صفحه 32 از 40 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 398

موضوع: تحصیل در دانشگاه ادلاید (University of Adelaide)

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه ادلاید (University of Adelaide)

نقل قول نوشته اصلی توسط alsar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای دکترای مهندسی نفت سال 2020 دارم تلاش میکنم.
    قبل از هرکاری من دارم بررسی های لازمو میکنم ببینم کدوم دانشگاه شرایطش برای من بهتر میشه
    واقعیت اینه که من هدف اولم امپریال کالج لندنه چون یکم واقع گرایانه دارم نگاه میکنم و استاد آشنا هم دارم اما دوس دارم پلن های دوم و سوم هم داشته باشم
    اولا نظر شمارو میخواستم بدونم استرالیا یا انگلستان؟

** بستگی به سلیقه داره، اروپا و انگستان شاید یکم پر هیجان تر باشه نسبت به استرالیا و مخصوصا ادلید. ادلید یه شهر خیلی خونوادگی و فرندلی هست. در مقابل انگلستان به نسبت گرون تر هست از استرالیا و ادلید هم یکی از به صرفه ترین شهرهای دنیا برای زندگی هست

دوم اینکه آیا دانشگاه ادلاید شرط معدل داره؟ چون دوستان معدلو میفرستن. چون من معدل زیاد بالایی ندارم ولی برنامه دارم زبانو ایلتس بالای 8 بگیرم و میگیرم.

** معدل خوب نقش مثبت داره. زبان مهم نیست همون حداقل که فک کنم 6.5 هست کافیه و چیزی که مهمه تعداد مقاله هست که بستگی به راند داره ولی حداقل حداقل 5 به بالا رو در نظر بگیر ولی اگه 10 تا پیپر داری می تونی با خیال راحت اپلای کنی. الیته این اطلاعات امسال هست و ممکنه سال 2020 تعداد مقاله لازم بیشتر باشه

از لحاظ فاند چطوره؟میتونم فاند خوبی بگیرم یا نه؟

** فاند کلا تو استرالیا حدود 27000 هست که با اون می تونی زندگی معمولی داشته باشی و البته همسرت اجازه کار خواهد داشت. بیشترین هزینه برای مسکن میشه که تو ادلید حداقل هفته ای بین 250 تا 300 باید پرداخت کنی

من با همسرم قراره مهاجرت کنم آیا تسهیلاتی برای ادمای متاهل میدن؟ چه مشکلاتی سر راهمون هست؟

** خیر، فقط همسرت اجازه کار داره و همین
    از لحاظ هزینه زندگی و اجاره خونه هم کمکم کنید ممنون میشم.
    ** اونم که همون طور که گفتم هزینه هفتگی برای دو نفر:
    مسکن 250-300
    خوراک 70-150
    رفت و آمد 30
    موبایل 2*10
    اینترنت 15
    آب - برق - گاز 25-40
    یه چیز تقریبی هفته ای 500 دلار میشه کل هزینه ها که همون قدر هم یعنی هفته ای 500 دلار دانشگاه داره بهت پرداخت میکنه

دلار هم دلار استرالیا هست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی- تربیت مدرس

سلام دوستان
    من برای ترم پیش رو اپلای کردم ولی در مدرک زبان کمبود دارم (2 نمره برای رایتینگ و 3 نمره اسپیکینگ) البته اورال بالاتر هستم.
    مقاله های خوبی دارم و استاد گفته حتما پذیرفته میشی. اما خودش گفت که حتما تافل مجدد بده.
    من برای ادمیشن افیس ایمیل زدم در مورد ویو مدرک زبان، که گفتن بررسی میکنیم ببینیم چی میشه.

سوالی که داشتم اینه که ممکنه به خاطر این کمبود زبان من رد بشم؟ استاد آیا امیدی هست که حمایت کنه؟ سر اسکایپ که میگفت زبانت خوبه و مشکلی نیست ولی گفتم ویو کن و گفت بهتره ازمون بدی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abedini829 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای ترم پیش رو اپلای کردم ولی در مدرک زبان کمبود دارم (2 نمره برای رایتینگ و 3 نمره اسپیکینگ) البته اورال بالاتر هستم.
    مقاله های خوبی دارم و استاد گفته حتما پذیرفته میشی. اما خودش گفت که حتما تافل مجدد بده.
    من برای ادمیشن افیس ایمیل زدم در مورد ویو مدرک زبان، که گفتن بررسی میکنیم ببینیم چی میشه.

سوالی که داشتم اینه که ممکنه به خاطر این کمبود زبان من رد بشم؟ استاد آیا امیدی هست که حمایت کنه؟ سر اسکایپ که میگفت زبانت خوبه و مشکلی نیست ولی گفتم ویو کن و گفت بهتره ازمون بدی.
    دوست عزیز من اطلاعم در مورد استرالیا کامل است. بدون حداقل زبان،فقط وقتتون رو هدر میدید. استاد که به شما ویزا نمیده .فقط بعضی‌ از دانشگاه ها،پذیرش شرطی دارن،که دوره زبان رو بگذرانید که کلی‌ پولش است. به نظر من دوباره امتحان زبان بدید.

سلام دوستان

سلام، خوبید، این که استاد خیلی امید داره به پذیرش گرفتنون خیلی خوبه و باید بهتون تبریک بگم.
    در مورد سوالتون باید بگم که بله نمره زبان میتونه ویو بشه ولی من شخصا ویو برای یک اسکیل رو فقط دیدم. شاید برای همین که استادت میگه که دوباره آزمون بده. البته باز همه چی به استادتون بر میگرده که آیا بخواد درخواست ویو بده یا نه. اصولا اگه درخواست ویو قبول شه، مدارک شما برای بورسیه بررسی میشه و اونجا فقط رزومه ها رو بررسی می کنن و نمره زبان هیچ اهمیتی در بهبود رتبه شما بین سایر متقاضیان نداره.
    حالا شما صبر کن ببین ادمیشن افیسر چی میگه، اگه چند بار به استادت گفتی و قبول نکرده به نظر من دوباره نگو که ممکنه از الان رابطت با استاد یه جوری بشه ولی می تونی به استاد توضیح بدی که آزمون تو ایران خیلی گرونه و مثلا میشه حقوق یکی دو ماه پدرم و ... ، شاید دلش بسوزه و قبول کنه درخواست ویو بده.
    اگه دوست داشتید روزمه و رشتتون رو به اشتراک بذارید که دوستان دیگه هم استفاده کنند.
    ممنون و موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی- تربیت مدرس

سلام خیلی ممنونم
    امیدوارم که ویو بشه! ولی خب خیلی نگران هم هستم
    حالا ممکنه کاندیشنال هم بدن؟ چون منم ندیدم کسی بخاطر این موضوع رد بشه. تو گروهها بچها میگن مشکلی نیست ولی ....

رزومه ام هم به صورت زیر هست:
    رشته بیوتکنولوژی کشاورزی (ارشد تربیت مدرس و لیسانس محقق اردبیلی) با معدل 16.5 برای هر دو مقطع
    دو مقاله یکی با ایمپکت 4.8 و دیگری 1.9 و البته دو سه تا مقاله کنفرانسی
    سابقه RA به مدت یک سال و ریکام های مناسب

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed284 نمایش پست ها
    سلام

توصیه نامه دانشگاه آدلاید آنلاینه
    تو مراحل اپلای جایی هست که ایمیل دو استاد رو وارد میکنی و لینک توصیه نامه آنلاین ارسال میشه به استادت و استاد باید از اون لینک بره اقدام کنه.
    والا به نظر شخصی من برای آدلاید بهتره مقالات رو برسونید به پنج تا.
    این که میگم 5 تا دلیل داره. چون موقع اپلای یه جایی بود که میپرسه مقاله داری یا نه؟ وقتی میگی بله، یک کشو داره که باز میکنی و نوشته که زیر 5 تا یا بالای 5تا؟ اونجا من متوجه شدم که 5 به نوعی برای اینا معیاره. البته ایمپکت هم مهمه.
    من با 13 تا مقاله درخواست دادم. البته 13 تا نیاز نیست و زیاده و استاد هم بهم گفت که خیلی راحت امتیاز رو آوردی و متوجه شدم که 13 تا هم اضافیه. ولی به هر حال هر چه بیشتر بهتر.
    مقاله داخلی هم تا اونجایی که من میدونم تاثیری نداره.
    همچنین رایگان بودن فرایند Apply به معنی بی گدار به آب زدن نباشه اصلا. طبق اطلاعات سایت خود دانشگاه اگه دفعه اول نتونید بورسیه رو برنده بشین، فقط یک بار دیگر مجاز هستید که رزومه رو قوی کنید و درخواست بدین. البته نیازی به درخواست نیست، دانشگاه به ظور اتوماتیک ترم بعد هم پروندتون رو بررسی میکنه. برای پروپوزال هم یه فایل pdf حدود شش صفحه ای است که باید قشنگ روش کار کنید. کیفیت پروپوزال نویسی هم مهمه براشون. من مثلا استاد دو تا برام مقاله فرستاد و گفت با توجه به اینا پروپوزال رو بنویس. ولی من 5 تا دیگه تو اون زمینه دانلود کردم و یه چیز تر و تمیز نوشتم براشون. خلاصه باید کاری کنید که پروندتون با بقیه فرق داشته باشه و به چشم بزنه. در ضمن تعداد بورسیه در بین همه رشته ها در دانشگاه آدلاید تا اونجایی که میدونم حدود 15 نفره. یعنی به شدت رقابتیه و شما باید بین اون 15 نفر از 400 ، 500 نفر باشین. ساپورت استادت هم مهمه. استاد من انصافا سنگ تمام گذاشت. چون تو کمیته بررسی بورسیه ها هر استاد حضور داره و از دانشجوی خودش دفاع میکنه.
    سلام دوست عزیز

یک سوال داشتم. ادلاید بیشتر به مقاله اهمیت میده یا معدل لیسانس؟ یا معدل ارشد؟ اگه تعداد مقالات کیو وان (8 تا) و 6 تا کیو دو و سه داشته باشم و ارشدم معدل 17 باشه، معدل (13) لیسانس جبران میشه؟
    ممنون

سلام خیلی ممنونم
    امیدوارم که ویو بشه! ولی خب خیلی نگران هم هستم
    حالا ممکنه کاندیشنال هم بدن؟ چون منم ندیدم کسی بخاطر این موضوع رد بشه. تو گروهها بچها میگن مشکلی نیست ولی ....

رزومه ام هم به صورت زیر هست:
    رشته بیوتکنولوژی کشاورزی (ارشد تربیت مدرس و لیسانس محقق اردبیلی) با معدل 16.5 برای هر دو مقطع
    دو مقاله یکی با ایمپکت 4.8 و دیگری 1.9 و البته دو سه تا مقاله کنفرانسی
    سابقه RA به مدت یک سال و ریکام های مناسب
    سلام. فک می کنم تا چن روز آینده خبر های خوبی میشنوید!!

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh63413 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

یک سوال داشتم. ادلاید بیشتر به مقاله اهمیت میده یا معدل لیسانس؟ یا معدل ارشد؟ اگه تعداد مقالات کیو وان (8 تا) و 6 تا کیو دو و سه داشته باشم و ارشدم معدل 17 باشه، معدل (13) لیسانس جبران میشه؟
    ممنون
    سلام
    مقاله

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی- تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط shantia762 نمایش پست ها
    سلام. فک می کنم تا چن روز آینده خبر های خوبی میشنوید!!

سلام بله امروز خبر خوش رو شنیدم!
    و خوشبختانه پذیرشم از ادلاید اومد و با توجه به ویژگی های مثبتی که این پوزیشن داره فقط همین رو اکسپت خواهم کرد (امیدوارم پشیمون نشم بعدا
    )
    امیدوارم همه دوستان به زودی خبرای خوشی بشنوند

خوب بسلامتی. خیلی هم عالی. ایشالا برای ویزا اقدام می کنی و اینجا می بینیمت

سلام بله امروز خبر خوش رو شنیدم!
    و خوشبختانه پذیرشم از ادلاید اومد و با توجه به ویژگی های مثبتی که این پوزیشن داره فقط همین رو اکسپت خواهم کرد (امیدوارم پشیمون نشم بعدا
    )
    امیدوارم همه دوستان به زودی خبرای خوشی بشنوند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)