نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: مدت زمان صدور ویزا ( اقامت ) دانشجویی

Member

Red face مدت زمان صدور ویزا ( اقامت ) دانشجویی

درود.

این طور که پیداست و بدیهی هم هست همه ی کسانی که درگیر پروسه ی گرفتن ویزا هستند به دنبال جواب این سوال هستند که " چه مدت طول میکشه که ویزا صادر بشه؟ " .

برای درخواست کارت اقامت یک ساله فنلاند ( نمیخوام بگم ویزای دانشجویی چون ویزا با اقامت فرق داره اساسی! ) شما باید وقت تلفنی از سفارت بگیرید و از اون روزی که شما میرید برای مصاحبه تا اون روزی که نتیجه بیاد میشه "مدت زمان صدور اقامت" . از اونجایی که بحث سر این موضوع بسیار زیاده و دوستان گاها تنها با استناد به مدت زمان صدور ویزای خودشون و یا تعدادی از اطرافیانشون نتیجه گیری هایی میکنند که باعث ایجاد نگرانی میشه, تصمیم گرفتم یک پاسخ منطقی برای این سوال پیدا کنم.

به نظر من, بهترین راه حل استفاده از "امار" و "احتمال" است.البته بنده ریاضی دان نیستم اما خب اینقدری دانش ریاضی دارم که کارم راه بیفته. من شروع کردم کل تاپیک "نتایج ویزای فنلاند" رو خوندم و مدت زمان صدور ویزای همه ی بچه ها رو یادداشت کردم و رسیدم به 68 تا عدد که بیانگر تعداد روزهایی بودن که هر نفر صدور اقامتش طول کشیده بود. اولین عدد برای پست دوم هست که 25 روز طول کشید صدور ویزا. البته سعی کردم اعداد رو به نزدیک ترین پنج گرد کنم.

25,15,20,30,15,30,30,60,35,25,40,40,35,15,55,30,45 ,
    30,35,50,40,65,20,45,20,40,45,40,30,35,40,40,45,40 ,
    40,40,40,40,40,45,45,40,45,35,35,40,40,40,30,45,40 ,
    40,50,40,30,20,35,25,75,50,45,45,50,25,50,35,40,20
    از اونجایی که همیشه اعداد زیاد ادم رو خسته و نتیجه گیری رو سخت میکنه تصمیم گرفتم اطلاعات بالا رو روی یک چارت بکشم و بعد جمع بندی کنم.

در این شکل محور x تعداد روزهای صدور ویزا رو نشون میده و اعداد توی مستطیل ها تعداد افرادی که در اون تعداد روز اقامتشونو گرفتن. برای مثال فقط یک نفر بوده که 75 روز!!! طول کشیده که اقامتش بیاد!

همون طور که میبینید بیشترین تمرکز بر روی 40 روز قرار داره و به قولی مد جامعه اماری ما دریافت اقامت در 40 روز بوده!
    تقریبا 50 نفر (یا 70 درصد افراد) در 40 روز اقامتشونو گرفتن, که این مقدار در 45 روز به تقریبا 60 نفر (یا 85 درصد افراد) افزایش پیدا میکنه.

نتیجه گیری: 85 درصد جامعه اماری ما ظرف 1.5 ماه اقامتشونو گرفتن. به طور خلاصه, با توجه به اطلاعات بالا, اگر کسی سوال عنوان تاپیک را از من بپرسد میگویم: مدت زمان تقریبی صدور اقامت دانشجویی فنلاند 40 روز است!

پی نوشت: جامعه اماری 70 نفری البته که زیاد قابل استناد نیست, اما خب! کاچی به از هیچی!
    ویرایش توسط Hexor : May 12th, 2013 در ساعت 06:18 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدت زمان صدور ویزا ( اقامت ) دانشجویی

اقا ما همیشه جز استثناها بودیم............الان 58 روز گذشته خبری نشده..........به نظرتون به اداره مهاجرت ایمیل بزنم؟چون من از یک جای دیگه هم پذیرش دارم و اگه نشه باید سریع واسه اون اقدام کنم..........به نظرتون متن ایمیل چی باشه بهتره؟

Junior Member

مرسی از شما بابت این پست قطعا که آمار قابل استناد نیست و مدت زمان صدور کارت اقامت میتونه بر اساس خیلی المنت های دیگه متفاوت باشه. پس دوستان نگران نشند اگه بیشتر طول کشید. ولی با این چارت یه آمار کلی دست بچه ها میاد. مرسی از زحمتتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک جامدات آزاد تاکستان

دوستانی که تازگی ها واسه ویزای دانشجویی اقدام کردن خبری دارن که مراحلش چقدر طول میکشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)