صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 90

موضوع: تجربیات و خاطرات مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران این بار از نگاه خانم ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و خاطرات مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران این بار از نگاه خانم ها

سلام دوستان.
    من هم یک خانم هستم.
    هیچ تصوری از خارج از کشور ندارم. بسیار وابسته ببه خانواده هستم. طوری که الان که اصن هنوز قطعی نشده مدام گریه می کنم! به دلیل ازدواج مجبورم که بروم. وقتی هم رفتم تا سه الی پنج سال نمی توانم برگردم. نظر شما چیه؟

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

پیش فرض پاسخ : تجربیات و خاطرات مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران این بار از نگاه خانم ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rahroAti نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من هم یک خانم هستم.
    هیچ تصوری از خارج از کشور ندارم. بسیار وابسته ببه خانواده هستم. طوری که الان که اصن هنوز قطعی نشده مدام گریه می کنم! به دلیل ازدواج مجبورم که بروم. وقتی هم رفتم تا سه الی پنج سال نمی توانم برگردم. نظر شما چیه؟
    خانوم عزیز
    بجای گریه سعی کنین وضعیت رو خوب ارزیابی کنین.
    اگه انتخاب همسرتون درست بوده باشه، به طور قانونی و با هدف دارین میرین خارج جای نگرانین نیست.
    سه سال یا پنج سال بالاخره تموم میشه.

توکلتون به خدا باشه ...

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rahroAti نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من هم یک خانم هستم.
    با یک مشاوره مشورت کنید..
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

نقل قول نوشته اصلی توسط lili94 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    ممنون میشم در مورد بعده اتمام تحصیلات بفرمایید.اینکه کار پیدا کرد راحت هست؟
    راسته که میگن واسه استخدام خصوصی یا دولتی اگه سرت پوشیده باشه ردت میکنن؟!
    البته بستگی به کشوری که می رید داره اما من خودم با اینکه فارغ‌التحصیل دانشگاه سراسری بودم و معدلم 15.89 بود اما مدرک من رو قبول نکردن و خیلی سنگ دویدن و اینقدر که هزینه دانشگاه در انگلیس بالاست و سن منم بالا رفته نتونستم از اول بخونم

Junior Member Nelon_nelon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sience & Research-Environmet Eng.

نقل قول نوشته اصلی توسط royal65 نمایش پست ها
    من به عنوان یک زن ایرانی عقیده دارم بهترین زمان واسه مهاجرت قبل از ازدواجه چه واسه مرد چه واسه زن. مشکلات یه دختر مجرد اونور آب خیلی کمتر از یه خانم متاهله. نگرانی خانم ها همیشه اوضاع رو خراب میکنه. در ضمن اعتماد داشتن به شوهر توی ایران با خارج از ایران خیلی فرق داره. ... اگه کسی نظری داره خوشحال میشم بدونم.
    سلام واقعیت داره فرمایش شما. اما همه چیز برمی گرده به ریشه های بدبینی ما خانم های ایرانی و البته عدم صداقت برخی از آقایون محترم. البته من موارد اندکی دور و بر خودمون دیدم که زوج ها هم پا و هم فکر مهاجرت کردن (حتی به صورت تکی) بعد به هم پیوستن و خوشبختن

Junior Member

بستگي داره طرفتون چطوري باشه... بتونه درد دوري خانواده را براتون قابل تحمل كنه يا نه؟ اصلا چه كشوري باشه؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Cnet نمایش پست ها
    خیلی خوشحالم که این تاپیک برخورد کردم چون تعدادی سوال برام پیش اومده که واقعا ذهنم درگیرشون هست؟
    میخوام بپرسم یه دختر چه جوری میتونه تنها برای ادامه تحصیل بره؟ حتی اگر زبانش هم خوب باشه وقتی کسی رو نداشته باشه چه طور میتونه بره؟ من که فکر نمیکنم بشه به این موسسات تبلیغاتی و اعزام دانشجو اعتماد کرد . تا کسی رو همراه نداشته باشی یا در کشور مقابل نباشه کسی که کمکت کنه بیشتر شبیه یه جور خودکشیه
    اگر کسی تجربه ایی یا اطلاعی یا راهنمایی داره بگه
    مطمئننا پیدا کردن خونه برای یه دختری که تنهاست کار خطرناکیه همین جا فقط کافیه به بینند تنهایی چه برسه کشور غریب
    دوست عزیزم،
    "یه دختر چطوری میتونه برای ادامه تحصیل بره؟"، واقعا چطوری میره؟ دو تا پا داره! دو تا دست! و یه مغز که راهنماییش میکنه!!!! مگه توانایی یه خانم کمه که نتونه خودش خودشو اداره کنه؟ شکر خدا این خانمها هستن که بعدها مسئولیت خطیر مادر شدن رو به عهده میگیرن. مگه کم مسئولیتیه؟؟
    اصلا شبیه خودکشی نیست.
    همه ما انسان هستیم و ممکنه به کمک احتیاج داشته باشیم.
    بعدم، شما مستنداتی دارین که اثبات کنن پیدا کردن خونه برای دختر تو خارج از ایران سخت تر از پسره و خطرناک تر؟ اتفاقا در بیشتر مواقع برای دخترا راحت تره. چون خانواده های خارجی (اروپاشو که من دیدم) دخترا رو راحت تر میپذیرن که بهشون خونه اجاره بدن اونم در یه مکان امن. حداقل بنده اینو دیدم. دوستای من خیلی وقتا میرفتن پیش خانم های مسن زندگی میکردن (سوئیت مجزا)، اجاره رو نصف یا یک سوم میدادن. بعد چون خانم های مسن معمولا دور و برشون خلوت تره، غذا هم برای دوستام آماده میکردن! من به شخصه، این موردو برای هیچ آقایی ندیدم!
    براتون آرزوی موفقیت دارم.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

سلام من هنوز از کشور خارج نشدم اما در مورد دختر خالم براتون مینویسم که یه جورایی الگو منه.
    دختر خالم قبل از رفتن به ملبورن یک سال تنها زندگی کرد اما بعد از رفتن میگفت تا دو ماه گیچ و منگ بودم و اصلا نمیفهمیدم دور و اطراف چه میگذره تا اینکه بعدش به خودش میاد و سال اول رو به سختی گذروند. بعد از سال براش طبیعی و راحت شد و بعد گرفتن اقامت حتی تونست مامان و باباش رو با دعوت نامه ببره پیش خودش. و الان هم که 10 سال میگذره خودش میگه دیگه حاضر نیست برای یک روز بیاد ایران. توی بهترین دانشگاه های ایران درس میخوند اما متاسفانه به همون دلیلی که خیلی از دخترا از کشور خارج میشن تصمیم گرفت که کلا بره.
    در ضمن از استرالیا خیلی تعریف میکنه که به دلیل اینکه کشور مهاجر پذیری هست اقامت رو راحت تر میده.

Junior Member

سلام. منم از خودم ميگم. من تا قبل از اينكه بيام امريكا حتي يك روز هم جدا از خانواده زندگي نكرده بودم ولي اصلا دختر وابسته اي نبودم. از قبل از اينكه بيام اينجا از ايران خونه اي كه قرار بود اجاره كنم رو سرچ كردم و كلي دنبال خونه گشتم و خلاصه يه خونه رو انتخاب كردم و اومدم. از روزي كه رسيدم تا الان هنوز هيچ احساس دلتنگي يا گيجي نكردم به چند دليل: اول اينكه خونه اي كه انتخاب ميكنيد بسيار تو روحيه تون تأثير داره اول كار. اگه خونه تون دلباز و روشن و خيلي شكل خونه باشه، خيلي راحت تر كنار ميايد با بحث هُوم سيك شدن پس تو انتخاب خونه دقت كنيد. دوم اينكه هم خونه اي ها خيلي تأثير دارن پس اگه قراره هم خونه اي داشته باشيد سعي كنيد تو رفتار و گفتارشون بفهميد چطور ادمهايي هستن و سوم اينكه سعي كنيد شاد باشيد و انرژي مثبت داشته باشيد و ببينيد كه چطور شادي از در و ديوار براتون ميريزه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط baharsama نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز به خاطر مشارکتتون و بیان بعضی نکته ها از تجارب دوستانتون تو این زمینه.
    فقط من این قسمتی که بلد کردم برام کمی نامفهومه و صرفا برای باز شدن قضیه میپرسم. 1. آیا منظور همون ملاحظات اخلاقیه؟
    و اگر جواب مثبته، 2. یعنی به محض اینکه تصمیم به موندن گرفتن دیگه خودشون و درگیر اون ملاحظات نمی کنن؟ و اگر باز هم جواب مثبته 3. واقعا کنجکاوم بدونم چرا یک چنین تصوری وجود داره درصورتیکه من به شخصه مواردی رو دیدم که میتونه این جمله رو به راحتی نقض کنه. البته مثلما جامعه آماری من با شما متفاوته ولی ممنون میشم بیشتر توضیح بدید چون این یکی از دغدغه های خیلی از دختر خانم هاییه که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور و دارن. متاسفانه، متاسفانه، من شاهد قضاوت های نادرستی بودم در مورد این دست از دختران (بخصوص اونهایی که بعد از ادامه تحصیل تصمیم به موندن گرفتن) و نمیدونم چرا یکسری از آقایون اصرار دارن این نکته رو جا بندازن که دختری که به تنهایی اونجا میمونه و زندگی میکنه حتما یکسری از ملاحظات اخلاقی رو کنار گذاشته! منظورم اصلا به شما نیست دوست خوبم چون شما فقط نقل قول کردید. ضمنا منظورم از ملاحظات اخلاقی به هیچ وجه نحوه انتخاب لباس و حجاب نیست؛ منظورم چیزهاییه که هممون میدونیم (روابط آزاد از اون نوع)!
    خیلی از دخترها به خاطر قضاوت های نادرست و خیلی مشکلات دیگه، دوری از خانواده و هزار چیز دیگه رو به جون میخرن و برای یک زندگی بهتر میجنگن ولی باز هم بعد از رفتن با یکسری (تاکید میکنم یکسری) افرادی در همون خارج از کشور روبرو میشن که اون ذهنیت نادرستشون رو با خودشون بردن و فقط محیط زندگشون عوض شده و ذهنیتشون همون ذهنیت فیلم فارسی های دهه 40 و 50 ست (من از خیلی از آقایون محترم و دوستان خوبم عذر خواهی میکنم فقط در مرد یک عده که متاسفانه کم هم نیستن صحبت میکنم).
    آقا پسری رو میشناسم که فوق و دکتراش و خارج از کشور بوده و الان تشریف آوردن ایران تا ازدواج کنن و دوباره برگردن. وقتی ازشون پرسیده شد که چرا همون جا با یکی از دخترخانم های هم دانشگاهیتون ازدواج نکردید (اونجایی که هستن دانشجوی ایرانی خیلی زیاد داره) جوابی دادن که من واقعا از گفتنش عذرخواهی میکنم ولی باید بگم! ایشون فرمودن نه تنها من بلکه اکثر دوستانم روی دختری که اینجاست برای ازدواج حساب باز نمیکنیم ! ! ! درسته نمیشه با یکی دو مورد حکم کلی صادر کرد ولی باور کنید من و بعضی دوستانم که هنوز ایرانیم کم از این موارد ندیدم و نشنیدیم. بحثم به هیچ وجه در مورد شرایط ازدواج برای دختر ایرانی تو خارج از کشور نیست بحثم روی همون ذهنیت در مورد ملاحظات اخلاقی هست!
    یکسری دیگه از این دست حرف ها رو میتونید تو تاپیک زیر که الان قفل شده بخونید!
    ترجیح میدین اینجا ازدواج کنید یا خارج از کشور ( مسائل فرهنگی و اجتماعی )

که دختری که تنها رفته فلانه و بهمان (بدون اینکه ذره ای به ملاحظات اخلاقیه پسران خارج رفته توجه ای بشه). ظلم به دختر نه تنها وقتی که تو این محیط زندگی میکنه بلکه حتی زمانی که میره هم همراهشه و به نظر من ذهنیت بعضی از مردها هم عوض نمیشه که نمیشه و این ریشه فرهنگی نادرست اونقدر تو اعماق وجودشون نفوذ کرده که تا کره مریخ هم برن باز همون تفکرات و با خودشون میبرن. درد دل ها خیلی زیاده فقط از صمیم قلبم خدا رو شکر میکنم که تو خانواده ای هستم که مرداش این طرز فکر و ندارن ولی متاسفانه همه ایران که محدود به این مردها نمیشه و همینه که عذاب آوره!

تو تاریخ زمانی هایی ثبت شده که خانم ها نمیتونستن شغل پزشکی رو انتخاب کنن یا رای بدی یا ...... (در مورد ایران صحبت نمیکنم) ولی خانم ها برای حقشون جنگیدن و نتیجه هم داد. الان هم خدا رو شکر میزان تحصیل دخترخانم ها تو خارج از کشور داره هر روز بیشتر از روز قبل میشه و به امید روزی که تصورات نادرست در مورد این دست از دخترها به طور کلی از بین بره (البته فکر نمیکنم اون روز و به چشم ببینم ولی شاید چند نسل بعد از ما شاهدش باشه

برای دوست عزیزی که این تاپیک رو ایجاد کردن: واقعا شرمنده ام، قصد بحث های فمنیستی و نداشتم و ندارم. فقط برای بازتر شده موضوع مجبور شدم مواردی رو بیان کنم.
    سلام دوست عزیز من با حرف شما کاملا موافقم . من هنوز تو ایران هستم و در صدد رفتن. خوشبختانه چیزهایی دیدم که تصمیم رو برای رفتن مطمِین تر هست. منظورم رفتار و نحوه ارتباطات دخترها ی الان ه . من به شخصه روابط افراد رو یک مسیله کاملا شخصی میدونم ..اما تا جایی که کسی قضاوتی روی بقیه نکنه.. آقایونی که دم از این میزنن که ایران اومدن و ازدواج کردن باعث تضمین خوشبختیشون میشه بهتره 6-7 ماهی بدون اعلام قصد ازدواج بیان و بین جوونها بگردن.. بعد مطمینا خواهید دید که خارج حداقل هرگی هرچی هست توی ظاهر خیلی بیشتر مشخصه .. اینجا توی ظاهر یه چیزی میبینید.. توی خانواده یه چیز و توی مهمونی های مجردی یه چیز دیگه/ اینم بدونید آقایون محترمی که ازدواج تضمینی رو فقط از یافتن دختر توی ایران میدونید.. اکثر دخترها اینجا شما رو به چشم سکوی پرش نگاه میکنن و بعد.. شاید .. همسر و شریک زندگی .. بهتره یکم واقع بین باشیم. !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)