صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 90

موضوع: تجربیات و خاطرات مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران این بار از نگاه خانم ها

Junior Member lili94 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer engeenering Software QIAU

پیش فرض پاسخ : تجربیات و خاطرات مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران این بار از نگاه خانم ها

دوستان سلام
    ممنون میشم در مورد بعده اتمام تحصیلات بفرمایید.اینکه کار پیدا کرد راحت هست؟
    راسته که میگن واسه استخدام خصوصی یا دولتی اگه سرت پوشیده باشه ردت میکنن؟!

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

پیش فرض پاسخ : تجربیات و خاطرات مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران این بار از نگاه خانم ها

اول یه نکته بگم که برای تشکر لازم نیست تو پستتون تشکر کنین. روی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" کلیک کنین و خواهشا امتیاز مثبت بدین نه اشتباها منفی.

بعدش این پست ها مال آدم های تحصیل کردس؟ "زن ها همونقدر بیچاره هستین که .. !!" " استفاده ابزاری از زن " چرا انقدر خودمونو دست کم می گیریم؟!!!بله درسته. اگه احساس بیچارگی می کنین نباید فرقی بین ایران و آمریکا باشه. اما اگه دنبال پیشرفت، کسب تجربه و کارهای جدید هستین که تو ایران امکانش نیست، به دلیل فکر های مصموم بعضی ها، شرایط فرق می کنه. اینجا امکانش هست. هممون می دونیم تو ایران چه شرایطیه. از پابلیکش های تئوری بدون کاربرد و گاها غلط، از اضافه کردن اسم افراد تو مقالاتی که هیچ نقشی تو کار نداشتن، از چاپ کردن مقاله بدون نوشتن اسم شما و ینکه شما نمی تونین کاری کنین. از حقوق حق التدریس که فقط هزینه بنزین از توش درمیاد.. از نداشتن امکانات آزمایشگاهی... از زیزاب زدن ها.. از مومن های الکی که داره کم کم خودشونم باورشون میشه که فقط خودشون اهل بهشتن... از دروغ گقتن ها..از تظاهر و ریا ...اینها ریشه همه بدبختی های ماست.. شما باید ببینین دنبال چی هستین. همه تلاشتون رو تو ایارن بکنین. اگه تو ایران واقعا نمی تونین راهی باز کنین، تصمیم به اومدن بگیرین.من همیشه میگم که خواهرم خیلی باهوش تر از منه. چونکه یه زندگی ارومی رو باخونوادش تو ایارن داره. زندگی تنها چندهزار مایل دور از خانواده خیلی خیلی سخته. روزهای خوب داره و زورهای خیلی خیلی بد. کار کردن تو خونه باعث شد که حس بیچارگی بهتون دست بده؟ یا چیزهای دیگه؟ شاید تازه اومدین و الان فشار روتون زیاده.. ما توخونمون تو ایران یکی میومد تو کارهای خونه کمک می کرد، من هرگز یادم نیست دستشوئی رو تمیز کرده باشم. جارو چرا، یکی دو بار اتاقمو کشیده بودم. اما اینجا همه اینها به عهده خودم بوده و هست. خرید، کارهای خونه، درس، ریسرچ.. اعتراف می کنم که یکی دو ماه اول به خودم و شرایط اینجا تو دلم فحش می دادم. مخصوصا وقتهائی که می رفتم برف پارو کنم. نه به خاطر تنبلی، بلکه به خاطر اینکه خسته از دانشگاه برمی گردی تازه کلی کار تو خونه داری. اما این وضع زندگی دانشجوئی همس. حتی امریکائی هائی که اینجا دانشجو هست. اما شما باید نگاه کنین که هدفتون از اومدن به امریکا چی بوده. می ارزه که این همه سختی رو تحمل کنین یا نه. در ازاش چی به دست میارین. زدگی پرزرق و برق تو فیلم های هالیوودی رو فراموش کنین. واقع بین باشین.

راجع به استفاده ابزاری از خانومها، پیشنهاد عرب ها و حجاب حرف زیادم دارم اما فرصت نوشتن ندارم.
    موفق باشین
    ویرایش توسط amene jooon : October 5th, 2014 در ساعت 05:23 PM
    !Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive
    (Elbert Hubbard)

ApplyAbroad Guardian

نقل قول نوشته اصلی توسط lili94 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    ممنون میشم در مورد بعده اتمام تحصیلات بفرمایید.اینکه کار پیدا کرد راحت هست؟
    راسته که میگن واسه استخدام خصوصی یا دولتی اگه سرت پوشیده باشه ردت میکنن؟!
    سلام. این سوال خیلی کلی هست و نمیشه در یک کلمه گفت راحت هست یا نه. بستگی به رشته و تخصص شما-میزان تجربه-کارائی-کشور و حتی شهری که در اون به دنبال پیدا کردن کار هستید داره... خیلی راحت نیست اما با داشتن تحصیلات و مدرک کانادائی و قابلیت های کاری راحت تر می تونید کار پیدا کنید. من در مورد کانادا صحبت می کنم و تا جائی که من دیدم بچه هائی که فارغ التحصیل میشن بالاخره بعد از چند ماه کار پیدا می کنن (ممکنه از همون اول خیلی عالی نباشه اما به مرور زمان ارتقا پیدا می کنه پستشون)... در مورد امریکا که شنیدم به دلیل موقعیت های بیشتر میتونه کار پیدا کردن راحت تر باشه. اینا البته برداشت های شخصیه.
    در مورد حجاب داشتن هم خیر اینطوری نیست. در کانادا به تجربه و کار بلد بودن بها داده میشه نه چیزای دیگه. خوب البته بازم به نوع شغلش هم بستگی داره اما بنده بطور کل عرض کردم. خیلی از خانوم های محجب هم سر کار هستن.
    متاسفانه به هیچ عنوان امکان پاسخ گوئی به پیام های خصوصی رو ندارم.
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amene jooon نمایش پست ها
    اول یه نکته بگم که برای تشکر لازم نیست تو پستتون تشکر کنین. روی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" کلیک کنین و خواهشا امتیاز مثبت بدین نه اشتباها منفی.

بعدش این پست ها مال آدم های تحصیل کردس؟ "زن ها همونقدر بیچاره هستین که .. !!" " استفاده ابزاری از زن " چرا انقدر خودمونو دست کم می گیریم؟!!!بله درسته. اگه احساس بیچارگی می کنین نباید فرقی بین ایران و آمریکا باشه. اما اگه دنبال پیشرفت، کسب تجربه و کارهای جدید هستین که تو ایران امکانش نیست، به دلیل فکر های مصموم بعضی ها، شرایط فرق می کنه. اینجا امکانش هست. هممون می دونیم تو ایران چه شرایطیه. از پابلیکش های تئوری بدون کاربرد و گاها غلط، از اضافه کردن اسم افراد تو مقالاتی که هیچ نقشی تو کار نداشتن، از چاپ کردن مقاله بدون نوشتن اسم شما و ینکه شما نمی تونین کاری کنین. از حقوق حق التدریس که فقط هزینه بنزین از توش درمیاد.. از نداشتن امکانات آزمایشگاهی... از زیزاب زدن ها.. از مومن های الکی که داره کم کم خودشونم باورشون میشه که فقط خودشون اهل بهشتن... از دروغ گقتن ها..از تظاهر و ریا ...اینها ریشه همه بدبختی های ماست.. شما باید ببینین دنبال چی هستین. همه تلاشتون رو تو ایارن بکنین. اگه تو ایران واقعا نمی تونین راهی باز کنین، تصمیم به اومدن بگیرین.من همیشه میگم که خواهرم خیلی باهوش تر از منه. چونکه یه زندگی ارومی رو باخونوادش تو ایارن داره. زندگی تنها چندهزار مایل دور از خانواده خیلی خیلی سخته. روزهای خوب داره و زورهای خیلی خیلی بد. کار کردن تو خونه باعث شد که حس بیچارگی بهتون دست بده؟ یا چیزهای دیگه؟ شاید تازه اومدین و الان فشار روتون زیاده.. ما توخونمون تو ایران یکی میومد تو کارهای خونه کمک می کرد، من هرگز یادم نیست دستشوئی رو تمیز کرده باشم. جارو چرا، یکی دو بار اتاقمو کشیده بودم. اما اینجا همه اینها به عهده خودم بوده و هست. خرید، کارهای خونه، درس، ریسرچ.. اعتراف می کنم که یکی دو ماه اول به خودم و شرایط اینجا تو دلم فحش می دادم. مخصوصا وقتهائی که می رفتم برف پارو کنم. نه به خاطر تنبلی، بلکه به خاطر اینکه خسته از دانشگاه برمی گردی تازه کلی کار تو خونه داری. اما این وضع زندگی دانشجوئی همس. حتی امریکائی هائی که اینجا دانشجو هست. اما شما باید نگاه کنین که هدفتون از اومدن به امریکا چی بوده. می ارزه که این همه سختی رو تحمل کنین یا نه. در ازاش چی به دست میارین. زدگی پرزرق و برق تو فیلم های هالیوودی رو فراموش کنین. واقع بین باشین.

راجع به استفاده ابزاری از خانومها، پیشنهاد عرب ها و حجاب حرف زیادم دارم اما فرصت نوشتن ندارم.
    موفق باشین

نظرات شما هم جالب بود و تجربیاتتون. من در دید کلی و نقش زن در جامعه منظورم بود نه مثلا ظرف شستن در خانه! اینجا هم در سطوح بالاتر درگیر همون اتفاقات داخل ایران خواهید شد تا حدی. به نظرم نباید این دید را داشته باشید که اینجا بهشت روی زمین است و کسی دروغ نمیگه یا مقاله نمی دزدد یا تظاهر نمیکند. فقط اینجا گسترذگی و نوع و سطحش متفاوت است.
    من کلا آدم سختگیری نیستم و نه توی ایران فشار روم بود نه اینجا. من ایران هم تنها زندگی میکردم چندسال و برای همین مشکل دوری یا کار خانه یا هرچیز دیگری را نداشتم هیچوقت. برای من اونقدر فرقی نداره ایران با اینجا از نظر سطح زندگی. من توقعی که از اینجا داشتم قبل از اومدن خیلی کمتر بود برای همین کلا خوشحال شدم از اینکه دیدم اونقدر هم افتضاح نیست!
    کل صحبت من راجع به تجربه خودم یا صحبت راجع به دختران دانشجوی ایرانی نبود. کلا راجع به مقایسه ی نقش زن بود در ایران و آمریکا. حرفی هم که میزنم با توجه به تحقیقات و آمار و ارقام هست.
    شما ببین مثلا اینجا از هر 5 زن، 2 نفر در طول زندگیش مورد آزار جنسی قرار میگیرد. یا شما آمار خشونت خانگی رو ببین یا مقایسه درآمد زنان و مردان در مشاغل مشابه.
    من نمی خواهم سیاه نمایی کنم، ولی می خواهم بگم اینجا بهشت هم نیست و زن ها همون قدر بیچاره اند که توی ایران هستند.
    حالا برف پارو کردن صحبتش جداست!

چرا بیچاره هستند ؟ من هنوز دانشجو نشدم ولی مدتی امریکا بودم. تنها بودم . کارای خونه رو میکردم .
    از خانواده دور بودم. ولی اصلا اصلا اصلا دوران سختی نداشتم...اینجا دوست پیدا کردن از ایران راحت تره..تفریحات بیشتره..امکانات درس خوندن بیشتره...
    چرا بیچاره ؟ کدوم تجاوز ؟ مگه تو ایران یا بقیه جاها تجاوز نیست ؟
    کلا رفتار بقیه با شما فقط و فقط به رفتار خودتون بستگی داره .

سلام. برای من که در حال اپلای هستم سوالی پیش اومده. گرچه هنوز هیچی مشخض نیست و حتی نمی دونم امسال می تونم پذیرش بگیرم برای آمریکا یا نه. اما خانواده ام دائم می پرسن که وقتی برسی اونجا روز اول کجا می خوای بمونی؟ چه جوری می خوای جای زندگی پیدا کنی ؟ این خودم رو هم نگران کرده که واقعن این پروسه چطور باید طی بشه؟ از دوستان کسی اگه اطلاعاتی داره در میون بگذاره لطفن.

Junior Member

خیلی خوشحالم که این تاپیک برخورد کردم چون تعدادی سوال برام پیش اومده که واقعا ذهنم درگیرشون هست؟
    میخوام بپرسم یه دختر چه جوری میتونه تنها برای ادامه تحصیل بره؟ حتی اگر زبانش هم خوب باشه وقتی کسی رو نداشته باشه چه طور میتونه بره؟ من که فکر نمیکنم بشه به این موسسات تبلیغاتی و اعزام دانشجو اعتماد کرد . تا کسی رو همراه نداشته باشی یا در کشور مقابل نباشه کسی که کمکت کنه بیشتر شبیه یه جور خودکشیه
    اگر کسی تجربه ایی یا اطلاعی یا راهنمایی داره بگه
    مطمئننا پیدا کردن خونه برای یه دختری که تنهاست کار خطرناکیه همین جا فقط کافیه به بینند تنهایی چه برسه کشور غریب

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط missfa نمایش پست ها
    سلام. برای من که در حال اپلای هستم سوالی پیش اومده. گرچه هنوز هیچی مشخض نیست و حتی نمی دونم امسال می تونم پذیرش بگیرم برای آمریکا یا نه. اما خانواده ام دائم می پرسن که وقتی برسی اونجا روز اول کجا می خوای بمونی؟ چه جوری می خوای جای زندگی پیدا کنی ؟ این خودم رو هم نگران کرده که واقعن این پروسه چطور باید طی بشه؟ از دوستان کسی اگه اطلاعاتی داره در میون بگذاره لطفن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Cnet نمایش پست ها
    خیلی خوشحالم که این تاپیک برخورد کردم چون تعدادی سوال برام پیش اومده که واقعا ذهنم درگیرشون هست؟
    میخوام بپرسم یه دختر چه جوری میتونه تنها برای ادامه تحصیل بره؟ حتی اگر زبانش هم خوب باشه وقتی کسی رو نداشته باشه چه طور میتونه بره؟ من که فکر نمیکنم بشه به این موسسات تبلیغاتی و اعزام دانشجو اعتماد کرد . تا کسی رو همراه نداشته باشی یا در کشور مقابل نباشه کسی که کمکت کنه بیشتر شبیه یه جور خودکشیه
    مطمئننا پیدا کردن خونه برای یه دختری که تنهاست کار خطرناکیه همین جا فقط کافیه به بینند تنهایی چه برسه کشور غریب
    می تونید ماه ها یا سال اول رو خوابگاه بگیرید از دانشگاه. بدون خطر یا ریسک. این همه دانشجوی دختر تنها همه ساله داره میاد به این همه دانشگاه در آمریکا و سایر کشورهای غربی و مشکل خاصی پیش نمیاد.

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Texas A&M University

اتفاقا تو همین کشورهای غربی اتفاق خاصی نمی افته... اینجا برابری زن و مرد تا حد خوبی هست و مشکل خاصی برای خانم تنها به وجود نمی آد. شمام مثل بقیه میای و خونه میگیری. حالا یا تنها یا با یکی دیگه
    Last name: Ever

First name: Greatest

Junior Member

سلام .اصلا با حرفای شما موافق نیستم.من دخترم 21 سالمه حدود 2 ماه و نیم پیش اومدم چین شهر هانگزو (هانگجو) .تمام کارامو خودم انجام دادم و از کسی کمک نگرفتم.وقتی ایران بودم خیلی ضعیف و ترسو بودم و حتی نمیتونستم تنها جایی برم و کاری انجام بدم.ولی وقتی که اومدم فهمیدم که اینجا مامان و بابا نیستن پس باید قوی باشم و خودم کارامو انجام بدم.بهتره قبل از رفتن به اون کشور کمی در موردش بخونین و از تجربیات کسایی که اونجا زندگی میکنن و یا به اون مکان سفر کردن استفاده کنین.میتونین از گوگل ترنزلیت استفاده کنین برای برقراری ارتباط و از مردم کمک بخواین .من اینجا هیچ ترسی از گم شدن ندارم چون از جی پی اس استفاده میکنم و راحت آدرس و اتوبوس و مترو مورد نظرو بهم میگه.اینجا چند ایرانی رو توی دانشگاه میشناسم ولی اصلا باهاشون ارتباط ندارم چون از همون روز اول سعی کردم دوستای خارجی خوبی پیدا کنم و باهشون صمیمی شم اینطوری زبانم بهتر میشه.فکر میکنم اکثر کشورها امنیتشون از ایران بیشتره برای ی دختر.من اینجا رفتار بدی از چینی ها ندیدم جز احترام و مهربونی .در کل همه چی بستگی به خودتون داره .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)