صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 60

موضوع: به نظرتون چه کسانی در مورد شانس پذیرش نظر بدهند؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض به نظرتون چه کسانی در مورد شانس پذیرش نظر بدهند؟

سلام دوستان

همان طور که میدانید تاپیک های شانس پذیرش جز تاپیک های پر بازدید و فعال انجمن هستند. اما متاسفانه گاهی کسانی در این تاپیک ها نظرات اشتباهی می دهند که مدیران با توجه به اینکه "تایید صحت مطالب فروم به عهده کاربران است و سایت تضمینی ارائه نمیکند" نمی توانند بر اساس قانون این پست ها را حذف کنند. از طرفی کنترل صحت این پست ها برای مدیران وقت گیر و بعضاً ناممکن هست.

من یه عنوان یه کاربر قدیمی اطلاع دارم که پست های چه کسانی قابل اعتماد هست، اما کاربران جدید از این موضوع اطلاع ندارند و راهنمایی های اشتباه از طرف برخی باعث از دست دادن موقعیت های تحصیلی و یا حتی تغییر سرنوشت یک فرد می شود.

آیا نیاز هست که محدودیت هایی برای کسانی که در مورد شانس پذیرش نظر می دهند قائل شد؟

با توجه به اهمیت این موضوع لطفا پیشنهادات خودتون را بفرمایید.

ممنون
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

پیش فرض پاسخ : به نظرتون چه کسانی در مورد شانس پذیرش نظر بدهند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    سلام دوستان

همان طور که میدانید تاپیک های شانس پذیرش جز تاپیک های پر بازدید و فعال انجمن هستند. اما متاسفانه گاهی کسانی در این تاپیک ها نظرات اشتباهی می دهند که مدیران با توجه به اینکه "تایید صحت مطالب فروم به عهده کاربران است و سایت تضمینی ارائه نمیکند" نمی توانند بر اساس قانون این پست ها را حذف کنند. از طرفی کنترل صحت این پست ها برای مدیران وقت گیر و بعضاً ناممکن هست.

من یه عنوان یه کاربر قدیمی اطلاع دارم که پست های چه کسانی قابل اعتماد هست، اما کاربران جدید از این موضوع اطلاع ندارند و راهنمایی های اشتباه از طرف برخی باعث از دست دادن موقعیت های تحصیلی و یا حتی تغییر سرنوشت یک فرد می شود.

آیا نیاز هست که محدودیت هایی برای کسانی که در مورد شانس پذیرش نظر می دهند قائل شد؟

با توجه به اهمیت این موضوع لطفا پیشنهادات خودتون را بفرمایید.

ممنون
    پیشنهاد بسیار خوبیه....
    یه مطلبی هم من بگم شاید بتونه این پیشنهاد خوب رو تکمیل تر کنه.....تجربه شخصی من میگه چون ما از اون جوامعی هستیم که خیلی ساختار گریز هستیم ، میترسم یه عده ای به انواع روش ها اعتراض کنن و کلی بحث به درازا کشیده شه ( مثل خیلی از بحث های تو فروم) و از هدف اصلی دور شیم واسه همین پیشنهاد میکنم:
    یه جوری تو هر صفحه ( یه چیزی شبیه امضا) تذکر داده شه که توصیه های کسانی که مستقیم درگیر تحصیل در اون مورد خاص ، دانشگاه خاص هستن ، با در نظر گرفتن ضریب خطای معقول دارای ضریب اطمینان قابل قبول تری هستش و دوم اگر امکان داشت بچه ها با مشخصات کامل تر از خودشون مشاوره ارائه کنن ......
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

ApplyAbroad Senior Veteran

درود

کاملا موافقم آینده افراد با بک حرف تغییر می کنه ... از این رو اگر اشخاصی که نظر می دهند صلاحیت کافی رو نداشته باشن طبیعتا عواقبش برای فرد زیاد خواهد بود ... امید الکی به اندازه ناامیدی الکی سرطان زاست به جان مملو

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

ApplyAbroad Champion

ممنون دوستان

گاهی دیده میشه فردی با رشته ای کاملا متفاوت که مثلا جز رشته های علوم انسانی هست در مورد شانس پذیرش مهندسی نظر می دهد. یا یکی از کامنت های کلیشه ای که به نظر میاد برخی برای افزایش تعداد پست ها ازسال می کنند این است که " اگر معدل بالا داشته باشی+ TOEFL/GRE/ IELTSبالا + سابقه پژوهشی حتما شانس داری ". خوب در نگاه اول درست هم میگن، اما چه سودی داره، غیر از اینکه تعداد صفحات تاپیک را بالا میبره و نتیجه ای هم نداره.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

سلام،
    بنده هم کاملاً موافقم. بعضی کاربرها صرفاً بر اساس تصورات ذهنی شون نظرات غیر کارشناسی، بی فایده و بعضاً گمراه کننده میدن. بعضی کاربرها هم بدلیل عدم توفیق های شخصی شون یا مسائل دیگه بسیار بدبین هستن و به جای بیان نظر یا تجربه شخصی شون، اون رو تعمیم میدن و به صورت یک قانون کلی بیان می کنن که آقا مثلاً همه دانشگاه های آمریکا قرار گذاشتن که دیگه از ایران دانشجو نگیرن..
    این مسأله هرچند در بین کاربران با تجربه (و با امتیاز بالا) هم اتفاق میفته، اما خیلی کمتر هست. بهرحال باید فکر کرد و فاکتورهایی رو برای غربال نظر دهنده ها گذاشت (مثل رشته، کشور، ...).
    یه مشکل ساختاری هم که وجود داره، غلط انداز بودن ستاره ها از لحاظ ادراکی (به نسبت مستطیل ها) هست که بخصوص کاربران جدید رو در مورد اعتبار حرف کاربران گمراه می کنه.
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

درود
    پروسه اپلای در کشورهای مختلف و رشته های مختلف، متفاوته، سیستم پذیرش دانشجو در استرالیا با آمریکا خیلی متفاوته، معیارها متفاوته، در یک کشور معین هم پروسه اپلای رشته ها خیلی با هم تفاوت دارند، در آمریکا برای ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته های حقوق، فاینانس، مهندسی مکانیک، هر کدوم باید امتحان متفاوتی داد. اصلا قابل قبول نیست یک نفر، به رشته های علوم پایه، مثل فیزیک؛ به رشته های انسانی (که هر کدام مسائل خاص خودشون رو دارند)، مثل مدیریت و رشته های مهندسی مثل مواد، در کشورهای مختلف از فنلاند و نروژ گرفته تا آمریکا، مشاوره بده. یعنی یک نفر میتونه همه اینها رو تجربه کرده باشه؟ و اطلاعات داشته باشه؟
    معمولا بیشتر اوقات کاربران جدید الورود، اطلاعات رزومه خودشون، رو می گذارند و غالبا هنوز تصمیم قطعی در مورد اپلای یا انتخاب کشور نگرفته اند، دوستان دقت داشته باشند، که خیلی مهمه این افراد جواب درست بگیرند، شاید بعضی وقت ها اگه اصلا جوابی نگیرند، بهتر از این باشه که ما جواب غلطی بهشون بدیم. نباید با سرنوشت دیگران بازی کنیم.
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

سلام من خودم از همون کاربرایی جدیدی هستم که تازه دارم میفهمم قضیه این ستاره های سبزوزردومستطیلاچیه اگه یه جوری به کاربرا یه تاپیک های مشخصی روواگذارکنن بهتره.منظورم اینه هرکسی بیشتربتونه تو موضوهاتی که اطلاعاتشوداره نظربده و حرفش دراین موضوعات ارزش داشته باشه.مثلا یه تعداد شروع میکنن از اون اول هرچی پسته تازه شده جواب میدن.شاید هدف فقط کمکه شایدم زیادکردن پستها ولی خیلی خسته کننده و شبیه هم میشه جوابها چون فقط چن نفرخاص همیشه جواب میدن سوالارو و از بقیه نظرات وبقیه جنبه های یه موضوع غافل میشیم. اگه محدودبشه پستهای یه نفردر یک روزفکنم بهتره یا اینکه پستهای یه نفر تو تاپیکهای خاصی باارزش قلمدادبشه!نه همه جا
    مرسی

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

من فکر میکنم گاهی این موضوع خیلی بغرنج میشه...همونطور که اشاره کردین کسی خودش تجربه کافی نداره و میاد در جواب یه نفر میگه تو بخاطر دانشگاهت یا فلان نمرت شانست خیلی پایینه!! طرف رو به شدت دچار افت اعتماد بنفس میکنه...من خودم اوایل اینو تجربه کردم و میددونم برخوردهای اینچنینی چقدر میتونه موثر باشه...
    یا در مورد رشته هایی که کوچکترین اطلاعی ازشون نداره اونم با جزئیات بسیار!! کامنت میذاره....واقعا این قضیه بارها برا خود من آزاردهنده شده و دیدم که یه کاربر تازه وارد و بی تجربه، بنده خدا نمی تونه تفکیک کنه. برا بعضیا که پست میدن هم ظاهرا خیلی این مسائل مهم نیست و از یه سر شروع میکنه کامنت میذاره و یه سری کامنت خیلی عمومی میده و یا اینکه اطلاعات اشتباه....مسئله اینه که کسی که تجربه داره مسلما نظرات پخته تری ارائه میده ولی لزوما قدیمی تر بودن یا امتیاز بالاتر این قضیه رو تضمین نمیکنه...ممکنه کسی تجربه زیادی داشته باشه و خودش مراحل رو پشت سر گذاشته باشه ولی لزوما قدیمی نباشه یا پست های زیاد نداشته باشه. نمیشه اینو براحتی تفکیک کرد...بعضیا با همون پست های فوق الذکر قدیمی میشن یا امتیاز می گیرن!
    ویرایش توسط blur : May 16th, 2013 در ساعت 03:09 PM
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

جالب اینجاس دوستان هستن که نظراتی عجیب میدن.هرچند پیشنهاد میکنم سعی کنیم دسته بندی خاصی داشته باشیم اما خوب اینکار هم وقت گیره.ای کاش مثلا میشد تاپیک مختص رشته ها رو انتخاب کنیم مثلا میزان شانس پذیرش رشته ... و ... اینجوری بهتر میشد و هرکس نمیومد از نظر خودش بررسی کنه.من میگم دوستان به امتیاز و ... فک نکنن.چراکه با دیدن نوع نوشتار هم میشه نظرداد و فهمید طرف مقابل واقعا از شرایط خبر داره یا نه.درکل پیشنهاد میکنم که تالارهای مختص هر رشته ایجاد بشه.
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط Aynaz_k نمایش پست ها
    سلام من خودم از همون کاربرایی جدیدی هستم که تازه دارم میفهمم قضیه این ستاره های سبزوزردومستطیلاچیه اگه یه جوری به کاربرا یه تاپیک های مشخصی روواگذارکنن بهتره.منظورم اینه هرکسی بیشتربتونه تو موضوهاتی که اطلاعاتشوداره نظربده و حرفش دراین موضوعات ارزش داشته باشه.مثلا یه تعداد شروع میکنن از اون اول هرچی پسته تازه شده جواب میدن.شاید هدف فقط کمکه شایدم زیادکردن پستها ولی خیلی خسته کننده و شبیه هم میشه جوابها چون فقط چن نفرخاص همیشه جواب میدن سوالارو و از بقیه نظرات وبقیه جنبه های یه موضوع غافل میشیم. اگه محدودبشه پستهای یه نفردر یک روزفکنم بهتره یا اینکه پستهای یه نفر تو تاپیکهای خاصی باارزش قلمدادبشه!نه همه جا
    مرسی
    این نظر و ایده بسیار جالبی هستش.من به شخصه هلند رو کامل میشناسم حتی تجربه چندین اپلای موفق برای دوستانم داشتم.بنظر من هم اینکار خیلی میتونه جواب بده.
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)