: تجربیات و خاطرات مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران این بار از نگاه خانم ها

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : تجربیات و خاطرات مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران این بار از نگاه خانم ها

درود

برخی از پست های نامرتبط حذف شد.

لطفا از ارسال پست های نامرتبط با عنوان تاپیک " تجربیات و خاطرات مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران این بار از نگاه خانم ها " خودداری فرمایید.

ممنون
    ویرایش توسط studentz : July 8th, 2013 در ساعت 08:07 PM
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-سجاد

پیش فرض پاسخ : تجربیات و خاطرات مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران این بار از نگاه خانم ها

سلام ممنون ازاینکه این تایپیکو باز کردین ولی خب منکه نفهمیدم یک خانم در خارج از کشور چه تجربیاتی و خاطراتی داره.لطفادوستان کمک و راهنمایی کنین تا ما یک دیدی پیداکنیم.ممنون

Junior Member

خواهشا خانم هایی که خارج دارن تحصیل می کنن تجرباتشونو بگن
    شاید کسی این تاپیک را نمیشناسه ... نمیشه تبلیغ تاپیک را کرد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nillnill نمایش پست ها
    خواهشا خانم هایی که خارج دارن تحصیل می کنن تجرباتشونو بگن
    شاید کسی این تاپیک را نمیشناسه ... نمیشه تبلیغ تاپیک را کرد؟
    من این تاپیک رو اتفاقی دیدم الان. چی دوست دارین بدونین؟ من اهل نوشتن پست های طولانی و کل کل کردن با بقیه کاربرها نیستم. اما می تونم از تجربیاتم بنویسم اگه به بقیه کمک می کنه. اما یادتون باشه که تجربه هرکدوم از دخترهای همین شهر با هم فرق می کنه چه برسه به بقیه ایالتها و یا کشورها. مطمئن نیستم بجز ارضاء حس کنجکاوی کمک دیگه ای بهتون بکنه و امیدوارم که امید الکی به کسی نده. اما من قبل اینکه بیام خیلی نگران بودم و استرس داشتم. واسه همین شرایط بقیه کسائیکه تازه می خوان بیان رو می فهمم. اگه سوال خاصی مدنظرتونه بگین. منم اگه چیز خاصی بعدا به ذهنم برسه می نویسم
    !Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive
    (Elbert Hubbard)

نقل قول نوشته اصلی توسط amene jooon نمایش پست ها
    من این تاپیک رو اتفاقی دیدم الان. چی دوست دارین بدونین؟ من اهل نوشتن پست های طولانی و کل کل کردن با بقیه کاربرها نیستم. اما می تونم از تجربیاتم بنویسم اگه به بقیه کمک می کنه. اما یادتون باشه که تجربه هرکدوم از دخترهای همین شهر با هم فرق می کنه چه برسه به بقیه ایالتها و یا کشورها. مطمئن نیستم بجز ارضاء حس کنجکاوی کمک دیگه ای بهتون بکنه و امیدوارم که امید الکی به کسی نده. اما من قبل اینکه بیام خیلی نگران بودم و استرس داشتم. واسه همین شرایط بقیه کسائیکه تازه می خوان بیان رو می فهمم. اگه سوال خاصی مدنظرتونه بگین. منم اگه چیز خاصی بعدا به ذهنم برسه می نویسم
    از نگاه قبل رفتن و استرس ها و بعد رسیدن و واقعیت دیدگاههای اولیه تون بگین اگر مایلید و اینکه کلا کدوم فضا احساس بهتری داره ایا امنه ایا حقوق بیشتری براتون قایلن. اخه اینجا الان خیلی خانوما کار چندانی نمیکنن و هزینه شونم رو دوش دیگرانه اینا بحثشون جداست ولی نوع دوم مثل شما تلاشگر و جویای پیشرفت . کلا نگاه قبل و بعد رفتنون چقدر فرق کرده از واقعیات جامعه اونجا بگین. گاهی به نظر میرسه زنا تو ایران خ راحتن و بی مسولین انگار اینجا بهتره از دید بعضیا یا نه اینطور نیس
    مرسی از اینکه به دوستان این مسیر پراضطراب کمک میکنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ApPleAA نمایش پست ها
    از نگاه قبل رفتن و استرس ها و بعد رسیدن و واقعیت دیدگاههای اولیه تون بگین اگر مایلید و اینکه کلا کدوم فضا احساس بهتری داره ایا امنه ایا حقوق بیشتری براتون قایلن. اخه اینجا الان خیلی خانوما کار چندانی نمیکنن و هزینه شونم رو دوش دیگرانه اینا بحثشون جداست ولی نوع دوم مثل شما تلاشگر و جویای پیشرفت . کلا نگاه قبل و بعد رفتنون چقدر فرق کرده از واقعیات جامعه اونجا بگین. گاهی به نظر میرسه زنا تو ایران خ راحتن و بی مسولین انگار اینجا بهتره از دید بعضیا یا نه اینطور نیس
    مرسی از اینکه به دوستان این مسیر پراضطراب کمک میکنید
    نگرانی که قبل اومدن زیاد بود، چون نمی دونستم برخوردشون چطوره. به ویژه اینکه من روسری سر می کنم و با بقیه متفاوت هستم. من نمی خوام به کسی امید الکی بدم، اما اینجا کسی به خاطر ملیتش، دینش یا ظاهرش به بقیه برتری نداره. اگه هم کسی به یکی از این دلایل بین شما و بقیه فرق گذاشت خلاف قانون هست.راجع به روابط خونوادگی حرف نمی زنم. منظورم شرایط تحصیل و برخورد تو اجتماع هست. همه جا آدم خوب و بد هست. بودن یه سری افراد که برخورد مناسبی نداشتن، اما آدم های نه لزوما تحصیل کرده بلکه با سطح درک بالا هستن که واسه فکر انسانها ارزش قائل میشن. احتملا تعداد اینجور آدم ها که باهاشون برخورد می کنین بستگی به نوع محیطی که توش هستین هم داره. و قطعا این شمائین که آدم هائی که می خواین باهاشون رابظه داشته باشین رو انتخاب می کنین. قبل اومدن تا اینجاش رو می دونستم. اما نگران امنیت بودم. خوشبختانه از نظر امنیت مشکلی نداشتم. اما مسئله امنیت بستگی داره به محیطی که رفت و آمد دارین. ساعاتی که بیرون هستین و شهری که توش هستین و ... مورد قتل تو دانشگاه های آمریکا داشتیم. یا تو خیابون جلوی چشم بقیه. اینها رو نمیشه تو یکی دو پاراگراف توضیح داد. باید دقیق راجع به شهر و محیطی که می خواین برین توش تحقیق کنین. دانشگاه ما alcohol/drug free هست. به نظرم مهمه این قضیه. تصمیم قطعی که گرفتین راجع به این قضایا بیشتر فکر می کنین.

چیزی که اینجا با ایران خیلی فرق داره، تساوی بین مرد و زن هست. شما از نظر حقوق و شرایط (حداقل به عنوان دانشجو، چون بعدش رو هنوز نمی دونم) با آقایون فرقی ندارین. همینطور از نظر نوع و مقدار کاری که ازتون انتظار دارن. البته من تو زمستون شاکی بودم از این تساوی، چون تو عمرم برف پارو نکرده بودم که الان حسابی توش ماهر شدم!

فقط نمی دونم چرا تاپیک جداگانه واسه نگاه خانوما به این قضیه زدین. فکر نکنم نگاه خانوما و آقایون خیلی فرق داشته باشه
    (Elbert Hubbard)

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

یکی از دوستان چند تا سوال پرسیدن که اینجا جواب میدم
    راجع به اومدن بدون فاند. به نظر من اگه شرایط مالی طوری نیست که بتونین مینیمم هزینه ها رو پرداخت کنین و همش به فکر پس انداز و دو دوتا چهارتا باشین، اومدن به اینجا نمی ارزه. نظر شخصی منه، یکی ممکنه اونقدر از شرایطش تو ایران ناراضی باشه که فکر کنه حتما هرجوری شده باید بره. اما زندگی بدون پول اینجا سخته. تفریحات مجانی اینجا هست، نه که نباشه اما فشار زندگی تنها، درس، ریسرچ، بهشون شرایط مالی رو هم اضافه کنین که دیگه خیلی سخت میشه.

راجع به ازدواج هم که پرسیده بودین، خوب اینجا شرایط فرق می کنه. خیلی ها وارد اینجا که میشن کلا american می شن. (گرچه هنوز ماها می تونیم همو از بقیه تشخیص بدیم :دی) منظورم اینه که یه سری آزادتر هستن تو روابط. گزینه ها شون بیشتره احتمالا. از رو ظاهر قضیه میگم درست درموردشون نمی دونم. باز بستگی به طرفش داره. درحالت کلی، من فکر می کنم که ازدواج یه کم سخت تر میشه اینجا. چون که با مهاجرت تغییر بزرگی تو زندگی آدم اتفاق می افته. اون وقت ازدواج یه تغییر بزرگ دیگه س. احتمالا نمیشه این دو تا رو همزمان با هم داشت. آدم نیاز به زمان داره که به شرایط عادت کنه، تا از اطرافش شناخت پیدا کنه. به علاوه اینکه آدم های دور و برتون هم آدم های خاصی هستن. از استان های دیگه، کشورهای دیگه... البته ما داشتیم دو تا از بچه ها رو که اینجا با هم آشنا شدن و ازدواج کردن. باز بستگی به شرایط داره.

خوب من از منبر بیام پائین تا سوال بعدی. دوستان اگه نظری دارن بنویسن حتما. اینها نظرات شخصی من تا به امروز بود. ممکنه درست نباشه یا اینکه در آینده تغییر کنه.
    ویرایش توسط amene jooon : October 3rd, 2014 در ساعت 05:25 PM
    (Elbert Hubbard)

Junior Member

اونقدر تجربه ی متفاوتی نیست. به نظر من همونقدر که زن ها ابزار هستند در ایران اینجا هم هستند. همونقدر که اونجا امنیت نیست اینجا هم نیست و ... ولی نوع و مکانش متفاوت است. البته این نظر من صرفا راجع به آمریکاست و میدونم شرایط در کانادا و اروپا به مراتب از این نظر بهتر است.
    ولی این که این جا حقوق زن و مرد برابر است و ... شاید. در برخی رده ها و شغل ها. کلا نه
    اتفاقا آمریکا از این نظر اوضاع خرابی دارد.
    آیا این قضیه در تصمیم به مهاجرت و تحصیل مهم است؟ از نظر من نه، ولی اگر دنبال مدینه فاضله هستید اینجا بله.
    اگر این قضیه برای شما الویت است بهتر است به کشور های اسکاندیناوی فکر کنید.

من به شخصه اینجا احساس امنیت و راحتی بیشتری دارم، از طرفی میدانم این فقط ظاهر قضیه است . آمار خشونت خانگی و تجاوز و حقوق نابرابر اینجا فقط کمی بهتر از ایران است.
    احساس من این هست که خانم هایی که تصمیم به حفظ حجاب میگیرند اینجا ممکن است براشون سخت تر باشه داستان. نه به خاطر کسانی که احتمالا دوری میکنند ازشون، بلکه به خاطر کسانی که می خواهند نزدیک شوند بهشون. یعنی ممکنه طیف افرادی رو جذب کنند که مایل بهشون نباشند، مثل عرب ها.

من دیدم که خیلی ها حجاب رو اینجا کنار گذاشتند بعد مدتی.

کلا به نظر من نباید سخت گرفت و فکر کرد چون زن هستیم باید یعضی کارها و ملاحظات رو به جا بیاوریم. البته منظورم بیشتر فعالیت های روزمره، بیرون رفتن با دوستان، ورزش و مسافرت و تفریحات آخر هفته است.
    قرار نیست منتظر یک همراه یا هم وطن باشیم که لذت ببریم از زندگی. البته زندگی من تغییر زیادی نکرده به طور کلی. اگر ایران هم اینطور زندگی میکردید اینجا هم همون هست.
    زندگی اینجا با ایران اونقدر متفاوت نیست که فکر میکنید. زن ها اینجا هم همونقدر بیچاره هستند. فقط ظاهر قضیه اینجا بهتره

با سلام
    منم با نظر دوستان موافقم {
    اگر ایران هم اینطور زندگی میکردید اینجا هم همون هست.
    زندگی اینجا با ایران اونقدر متفاوت نیست که فکر میکنید.}
    تنها فرقش این میشه که در ایران اگر در خانه پدر و مادرتون بودید و همراهی آنها بود. حالا اینجا خودتون باید کاراتون را انجام بدید. همین!
    برای مثال از غذا پختن. تمیز کردن خونه. بردن زباله سر کوچه!! البته شاید بنده کمی لوس بودم!!

نقل قول نوشته اصلی توسط rasepideh نمایش پست ها
    با سلام
    منم با نظر دوستان موافقم {
    اگر ایران هم اینطور زندگی میکردید اینجا هم همون هست.
    زندگی اینجا با ایران اونقدر متفاوت نیست که فکر میکنید.}
    تنها فرقش این میشه که در ایران اگر در خانه پدر و مادرتون بودید و همراهی آنها بود. حالا اینجا خودتون باید کاراتون را انجام بدید. همین!
    برای مثال از غذا پختن. تمیز کردن خونه. بردن زباله سر کوچه!! البته شاید بنده کمی لوس بودم!!

اگر تفاوت چندانی نداره چرا خانم ها میرن خارج و خیلی وقتا هم حتی بعد تحصیل دوست ندارند برگردند! آیا این دلیل بر این نیست که تفاوت وضعیت خانم های ایرانی در اونجا با کشورمون زیاده/ آمریکا هم همینه؟
    ؟
    ممنون از شیر تجربیاتتون دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)