نقل قول نوشته اصلی توسط adrian نمایش پست ها
دوست عزیز.
کسی که با مسئله ای به اسم سربازی روبروست با B1 برای معافی تحصیلی جوابی نمیگیره ! و این مسئله برای افرادی هستش که میخوان به آلمانی تحصیل کنند، نه انگلیسی.
وزارت علوم در این مورد حساس شده نمیدونم چرا ؟
پیروز باشید.
نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
سلام، دوست من اين مشكل رو داشت، بايد مدرك B2 داشته باشي، و توي پذيرشت چهار شرط قيد شه: ١. مقطع مستر يا بالاتر ٢. اسم رشته ٣. مدت زمان تحصيل(Regelstudienzeit) ٤.تاريخ شروع كلاس. طبق گفته آقاي پاداشي(مسئول مربوطه در وزارت علوم) به پذيرش كلاس زبان نامه براي معافيت نميدن!
حالا موضوع اينه كه دوست من مدرك B2 نداشت ولي تو موسسه كلاس B2.2 بود، نامه برد،آقاي پاداشي لطف كرد و قبول كرد ازش و مسئله ديگه اينه كه كلاس زبان بود تو پذيرشش ولي آقاي پاداشي چون آلماني بلد نبوده متوجه نشده، يا خواسته گير نده. توي پذيرشش اول تاريخ شروع كلاس نبود، آقاي پاداشي قبول نكرد، دوست من ايميل داد به دانشگاه آلمان و زنگ زد و كلي پيگيري كرد. اونا اضافه كردن تو پذيرشش، ايميل كردن براش دوباره! از ايميل كپي رنگي گرفت، و برد (انگار كه اصل پذيرشه)
درود بر شما

کاملا درسته
وزارت علوم مدرک ب۲ یا ۱۰۰۰ ساعت (گوته یا Ökf) می خواهد. اگر بتونید مدرک ارائه کنید یا توی کلاس شرکت کنید یا امتحان بدید، برید وزارت تعهد بدید که تا اون تاریخ (که تا قبل از خروج از کشور شما هستش) مدرک زبان رو بهشون ارائه می کنید می تونید کارهای گذاشتن وثیقه و آزاد کردن مدرک تحصیلی رو انجام بدید . ولی اجازه خروجتون باقی میمونه تا زمانی که مدرک زبانتون رو ارائه بدید

موفق باشید