صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 90

موضوع: تجربیات و خاطرات مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران این بار از نگاه خانم ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات و خاطرات مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران این بار از نگاه خانم ها

سلام دوستان
    من مایلم پیرامون صحبت دوستان چند نکته رو بگم.

1- دوستی که میگه معتقده و ... باید قبل از مهاجرت چند و چون قضیه رو بررسی کنه بدونه که شرایط غرب چگونه هست. باید بدونه ایرانی کمه و افراد معتقد کمه و حالا با توجه به ترجیحاتش در زندگی تصمیم بگیره که مهاجرت بکنه یا نه. (البته اینو بگم که از نظر من شرایط ازدواج در خارج بسیار بسیار بهتر از ایرانه. درسته که ایرانی ممکنه خیلی از جاها تعدادش کمتر باشه ولی میشه رابطه از نوع درستش رو برقرار کرد. {منظورم از رابطه، رابطه معمولی هست جنسی نیست} ولی در ایران با اون فرهنگ اعتقادی شما نمیتونید با جنس مخالف ارتباط مناسبی داشته باشید بنابراین نتیجش میشه ازدواج سنتی و از هر 3 ازدواج یکی طلاق که اون 2 تای دیگه هم که طلاق نگرفتن شاید نصفشون از زندگی مشترکشون ناراضی باشن. ) از نظر من اشکال اساسی مردم ایران این هست که با گذشت زمان عوض نمیشن. سخت چسبیدن به اعتقادی که با جامعه امروز سازگار نیست. مثلا شما میدونید که امریکا جای خوبی برای زندگی هست ولی بخاطر باورهاتون نمیتونید.

2- این هم ;i میفرمایین مردها در خارج کار نمیکنن سربار هستن، خب شما موقع ازدواج باید اینها رو بررسی کنید با کسی ازدواح کنید که اون هم مثل شما میخاد بیاد خارج و کار کنه.

3- ولی در مورد رابطه جنسی، خیلی برام جالب بود که هر دو دوست گفتن پسرهای ایرانی که میرو اونور اب همشون دنبال رابطه جنسی هستن. میخام بدونم شما از همه اون پسرها استعلام گرفتین؟؟ من یه پسری هستم که نه خودم دنبال اینم و از دوستای نزدیکم میشناسم کسایی که هیچ وقت اینکارو نکردن. پس برای همه نمیشه یه نسخه پیچید. علت این که من اینطوری نیستم این هست که از دید روانشناسان، رابطه جنسی قبل از ازدواج چند تا اشکال عمده داره برای بعد از ازدواج (مگر اینکه یکی بگه من نمیخام کلا ازدواج کنم)
    اشکال رابطه جنسی قبل از ازدواج:
    1- مسیر عشق رو متوقف میکنه پس شما شناخت کاملی از همسرتون پیدا نمیکنین. بعد از ازدواج دچار مشکل میشین.
    2- ممکنه بارداری ناخاسته پیش بیاد و شما رو مجبور به ازدواج با کسی که دوست ندارین بکنه و مهمتر از همه باعث زندگی یه بچه بشین
    3- پسری که این کارو میکنه یا باید کل عمرش به خانمش در مورد سکس قبل از ازدواج دروغ بگه و در استرس زندگی کنه و یا اینکه اگر راستشو بگه باید بپیذیره که خانمش هم حق داشته قبل از ازدواج با یکی دیگه و چه بسا با تعداد بیشتری بخوابه.
    پس بنابراین راه حل درست، نداشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج و همچنین تحقیق و مطالعه زیاد در مورد ازدواج و شناخت خود و انسان و در مرحله بعد ایجاد رابطه بدون سکس با طرف مقابل برای شناخت وی هست و در نهایت ازدواج با اوست.

من فقط و فقط نظر خودمو گفتم. اگر کسی قبول نداره محترم هست. امیدوارم کسی رو نرنجونده باشم. ولی میتونم بحث رو ادامه بدم.
    سپاس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و خاطرات مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران این بار از نگاه خانم ها

از بین من و سه چهار دوست من٬ 3 نفر از دوستانم بی حجاب هستن ولی نمیخوان رابطه قبل از ازدواج داشته باشن٬‌من در مورد حجاب حرف نزدم٬ گفتم پاینبد هستن.
    کسی که تا یک سنی رسیده و به یک اصولی پایبنده٬ نمی تونه اونو راحت کنار بذاره٬‌مخصوصا این مورد رابطه داشتن قبل از ازذواج.
    در مورد پسرها من گفتم در شهری که من هستم٬ همه شون همون طور که گفتم هستن. حالا من نرفتم شهرهای دیگه و ندیدم پسرهای دیگه را. اگر دیدم که اینطور نیستن میام اینجا اعلام می کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Apply014 نمایش پست ها
    از بین من و سه چهار دوست من٬ 3 نفر از دوستانم بی حجاب هستن ولی نمیخوان رابطه قبل از ازدواج داشته باشن٬‌من در مورد حجاب حرف نزدم٬ گفتم پاینبد هستن.
    کسی که تا یک سنی رسیده و به یک اصولی پایبنده٬ نمی تونه اونو راحت کنار بذاره٬‌مخصوصا این مورد رابطه داشتن قبل از ازذواج.
    در مورد پسرها من گفتم در شهری که من هستم٬ همه شون همون طور که گفتم هستن. حالا من نرفتم شهرهای دیگه و ندیدم پسرهای دیگه را. اگر دیدم که اینطور نیستن میام اینجا اعلام می کنم.
    بله دیگه اون پسرهایی که اونطوری فکر میکنن یا نمیدونن سکس قبل از ازدواج چه بدی هایی داره. یا اینکه نمیخان ازدواج کنن یا ایننکه به احتمال قوی دنبال عشق در ازدواج نیستن و فقط دنبال لذت جنسی هستن. تعدادشون هم کم نیست ولی بهرحال نظر من این بود که همه اینشکلی نیستن.
    در مورد پایبند بودن هم ما باید اینو بدونیم که پاینبدی به اصولی که منسوخ شدن ما رو از پا در میاره. الان دنیا دنیای ارتباطه. اگه شما بخاید مو به مو اون اصول رو اجرا کنید نباید از خونه خارج بشید و باید منتظر مردی باشین که نونتون رو بده. الان دنیایی شده که یک دختر به تنهایی کار میکنه و خرج یه خانواده رو میده. پس درست ترین کار، تغییر باورهای نادرسته.

Junior Member Miss_Success آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد، مهندسی فناوری اطلاعات

دوستان عزیز
    ممنون از همه به خاطر نظرها و راهنمایی هاتون
    فقط خواهش می کنم خواهش می کنم بازم خواهش می کنم گفتگوی اینجا رو ب میدون جنگ تبدیل نکنیم، که یه وقت کسی ب خاطر این اعصاب خوردی ناشی از انتقاد ( و بعضا حمله) به نظراتش، از نوشتن تجربش در اینجا منصرف نشه. تجربه ای ک میتونه در تصمیم گیری و آینده ده ها دختر ایرانی تاثیرگذار باشه.
    اگر با حرفی مخالفیم فقط کافیه جداگانه تجربیات خودمون رو بنویسیم یا نهایتا بگیم من همچنین چیزی ندیدم یا قبول ندارم نه اینکه انتقاد تند کنیم ب بقیه یا سرزنششون کنیم.
    هر کس عقاید، نظر و خواسته هایی از زندگی داره
    ما برا ارشاد هم در نقش پیامبر و مبلغ نیومدیم
    هر کس تجربه و دیدگاهشو میگه
    بقیه هم ب قدری ک باید، استفاده می کنند.
    ویرایش توسط Miss_Success : November 3rd, 2016 در ساعت 02:09 PM

رشته و دانشگاه

من هم در ادامه تجربیات دوستان، صحبت هایی رو که از دوستان و آشنایانی ک برای تحصیل یا مهاجرت رفتند می پرسم و اینجا می نویسم، بلکه کمک بشه با دید بازتر اقدام کنیم برای این تغییر مهم در زندگی
    فعلا چند مورد زیر در ذهن دارم ک مینویسمشون:
    1. خانم هایی ک با شوهرشون میرن و شوهر امکان و شرایط تحصیل نداره در اونجا، خب مطمئنا 5 سال بیکار ماندن و یا کارهای خونه رو انجام دادن، نمیتونه جالب باشه. از طرفی هم فک میکنم آدم نمیتونه همسرشو 5 سال بذاره ایران و بره درس بخونه بیاد. پس بهتره اینو در نظر گرفت ک لااقل ب کشوری بریم ک شرایطش بیشتر ب آدم و همرش و خواشته هاشون میخوره مثلا جایی ک ب همراه، اجازه کار میده یا جایی ک رفت و آمد ب ایران در طول تحصیل و ویزا گرفتنش راحت تره و ...

2. خیلی وقتا پیش میاد ک آدم در تب و تاب مساله ای باشه اون هم در عنفوان جوانی، و لذا مسائل جانبی پیرامون اون رو در نظر نگیره و بررسی نکنه (مثل همین اپلای برای ادامه درس ک کلی حواشی و زحمت داره خودش از تافل و جی.آر.ای گرفته تا بررسی دانشگاه ها و تقویت رزومه در ایران و ... ک همه در جریان روندش هستیم، همین باعث میشه آدم ب عواقب و سایر نتایجی ک این ادامه تحصیل در خارج برای آدم داره، ب قدری ک باید توجه نکنه) نمونش خود من، ک اینقدر منطقی هستم و همیشه همه جوانب ی کار رو سبک سنگین میکنم اما الان بعد از حدود ده ماه ک همراه با اتمام ارشدم در سرچ و اقدام برای آماده شدن برا اپلای بودم، تازه الان متوجه چنین عواقب و نتایجی شدم ک رفتن ب کشور دیگه میتونه برام داشته باشه و شروع کردم ب بررسی و مشورت با دوستان و اقوامی ک در کشورهای دیگه هستند. تو همین ده ماه یکی از بچه های دانشگاه کارهاشو کرد و پذیرش گرفت و رفت (ب همه مسائل همه فکر نکرده بود). خب اگر یکی مثه منم سریع همه کارام جور میشد خب ممکن بود برم اونجا و تازه متوجه بشم ک این جنبه از مساله رو (مجردی ب خارج رفتن) بررسی کافی نکردم.
    3. اینکه طبق گفته های دوستان، اگر پسرانی هم باشند ک صرفا دنبال روابط کامل قبل از ازدواج نیستند، خب این ها (دختر و پسرهای دارای این قیود اخلاقی) همدیگر رو چجوری پیدا کنند تو ی کشور یزرگ مثه آمریکا؟ سوالم اینه ک اصلا آیا امکان آشنایی یا فرصتش پیش میاد برا آدم یا نه؟ . آیا اجتماعات ایرانی یا اسلامی مثه مسجد، انحمن ایرانیان یا ... نیس ک آدم بتونه بره و با بقیه ک هم سنخ خودشن آشنا بشه؟
    اینکه دوستمون Apply014 در پست #48 نوشتن ک یکی از دوستاشون میخاد قید همه چی رو بزنه تا از تنهایی در بیاد، ب نظرم این تازه شروع تشدید مشکلاتش میشه، بحثم اصلا این نیس ک کسی ک قید و بند مذهبی نداره یا کمتر داره، آدم درستی نیست، نه اصلا، این ی مساله شخصیه ک هر کس خودش انتخاب میکنه اینطور باشم یا اونطور و چقدر فلان طور باشم و اصلا دلیل ب خوبی یا بدی کسی نمیشه. اما ب قول خود apply012 خب کسی ک ذاتش اینجوریه نمیتونه یهو خودشو و باورهاشو تغییر بده. ب نظرم اگر میشد ایشون ب انجمن اسلامی ای ، مسجدی یا همجین جاهایی (اگر وجود داشته باشه) مراجعه و دغدغه فکریشون رو مطرح کنند شاید راه بهتری پیش پاشون گذاشته بشه. بالاخره بهتر از تصمیم گیری ب تغییر مسیر بدون مشورت و پرس و جوی کافی هست.
    ویرایش توسط Miss_Success : November 3rd, 2016 در ساعت 03:04 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss_Success نمایش پست ها
    3. اینکه طبق گفته های دوستان، اگر پسرانی هم باشند ک صرفا دنبال روابط کامل قبل از ازدواج نیستند، خب این ها (دختر و پسرهای دارای این قیود اخلاقی) همدیگر رو چجوری پیدا کنند تو ی کشور یزرگ مثه آمریکا؟ سوالم اینه ک اصلا آیا امکان آشنایی یا فرصتش پیش میاد برا آدم یا نه؟ . آیا اجتماعات ایرانی یا اسلامی مثه مسجد، انحمن ایرانیان یا ... نیس ک آدم بتونه بره و با بقیه ک هم سنخ خودشن آشنا بشه؟
    با سپاس از دوست عزیزمون.
    در مورد این قسمت که مربوط به حرفهای من بود باید بگم:
    1- اینکه میفرمایید "اگر پسرانی هم باشند که..." نشون میده که متاسفانه دید جامعه زن ایرانی به مردها چقدر منفی هست. ما میدونیم که در تقریبا هر مورد رابطه جنسی، یک پسر و یک دختر مشارکت میکنند. پس به نظر من نباید
    از پسرها با ظن و شک یاد کرده و دخترها رو پاک و معصوم دانست. هرچند که بلحاظ طبیعی خانم ها بدلیل شرایط فیزیکی و عاطفی و اجتماعی بطور میانگین بیشتر از مردها متعهد هستند (در همه جای دنیا) ولی اینکه ما اکثریت قریب به اتفاق پسرها رو اونطوری بدونیم بنظر من درست نیست.

2- در امر دوستی و رابطه و ازدواج، هیچ تضمینی در کار نیست. بنابراین چه در ایران چه در ایالات متحده چه هر جای دیگه، برای مثال واقعا سوال سختی هست که یک دختر بتونه جواب بده که آیا یک پسر قبل از ایجاد رابطه با من، با دختر دیگری رلبطه جنسی داشته؟ این سوالها رو هیچوقت نمیشه جواب داد. ولی با شناخت و اگاهی کامل و درازمدت از روحیات طرف مقابل میتوان تا حدود زیادی به مسئله پی برد هرچند 100% نیست. و ما (پسر یا دختر) باید در یک رابطه بطور کلی بپذیریم که ممکن هست طرف مقابل ما را فریب داده باشد. بنابراین نباید دنبال تضمین کامل گشت.
    "بهترین تضمین انست که بپذیریم تضمینی در کار نیست"
    اینکه چجوری اون شخص رو پیدا کنیم این هست که با توجه به معیارهایی که در ازدواج داریم دنبال فرد مناسب خودمون میگردیم و بعد از تحقیق و شناخت طرف مقابل میتوان رابطه رو قطعی کرد. ولی باز تاکید میکنم در مورد برخی مسائل از جمله مسائل جنسی نمیشه یقین 100% حاصل کرد. چه برای دختر چه برای پسر.

سپاس

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Houmangh نمایش پست ها
    بله دیگه اون پسرهایی که اونطوری فکر میکنن یا نمیدونن سکس قبل از ازدواج چه بدی هایی داره. یا اینکه نمیخان ازدواج کنن یا ایننکه به احتمال قوی دنبال عشق در ازدواج نیستن و فقط دنبال لذت جنسی هستن. تعدادشون هم کم نیست ولی بهرحال نظر من این بود که همه اینشکلی نیستن.
    در مورد پایبند بودن هم ما باید اینو بدونیم که پاینبدی به اصولی که منسوخ شدن ما رو از پا در میاره. الان دنیا دنیای ارتباطه. اگه شما بخاید مو به مو اون اصول رو اجرا کنید نباید از خونه خارج بشید و باید منتظر مردی باشین که نونتون رو بده. الان دنیایی شده که یک دختر به تنهایی کار میکنه و خرج یه خانواده رو میده. پس درست ترین کار، تغییر باورهای نادرسته.
    با سپاس از دوست عزیزمون.
    در مورد این قسمت که مربوط به حرفهای من بود باید بگم:
    1- اینکه میفرمایید "اگر پسرانی هم باشند که..." نشون میده که متاسفانه دید جامعه زن ایرانی به مردها چقدر منفی هست. ما میدونیم که در تقریبا هر مورد رابطه جنسی، یک پسر و یک دختر مشارکت میکنند. پس به نظر من نباید
    از پسرها با ظن و شک یاد کرده و دخترها رو پاک و معصوم دانست. هرچند که بلحاظ طبیعی خانم ها بدلیل شرایط فیزیکی و عاطفی و اجتماعی بطور میانگین بیشتر از مردها متعهد هستند (در همه جای دنیا) ولی اینکه ما اکثریت قریب به اتفاق پسرها رو اونطوری بدونیم بنظر من درست نیست.

2- در امر دوستی و رابطه و ازدواج، هیچ تضمینی در کار نیست. بنابراین چه در ایران چه در ایالات متحده چه هر جای دیگه، برای مثال واقعا سوال سختی هست که یک دختر بتونه جواب بده که آیا یک پسر قبل از ایجاد رابطه با من، با دختر دیگری رلبطه جنسی داشته؟ این سوالها رو هیچوقت نمیشه جواب داد. ولی با شناخت و اگاهی کامل و درازمدت از روحیات طرف مقابل میتوان تا حدود زیادی به مسئله پی برد هرچند 100% نیست. و ما (پسر یا دختر) باید در یک رابطه بطور کلی بپذیریم که ممکن هست طرف مقابل ما را فریب داده باشد. بنابراین نباید دنبال تضمین کامل گشت.
    "بهترین تضمین انست که بپذیریم تضمینی در کار نیست"
    اینکه چجوری اون شخص رو پیدا کنیم این هست که با توجه به معیارهایی که در ازدواج داریم دنبال فرد مناسب خودمون میگردیم و بعد از تحقیق و شناخت طرف مقابل میتوان رابطه رو قطعی کرد. ولی باز تاکید میکنم در مورد برخی مسائل از جمله مسائل جنسی نمیشه یقین 100% حاصل کرد. چه برای دختر چه برای پسر.

سپاس
    میشه بپرسم، خارج از کشور، فرق شهرهای بزرگ و کوچیک؛ ازلحاظ فرهنگی چیه؟!!! آخه توی ایران، اغلب آدمهای امروزی و روشنفکر؛ شهرهای بزرگ زندگی میکنن. این برای من نگرانی شده، نکنه شهرهای کوچیک اون ور هم سنتی و بسته باشن؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط lakistanl نمایش پست ها
    میشه بپرسم، خارج از کشور، فرق شهرهای بزرگ و کوچیک؛ ازلحاظ فرهنگی چیه؟!!! آخه توی ایران، اغلب آدمهای امروزی و روشنفکر؛ شهرهای بزرگ زندگی میکنن. این برای من نگرانی شده، نکنه شهرهای کوچیک اون ور هم سنتی و بسته باشن؟!!
    سلام دوست من
    والا من تا حالا اونور اب زندگی نکردم. و واقعا هم نمیدونم فرق شهرهای بزرگ و کوچک در مثلا اروپا مثل ایران هست یا نه.
    ولی من در ایران زندگی کردم. خودم اهل شهر کوچک هستم ولی 7 سال در 2 تا شهر بزرگش زندگی کردم و میدونم که ادمهای روشنفکر در هر دو نو محیط پیدا میشن. همانطور که ادمهای غیر روشنفکر هم در تهران زیاد دیدم حتی تندروتر. بنابراین صرفا نمیشه با دانستن اینکه یک نفر در چه شهری زندگی میکنه در مورد مردمش قضاوت کرد.
    سپاس

رشته و دانشگاه

با سپاس از دوست عزیزمون.

سپاس
    ممنون ازپاسختون
    فقط من اصلا منظورم این نبود ک ی همچنین فردی رو ب طور کلی تو زندگی چطور پیدا کنم. خدا رو شکر تو ایران هستن موارد اینچنینی. منظور من از سوالی ک نوشتم این بود ک تو یه جایی مثل آمریکا، آیا اصلا فرصت چنین آشنایی هایی برای یک فرد مجرد ک از ایران میره پیش میاد یا نه؟ با توجه ب اینکه در شهری ک میریم ممکنه ایرانی مجرد و متناسب با روحیات و فرهنگ مورد پذیرش ما خیلی کم باشه.
    یا حتا اگر دانشجوی ایرانی مناسبی باشه ممکنه اصلا با هم برخوردی نداشته باشیم و از وجود هم مطلع نشیم ک حالا بخاد آشنایی ای پیش بیاد (ب همین خاطر نوشتم آیا جایی هس ک مجمع ایرانی ها یا مسلمونا باشه ک بشه آدم افراد هم سنخ خودشو ببینه)
    کلا تمام بحث ها و صحبتهای من پیرامون خارج از کشور و مخصوصا آمریکا، کانادا و استرالیا هست.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss_Success نمایش پست ها
    ممنون ازپاسختون
    فقط من اصلا منظورم این نبود ک ی همچنین فردی رو ب طور کلی تو زندگی چطور پیدا کنم. خدا رو شکر تو ایران هستن موارد اینچنینی. منظور من از سوالی ک نوشتم این بود ک تو یه جایی مثل آمریکا، آیا اصلا فرصت چنین آشنایی هایی برای یک فرد مجرد ک از ایران میره پیش میاد یا نه؟ با توجه ب اینکه در شهری ک میریم ممکنه ایرانی مجرد و متناسب با روحیات و فرهنگ مورد پذیرش ما خیلی کم باشه.
    یا حتا اگر دانشجوی ایرانی مناسبی باشه ممکنه اصلا با هم برخوردی نداشته باشیم و از وجود هم مطلع نشیم ک حالا بخاد آشنایی ای پیش بیاد (ب همین خاطر نوشتم آیا جایی هس ک مجمع ایرانی ها یا مسلمونا باشه ک بشه آدم افراد هم سنخ خودشو ببینه)
    کلا تمام بحث ها و صحبتهای من پیرامون خارج از کشور و مخصوصا آمریکا، کانادا و استرالیا هست.
    دوست من، من فک میکنم اگه اینجوریه، فقط باید شهرهایی برین که ایرانیش بیشتره، مث کالیفرنیا یا تورنتو، فرصت هم که گویا خیلی بیشتر از ایرانه، توی ایران که از مسکن تا محل غذاخوری دختر و پسر از هم جدا شد و آشنا شدنش بجز از طریق خونواده تقریبا تو ایران محاله، ولی فک کنم اونور دیت کردن یا همون پارتنر یابی، به وسیله خود دونفر، رایجه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)