صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 60

موضوع: به نظرتون چه کسانی در مورد شانس پذیرش نظر بدهند؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

پیش فرض پاسخ : به نظرتون چه کسانی در مورد شانس پذیرش نظر بدهند؟

در ادامه صحبت دوستان باید این نکته رو هم عرض کنم که دوستانی که میگن بعضی افراد میان به خاطر افزایش تعداد پست یه چیزی مینویسن به نظر من کاملا در اشتباهن. مگه افزایش پست چه سودی واسه اون فرد میتونه داشته باشه؟!!
    در هر حال من خودم وقتی اولین بار با تاپیک پذیرش مواجه شدم چند صفحه ای رو خوندم و خیلی چیزا دستم اومد واقها حتی از پست هایی که مفید نبودن!! حتی الانشم وقتی یه نفر پست ها رو میخونه خیلی چیزا دستش میاد
    شاید دوستانی که پذیرش گرفتن یکم این جور تاپیک ها خسته کننده به نظر بیاد ولی خوب گفتم خیلیا اول راه و حتی وسط راه هستن!!
    در ضمن دوستایی که میگن حذف کنیم کلا عاشق حذف پست و حذف تاپیک و قفل کردن هستن!!
    در هر حال از انتقاد گذشته وظیفه ما اینه که پس از پذیرش و در فرصت مقتضی تمام اطلاعات از اول تا اخر با زمان و سال مربوطه و نمرات و نحوه مکاتبه و مقالات( به طور دقیق نه مثل نتایج پذیرش که طرف کنگره داخلی رو ای اس ای فرض میکنه) و رکام ها و ... رو در قالب پی دی اف بیاریم و در سایت وزین اپلای ابرود اپلود کنیم تا همه استفاده کنن...من که این کار رو خواهم کرد...رشته ها رو هم به راحتی میشه دسته بندی کرد...فقط دوستان باید کمی کمک به همنوع رو در نظر بگیرن نه اینکه وللشش از ما گذشت!!
    نظر من: تاپیک مربوطه سرجاش و یه قسمت جدید ایجاد بشه تا تمامی افرادی که پذیرش گرفتن ملزم بشن یا لااقل ترغیب بشن تمام اطلاعات رو از اول تا اخر دلپسند بچه ها قرار بدن
    سربلند باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط studentz نمایش پست ها
    سلام دوستان

همان طور که میدانید تاپیک های شانس پذیرش جز تاپیک های پر بازدید و فعال انجمن هستند. اما متاسفانه گاهی کسانی در این تاپیک ها نظرات اشتباهی می دهند که مدیران با توجه به اینکه "تایید صحت مطالب فروم به عهده کاربران است و سایت تضمینی ارائه نمیکند" نمی توانند بر اساس قانون این پست ها را حذف کنند. از طرفی کنترل صحت این پست ها برای مدیران وقت گیر و بعضاً ناممکن هست.

من یه عنوان یه کاربر قدیمی اطلاع دارم که پست های چه کسانی قابل اعتماد هست، اما کاربران جدید از این موضوع اطلاع ندارند و راهنمایی های اشتباه از طرف برخی باعث از دست دادن موقعیت های تحصیلی و یا حتی تغییر سرنوشت یک فرد می شود.

آیا نیاز هست که محدودیت هایی برای کسانی که در مورد شانس پذیرش نظر می دهند قائل شد؟

با توجه به اهمیت این موضوع لطفا پیشنهادات خودتون را بفرمایید.

ممنون
    نکته بسیار خوبی اشاره کردید!
    اما به نظر من یک مشکل دیگه هم هست. و اونهم این هستش کاربرها بعضی مواقع توهم می زنند و یه چیزای الکی می نویسند. مثلا تو عمرش از جلوی کلاس زبان رد نشده میگه با تافل 105 در نظر بگیرید! یا اینکه GRE نمی دونه چی هست میگه بالای 320 حساب کنید. یا اینکه من از پایان نامه خودم 3 تا ISI در می آرم! (پیش خودش میگه حالا که داری حساب میکنی بهترین را در نظر بگیر)
    دوستان می دانند خیلی چیزها روی کاغذ جواب میده اما در عمل 1000 تا مشکل براش پیش میاد.

در مورد اینکه در تاپیک هر کسی نظر نده یکم نا عادلانه هستش! مگر اینکه این تاپیک را به یک روش دیگه داشته باشیم.!
    به نظر من بهتر است یک تاپیک یا فروم یا قسمت مشاوره داشته باشیم! که اون قسمت حدود 20 تا مدیر یا مشاورر داشته باشه! و کاربرها فقط پست بزارند.
    مثلا تو تاپیک شانس پذیرش آمریکا haydar عزیز از با تجربه ها هستش! (که postDoc در Berkeley می خونند و همیشه مشاوره خوب می دهند.) و می شود از ایشون درخواست کرد که یکی از مشاوران آمریکا باشند. و خیلی از دوستان دیگه که پذیرش گرفتند و الان خارج ایران هستند نیز مشاور یا مدیر این بخش بشوند.
    حتی به نظر من این تاپیک حتی فراتر هم می تواند برود و اون این است که برنامه هدفمند بدهند به کاربران. مثلا رزومه کاربر را تحلیل کنند و نقاط قوت و ضعف رابگویند.
    چون یک زمانی کاربر می گوید هر جا شد پذیرش بگیرم! یک دیگر می گوید کشور خاصی مورد نظرم هست و دیگری می گوید من فقط این دانشگاه را می خوام. در اینجا می شود که مشاورها می گویند تو رزمه مقاله نیست الان فقط مقاله کار کنید و یا اینکه شما الان فقط زبان بخوانید.

به نظر بنده این روش نه تنها مشکل این فروم های شانس پذیرش را بر طرف می کند بلکه کیفیت سایت را نیز بهبود می بخشد. و می تواند یکی از نقاط قوت سایت تبدیل شود.
    فقط مشکل اصلی مشاوران را پیدا کردن است یا بهتر بگم دوستان وقتی وارد ادامه تحصیل در خارج کشور می شوند با کمبود وقت مواجعه می شوند. که این را هم فکر می کنم که اگر تعداد مشاوران زیاد شود این مشکل نیز حل خواهد شد.
    ویرایش توسط Shahab2020 : May 19th, 2013 در ساعت 09:45 AM
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

منم با ایجاد محدودیت موافق نیستم، چون اینجا یه فضای مجازی هست و خیلی از کاربرها دوست ندارند اطلاعاتشون رو به کسی بدهند; پس سخته که بخواهیم تایید کنیم که طرف صلاحیت لازم رو برای پاسخگویی داره یا خیر.

از طرفی اگر بخواهیم محدودیتی بگذاریم که مثلا کاربری با تعداد پستهای بالا بتونه پاسخگو باشه بازم بنظرم صحیح نیست، بطور مثال من به شخصه یه زمانی فکر میکردم اکثر چیزها رو راجع به پذیرش برای امریکا میدونم ولی از یکی از کاربرهای عزیز به نام Haydar از نوامبر گذشته کلی نکات کلیدی یاد گرفتم! خوب ما اگر اونموقع میگفتیم شما حق اجازه پست رو در قسمت شانس پذیرش ندارین چون پستهاتون مثلا کمتر از 200تا هست، نظرات مفید ایشون رو از دست میدادیم!

از طرف دیگه اگر کسی که صلاحیت نداره، بیاد و راهنمایی اشتباه بکنه، که تو همین فروم امریکا هم چندبار پیش اومده، معمولا کاربرهای دیگه میان و با نظراتشون تصحیحش میکنن.

دوستان عزیز من نمیدونم چرا بعضی ها با تعصب حرف میزنند...

ما اینجا گنجینه بسیار خوبی به اسم نتایج پذیرش کاربران داریم...

فقط احتیاج به دسته بندی بر اساس کشورها و رشته ها هست...

کلا همه تاپیک ها شانس پذیرش رو حذف کنیم و بیایم روی این تاپیک اعلام نتایج پذیرش کار اصولی کنیم...

قرار نیست برای کسی معجزه ای تو فرآیند اپلای رخ بده...

اگه اطلاعات بچه ها رو از سال 2008 نگاه کنید میبینید که شرایط بچه ها از نظر نمره زبان و.... در رشته ها و کشورهای مشابه تقریبا به هم نزدیک بوده...

ما تو فرآیند پذیرش اصلا چیزی به اسم شانس نداریم...

بلکه هر کسی باید حداقل های دانشگاه مورد نظر رو داشته باشه تا در فرآیند پذیرش قرار بگیره...

من همین جا اعلام میکنم:

حاضر هستم با موافقت مدیران و همکاری دوستان این تاپیک اعلام نتایج پذیرش کاربران رو به طور کل عوض کنم

و دسته بندی نتایج کاربران رو بر اساس رشته ها و کشورها شروع کنیم....
    ویرایش توسط rashdy_chem : May 29th, 2013 در ساعت 10:35 PM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط armin021 نمایش پست ها

کلا همه تاپیک ها شانس پذیرش رو حذف کنیم و بیایم روی این تاپیک اعلام نتایج پذیرش کار اصولی کنیم...

اگه اطلاعات بچه ها رو از سال 2008 نگاه کنید میبینید که شرایط بچه ها از نظر نمره زبان و.... در رشته ها و کشورهای مشابه تقریبا به هم نزدیک بوده...

بلکه هر کسی باید حداقل های دانشگاه مورد نظر رو داشته باشه تا در فرآیند پذیرش قرار بگیره...
    اینکه نتایج پذیرش دسته بندی بشن خیلی خوبه اما اینکه صرفا بر اساس امار از 2008 کسی بخواد تصمیمی بگیره اشتباهه. چون از 2008 تا 2012 خیلی شرایط عوض شده مثلا در اعطای فاند به مستر خیلی سختگیری اعمال میشه به علت شرایط اقتصادی و .... دانشگاهها.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط armin021 نمایش پست ها

ربطی به شانس نداره؟؟؟؟؟؟!!!!!
    اتفاقا خیلی هم ربط داره
    دوستی داشتم پارسال از دانشگاه utahپذیرش با رزومه خوب ریجکت شد ولی از دانشگاه drexelپذیرش گرفت خودش باورش نمی شد حتی میخواست زنگ بزنه بگه بابام اشتباه شده ولی...
    در هر حال بله قسمت نتایج پذیرش در هم برهم هستش ولی اطلاعات 2011به قبل به درد نمیخورن زیاد و شرایط عوض شده
    در هر حال قسمت شانس پذیرش پا بر جا خواهد ماند
    سربلند باشید

پیشنهاد های کلی و تحقیقاتی که راجب نوع انتخاب موتورهای جستجو میتوان داشت رو برای آقا مهرداد فرستادم و منتظر جواب برای شروع کار

روی قسمت نتایج پذیرش کاربران هستم....

امیدوارم بتونیم به زودی شاهد نتایج بسیار مثبت این دسته بندی برای همه کاربران باشیم...
    ویرایش توسط rashdy_chem : May 29th, 2013 در ساعت 10:34 PM دلیل: فونت نامناسب

Senior Member

سلام به دوستان عزیز
    در ابتدا می خواستم از کامنت بی ارتباطی که می خوام بذارم عذر خواهی کنم ؛
    من تقریباً یک ساعته که دارم نتایج پذیرش رو می خونم ، فکر می کنم بسیاری از نتایج ثبت شده الهام گرفته از کتاب های ژول ورن باشه !
    بسیاری از نتایج به صورت مخفی ثبت شدند که تقریباً همگی غیر واقعی هستند ، تعداد قابل توجهی هم که به اسم کاربری ثبت کردند کاملاً غیر واقعی هستند ! چجوری ممکنه کسی بدون نمره زبان از آمریکا پذیرش بگیره ؟ چجوری ممکنه کسی بدون GRE بیاد استنفورد ، یو سی ال ای یا کلتک ؟
    یا اینکه یک نفر از یک دانشگاه ایالتی که دپارتمانش در سال به 10 نفر فاند نمیده 100 هزار دلار در سال فاند بگیره ؟
    همون طوری که دوستان گفتند ، تعداد زیادی از مراجعه کننده ها به سایت آشنایی کمی با روند پذیرش دارند و آمار اشتباه میتونه به شدت گمراهشون کنه به نظرم اگر بخوایم از نتایج پذیرش به عنوان یک راهنما استفاده کنیم باید این نتایج غیر واقعی رو از بین ببریم ...

Member
    رشته و دانشگاه
    .Electrical Eng

سلام خدمت دوستان گرامی
    من با نظر جناب حیدر موافقم. دقیقا همین طور هست ، من اوایل که عضو این سایت شدم به نتایج که مراجعه میکردم با اینکه اطلاعات زیادی در مورد پذیرش نداشتم خیلی از نتایج واسم غیر قابل قبول بود و با کمی تامل و جستجو در سایت دانشگاه ها میشد اینو فهمید. از ون وقت تا الان هم دیگه به اون نتایج مراجعه نکردم!
    (When we're focused on what we want, things begin to slot perfectly into place. (Paulo Coelho

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)