صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 345678910111213
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 124 , از مجموع 124

موضوع: امتحان سطح B2 (پست اول حتما خوانده شود)

پیش فرض پاسخ : امتحان سطح B2 (پست اول حتما خوانده شود)

بعد که امتحان تموم شد شما امتحان شفاهیتون یا همون روز هست یا فردا یا پس فردا یا ....
    از قبل بهتون می گن که شفاهیتون کی هست. مال من فرداش بود. من توی این قسمت ۲۲ آوردم در حالیکه امیدم به ۱۵ بود و خیلی ترس داشتم ازش
    خب اینجا مجددا قسمت قبل از امتحان مثل سری پیش هست فقط بعد از اتاق وسایل میرین توی قرنطینه و بعد یکی میاد چند تا اسم صدا میزنه (برای ما ۶ تا اسم) و میرین یک طبقه دیگه سر میزاتون می شینین و برگه های شفاهی رو با خودکار بهتون میدن (اینچا واقعا یک اتفاق ناعادلانه می افته و اون اینه که شما حق ندارین موضوع پرزنتون رو انتخاب کنین و موضوع شما با پارتنرتون فرق داره. مثلا من راجع به freiluftkino بود که من اصلا نمیدونستم این چی هست!؟ و موضوع پارتنرم Freundschaft im Internet که درست شب پیش توی یکی از مدل تست ها تمرین کرده بودم!) خلاصه اون موضوع جهنمی رو دریافت می کنین و ۱۵ دقیقه وقت. توصیه من اینه که ۱۰-۱۲ دقیقه به موضوعی که باید ۳ دقیقه حرف بزنین اختصاص بدین و ۳-۵ دقیقه به دیالوگ چون موقعی که پارتنر حرف میزنه وقت دارین فکر کنین و یه چیزی جواب بدین ولی وقتی باید پشت سر هم حرف بزنین فرصت نیست. متنی که میدن اصلا سخت نیست نه آمار توش داشت (وحشت من این بود که یک چیزی بخواد درصدش کم و زیاد بشه و من باید تفسیر کنم!) نه کلمه ناجور. شما می تونین از سر تا ته برگه رو بنویسین. توصیه من اینه که نکنین! چون اینقدر شلوغ می شه که نمیشه هیچ نکته ای رو در آورد! شما سر امتحان نمی تونین از روی متنی که نوشتین رو خونی کنین فقط می تونین نگاه کنین هر از چند گاهی یه چیزی به چشمتون بخوره . redemittel رو که حفظین و ننویسین فقط اتلاف وقت سر امتحانه. نکات توی متن رو خط بکشین. همون بعضا کافیه و حواستون باشه که می خواین نشون بدین که سطحتون B2 هست یعنی کاربرد کانتکور ها و دلیل آوردن برای هر چیزی که می گین. جملات مرتبط به هم و nebensatz ها که فعل باید آخر بیاد.
    توی صفجه بعد هم ۳ تا شکل هست که شما باید یک شکل رو انتخاب کنین برای موضوعتون و سرش با پارتنر صحبت کنین و اونو سعی کنین متقاعد کنین (البته هدف اینه که نشون بدین بلدین آلمانی حرف بزنین و چرندترین دلیل ممکن هم بیارین اصلا مهم نیست : مثلا من گفتم من این عکس رو دوست دارم چون رنگاش قشنگه و من عاشق سبزم چون تابستون و درختا رو به یادم میاره در حالیکه رنگ مشکی یک اثر منفی روی من میگذاره و من رو افسرده می کنه!)
    بعد دو تا دو تا می گن که برین هر جفت توی یک اتاق. ممتحن ها خیلی مهربونن سعی می کنن آرومتون کنن. من اولش خیلی استرس بازی در آوردم و خیلی کمکم کردن. اول می گن از خودتون بگین چرا آلمانی می خونین (که اینا اصلا نمره نداره برای کم کردن استرسه) و بعد می گن کی میخواد شروع کنه؟ بعد من اینقدر حالم بد بود که به پارتنرم گفت تو بگو. منم مدت حرف زدن اون مدام متن خودمو توی مغزم تمرین می کردم.
    شما باید توی اون ۳ دقیقه اول توصیح بدین که متن راجع به چی بود بعد یک مثال بیارین و یعد هم نظرتون رو بگین. ۱۰۰ درصد اون کتاب redemittel که اون بالا گفتم به دردتون می خورده اصلا هم لازم نیست همه ش رو حفظ کنین توی هر بخش کلا ۱-۲ جمله یاد بگیرین ۱۰۰ باز با خودتون بگین که ملکه ذهنتون بشه In diesem Text handelt es sich um das Thema " ***' همین! بعد می گین چی بود توی متن . خیلی مرافب nebensatz ها باشین. سعی کنین کلمه سخت یکی دو تایی بگین و کانکتور هم به کار ببرین هر چیزی هم می گین دلیل بیارین. مشکل من از اینجا شروع می شد که ممتحن ها زمانی که پارتنز من صحبت می کرد هیچی ننوشتن! و پارتنر من هم لهجه ش خیلی خوب بود (و بعد فهمیدم اصلا بچه گی هاش آلمان بوده) و کلا خوب حرف میزد و از ثانیه ای که من دهنم رو باز کردم این بنده خدا ها ممتحن ها یک سره در حال نوشتن غلط های من بودن (کلا من توی endung و اینکه هر کی جنسیتش چیه و nebensatz خیلی مشکل و شک داشتم) خب من ذهنیتم این بود که اینا غلط ها رو می نویسن و اونجا در حال دق کردن بودم که خدایا من دارم چی می گم مگه کجای این جمله ام مشکل داشت!؟؟! اما ظاهرا چیزای مثبت رو هم می نویسن و شما سعیتون این باشه که روون صحبت کنین چون Korrektheit ۴ نمره داره و Flussigkeit هم ۴ نمره . آدم غلط هم بگه اگه خیلی پرت حرف نزنه همو ۲-۳ Korrektheit رو میاره و بهتره Flussigkeit رو از دست ندین. سعی هم نکنین کاغذ مراقب رو نگاه کنین روی حرف خودتون باشین به جای نگاه به کاغذ به مراقب/پارتنر نگاه کنین چون interaktiv بودن هم نمره داره . راجع به تجربه شخصی هم راست و دروغش اصلا مهم نیست یه چیزی بگین من که همیشه می گم : als ich ins Dorf gegangen bin. و بعد می گم توی اون روستاهه فلان چیزو تجربه کردم. نظرتون هم بگین و دلیلش هم بگین که چرا این نظر رو دارین. از مراقب ها بپرسین که آیا سوالی دارن و بعد هم Ich danke Ihnen fur Ihre Aufmerksamkeit. بعد هم دیالوگ. این جا بهتون می گن سعی کنین زود به توافق نرسین بعد من پرسیدم اگه ما هر دو یک عکسو انتخاب کرده باشیم باید عوض کنیم؟ بعد می گه آره بعد هم می گه پس تو شروع کن (که مجبور نشی عوض کنی عکستو) >>> پس می تونین مثلا شما هم سر امتحان همین کارو بکنین تا انتخاب با شما بیفته. سعی کنین تمام argument ها رو یک جا نگین یکی رو بگین بعد نظر پارتنر رو بپرسین بعد باز نظر خودتونو بگین. جو رو منفی و رقابتی نکنین به جای مخالفت جدی و ناجور مثلا بگین من نظر تو رو teilweise تایید می کنم یا اینکه من نظر تو رو متوجه می شم اما بهتر نیست به این یک عکس هم یک نگاهی بکنیم؟ چون من فکر می کنم .... (اینا همه ش توی اون کتاب Redemittel هست نگران نباشین من خودم هم عمرا به عقلم می رسید این جمله ها رو بسازم) نهایتا هم به توافق برسین و به ممتحن بگین ما سر این این عکس به توافق رسیدیم مجددا تاکید می کنم Korrektheit یک بخشی از نمره هست نه همه اش . interaktiv بودن ۴ نمره است چه راحت هم به دست می تونین بیارین.

امیدوارم که تونسته باشم کمکی به کسی کرده باشم.

Junior Member

دوستان، کسی تو یکی دو سال اخیر امتحان B2 نداده؟

Junior Member

با سلام
    امروز مورخ 10 شهریور 99 امتحان اشپغشن b2 در osd شیراز دادم، خر چند امتحان خوبی نداشتم ولی با این حال دوست دارم تجربیات خودم را در اختیار شما بگذارم

ساعت 9 همه در مرکز حاضر بودیم و 2 تا 2 تا هدایت میکردن به اتاق و برگه سوال ها را میدادن و 15 دقیقه وقت داشتیم که روشون فکر کنیم، امحتحان از 3 تایل تشکیل شده
    تایل 1 در مورد یک موضوع باید با پارتنر صحبت کنی و تایل دوم زمانی که وارد اتاق شدید به شما 3 تا عکس میدن و باید سریع شروع کنید و صحبت کنید! ( من فکر میکردم اون تصاویر در داخل برگه یاشه ولی نبود)
    تایل 3 هم یک تایل چالشی هست باید از یک نظر دفاع کنید یا که این تایل برای من سخت بودن و من معنیش رو اصلا نمیدونستم ( ازدواج در سنین بالا)

تایل 3 به نظر من سخت تر بقیه بود، در کل سعی کنید خوب سطحتون رو ببرید بالا و به کم بسنده نکنید، اشتباه من را تکرار نکنید و بیشتر تلاش کنید تا راحت باشید تو سطح b2 اکثرا با دست پر اومدن پس باید حواستون باشه و خوب تمرین کرده باشید تا قبول بشید، تنور نمرم نیمده ولی خب تا جایی که میدونم این تایل راحت تر نمره میدن و درصد قبولی درش بالاتره ولی این به این معنا نیست که به راحتی قابل حل شدنه، تمرین کنید و اگر دوستی دارین که آلمانی خونده، با هم صحبت کنید تا به واقعیت نزدیک تر باشه

یک پیشنهاد: صدای خود را ضبط کنید و یکبار گوش کنید با دقت تا اشتباهات خود را متوجه بشید

یک انتقاد: ساده نگیرید و هر کی تلاش کنید خودتون راحت ترید، فکر نکنید اونجا هر چی جمله سنگین تر بگید بهتره، ساده بگید ولی درست بگید

یک واقعیت: بدون استرس نمیشه امتحان داد ولی میشه با خوندن و حل نمونه سوال و اعتماد به خود امتحان راحت و کم استرسی را تجربه کنید

آلمانی خیلی لذت بخشه فقط باید از اعماق وجود درک کنی و هر روز سعی کنی تمرین کنی

یک تمرین خوب: سعی کنید کار های روزمره را به آلمانی بگید، مثلا من باید برم سوپر مارکت تا یک چیز خرید کنم را تو دل خود بگید
    Ich müss in der Supermarkt gehen damit eine Sache einkaufen

در آخر این رو بگم که اگر خونده باشید و تسلط نسبی داشته باشید بار اول نمره میارید

البته همه ی این ها در مورد اشپغشن بود، هوغن و لسن به مراتب سخت تره و تمرین خاص خود میطلبه

ممنون و متشکر از این وقت گذاشتید و مطالعه کردید
    برای ما هم دعا کنید تا زودتر به هدفممون برسیم

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال کلی داشتم، بنده قصد دارم در آزمون ب2 شرکت کنم ولی مشکلی که هست اینه که دقیقا با نحوه امتحان آشنا نیستم. ظاهرا از سال 2019 نحوه سوالا تغییر کرده و داخل یوتیوب رو هم که بررسی می کنم سوالا کاملا متفاوت و گیج کننده هستش!
    امکانش هست رفرنس دقیقی معرفی کنید یا توضیح مختصری درین رابطه بدین؟ چون توی سایت http://www.dsit.org.ir/?lang=fa هم دقیقا اطلاعات دقیقی پیدا نکردم.
    ممنون

صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 345678910111213

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)