صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 60

موضوع: به نظرتون چه کسانی در مورد شانس پذیرش نظر بدهند؟

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

پیش فرض پاسخ : به نظرتون چه کسانی در مورد شانس پذیرش نظر بدهند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    درود
    طبق روال روزانه در حال مدیریت تاپیک مورد نظر بودم تفاوتی رو احساس کردم! به نظرم میتونه پایه ی ادامه تاپیک باشه البته به شکل مفیدش!
    دوستی در مورد شرایط یکی از دوستان نظر داده بودند با رفرنس به دپارتمان و ریز قضیه، در کنار پست های دیگر که بسیار کلی بود خودنمایی میکرد! پیشنهاد میکنم قانونی به تاپیک اضافه بشه که هر کس میخواد نظری بده نظری رفرنس دار و معتبر بده، یعنی شرایط هر فرد درخواست کننده رو دقیقا evaluate کنه!اتوماتیک وار اقرادی که نظر خواهند داد جامعه هدف رو خواهند شناخت که بتونن مستند صحبت کنند. و هر پاسخی که بدون توضیح دقیق باشه حذف بشه.
    با تشکر
    این ایده خوبیه اگه رعایت بشه و اتفاقا اگر همچین کامنتایی در جواب سوالات بیاد چیزیه که برا خیلیا قابل استفاده ست چون مستنده....ولی مسئله اینه که چیزی تضمین کننده این قضیه نیست که این قانون رعایت شه! دوم اینکه در پاسخ به همه سوالات نمیشه این کارو کرد! طبیعیه که گاها توضیحات ساده ای تنها لازمه یا اینکه یه شخص باتجربه تنها با رجوع به تجربه اش پاسخ یه سوالی رو میده و برا همه چیز نمیشه با مستندات و جزئیات توضیح داد گاهی تنها تجربه و مشاهده زیاد یه فرده که حرف میزنه البته من در حالت ایده آلش میگم این مسئله رو....وگرنه خوب میشه اقلا از تعداد این کامنتای "نمره تافلتو زیاد کن و...شانس داری وفلان" کم کرد ولی خب جوری نشه که ازون طرف هم از روان بودن کامنت ها کم بشه...ضمنا مستندات رو چی تعریف می کنید؟ چون در این مدت که من اینجا بودم خیلی اتفاق افتاده که به یکی دوتا از نتایج پذیرش استناد شده و بلافاصله یه حکم کلی استخراج شده!!
    ویرایش توسط blur : May 28th, 2013 در ساعت 03:58 PM
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

ApplyAbroad Hero

با سلام به دوستان عزیز

انجمن های گفتگو به نظر من محلی هست که هر کسی با هر سطح دانشی می تواند و باید بتواند نظر بدهد. درستی و تاثیرگذاری یک نظر برعهده ی خود خواننده هست و هرگونه حرکت به سمت کنترل این مساله مفهوم انجمنی و آزادی های مربوطه رو نقد می کنه. مثل اینکه بگیم باید شیرینی فروشی ها رو ببندیم چون ممکنه برخی ها ندانسته چاق بشند.
    همچین حرکتی ( یعنی محدود کردن جواب تنها به افراد واجد شرایط یا هر کنترل دیگه ای از سوی مدیریت) باعث تحلیل نیروی عظیم یک گفتمان از یک طرف و از دست رفتن شادابی آن از طرف دیگر، خواهد شد چون خیلی ها را از بحث کردن محروم خواهد کرد.
    به نظر من ما باید به استفاده کننده ی انجمن اعتماد داشته باشیم که به هرحال درست را از غلط تشخیص خواهد داد و اگر هم نداد این بخشی از زندگی آن شخص هست که حاوی درس بزرگی برای ایشان هست. درسی که فرد باید با دید باز و با دلایل محکم، نظری رو از قبول کند.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

درود
    پیشنهاد میکنم قانونی به تاپیک اضافه بشه که هر کس میخواد نظری بده نظری رفرنس دار و معتبر بده
    با تشکر
    با سلام
    در خصوص صحبت های مطرح شده در این تاپیک بنده با نظر جناب ariaie کاملا موافقم. مهم تعداد پست ها و امتیازات یک نفر نیست. مهم این هست که وقتی حرفی (بویژه در خصوص یک سری مسائل مهم و حیاتی) گفته میشه با مرجع معتبر و مستند باشد.
    من خودم شده بارها و بارها از نظرات افرادی استفاده کردم که تعداد کل پستهاشون در این سایت به 10 عدد پست هم نمیرسیده است. ولی با توجه به مرجع و منبعی که برای فرمایششون داده بودند، پستشون واقعا مفید و کارآمد بود.
    البته، نظر جناب attanew هم که فرمودند باعث میشه که یک سری افراد محدود بشند، کاملا متین است. باید یک همفکری هم در این خصوص صورت پذیرد.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز

انجمن های گفتگو به نظر من محلی هست که هر کسی با هر سطح دانشی می تواند و باید بتواند نظر بدهد. درستی و تاثیرگذاری یک نظر برعهده ی خود خواننده هست و هرگونه حرکت به سمت کنترل این مساله مفهوم انجمنی و آزادی های مربوطه رو نقد می کنه. مثل اینکه بگیم باید شیرینی فروشی ها رو ببندیم چون ممکنه برخی ها ندانسته چاق بشند.
    همچین حرکتی ( یعنی محدود کردن جواب تنها به افراد واجد شرایط یا هر کنترل دیگه ای از سوی مدیریت) باعث تحلیل نیروی عظیم یک گفتمان از یک طرف و از دست رفتن شادابی آن از طرف دیگر، خواهد شد چون خیلی ها را از بحث کردن محروم خواهد کرد.
    به نظر من ما باید به استفاده کننده ی انجمن اعتماد داشته باشیم که به هرحال درست را از غلط تشخیص خواهد داد و اگر هم نداد این بخشی از زندگی آن شخص هست که حاوی درس بزرگی برای ایشان هست. درسی که فرد باید با دید باز و با دلایل محکم، نظری رو از قبول کند.
    یاشاسین یولداش
    کاملا درسته و باید نظرات ازاد باشه و اونی که تصمیم گیرندس خود فرده به خصوص وقتی که طرف امتیاز میده این یعنی راضی بوده
    در ضمن دوستانی که میگن رفرنس بدن واسه هرچی این که نشد
    مطمین باشین نهایت یک نفر ان هم به یک کیس خاص میتونه رفرنس بده و لاغیر...هزاران نفر دارن پست میذارن و دوستانی که امریکا هستن البته نه همه هم بعد یه مدت میرن پی کار خودشون(واقعیته و حق هم دارن)...در ضمن خودمون میگیم شانس پذیرش دیگه
    در هر حال
    سربلند باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط torkanturk نمایش پست ها
    یاشاسین یولداش
    کاملا درسته و باید نظرات ازاد باشه و اونی که تصمیم گیرندس خود فرده به خصوص وقتی که طرف امتیاز میده این یعنی راضی بوده
    در ضمن دوستانی که میگن رفرنس بدن واسه هرچی این که نشد
    مطمین باشین نهایت یک نفر ان هم به یک کیس خاص میتونه رفرنس بده و لاغیر...هزاران نفر دارن پست میذارن و دوستانی که امریکا هستن البته نه همه هم بعد یه مدت میرن پی کار خودشون(واقعیته و حق هم دارن)...در ضمن خودمون میگیم شانس پذیرش دیگه
    در هر حال
    سربلند باشی

دوستان عزیز فرمایش شما درست است
    اما این نکته هم است که با نظر اشتباه مسیر زندگی اون فرد بطور کلی تغییر می کنه!
    بله اینظوری دیگه فروم شادابی خودش رو از دست میده! و شاید تعداد بازدید کننده فروم هم کم بشه!
    اما اینجا این همه فروم هست و کلی تاپیک! که میشه اونجا نظر شخصی داد.
    به نظر من یک تاپیک جدید درست بشه با نام مشاوره تخصصی شانس پذیرش توسط کاربران با تجربه یا مدیران و تاپیک قدیمی هم باشه و اینجوری فکر نکنم مشکلی برای کسی پیش بیاد!
    دادن رفرنس هم می تواند ایده بسیار جالبی باشه که ما از خودم نظر ندیم?!?!
    مثلا فلان کاربر با این شرایط اینجا پذیرش گرفت یا اینکه تو سایت این دانشگاه این مسئله بیان شده!

Good Luck
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    دوستان عزیز فرمایش شما درست است
    اما این نکته هم است که با نظر اشتباه مسیر زندگی اون فرد بطور کلی تغییر می کنه!
    بله اینظوری دیگه فروم شادابی خودش رو از دست میده! و شاید تعداد بازدید کننده فروم هم کم بشه!
    اما اینجا این همه فروم هست و کلی تاپیک! که میشه اونجا نظر شخصی داد.
    به نظر من یک تاپیک جدید درست بشه با نام مشاوره تخصصی شانس پذیرش توسط کاربران با تجربه یا مدیران و تاپیک قدیمی هم باشه و اینجوری فکر نکنم مشکلی برای کسی پیش بیاد!
    دادن رفرنس هم می تواند ایده بسیار جالبی باشه که ما از خودم نظر ندیم?!?!
    مثلا فلان کاربر با این شرایط اینجا پذیرش گرفت یا اینکه تو سایت این دانشگاه این مسئله بیان شده!

Good Luck
    دوست خوب من گفتم که رفرنس رو هر کسی نمیاد بده از هر 1000مورد یک مورد استثنا میشه
    دوستانی که رفتن زیاد دیگه به فکر اینجا نیستن وگرنه الان اون تاپیک بسیار فعال بود و اگر و فقط اگر 5 نفر از امریکا میتونستن وقت بذارن خیلی بهتر میبود
    در ضمن به نظر من طرف باز هم راه خودش رو خواهد رفت بدون توجه به حرفایی که گفته میشه(90درصد ماها اینطوری هستیم)از هزار نفر مشورت میگیریم اخر سر همون راه خودمون رو میریم
    در هر حال بهترین راهکار تصحیح منطقه! نتایج پذیرش هستش
    سربلند باشی

Junior Member tannazsh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    در ابتدا می خواستم از کامنت بی ارتباطی که می خوام بذارم عذر خواهی کنم ؛
    من تقریباً یک ساعته که دارم نتایج پذیرش رو می خونم ، فکر می کنم بسیاری از نتایج ثبت شده الهام گرفته از کتاب های ژول ورن باشه !
    بسیاری از نتایج به صورت مخفی ثبت شدند که تقریباً همگی غیر واقعی هستند ، تعداد قابل توجهی هم که به اسم کاربری ثبت کردند کاملاً غیر واقعی هستند ! چجوری ممکنه کسی بدون نمره زبان از آمریکا پذیرش بگیره ؟ چجوری ممکنه کسی بدون GRE بیاد استنفورد ، یو سی ال ای یا کلتک ؟
    یا اینکه یک نفر از یک دانشگاه ایالتی که دپارتمانش در سال به 10 نفر فاند نمیده 100 هزار دلار در سال فاند بگیره ؟
    همون طوری که دوستان گفتند ، تعداد زیادی از مراجعه کننده ها به سایت آشنایی کمی با روند پذیرش دارند و آمار اشتباه میتونه به شدت گمراهشون کنه به نظرم اگر بخوایم از نتایج پذیرش به عنوان یک راهنما استفاده کنیم باید این نتایج غیر واقعی رو از بین ببریم ...
    من شدیدا با ایشون موافقم. علتشم اینه که طرف میاد با یدونه پست (مثلا یه ساعت قبلش عضو سایت شده) می نویسه از فلان دانشگاه (رنک زیر 50 ترجیحا) با یه رزومه اصولا معمولی (حتی به شخصه من دیدم تو مهندسیا بدون مقاله ترجیحا و ترم آخر فوق از دانشگاه کوچولوی یه جای دور و بدون سابقه علمی یا کاری!) رفته بهترین پذیرشا رو گرفته. خواهش من اینه که اولا از این پستای نو ظهور اجازه ندن تولید بشه چون به نظر علاوه بر اینکه حسابی غیر واقعی و تخیلی هست، سطح توقع آدما (خودمو می گم) بالا می بره بعد شما می ری اپلای می کنی میبینی ای بابا با مثلا ده تا مقاله و نمره و معدل A+و کلی سابقه و لقب همچینا هم نبوده بوده! بعدشم وقتی شما بیس ذهنی ت غلط چیده بشه کلا نه تنها اون فروم ارزش علمی و آموزشی شو از دست می ده، بلکه می شه باعث خنده و تعجب!
    Life is too short not to be awesome

Banned

درود
    طبق روال روزانه در حال مدیریت تاپیک مورد نظر بودم تفاوتی رو احساس کردم! به نظرم میتونه پایه ی ادامه تاپیک باشه البته به شکل مفیدش!
    دوستی در مورد شرایط یکی از دوستان نظر داده بودند با رفرنس به دپارتمان و ریز قضیه، در کنار پست های دیگر که بسیار کلی بود خودنمایی میکرد! پیشنهاد میکنم قانونی به تاپیک اضافه بشه که هر کس میخواد نظری بده نظری رفرنس دار و معتبر بده، یعنی شرایط هر فرد درخواست کننده رو دقیقا evaluate کنه!اتوماتیک وار اقرادی که نظر خواهند داد جامعه هدف رو خواهند شناخت که بتونن مستند صحبت کنند. و هر پاسخی که بدون توضیح دقیق باشه حذف بشه.
    با تشکر
    من هم با نظر شما موافقم. بهتره در تاپیک مربوطه کسایی نظر بدن که خودشون پذیرش گرفتن و یا کسایی که هنوز پذیرش نگرفتن با ذکر رفرنس نظر بدن. آخه اینطوری که نمیشه کسی که نه امتحان زبان داده نه درسش را تموم کرده میاد در مورد شانس پذیرش یک نفر دیگه بدون رفرنس نظر میده. طرف ممکنه بر اساس همین اظهار نظر بره تاپ 10 آمریکا اپلای کنه و ریجکت بشه در صورتی که با همین رزومه اگه تاپ 50 هم اپلای میکرد ریجکت میشد. آیا بهتر نیست که سوال یک کاربر بدون پاسخ بمونه تا اینکه جواب اشتباه و غیرمنطقی به فرد داده بشه؟!!! هزینه اپلای واسه هر دانشگاه الان نزدیک 500 تومان در میاد و خیلی ها شاید نتونن بیشتر از 5-6 جا اپلای کنن. بنابراین باید این دانشگاه ها را به دقت انتخاب کنن. دوستان با تجربه هم وقتی نظر میدن تعارف را کنار بگذارن و اگر میبینن که روزمه کاربری ضعیف هست رک و پوس کنده بگن که با توجه به رزومه کاری ( بدون در نظر گرفتن ارتباط با استاد) شما در این رنک جایی ندارید.
    بابت نتایج پذیرش هم با نظر جناب haydar موافقم. بهتره به کسایی که فقط نام کاربری دارن اجازه داده بشه که نتایج پذیرششون را وارد کنن تا اگه دوستان سوالی داشتن بتونن از طرف بپرسن.
    با تشکر،

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

ضمن عرض سلام به دوستان گرامی همراه، خصوصاً مدیران این بخش

نکتۀ بارز و مهمی که بین پاسخ های متنوع موجود دیده میشه، فقدان وحدت رویه هست که میتونه انتظارات یک فرد را تا حد قابل توجهی تغییر بده. به عنوان مثال، برای دو دوستی که با داشتن معدل 14 لیسانس و معدل 17 فوق لیسانس درخواست مشورت کرده بودند، دو جواب متناقض وجود داره؛ برای یکی "شرایط شما خیلی خوبه" و برای دیگری "شرایط شما معمولی هست". هر دو اظهار نظر هم حول معدل دو نفر بوده.

با این مقدمه، به مدیران عزیز و پرتلاش این بخش، پیشنهاد میکنم که:

1- برای مشورت دادن هم فرمت مشخص و روشنی بیان کنند؛ همانطوری که مشورت گرفتن توی این بخش باید دارای فرمت مشخصی باشه. البته بهتره فرمت پاسخ دهی دوستان حاضر، خیلی هم بسته و غیرفابل انعطاف نباشه. بخصوص بهتره که بررسی بند بند شرایط فرد درخواست کننده، با یک یا چند جملۀ کوتاه درج بشه تا فرد درخواست دهنده، به قوت و ضعف نسبی خودش برای هر آیتم پی ببره.
    البته باید توجه داشت که داشتن بعضی آیتم ها برای یک کشور میتونه مثبت و مؤثر باشه ولی برای کشور دیگری کاملاً معمولی و حتی بی اثر!

2- امکان نقد کردن کوتاه نظرات کسانی که مشورت میدند و شانس یک فرد را بررسی و اعلام میکنند هم داده بشه. در حال حاضر، به عنوان مثال، اگر کسی به درخواست بنده برای تعیین شانس پذیرش جواب بده، سایرین چندان اجازه ندارند که نقدی به این پاسخی که بنده دریافت کردم، داشته باشند؛ احتمال میدم که چنین نقدی به دلیل عدم انطباق با فرمت ابتدایی این بخش، توسط مدیران پاک بشه.

3- تصور میکنم که بد نباشه که دوستانی که شانس پذیرش دیگران را بررسی و اعلام می کنند، از رشتۀ تحصیلی خودشون هم در انتهای پستشون بگند. دلیلم این هست که برای تعیین نسبی شانس پذیرش، یک سری از شاخص ها، عمومی هستند که افراد زیادی میتونند در مورد کم و یا زیاد بودنشون اظهار نظر کنند (مثل معدل و نمرۀ زبان) و یک سری دیگر هم خاص هستند (مثل کیفیت و تعداد مقالات) که همۀ افراد نمیتونند در این مورد اظهارنظر کنند. به عنوان مثال، در رشتۀ تحصیلی بنده، داشتن دو مقالۀ ISI با impact factor بین نیم تا یک یعنی شانس بالای پذیرش امریکا، درحالی که شاید این تعداد و کیفیت مقاله برای یک رشته رؤیا باشه و برای یک رشته هم یک رخداد کاملاً معمولی. با این توضیح، بنده در مورد اثرگذاری مقالات همۀ افراد نمیتونم اظهارنظر درستی داشته باشم.

امیدوارم این پست بنده موردنظر مدیران گرامی این بخش قرار بگیره و به دلیل عدم انطباق با فرمت درج شده در پست اول، پاک نشه .

پی نوشت: شاید برای مدیران عزیز، چنین اظهاراتی از جانب کاربری با 24 پست چندان منطقی نباشه؛ با کمال احترام، 6 سالی میشه (یعنی از سال 2007) که خوانندۀ ثابت مطالب ارزشمند apply abroad هستم که از سال 2009 با این نام کاربری حضور دارم؛ ولی عمدتاً کم پیش میاد اظهارنظر کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره شانس پذیرش / فاند بر اساس شرایط(پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام به دوستان گرامی همراه، خصوصاً مدیران این بخش

نکتۀ بارز و مهمی که بین پاسخ های متنوع موجود دیده میشه، فقدان وحدت رویه هست که میتونه انتظارات یک فرد را تا حد قابل توجهی تغییر بده. به عنوان مثال، برای دو دوستی که با داشتن معدل 14 لیسانس و معدل 17 فوق لیسانس درخواست مشورت کرده بودند، دو جواب متناقض وجود داره؛ برای یکی "شرایط شما خیلی خوبه" و برای دیگری "شرایط شما معمولی هست". هر دو اظهار نظر هم حول معدل دو نفر بوده.

با این مقدمه، به مدیران عزیز و پرتلاش این بخش، پیشنهاد میکنم که:

1- برای مشورت دادن هم فرمت مشخص و روشنی بیان کنند؛ همانطوری که مشورت گرفتن توی این بخش باید دارای فرمت مشخصی باشه. البته بهتره فرمت پاسخ دهی دوستان حاضر، خیلی هم بسته و غیرفابل انعطاف نباشه. بخصوص بهتره که بررسی بند بند شرایط فرد درخواست کننده، با یک یا چند جملۀ کوتاه درج بشه تا فرد درخواست دهنده، به قوت و ضعف نسبی خودش برای هر آیتم پی ببره.
    البته باید توجه داشت که داشتن بعضی آیتم ها برای یک کشور میتونه مثبت و مؤثر باشه ولی برای کشور دیگری کاملاً معمولی و حتی بی اثر!

2- امکان نقد کردن کوتاه نظرات کسانی که مشورت میدند و شانس یک فرد را بررسی و اعلام میکنند هم داده بشه. در حال حاضر، به عنوان مثال، اگر کسی به درخواست بنده برای تعیین شانس پذیرش جواب بده، سایرین چندان اجازه ندارند که نقدی به این پاسخی که بنده دریافت کردم، داشته باشند؛ احتمال میدم که چنین نقدی به دلیل عدم انطباق با فرمت ابتدایی این بخش، توسط مدیران پاک بشه.

3- تصور میکنم که بد نباشه که دوستانی که شانس پذیرش دیگران را بررسی و اعلام می کنند، از رشتۀ تحصیلی خودشون هم در انتهای پستشون بگند. دلیلم این هست که برای تعیین نسبی شانس پذیرش، یک سری از شاخص ها، عمومی هستند که افراد زیادی میتونند در مورد کم و یا زیاد بودنشون اظهار نظر کنند (مثل معدل و نمرۀ زبان) و یک سری دیگر هم خاص هستند (مثل کیفیت و تعداد مقالات) که همۀ افراد نمیتونند در این مورد اظهارنظر کنند. به عنوان مثال، در رشتۀ تحصیلی بنده، داشتن دو مقالۀ ISI با impact factor بین نیم تا یک یعنی شانس بالای پذیرش امریکا، درحالی که شاید این تعداد و کیفیت مقاله برای یک رشته رؤیا باشه و برای یک رشته هم یک رخداد کاملاً معمولی. با این توضیح، بنده در مورد اثرگذاری مقالات همۀ افراد نمیتونم اظهارنظر درستی داشته باشم.

امیدوارم این پست بنده موردنظر مدیران گرامی این بخش قرار بگیره و به دلیل عدم انطباق با فرمت درج شده در پست اول، پاک نشه .

پی نوشت: شاید برای مدیران عزیز، چنین اظهاراتی از جانب کاربری با 24 پست چندان منطقی نباشه؛ با کمال احترام، 6 سالی میشه (یعنی از سال 2007) که خوانندۀ ثابت مطالب ارزشمند apply abroad هستم که از سال 2009 با این نام کاربری حضور دارم؛ ولی عمدتاً کم پیش میاد اظهارنظر کنم.
    باسلام. اولا از مدیر این قسمت میخوام مثل همیشه بعد از اینکه این بحث کنار گذاشته شد تمامی مطالب مربوطه رو پاک کنند تا از قالب خارج نشیم
    در کل من باشما دوست عزیز موافقم و خودم که چند سال هست دارم دنبال میکنم از این مساله کاملا خبر دارم. مثالش خودم که وقتی ۲ سال پیش رزومم رو گذاشتم یکی بهم گفت استنفورد پذیرش میگیری ولی بعضی گفتن حتی پذیرش نمیگیری بالاخره نظر ها متفاوته. (اخر هم پذیرش از امریکا نگرفتم و به اروپا رفتم دلیلشم نبود اطلاعات کافی افرادی بود که نظر میدادند که اکثرا میگفتند شما پذیرش بدون فاند از دانشگاه های ۵۰ تا ۲۰۰ میگیری غافل از اینکه در رشته ی من اصلا در امریکا بدون فاند پذیرش داده نمیشه-مستر . چون جامعه و طول میکشه ریسرچ یاد بگیری و... به خاطر همین شاسنم رو از دست دادم
    ۱:در مورد اینکه در جواب فرمت بزاریم اصلا موافق نیستم چون اینکه مثلا جی ار ای یکی شده ۱۵۰ خب معلومه که خوب شده و دیگه گفتن نداره یامثلا معدل ۱۴ معلومه بده و دیگه نظر دادن نداره. مهم اینه که شما در کل ارزیابی کنی (مثل ادمیژن دیپارتمنت) که در نهایت میشه پذیرش گرفت یا نه.
    ۲:من تا اونجایی که دیدم امکان نقد کسانی که نظر میدهند بوده و هست حالا نه اینکه کش بدیم نظرش رو و بحث کنیم ولی من خودم خیلی نقد کردم و پاکم نشده
    ۳:بله کاملا صحیحه . در رشته ی من ایمپکت ۳.۵ نسبتا خوبه ولی این برای یک رشته ی دیگه ارزوست. همین طور تعداد مقالات.
    ولی دوست عزیز اینم در نظر بگیرید که حتی تو نتایج پذیرش هم زیاد از این موارد هست که طرف معدلش ۱۷ بوده ریجکت شده یکی دیگه با ۱۵ فول فاند. و این به خاطر ۱:شانس ۲: مواردی که از معدل نیز مهمتر است و ما نمیدانیم چیست:دی (مثلا اینکه طرف تو اس او پیش یه چیز خوب نوشته) برای شانس پذیرش هم همینه . خود بنده از ۶ ماه پیش در مورد یک فرد با یم رزومه مشخص خیلی نطرم فرق کرده و خیلی سخت گیر تر شدم و پیشنهاد میکنم اگه معدلتون زیر ۱۶ هست امریکا اپلای کنید و لی سال پیش میگفتم با ۱۴ میشه فول فاند شد پس نظرات افراد هم تغییر میکنه و دلیل نمیشه یک فرد همیشه یک نظر بده یا چند نفر در مورد یک رزومه یک نظر یدن. اگه اینطور بود تمام ادمیژن دیپارتمنت ها باید یه نظر در مورد یک رزومه میدادن و ....ولی یه رزومه نظر ام ای تی رو جلب میکنه نظر ... رو نه! همچنین شما نگاه کن پست ها رو. همه اکثرا معدل لیسانس ۱۴-۱۶ و فوق ۱۷-۱۸ و جی ار ای وربال ۱۴۰-۱۵۰ کوانت ۱۶۰-۱۶۵ اند با چند تا مقاله و در خالت دوم لیاسنس ۱۶-۱۸ بدون فوق با همون جی ار ای . خب این جوری همه باید تمپلیت ۲ تا نظر بدن دیگه!چون اکثر رزومه ها شبیه ان. در کل میگم به نظر بنده اصلا این تاپیک کمتر از ۵۰ ٪ درست پیشبینی میکنه. من خودم وقتی رزومم رو بعد از اپلای گذاشتم همه میگفتن شما پذیرش میگیری ۴ الی ۵ نفر نظر دادن. ولی قسم میخوردم که نه نگرفتم و لظطفا در مورد افرادی که اپلای میکنن با رزومه شبیه به من نظر ندید چون من بیشتر الطلاع دارم.

جمع بندی:من فقط پیشنهاد میکنم کسایی که اپلای کردن و حوابشون اومده نظر بدن و فقط در مورد رشته ی خودشون نظر بدن البته این جوری تعداد نظر ها خیلی کم میشه که میشه همه نظر بدن و به جاش یک بند برای کسی که نظر میده بذاریم که بنویسه ایا اپلای کرده یا نه.
    پی اس: پیشنهاد میکنم در قسمت نتایج پذیرش سرچ بر اساس معدل و دانشگاه مبدا هم قرار داده بشه
    پی اس ۲: از اینکه در قسمت پیشنهادات مطرح نشد شدیدا عذر میخوام

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)