صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: آیا تماس با اسانید، rec ،SOP , GRE و غیره بر Reject از دانشگاهها تاثیر گذارند؟

پیش فرض پاسخ : آیا تماس با اسانید، rec یا SOP بر Reject از دانشگاهها تاثیر گذارند؟

ببین خانم زهره یکی از دوستای من از شریف پارسال برای phD رشته عمران برای 19 تا دانشگاه تو آمریکا apply کرد و از 15 تا پذیرش با فاند کامل گرفت. ایشون معدل لیسانس و فوقشون 2 نمره از شما پایینتر بود و از بد بودن توصیه نامه هاشم شکایت داشت. واقعیت اینکه چون استادای اونجا میدونند که شما برای گرفتن ویزا با مشکل مواجه میشید ( به خاطر رشتتون ) یکمی دستو پاشون بستست. رزومه شما انقدر خوب هست که فکر کنم اگه برای رشته دیگه ای apply کرده بودید حتا در پاکت توصیه نامه هاتونم باز نمی شد.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : آیا تماس با اسانید، rec یا SOP بر Reject از دانشگاهها تاثیر گذارند؟

البته من بعضی از موارد رو دیدم که استاد بنا به دلایل مختلف ( عدم تسلط بر زبان انگلیسی، مشغله زیاد، ....) نمی تونند توصیه نامه درست و حسابی بنویسند.
    پس باید یه کم تو انتخاب استادی که داریم مد نظر می گیریم دفت کنیم. زیاد بزرگی استاد ما رو تحت تاثیر قرار نده. کلا استادهای کمی هستند که اونور شناخته شده اند. پس کیفیت توصیه نامه از خود استاد مهمتره.
    همن طور که بچه ها گفتند توصیه نامه برای نمایان شدند بیشتر خصوصیات شما است. از کارهای تیمی گرفته تا نبوغ و پشت کار.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

پیش فرض پاسخ : نتايج : Reject

احسان جان چیزی که شما میگی‌ درسته اما برا stanford و caltech برا alberta چی‌ که nano رو رجکت کرده؟ به نظر شخصی‌ بنده رزومه ایشون طوری که تازه بشون حال داده براشون اپلی‌ کرده چه برسه که ردش کنن. محض اطلأع کسایی که GRE خراب کردن کانادا فقط میگه باید داشته باشید نه مس آمریکا براش حداقل بذاره.

santa barbara رو GRE خیلی حساسه و دیدم که رزومه های طلایی رو به خاطر فقط و فقط GRE رد کرده. سایر دوستانی هم که رزومشون خوبه احتمال میدم برای تافلشون هست چون بعضیا با GRE و toefl بالا و بقیه رزومه عادی پذیرش گرفتن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا تماس با اسانید، rec ،SOP , GRE و غیره بر Reject از دانشگاهها تاثیر گذ

درست فکر می کردم، به یکی از استادای اوهایو استیت میل زدم و در مورد اینکه چرا اکسپت نشدم ازش پرسیدم، اونم این جوابو داده:

You are not among
    the admitted candidates. Looking at your file I can easily see why: (i)
    There is the open issue with the grade in advanced statistical mechanics
    that you claim has been incorrectly entered; (ii) there is one letter of recommendation in the
    file which is extremely short and gives us only very limited
    information.

If you want to reapply next year, I recommend the following: (i) Make sure that at least 3 strong
    and detailed letters of recommendation are received by us before the
    application deadline; (ii) Have the professor who taught you in Advanced
    Statistical Mechanics send us a letter in which he explains that he
    reported your grade incorrectly but was unable to correct his mistake; or
    repeat the course for a better grade

اینم حکایت اپلای کردن من، 6 سال برا رسیدن به این مرحله زحمت بکشی بعد به خاطر اشتباه و کوتاهی اساتید محترم هیچ نتیجه ای عایدت نشه! فقط می خواستم بگم که ببینید آمریکاییها رو چه مسایلی حساسن و تنها جی پی ای و جی آر ای و این چیزا نیست که براشون مهمه پس تا حد امکان رو مسایلی مثل توصییه نامه یا رسمی کردن هر گونه ادعایی که در اپلیکیشنتون ذکر کردید دقت عمل داشته باشید و وقت صرف کنید تا بتونید بهترین نتیجه ی ممکنو بگیرید.
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

پیش فرض پاسخ : آیا تماس با اسانید، rec ،SOP , GRE و غیره بر Reject از دانشگاهها تاثیر گذارند؟

شما که از این دانشگاه ریجکت نشدید درسته؟تو لیست انتظار هستین؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zohreh_d
    درست فکر می کردم، به یکی از استادای اوهایو استیت میل زدم و در مورد اینکه چرا اکسپت نشدم ازش پرسیدم، اونم این جوابو داده:

You are not among
    the admitted candidates. Looking at your file I can easily see why: (i)
    There is the open issue with the grade in advanced statistical mechanics
    that you claim has been incorrectly entered; (ii) there is one letter of recommendation in the
    file which is extremely short and gives us only very limited
    information.

If you want to reapply next year, I recommend the following: (i) Make sure that at least 3 strong
    and detailed letters of recommendation are received by us before the
    application deadline; (ii) Have the professor who taught you in Advanced
    Statistical Mechanics send us a letter in which he explains that he
    reported your grade incorrectly but was unable to correct his mistake; or
    repeat the course for a better grade

اینم حکایت اپلای کردن من، 6 سال برا رسیدن به این مرحله زحمت بکشی بعد به خاطر اشتباه و کوتاهی اساتید محترم هیچ نتیجه ای عایدت نشه! فقط می خواستم بگم که ببینید آمریکاییها رو چه مسایلی حساسن و تنها جی پی ای و جی آر ای و این چیزا نیست که براشون مهمه پس تا حد امکان رو مسایلی مثل توصییه نامه یا رسمی کردن هر گونه ادعایی که در اپلیکیشنتون ذکر کردید دقت عمل داشته باشید و وقت صرف کنید تا بتونید بهترین نتیجه ی ممکنو بگیرید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا تماس با اسانید، rec ،SOP , GRE و غیره بر Reject از دانشگاهها تاثیر گذ

نه هنوز جواب رسمی ریجکت برام نیومده و گفتن تا 15 آپریل صبر کن، ولی جواب این استاده کاملا ناامیدم کرده چون رسما گفته به فکر Reapply باش برای سال بعد! اما من هنوز تلاش خودمو می کنم در واقع دارم رایزنی می کنم!
    این که نشون بدی که سرنوشت اپلایت خیلی برات مهمه واقعا تاثیر داره چون استاد و هیات تصمیم گیرندرو مطمئن می کنه که تو واقعا تصمیمتو گرفتی و نمی خوای اهداف تحقیقاتی که برای 4 سال آیندت در اون دانشگاه داری به راحتی نادیده بگیری و ریجکتو بپذیری، ممکن هم هست هیچ نتیجه ای نداشته باشه ولی آدم باید تلاش خودشو بکنه.
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

پیش فرض پاسخ : آیا تماس با اسانید، rec ،SOP , GRE و غیره بر Reject از دانشگاهها تاثیر گذارند؟

چرا همین الان از استاد آماریتون نمیخواید که یه ایمیل بزنه و این مشکل رو حل کنه؟ در ضمن بد نیست یه ایمیل بزنید بگید اساتید حاضرند همین الان توصیه نامه های دقیقتری بهتون بدن.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

Junior Member

راستشو بخواید از استاد آماریم خواستم که این کارو بکنه ولی گفت من تا اون دانشگاه خودش بهم ایمیل نزنه و ازم توضیح نخواد، حاضر نیستم خودم بهشون توضیحی بدم! گفتم پس اگه امکانش هست برای من یه توصیه نامه بدبد و در قالب اون یه اشاره ای به این مشکل بکنید که براشون رفع ابهام بشه گفت نه نه من کلا برای هیچ کس ریکامندیشن نمی دم!
    شاید یه لحظه هم به خودش نمی گه حالا که همچین اشتباهی در حق این دانشجو مرتکب شدم، یه کاری برا جبرانش بکنم، مهم نیست بعضی آدما اینجورین دیگه، فقط با این برخورداشون به من یاد می دن که وقتی استاد شدم چجوری نباشم و چه جوری باشم.
    من به استاد اوهایو و به مسئول تحصیلات تکمیلی دانشکده ایمیل زدم و گفتم شما حق نداشتید یه اپلیکیشن قوی رو به خاطر یه نمره ی مساله دار رد کنید با وجود اینکه من تو یه کامنتی که براتون فرستادم آمادگی خودمو برای تایید ادعام اعلام کرده بودم و آدرس ایمیل و مشخصات استادمو هم در اختیارتون قرار داده بودم، پس شما اول باید تحقیق می کردید و بعد تصمیم می گرفتید، گفتم که تعداد بالای اپلیکنتای امسال نباید باعث بشه که شما کار بررسی رو سطحی و بی دقت انجام بدید، هر کسی با صرف کلی وقت و هزینه و با هزار تا هدف و برنامه برا یه دانشگاه اپلای می کنه و شما باید اینو مد نظر داشته باشید! هنوز که جوابی ندادن!

Senior Member emperial آواتار ها

شما Texas Tech یا Washington St Louis اقدام نکردید؟

Junior Member

نه من اینجاها اپلای نکردم، ولی یکی از بچه های لیسانسمون برا PhD دانشگاه واشنگتن سن لوییس پذیرش با فاند گرفت، تقریبا اوایل اسفند نتیجش اومد و ماهی 2100 تا فاند بهش میدن، گرایشش هم بیو فیزیکه.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)