صفحه 24 از 40 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 398

موضوع: تحصیل در دانشگاه ادلاید (University of Adelaide)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه ادلاید (University of Adelaide)

سلام، دوستان اگر ممکن هست با توجه به تجربتون بفرمایید برا دانشگاه ادلاید معمولا چقدر طول میکشه CoE صادر بشه، مدارک من هفته پیش رسیده دستشون اما فعلا خبری نشده. نیاز هست از AGC پیگیر باشم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghodci نمایش پست ها
    سلام، دوستان اگر ممکن هست با توجه به تجربتون بفرمایید برا دانشگاه ادلاید معمولا چقدر طول میکشه CoE صادر بشه، مدارک من هفته پیش رسیده دستشون اما فعلا خبری نشده. نیاز هست از AGC پیگیر باشم؟
    من هم همین طور. هفته پیش فرستادم هنوز COE رو صادر نکردند. امشب ایمیل می زنم و پیگیری می کنم.

خوب نگران نباشید دوستان معمولا خیلی طول نمی کشه، البته استرالیا هفته قبل (4 روز) تعطیل بود و فردا هم (سه شنبه) تعطیله، ولی همیشه می تونید ایمیل بزنید و پیگیری کنید.
    فقط در جریان باشید که احتمالا یا جمعه بهتون جواب می دند یا دوشنبه.

موفق باشید

Junior Member

سلام
    مال من دوشنبه این هفته اومد
    ده روز قبلش هم مدارکم رسیده بود دانشگاه
    اما قبلش با مسئولی که فرم پذیرش رو برام ارسال کرده بود چند باری ایمیل براش زده بودم
    من اولش نمیدونستم که باید مدارکم رو پست کنم
    چند روز بعد از دریافت offer admission دیدم که خبری نشد بهشون ایمیل زدم
    گفت باید مدارک رو پست کنی
    منم پست کردم
    یک هفته بعد از رسیدن مدارکم مسئولش گفت که اسکن پاسپورت هم لازمه که اونم فرستادم و چند روز بعدش COE صادر شد. یعنی کلا ده روز بعد از تحویل مدارک به دانشگاه توسط پست
    اگه پاسپورت رو همون اول داده بودم شاید 7 روزه اومده بود

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed284 نمایش پست ها
    سلام
    مال من دوشنبه این هفته اومد
    ده روز قبلش هم مدارکم رسیده بود دانشگاه
    اما قبلش با مسئولی که فرم پذیرش رو برام ارسال کرده بود چند باری ایمیل براش زده بودم
    من اولش نمیدونستم که باید مدارکم رو پست کنم
    چند روز بعد از دریافت offer admission دیدم که خبری نشد بهشون ایمیل زدم
    گفت باید مدارک رو پست کنی
    منم پست کردم
    یک هفته بعد از رسیدن مدارکم مسئولش گفت که اسکن پاسپورت هم لازمه که اونم فرستادم و چند روز بعدش COE صادر شد. یعنی کلا ده روز بعد از تحویل مدارک به دانشگاه توسط پست
    اگه پاسپورت رو همون اول داده بودم شاید 7 روزه اومده بود
    سلام

من مدارک رو پست نکردم. یعنی اصلا از من نخواستند که پست کنم!!! من تمام مدارک رو ترجمه ناتی کردم و دادم به ایجنت اسکن کرد و فرستاد. چند روز قبل هم دانشگاه به من ایمیل زد و گفت که offer admission رو دستی پر کن و اسکن کن بفرست. با این حال هنوز coe من صادر نشده.

سوال: چرا به شما گفتند که مدارکتون رو پست کنید؟؟ مگر ترجمه ناتی نکرده بودید؟؟؟

اینی که میگم مطمئن نیستم ولی فک کنم اینجور بود (بهتر از ایجنت بپرسی)

شما یا خودت اپلای می کنی یا از طریق نمایندگی های دانشگاه تو هر کشور که معتمد دانشگاه هستند اقدام به اپلای میکنی. در حالتی که از طریق ایجنت اینکار رو بکنی یک سری از کارها نیاز نیست انجام بدی از جمله پست مدارک.
    پست مدارک صرفا برای تایید مدرک شماست، اینجا که اومدید مدرک رو روز اول بهتون برمیگردونند.
    شما offer letter رو کاملا بخون اگه کاری لازم باشه بکنی زیر یکی از صفحات کامل نوشته. COE هم اگه مدارک کامل باشه به محض کامل شدن همه مدارک (مثلا رسیدن مدارک پست شده) همون روز براتون می فرستن. ولی همیشه ممکنه یکسری اتفاقات بیوفته یکم کارا عقب بیوفته که جای نگرانی نیست

موفق باشی

Junior Member

سلام
    من چون خودم اپلای کرده بودم به همین خاطر گفت که پست کن.
    اگه نمایندشون تو ایران برات این کار رو کرده باشه نیازی به پست نداری. ولی هر مدرکی که میخان رو باید پرینت بگیری و با خودکار پر کنی و دوباره اسکن کنی. در ضمن به من گفته بود هزینه بیمه شش ماه اضافی (بعد از سه سال) رو باید از الان پرداخت کنی چون بیمه اون شش ماه جزو بورسیم نمیشد. یه 450 دلار هم واریز کردم براشون (از طریق لینکی که تو offer گذاشته بود برام). منظورم اینه که هزینه بیمه اون شش ما رو اگه ازت خواستن، تا واریز نکنی مدارکت ناقص محسوب میشه.
    من حتی ویزا رو هم خودم درخواست دادم.
    به نظر شخصی من هزینه در این موسسات بیخود هم نباشه، سود خاصی هم نداره.
    همه چیز آنلاینه و مراحل بسیار آسون و روتینه.
    یکی از موسسات منو از مراحل ویزا که کلا آنلاینه ترسوند و گفت دو ملیون بده برات انجام بدیم و دو تومن هم هزینه سفارت هست یعنی 4 تومن. از این حرف ها ممکنه اشتباه کنی و... ولی خودم که اقدام کردم، والا از سابمیت مقاله آسونتر بود. هیشکی به اندازه خود آدم دقت تو کار خودش نداره. فقط یکی دو ساعت باید نشست پای اینترنت و به سوالات پاسخ داد و مدارکو اسکن کرد.

ولی در کل اصلا جای نگرانی نیست. یه ایمیل به اون نفری که offer رو (نه بورس رو) براتون فرستاده بزنید و پیگیری کنید.
    ویرایش توسط hamed284 : April 28th, 2017 در ساعت 04:23 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed284 نمایش پست ها
    سلام
    من چون خودم اپلای کرده بودم به همین خاطر گفت که پست کن.
    اگه نمایندشون تو ایران برات این کار رو کرده باشه نیازی به پست نداری. ولی هر مدرکی که میخان رو باید پرینت بگیری و با خودکار پر کنی و دوباره اسکن کنی. در ضمن به من گفته بود هزینه بیمه شش ماه اضافی (بعد از سه سال) رو باید از الان پرداخت کنی چون بیمه اون شش ماه جزو بورسیم نمیشد. یه 450 دلار هم واریز کردم براشون (از طریق لینکی که تو offer گذاشته بود برام). منظورم اینه که هزینه بیمه اون شش ما رو اگه ازت خواستن، تا واریز نکنی مدارکت ناقص محسوب میشه.
    من حتی ویزا رو هم خودم درخواست دادم.
    به نظر شخصی من هزینه در این موسسات بیخود هم نباشه، سود خاصی هم نداره.
    همه چیز آنلاینه و مراحل بسیار آسون و روتینه.
    یکی از موسسات منو از مراحل ویزا که کلا آنلاینه ترسوند و گفت دو ملیون بده برات انجام بدیم و دو تومن هم هزینه سفارت هست یعنی 4 تومن. از این حرف ها ممکنه اشتباه کنی و... ولی خودم که اقدام کردم، والا از سابمیت مقاله آسونتر بود. هیشکی به اندازه خود آدم دقت تو کار خودش نداره. فقط یکی دو ساعت باید نشست پای اینترنت و به سوالات پاسخ داد و مدارکو اسکن کرد.

ولی در کل اصلا جای نگرانی نیست. یه ایمیل به اون نفری که offer رو (نه بورس رو) براتون فرستاده بزنید و پیگیری کنید.
    سلام

من از طریق ایجنت اقدام کردم. 200 هزار تومان بابت اپلای و 200 هزار تومان بابت ویزا که البته این مبلغ بعد از صدور ویزا به من برگردونده میشه. مدارک رو ایجنت برام اسکن کرد و فرستاد. با این حال به خاطر اینکه مدارک رو به صورت الکترونیکی پر کرده بودم، گفتند که باید دستی پر کنم و بفرستم که اینکار رو کردم.

در مورد بیمه هم باید بگم که من هم 495 دلار پرداخت کردم( البته من به یورو پرداخت کردم و امیدوارم مشکلی پیش نیاد چون امکلن پرداخت با ارزهای مختلف رو میداد). هنوز منتظرم تا coe صادر بشه تا برای ویزا اقدام کنم.

Junior Member

والا هرکی بوده خیلی خوب گرفته
    من از اون لیستی که خود دانشگاه برای ایران سه تا ایجنت مجوزدار معرفی کرده بود به یکیش زنگ زدم گفت 2 ملیون تومن برای اپلای ومن هم بیخیال شدم و خودم انجام دادم.
    ویزا هم گفت 550 دلار هزینه خود سفارته (که راست میگفت و من هم واریز کردم موقع درخواست ویزا) و دو ملیون تومن هم خودش خواست که فرایند ویزا رو برام انجام بده.

هرکی این کار هار ور 200 هزارتومن برات انجام داده انضافا دمش گرم.

فقط دقت کنید که آدلاید فقط سه مورد زیر رو به عنوان ایجنت در ایران قبول داره (آدرس و اسامی). برگرفته از لینک: http://international.adelaide.edu.au/choosing/agents

Irsafam Institute, No. 3,Sanaz Dead End
    Mirzapour Street(Soheil),Sharia
    Tehran
    Tehran
    Iran
    Phone +98 (212) 2246-710
    Email info.tehran@idp.com
    Website http://www.idp.com
    Legal Name IDP Tehran

Unit 1, 5th Floor, Khorshid Complex
    Valiasr Street, Vanak SQ
    Tehran
    Tehran
    Iran
    Phone +98 (21) 8888-3100 x7
    Email rad@rad-iran.com
    Location Head Massoud Tokhmehchi Legal Name International Group For Educational Consultancy (IGEC) - Tehran

Suite 5 , 18th Floor, Negar Tower, Vanak
    Vali-e-Asr Ave
    Tehran
    Tehran
    Iran
    Phone +98 (21) 8820-7078 x0
    Email saeid@studyco.com
    Website http://www.studyco.com
    Location Head Saeid Alizadeh Hesari Legal Name StudyCo

در تکمیل حرف های دوست عزیز در مورد ایجنت ها باید بگم که اگه اشتباه نکنم راد 200+200 می گرفت و یکی دیگه 2+2 میگرفت. من این مورد رو از طرف دانشگاه هم پیگیری کردم ولی به جایی نرسیدم.

ولی همون جور که دوست خوبمون گفت، اصلا کار سختی نیست و هرکسی که تا اینجاش اومده باقیش رو هم میتونه انجام بده و نگران نباشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)