صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 60

موضوع: به نظرتون چه کسانی در مورد شانس پذیرش نظر بدهند؟

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

پیش فرض پاسخ : به نظرتون چه کسانی در مورد شانس پذیرش نظر بدهند؟

سلام دوستان
    ممنون از این نظرخواهی خوب.
    من به شخصه با این نظر دوستمون که می گه این تاپیک بیشتر برای دادن دلگرمی هست موافقم، من اول پیشنهاداتم رو می دم و بعد یه صحبت دارم به عنوان یه علوم انسانی که به خودش جرات داد و به بچه های فنی نظر داد!!

از آنجا که کلا فلسفه فروم های این چنینی ارزیابی از پایین و نتیجه گیری بر اساس خرد جمعی هست و نه ارزیابی از بالا توسط یک فرد یا چند نفر خاص، روی این امر باید تاکید بشه چون به طور ناخودآگاه بچه ها این مساله رو فراموش می کنند و ممکنه تا یکی حرفی زد اون رو صد در صد درست بدونند چون عادت دارند همیشه اگر یکی حرف زد یعنی موثق و نظر یک کارشناس!! باید نتیجه گیری روی نظرها رو از حالت نظر یک کارشناس دور کرد و به همون نظر خرد جمعی نزدیک کرد تا به هدف این فروم نزدیک بشه. مثلا اینکه حرف یک نفر خاص از نظر اعتبار خود شخص چه قدر درست هست؟ یعنی کی داره این حرف رو میزنه؟ خوب اینجا دادن امتیازهایی که بچه ها به افراد می دن یک معیار خوب هست چون این امتیازها نتیجه میزان اعتباری هست که بچه ها به یک نفر دادند از آنجاکه ممکنه افراد تازه وارد به این امر توجه نکنند بهتره یه جمله ای بالای این تالاریا فقط همان تاپیک اضافه بشه که به امتیازهای یک شخص دقت کنید و همچنین به قول بچه ها به نتیجه پذیرش هم دقت کنید که کی داره این حرف رو می زنه، حالا یکی ممکنه اولین پستش باشه ولی سرشار از اطلاعات مفید باشه این رو هم باید در نظر گرفت که بالاخره این یک حالت نسبی داره و باز خود کسی که می خواد جواب سوالش رو بگیره مسئوله که خودش تا اونجا که می تونه پستها رو بخونه و بتونه الگوی پنهان و روح درست مطالب رو دربیاره چون باز از مزایای این فرومها اینه که با مطالعه صفحات یک تاپیک از اول تا آخر می شه قشنگ توش یه الگو درآورد، این دقیقا کاری هست که خود من هم انجام دادم، مثلا در پست 5952در http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=#post1107901

یا پست 1956 در
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...%D8%A7/page196

مثلا بررسی از اول مبحث تجربه های ویزای دانشجویی کانادا نشون می ده قشنگ این الگو رو که سفارت چگونه از وقتی که تو ایران بود تا الان چه رویکردی داشته و روی چه مواردی حساس بوده، یا بررسی از اول شانس پذیرش نشون می ده دقیقا دانشگاها رو چه موردهایی با چه حساسیت عمل کردند، این بررسی ها با خوندن یه پست به دست نمی یاد اینو رو باید به بچه ها تذکر داد.

این رو بچه ها باید بدونند که برای تصمیمی به این مهمی برای آینده تحصیلیشون وقت بزارن و خوب مباحث رو بخونند می شه حتی این نصیحتها به صورت چند نکته مختصر در یه متن آماده به ایمیل شخصی که برای بار اول عضو این فروم میشه یا وارد اون تاپیک خاص می شه فرستاده بشه و نکاتی از این دست یادآوری بشه چون معمولا بچه ها قوانین فروم رو هم نمی خونند و اگر اونجا گذاشته بشه کمتر اثر می کنه. این رو هم نباید از نظر دور داشت که روحیه آکادمیک رو باید هم در بیان نظرات و هم در استفاده از نظرات در نظر داشت و یاداوری کرد، مثل نکته ای که در اینجا آوردم، پست 146 در
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...Writing/page15

همچنین می شه پستهای خوب بچه ها رو در مباحث ویکی هم ارجاع داد.

و اما من، من خودم لیانس تو دانشگاه فنی بودم و با خیلی از موارد بچه های فنی برای پذیرش آشنا هستم و یه مدتی هم مدرس دانشگاه و کلاس کنکور بودم و اعتقاد دارم یه بخش نه همه هدف تاپیک شانس پذیرش روحیه دادن هم هست، من پست 1212در این تاپیک شانس پذیرش در
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=#post1117466
    گذاشتم و اولش هم اول نکات منفی پروفایل رو مطرح کردم تا نشون بدم می شه مثبت هم فکر کرد و نتیجه گرفت، و بعضی پستهای کلی که حد منطقی بودن رو رد کردند و به منفی نگری رسیدن باعث دلسردی کسی نشه، من در زمان تدریسم شاگردهای ضعیفی که بهم مراجعه می کردند و نگران وضعیت تحصیلیشون بودن و می خواستند کنکور هم بدن در مشاوره هام می گفتم که شما باید اون قدر تلاش کنید که روزگار رو شرمنده و مدیون تلاشتون کنید تا بالاخره روزگار مجبور بشه بهتون یه جایی امتیاز بده و همیشه هم سعی کردم خودم نمونه عملی باشم همون موقع که اونا دنبال کنکور فوق بودند من هم دنبال پذیرش بودم تا نشون بدم می شه، البته با تاکید بر شناخت درست روی نقاط ضعف و قوت شخص، خوب باید با احتیاط و بدون تزریق انرژی منفی نشون داد که نمی شه با معدل خیلی کم و بدون مقاله و نمره خوب زبان دانشگاه رنک تک رقمی در دنیا قبول شد ولی خیلی جاهای دیگه می شه با تکیه روی توانایی های دیگه پذیرش گرفت و موفق هم شد.

حالا امیدوارم من از اون دست بچه های علوم انسانی بی ربط به موضوع نبوده باشم که در آن تاپیک نظر دادن!!

با آرزوی موفقیت برای همه

گذاشتن لینک پستها در جهت این بوده که خواستم حرفام مستدل و آبژکتیو باشه و از نظر سابژکتیو محض دوری کنم، امیدوارم به درد دوستان بخوره.

این بود انشای ما.
    Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

Global Moderator

Simon آواتار ها

كلا با توجه به اينكه نه از پتاسنيل كسي كه سوال ميكنه اطلاعات موثق و قابل اعتمادي در دسترس هست و نه از اطلاعات كسي كه راهنمايي ميكنه ، كلا با حذف اين تاپيك موافقم چون بيشتر از آنكه مفيد باشه مخربه. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Banned

به نظر من تاپیک مربوطه بهتره محدود بشه به طوری که فقط کاربرانی پاسخ پست ها را بدن که خودشون مراحل پذیرش را طی کرده و پذیرش خودشون را در فروم اعلام کردن ( از علامتی که کنار اضافه کردن به امتیاز کاربر هست میشه فهمید). چنین محدودیتی به نظر من بهتره در تاپیک های دیگه مثل امتحانات هم در نظر گرفته بشه تا کسی که امتحان نداده نتونه در قسمت مشاوره نظر بده. به هر حال کیفیت را نباید فدای کمیت کرد.

کلا با حذف تاپیک شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه ها موافق هستم...

همه کسانی که میخواهند اقدام کنند به راحتی میتونند به قسمت نتایج پذیرش کاربران مراجعه و شرایط خودشون رو بررسی کنند...

فقط چیزی که الان ما مشاهده میکنیم متاسفانه اطلاعات پراکنده در قسمت نتایج پذیرش کاربران هست...

به نظر من در بهترین حالت 2 نوع دسته بندی میتونیم در این قسمت داشته باشیم:

1- پذیرش بر اساس کشورها

2-پذیرش بر اساس رشته ها

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

برا حل یه مسئله نمیشه که از بیخ صورت مسئله رو پاک کرد....افرادی که در ابتدای مسیر هستن نیاز به این راهنمایی ها دارن...گاها در همین تاپیک راهنمای خیلی خوبی میشه که منی که اطلاعات متوسطی دارم، استفاده می کنم، چه برسهبه یه شخص تازه وارد...گاها در رزومه فردی ظرایف و نکاتی وجود داره که متفاوت با دیگرونه و یه شخص مجرب میتونه اونو به مسیر بهتری هدایت کنه....نمیشه اینارو انکار کرد...
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

به نظر من این که بیایم و این تاپیک رو محدود کنیم جواب‌گو نیست اصلا.

افرادی با تعداد پست‌های پایین واقعا گاهی پست‌ها و راهنمایی‌های مناسبی انجام دادن.

بزرگترین مشکل ما درهم بودن همه صحبت‌ها درباره شانس پذیرشه. همون تقسیم بر اساس رشته و کشور.
    به نظر من، افرادی که پست خیلی خوبی گذاشته‌اند در یک زمینه خاص (چه تعداد زیاد و یا فقط چندتا پست بسیار مفید مثل یک کتابچه)، بهشون یه Badge اختصاص بدید. این بحث محدودیتی که دوستان مطرح کردن فقط کم شدن کارایی می‌شه و درست کردن اون دیتا بیس کار خیلی خیلی زیادی می‌خواد و حداقل تا چند ماه دیگه هم تموم نشده.

اگر Badge اختصاص بدیم، که زیر آواتارها نمایش داده بشه، مثلا دوستی که گفت من درباره هلند کاملا مسلط هستم، یه Badge بگیره با آرم هلند به عنوان کشور.
    کسی در زمینه برق و کامپیوتر صلاحیت نظر دادن داره، و همین طور کشور آمریکا رو کامل تحقیق کرده. به این فرد می‌تونیم ۲تا Badge بدیم با نشان آمریکا و ECE مثلا. یه کسی باید بشینه و اینا رو طراحی گرافیکی انجام بده.

یک نفر درباره کشورهای آلمانی زبان مثلا صلاحیت داره و ...

من ممکنه هدفه الانم آمریکا رفتن باشه و دارم برای امتحان‌های اون می‌خونم، ولی دلیل نمی‌شه درباره سوئد چیزی ندونم، چون چندین ماه درباره اون هم گشتم... به همین دلیل به نظرم این که فقط افرادی که به یه کشور خاص رفته‌اند بتونن نظر بدن درباره همون کشور، خیلی سوال‌ها رو بی‌پاسخ بگذاره.

افرادی با تعداد پست‌های زیاد که معلومه و شناخته شده هستن. به نظرم مدیریت بیاد اول به این افراد Badge مرتبط به صلاحیت خودش رو بده. ( می‌تونه حتی به صورت تقاضا برای بررسی صلاحیت هم باشه)
    به این ترتیب، اگه پست خلافی نگذاشته باشه و فقط نیومده باشه تعداد پست‌هاش رو ببره بالا، بهش نشان صلاحیت تعلق می‌گیره.

حالا، کسی که می‌آد می‌پرسه من در زمینه ... چه شانسی دارم، نگاه می‌کنه و می‌بینه مثلا ۲ نفر بهش جواب دادن،‌یکی رشته‌ش به کل متفاوته و .... این جوری حتی کاربر تازه وارد هم می‌تونه تفاوت رو بفهمه. مفهوم این نشان این می‌تونه باشه: «ما مسئولیتی در باره محتوای این پست نداریم، اما کسی که این رو نوشته در زمینه فلان آدم صاحب نظر و قابل تکیه‌ای شناخته شده.»

این رو می‌شه تو باقی زمینه‌ها هم استفاده کرد، مثلا من زمینه‌ای که بیشتر کار کردم یادگیری ماشین و پردازش سیگنال بده، اما به نظر خودم اون قدر درباره یادگیری ماشین و neuroscience کار کردم که بتونم برای زمینه مهندسی پزشکی با این گرایش، یا برای رشته ژنتیک گرایش neuroscience درباره درس Computational Neuroscience نظر بدم. این رو یه مثال زدم.
    یا فردی که امروزه مدیریت رفته، شاید از رشته‌های مهندسی بوده، بنابراین مسلما نظرش ارزش شنیدن داره. حالا این که چقدر درست یا غلط، کاربر باید نظرهای دیگران رو ببینه.

به نظرم این روش، در کنار تکمیل ویکی می‌تونه سریع‌تر و راحتتر عملی بشه.

درباره تکمیل ویکی هم، شاید اگه امتیاز اضافه‌ای برای اون باشه، باعث بشه افراد بیشتری توش شرکت کنند. مثلا به جای اینکه بیاد فقط پست‌هایی بزنه که نمره زبانت رو ببر بالا، بسته به متنی که توی ویکی بنویسه، براش تعداد پست یا از اون بهتر reputation حساب بشه.
    The Future you see is the Future you get.

Banned

در حالت کلی به نظر من تا زمانی که فردی پست خلاف مقررات نگذاشته باشد می تواند در هر موردی اظهار نظر کند و با ایجاد چنین محدودیت هایی موافق نیستم. پویایی و رشد هر گروه و سیستمی به حضور تمام سلایق و طرز فکرها هست و شخصا تا زمانی که فردی مشکلی برای آن سیستم یا گروه ایجاد نکند به صرف نپخته بودن یا بی تجربه بودن نوشته های وی، موافق حذف یا محدود نمودن آن فرد از نظردهی نیستم. برداشت من از روح قانون 11 هم این است که افراد بی تجربه هم می توانند در فروم سوال و جواب کنند و نمی توان فردی را به دلیل بی تجربه بودن یا نداشتن دانش کافی در زمینه ای از اظهارنظر دادن یا پرسش کردن منع کرد و باعث دلسردی وی از فعالیت در فروم شد. دست کم در انجمن های آمریکا و کانادا که در آنها فعالیت می کنم سعی کرده ام چنین نگرشی وجود داشته باشد.

قانون شماره ۱۱) لطفا در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری فرمایید. این را بدانید که این سایت محل آموزش است و کسانی هستند که سوال‌هایشان بسیار ابتدایی می‌باشد. لذا از به کارگیری کلماتی که باعث شود کاربر به جای گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکیدا خودداری فرمایید.

وجود دست کم یک تاپیک برای هر کشور در انجمن های یاد شده به نظر من برای داشتن یک سری اطلاعات کلی در مورد شانس پذیرش از آن کشورها مفید هست ولی در عین حال، موافق ایجاد تاپیک های متعدد برای رشته های مختلف نیستم چون بسیاری موارد مثل معدل و مقاله و غیره بین رشته ها مشترک است و این برآوردها خیلی فابل تخصصی سازی برای رشته های مختلف نیست.

در هر حال به هر سوال هم لزوما فقط یک نفر پاسخ نمی دهد و هم افراد بی تجربه و هم افراد با تجربه می توانند به سوال یک فرد پاسخ دهند. پاسخ دادن یک فرد بی تجربه به درخواست یک نفر باعث منع کاربران با تجربه تر از پاسخ دادن به فرد درخواست کننده نمی شود. هر کاربری که چند روز در فروم حضور داشته باشد و نظرات را خوانده باشد به تدریج متوجه خواهد شد که کدام کاربران با تجربه هستند و کدام کاربران بی تجربه. کاربری هم که به صورت گذری به فروم آمده و سوالی مطرح کرده و بعد هم آن را ترک می کند به نظرم خیلی به نظرات کاربران اعتماد نمی کند و نباید هم انتظار چندانی داشته باشد.

با این توضیح ها تا زمانی که فردی پست خلاف مقررات نگذارد از نظر من مشکلی ندارد و موافق ایجاد چنین محدودیت ها و تقسیم بندی هایی نیستم. در مورد انجمن هایی به غیر از کانادا و آمریکا هم نظرات و شیوه مدیریتی مدیران آن انجمن ها با توجه به اشراف بیشتری که روی شرایط خاص آن انجمن ها دارند برای من هم محترم است.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

من هم با دوستانی که فکرمی کنند تاپیکهایی که شانس پذیرش را بررسی می کند بیشتر اثر دلگرم کننده دارند تا هدایت کننده موافقم. چون در گرفتن پذیرش عوامل مختلفی از جمله شرایط متقاضیانی که همزمان اپلای می کنند هم موثره و این بررسی اثر تعیین کننده ای نداره. ضمنا گاهی ممکنه فردی اطلاعاتی از دوستانش در رشته ای دیگه هم داشته باشه که در اختیار بقیه بگذاره. این ایده که محدودیتی ایجاد بشه تا افراد فقط در حیطه رشته خودشون در مورد شانس پذیرش اظهارنظر کنند هم عملی نیست مگر اینکه خود کاربر رشته تحصیلی خودش رو اعلام کنه یا با توجه به محتوای پستها رشته تحصیلی مشخص بشه. بهترین کاری که میشه انجام داد اینه که افرادی که در زمینه خاص اطلاعات دارند راهنماییهای غیر واقع بینانه را اصلاح کنند و توضیحات خودشون رو با نقل قول ارسالی که به صحتش تردید دارند بنویسند.
    به نظر من مشکل اصلی در این مورد ارسالهایی هست که از پستهای دیگه به شکل مخرب کپی برداری شده و جواب صریح تبدیل به راهنماییهای مبهم و دو پهلو میشه که بیشتر کاربران رو سر در گم می کنه.

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

سلام
    خوب من مخالف حذف چنین تاپیک هایی هستم...به هر حال وجود دلگرمی برای ادامه راه لازمه. درسته که این تاپیک ها جز دلگرمی هیچ اثری نداره...و پروسه پذیرش گرفتن از دانشگاه ها هر ساله تغییر میکنه اما خوب گاها استفاده از این دلگرمی ها بد هم نیست.
    به نظر من بهتره این تاپیک ها رو براساس کشورها دسته بندی کنیم و تنها افرادی بتونند نظر بدن که شرایط خاص داشته باشند: مثلا توی کشور مورد نظر زندگی کنند، تعداد پست هاشون بالا باشه (البته نه بالای 20تا!)، یه مدت زمانی برای عضویتشون درنظر گرفته بشه (مثلا یک سال).
    البته پیدا کردن این افراد هم سخته، چون که افرادی که پذیرش میگیرین و میرن کمتر وقت دارند به فروم سر بزنند اما خوب هیچ چیز غیر ممکن نیست
    موفق باشید
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

جدا می بخشین که من چسبیدم به این تاپیک راستش برخلاف دوستان، من فکر نمی کنم تنها اثر دلگرم کننده داشته باشن این تاپیک ها! مثلا جو مقاله دادن در دانشگاه های ما خیلی شدید شده...خیلی از بچه ها یکی دو سال برا مقاله صرف میکنن در حالیکه ناگهان به خودشون میان و می بینن که فرصت زیادی برا مطالعه امتحانات ندارن و در نتیجه ممکنه شانسشون رو از دست بدن...خب یه فرد آگاه اگه در اون مرحله تب مقاله، راهنماییشون کنه میگه خب تو میخوای برا امریکا برنامه ریزی کنی دیگه رو مقالات بیشتر از این فوکوس نکن...برو سراغ GRE...در عوض اگه هدفت استرالیاست به این کارت ادامه بده! یا کسی وقت داره فقط یه جنبه رزومه شو تقویت کنه، رو کدوم وقت بذاره موفق تره (همچین نکته کوچیکی نیست)....یا مثلا اگه به خود من کسی نکته کوچکی رو گوشزد میکرد در مورد اینکه در دانشگاه های دنیا تقسیم بندی گرایشم کاملا متفاوت با ایرانه و باید دپارتمان های متفاوتی رو سرچ کنم، از اتلاف وقت و انرژیم به شدت کاسته می شد! این مسائل در این تاپیک بدیهی به نظر میرسه چون اکثر کسایی که اینجا نظر دادن افراد باتجربه ای هستن....ولی بهتره خودمون رو جای کسی بذاریم که ب بسم ال.. میخواد استارت اپلای رو بزنه و تازه تو سرچ های اولیه ش وارد فروم میشه...شاید این قضیه مطرح شه که کسی نباید انتظار داشته باشه که لقمه رو حاضر و آماده تقدیمش کنن...ولی شاید خیلیا هم مخالفتی نداشته باشن که این کمک رو به دوستانشون بکنن!...کافیه خودشون رو در اول راه به یاد بیارن! اگر هم یه نفر به دلگرمی نیاز داره خب اشکالش چیه این دلگرمی داده بشه؟!!
    دوستان بسیار آگاه تر از من اینجا کامنت دادن...ولی خب تقریبا از نظر شخص من راه حل ها زیاد عملی نبودن چون واقعا قدیمی بودن یا تعداد پست نمی تونه تضمین کننده تخصص و مسئولیت یه نفر باشه...بنابراین به نظر میرسه با چنین محدودیت هایی یه عده از کسایی که غیرمسئولانه کامنت میدن منع میشن ولی صددرصد یه عده با کامنت های مفید هم حذف خواهند شد...این پیامد چنین تصمیمی هست که بهتره ملاحظه بشه...
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)