صفحه 3 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 124

موضوع: امتحان سطح B2 (پست اول حتما خوانده شود)

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مدرک زبان B2

نقل قول نوشته اصلی توسط adrian نمایش پست ها
    دوست عزیز.
    کسی که با مسئله ای به اسم سربازی روبروست با B1 برای معافی تحصیلی جوابی نمیگیره ! و این مسئله برای افرادی هستش که میخوان به آلمانی تحصیل کنند، نه انگلیسی.
    وزارت علوم در این مورد حساس شده نمیدونم چرا ؟
    پیروز باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    سلام، دوست من اين مشكل رو داشت، بايد مدرك B2 داشته باشي، و توي پذيرشت چهار شرط قيد شه: ١. مقطع مستر يا بالاتر ٢. اسم رشته ٣. مدت زمان تحصيل(Regelstudienzeit) ٤.تاريخ شروع كلاس. طبق گفته آقاي پاداشي(مسئول مربوطه در وزارت علوم) به پذيرش كلاس زبان نامه براي معافيت نميدن!
    حالا موضوع اينه كه دوست من مدرك B2 نداشت ولي تو موسسه كلاس B2.2 بود، نامه برد،آقاي پاداشي لطف كرد و قبول كرد ازش و مسئله ديگه اينه كه كلاس زبان بود تو پذيرشش ولي آقاي پاداشي چون آلماني بلد نبوده متوجه نشده، يا خواسته گير نده. توي پذيرشش اول تاريخ شروع كلاس نبود، آقاي پاداشي قبول نكرد، دوست من ايميل داد به دانشگاه آلمان و زنگ زد و كلي پيگيري كرد. اونا اضافه كردن تو پذيرشش، ايميل كردن براش دوباره! از ايميل كپي رنگي گرفت، و برد (انگار كه اصل پذيرشه)
    درود بر شما

کاملا درسته
    وزارت علوم مدرک ب۲ یا ۱۰۰۰ ساعت (گوته یا Ökf) می خواهد. اگر بتونید مدرک ارائه کنید یا توی کلاس شرکت کنید یا امتحان بدید، برید وزارت تعهد بدید که تا اون تاریخ (که تا قبل از خروج از کشور شما هستش) مدرک زبان رو بهشون ارائه می کنید می تونید کارهای گذاشتن وثیقه و آزاد کردن مدرک تحصیلی رو انجام بدید . ولی اجازه خروجتون باقی میمونه تا زمانی که مدرک زبانتون رو ارائه بدید

موفق باشید

Junior Member m.mehboodi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس شیمی کاربردی

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    این اصلاعات کاملا غلطه! لطفا با آگاهی بیشتری پست بذارید
    توی سایت هر دانشگاهی که برید توضیح کامل نوشته که برای شروع درستون باید DSH2(خوب) یا در موارد کمی DSH3(بسیار عالی) داشته باشید. که در صورت داشتن یک سری گواهی های دیگه مثل TestDaf 4x4 که معادل همون DSH2 است، یا C2 از آزمون DSH معاف هستید! TestDaf 5x5 نمره بالاتریه که معادل DSH3 است. شما در ایران میتونید TestDaf 4x4 رو بگیرید! C2 کار هرکسی نیست:دی
    اطلاعات غلط نیست. کاملا درسته
    فکر میکنید همه بچه هایی که پذیرش میگیرن DSH یا C1 دارن؟ بیشتر از 90 درصدشون با ب1 اپلای میکنن و میرن اونجا DSH یا C2 میگیرن
    نمونه ش خودم و خیلی از دوستام که الان اونجان
    همه انسانها به دنبال موفقیت های بزرگ نیستند

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط m.mehboodi نمایش پست ها
    اطلاعات غلط نیست. کاملا درسته
    فکر میکنید همه بچه هایی که پذیرش میگیرن DSH یا C1 دارن؟ بیشتر از 90 درصدشون با ب1 اپلای میکنن و میرن اونجا DSH یا C2 میگیرن
    نمونه ش خودم و خیلی از دوستام که الان اونجان
    دوست عزیز شما نوشتی دانشگاه کاری نداره شما B1 داری یا C2، کاملا غلطه!
    کسی که C2 داره پذیرش مستقیم برای شروع رشته اش رو میگیره!
    کسی هم که مث شما یا من یا تقریبا همه با B1 پذیرش میگیرن پذیرش مشروط میگیرن! شما پذبرشتونو نگاه کنی بالاش نوشته bedingte Zulassung! یعنی باید بریم کلاس زبان! و برای کلاس زبان تعیین سطح میگیرن!
    امکام این که تعیین سطح از کسی بگیرن و بهش بگن شما زبانت خوبه برو درستو شروع کن وجود نداره! پس این رو هم غلط گفتید! تا کسی DSH2 یا یکی از مدارک معادلش رو نگیره درسش شروع نمیشه! به مصاحبه و تعیین سطح نیست مدرک!
    کسی که از ایران TestDaf 4x4 بگیره هم میتونه درسش رو شروع کنه! همه چه به مدرکه! دانشگاه دقیقا به این کار داره که شما چه مدرک زبانی دارید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, Sharif University

سلام دوستان. ممنون میشم اگه ما تازه وارد ها رو راهنمایی کنید. من به تازگی درسم تموم شده و دوست دارم در آلمان ادامه تحصیل بدم.
    در رابطه با زبان، فروم رو مطالعه کردم و تعدادی سوال دارم:
    - اگر با داشتن مدرک b1 پذیرش مشروط بگیریم و در اونجا بخوایم کلاس بگذرونیم هزینه زیادی باید پرداخت کنیم؟ حتی اگر بورس باشیم؟
    - برای شروع آموزش زبان آلمانی لازمه کتابی رو مطالعه کنیم یا مستقیما بریم سرکلاس؟
    - تعداد زیادی کتاب آموزش آلمانی در کتابخانه سایت هست. لطفا راهنمایی کنید که کدام برای آغاز مناسب است.
    - کجا رو برای رفتن به کلاس و گرفتن مدرک b1 یا b2 پیشنهاد میکنید؟
    - آزمون مربوطه در ایران را کجا میگیرند؟ کدام آزمون را پیشنهاد میکنید؟
    بینهایت ممنون از اینکه پاسخ میدید.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi2634 نمایش پست ها
    سلام دوستان. ممنون میشم اگه ما تازه وارد ها رو راهنمایی کنید. من به تازگی درسم تموم شده و دوست دارم در آلمان ادامه تحصیل بدم.
    در رابطه با زبان، فروم رو مطالعه کردم و تعدادی سوال دارم:
    - اگر با داشتن مدرک b1 پذیرش مشروط بگیریم و در اونجا بخوایم کلاس بگذرونیم هزینه زیادی باید پرداخت کنیم؟ حتی اگر بورس باشیم؟
    - برای شروع آموزش زبان آلمانی لازمه کتابی رو مطالعه کنیم یا مستقیما بریم سرکلاس؟
    - تعداد زیادی کتاب آموزش آلمانی در کتابخانه سایت هست. لطفا راهنمایی کنید که کدام برای آغاز مناسب است.
    - کجا رو برای رفتن به کلاس و گرفتن مدرک b1 یا b2 پیشنهاد میکنید؟
    - آزمون مربوطه در ایران را کجا میگیرند؟ کدام آزمون را پیشنهاد میکنید؟
    بینهایت ممنون از اینکه پاسخ میدید.
    سلام. درصورت گرفتن مدرك B1 بايد در آلمان يك يا دو ترم كلاس زبان بريد، كه هزينه اش ترمي بين ٢٠٠ تا ٦٠٠ يورو متغيره!
    براي مقطع مستر خيلي احتمال بورس گرفتن ضعيفه! ولي حتي درصورت بورس هم بايد اين هزينه رو بديد
    شم كلاس آلماني رو از مقطع A1 شروع كنيد، نيازي به پيش مطالعه نيست
    نام موسسه رو بهتون مسيج ميدم! اينجا نبايد تبليغات هيچ موسسه خاصي بشه!
    همه اينجا بايد در نهايت آزمون موسسه گوته رو در مدرسه زبان آلماني وابسته به سفارت بدن! Goethe-Zertifikat B1 رو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, Sharif University

ممنون از جواب کاملتون. اگر از ابتدا کلاس A1 رو شرکت کنم، در ادامه میشه A2 و سپس B1؟ یعنی میشه سه ترم کلاس؟ هزینه این کلاس ها در ایران در چه حدودی میشه؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi2634 نمایش پست ها
    ممنون از جواب کاملتون. اگر از ابتدا کلاس A1 رو شرکت کنم، در ادامه میشه A2 و سپس B1؟ یعنی میشه سه ترم کلاس؟ هزینه این کلاس ها در ایران در چه حدودی میشه؟
    هر كدوم دو ترم دارن، يعني ميشه ٦ ترم! كلاس هاي هروزه بريد ٦ ماهه تموم ميشه! هزينه تو موسسيه زبان آلماني كه تو سايت زده فك كنم ترمي ٤٠٠ يا بيشتره! توي اون موسسه هم زنگ بپرسيد بهتون ميگن!
    براي دانش خودتون و راحت تر بودن در آلمان كلاس هاي B2 هم شركت كنيد، ضرري نداره

Junior Member alexdelpiero آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

دوستان این کلاس های فوق فشردهء گوته برای B2 هم دوتا ترم هست؟ چون برای دورهء فشرده زده B2.1 - B2.2 - B2.3 - B2.4 که اگه اشتباه نکنم یعنی چهار ترم درسته؟
    اینکه میگید برای گرفتن معافیت تحصیلی حتما باید مدرک B2 داشت آیا با همینکه ببینن یکی داره توی کلاس B2 درس میخونه هم براشون کافیه یا حتما باید بهشون مدرک B2 رو ارائه بده؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alexdelpiero نمایش پست ها
    دوستان این کلاس های فوق فشردهء گوته برای B2 هم دوتا ترم هست؟ چون برای دورهء فشرده زده B2.1 - B2.2 - B2.3 - B2.4 که اگه اشتباه نکنم یعنی چهار ترم درسته؟
    اینکه میگید برای گرفتن معافیت تحصیلی حتما باید مدرک B2 داشت آیا با همینکه ببینن یکی داره توی کلاس B2 درس میخونه هم براشون کافیه یا حتما باید بهشون مدرک B2 رو ارائه بده؟
    ٤ ترم يعني ٨ ماه! پست #٤٣ رو بخونيد
    دويت من با گواهي شركت در كلاس هم معافيت گرفت و پاسپورتش صادر شد، اما مثكه موقع خروج از كشور بايد B2 رو اراعه بده!

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alexdelpiero نمایش پست ها
    با درود

دوست عزیز برای سطح ب۲ کلاس فوق فشرده برگزار نمیشه و همونطور که خودتون ذکر کردید در چهار ترم و به صورت فشرده یا عادی هستش

بنابر قانون وزارت علوم مدرک ب۲ یا ۱۰۰۰ ساعت کلاس (گوته یا ÖKF) نیاز هستش
    اما دوستانی رو دیدم که با مدرک پایین تر هم تونستن برن (مثلا ب۲ .۳)‌، که با بحث و جدل هم همراه بوده
    این مطلب رو اضافه می کنم که دوستانی بودن که با خوندن ب۲.۲ هم توی امتحان ب۲ گوته شرکت کردن و تونستن این مدرک رو با نمره های هرچند پایین بگیرن (این مورد وابسته به روش مطالعه ی زبان هر فرد هستش)

به طور کلی در مورد خودم و چندتا از دوستای دیگه ی خودم این قانون به طور کامل اجرا شده
    و همینطور که گفتم برای برخی اینطور نبوده که خودتون می تونید متوجه این موضوع باشید

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)