نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: تفاوت ميان آزمون SAT و ACT‌

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

Thumbs up تفاوت ميان آزمون SAT و ACT‌

سلام دوستان.
    با توجه به اینکه منبع برای بچه های undergraduateکمه .میشه لطف کنین بگین فرق بین این دو ازمون رو در چیه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرق بین ازمونsatوact

هر دوآزمون در واقع کنکور آمریکاس با این فرق که آزمون ست نسبتا فراگیرتره. ولی تقریبا همه دانشگاها هر دو آزمونو قبول دارن.
    فرق دیگه وقت و محتواست. آزمون ست شامل سه بخش ریاضی، خواندن و نوشتنه که بخش نوشتاری شامل یک انشاست که 30% نمره ی این بخشو به خودش اختصاص میده و 70% نمره این بخش مربوط به سوالات 4 جوابی( در واقع 5جوابی) است. سوالای ریاضی برا ما ایرونیا خیلس آسونه و راحت میشه نمره گرفت. ولی سوالای بخش خواندن یا همان ریدینگ برا ما سخته.چون تقریبا یک سوم سوالا صرفا مربوط به لغته. و باقیش از رو متن سوال داده میشه.
    آزمون ای سی تی شامل 4 بخش ریدینگ، رایتینگ، ریاضی و علوم است. قسمت رایتینگ انشا نداره فقط سوالای تستیه. بخش ریدینگ متنه که به نظر من سخت تر از متنهای سته ولی خوبیش اینه که سوال صرفا لغتی نداره و از این لحاظ بهتر از سته. بخش ریاضیش مثل سته وبخش علوم یه سری شکل یا نمودار یا اطلاعات میدن و از اونا سوال می پرسن که به نظر من خیلی آسونه ولیییی مشکل وقت داره!
    اینطوری بگم که در کل وقت جواب به هر سوال تو ای سی تی کمتر از سته و این کلی استرس زاست، ولی سوالاش نسبتا راحت تر از سته.

فرق زیاد دارن. یه سریاشو گفتن من بقیشو میگم:

ACT: آسون تره مخصوصا واسه ایرانیا چون کلمه های سخت نداره. اما وقتش کمتره. در ضمن انشا هم داره اگه بخواین (دانشگاهای خوب انشا هم نیاز دارن) و تو ارمنستان برگزار نمیشه. تو ترکیه چند تا شهر مختلفش برگزار میشه و تو ابوذبی امارات

SAT: وقتش بیشتره اما کلمه های سخت داره! در ضمن SAT II هم هست که دانشگاهای تاپ نیاز دارن بهش مثل هاروارد، MIT، پرینستون، استنفورد و ... که به نظرم بهترینش برای ما فیزیک و ریاضی 1 و 2 هست. که بازم راحته برای ما! ست تو ارمنستان هم هست برای همین هزینه رفت و آمدش کمتر میشه.

من خودم ACT میدم با SAT II
    اگه هم میخواید دانشگاهای تاپ اپلای کنید SAT II رو هم بدید. حتی اونایی که تو چین هستن هم این امتحانا رو میدن با اینکه اونجا هم برگزار نمیشه. به نظر من می ارزه.

بچه ها ای سی تی در مجموع امتیازش چنده؟مثلا اس ای تی که 2400 هست این چنده..
    و یه سوال دیگه:دانشگاه حاجت تپه ترکیه زده مینیموم 24 میخواد برای ای سی تی این یعنی رایتینگ هم میخواد یا نه؟؟

1600تو new sat

پیش فرض پاسخ : تفاوت ميان آزمون SAT و ACT‌

سلام دوستان منابع براى مطالعه آزمون اى سى تى كسى سراغ داره؟ من خيلى گشتم هيچ كتابى پيدا نكردم تازه مى خوام شروع به خوندن كنم ولى نمى دونم اصلاً چى بايد بخونم 😭

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)