نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: University Of Alaska, Fairbanks

پیش فرض University Of Alaska, Fairbanks

سلام دوستان.
    لطفا اگه کسی در رابطه با University Of Alaska Fairbanks داره اینجا به اشتراک بزاره.
    اطلاعاتی در رابطه با رشته های تحصیلی و هزینه ها و اینکه آیا هزینه ی زندگی و تحصیل در آلاسکا با بقیه ایالات های دیگر امریکا فرق داره؟
    و اینکه احتمال رد شدن ویزا چقدره؟
    ممنونم.
    بدرود.

Member Kingsalar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PETE/ChE

پیش فرض پاسخ : University Of Alaska, Fairbanks

سلام
    این دانشگاه از سری دانشگاه های ایالتی آلاسکاست تو شهر فیربنکس. در رشته های معدن و نفت نسبتا قویِ !!!
    هزینه ی زندگی در ایالت آلاسکای آمریکا نسبتا بالاست به علت سردی هوا و سایر مسائل. دمای هوا تو این شهر تو زمستونا تا 50 درجه زیر صفر هم میرسه گاهی اوقات!!!!!!! مشکل بعدیش طول روز و شبشه، خوب بالاخره خیلی به قطب شمال نزدیکِ. دو ساله پیش دو نفر از آشناها تو مهندسی نفت فول فاند پذیرش اُوردن. اکثرا هندی ها به این دانشگاه اپلای می کنن چون استاد هندی زیاد داره.
    سوال بیشتری بود در خدمتم!

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی این دانشگاه هستم. چندتا از دوستان تو پیام خصوصی سوال پرسیده بودن که گفتم اینجا جواب بدم بقیه هم استفاده کنند.

آلاسکا بزرگترین ایالت آمریکاست اما به علت شرایط جغرافیایی و فاصله از سایر ایالت ها یکی از کم جمعیت ترین ایالت های آمریکاست ( حدود ¼ مساحت آمریکا و 800000 جمعیت). احمقانه ترین اشتباه تاریخ و فروش آلاسکا از روسیه به آمریکا میدونن. به خاطر ثروت هنگفتی که در این سرزمین نهفته است و اون موقع روسها نمیدونستند والبته هنوز آمریکا هم به این ثروت نیازمند نشده.
    آلاسکا سرشار از منابع طبیعی مثل ، نفت و گاز و طلا و ... است. و طبیعت بکر.

در مورد شهر فیربنکس و این دانشگاه :

دومین شهر بزرگ آلاسکاست اما خوب کو چیک و کم جمعیت. 40 هزار جمعیت داره و طبیعتا شهر زنده ای نیست. حمل و نقل عمومی خیلی ضعیفه و یا باید خودتون ماشین داشته باشید یا دوستاتون بنابراین بهترین گزینه زندگی در کمپوس هست. هزینه های زندگی در کل در آلاسکا بالاتر از میانگین سایر ایالت هاست . خصوصا قیمت خونه. اما اگر فاند داشته باشید به همون نسبت هم فاند دریافتی بالاست و میشه یک زندگی مرفه دانشجویی داشت ( خونه خوب ، ماشین و تفریخ)
    فیربنکس سرد ترین شهر ایالات متحده آمریکاست . اما اونطوری که میگند خیلی از جاهای کانادا به مراتب سردتر از فیربنکس وآلاسکا هستند. درسته در زمستان دمای هوا -20 هست و حتی حدود 1 هفته در سال به -40 هم میرسه اما مزیتش اینه که وزش باد در زمستان در اینجا خیلی کمه. شهری در کانادا مثل کلگری که شهر بزرگ و معروفی هست با اینکه میانگین دمای هواش از فیربنکس بالاتره اما به دلیل وزش بادهای نسبتا شدید سردی هوا از اینجا بیشتر اذیت کنندست.
    فیربنکس 2 فصل داره تقریبا ، از اواخر سپتامبر تا اواخر مارچ زمستونه وبقیه بهار و تابستون. برای دیدن دماهای دقیق به ویکیپدیا مراجعه کنید. البته امکانات گرمایشی هم به همون اندازه خوبه. مشکل اصلی طول شب و روز. تقریبا بین نوامبر تا اواسط ژانویه 5-6 ساعت بیشتر تابش خورشید نداره، اما از اوایل فوریه بهتر میشه مثل تابش عادی زمستون در ایران. اما در تابستان برعکس در حدود 20-21 ساعت تابش خورشید دارید. که خوب من خودم برام جالب و لذت بخشه. همونطور که گفتم شهر کوچیکیه و 1/5 جمعیت دانشجو و در زمستون به جز اسکی تفریح دیگه ای نمیشه داشت. اما اگر اهل لذت از طبیعت و حیات وحش هستید بی شک در بهار و تابستون آلاسکا بکر ترین جای دنیاست.
    رشته های قوی این دانشگاه زمین شناسی و ژئوفیزیک و معدن و نفت هستند و این دپارتمان ها هم خوب پول دارن و دانشجوهای مستر و دکتراشون اکثرا فاند خوبی دارند و آینده شغلی نسبتا خوبی در این رشته ها. با اینکه مثلا مهندسی الکتریک اینجا در مقایسه با 48 ایالات پایینی ضعیف تره ولی خوب ایرانی هم بود که اینجا مستر فول فاند الکتریکشو اینجا گرفت و الان داره PhD تو تاپ 3 میخونه.

مسلما آلاسکا به خوبی مثلا کالیفرنیا و تگزاس و نیویورک ایالت های معروف دیگه نیست؛ اما همچنان خاک آمریکاست و مزایای خاص خودشو داره !!!

Junior Member

سلام دوستان من دارم برای این دانشگاه اپلای می کنم

برای ارشد مکانیک
    می خواستم لطفا راهنماییم کنید که چون هزینه های این دانشگاه بالاس چطور می تونم از این دانشگاه فاند بگیرم و هزینه هام را کم کنم

من کارشناسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت هستم