صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: University College London

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

پیش فرض University College London

سلام به همگی!
    چند تا سئوال داشتم، چون گیج شدم و نمی دونم کاری که مجبورم انجام بدم درسته یا نه!!!!!!
    من برای (fall 2008,PhD) برای کانادا اقدام کردم اما چون نه نمره زبان داشتم و نه سابقه کاری و رزومه قوی به صورت طبیعی reject شدم. ;D از اعتماد به نفس خودم واقعاً متشکرم که مشوق اصلی من بود.
    اما بعد از آومدن نتایج، دلسرد نشدم و دانشگاه های UK رو بالا پائین کردم و جاهای توپ تری پیدا کردم. با استادای زیادی ارتباط برقرار کردم. خلاصه Proposal رو برای استادای زیادی فرستادم که جواب های خوبی هم ازشون گرفتم مثل UCL , نیوکاسل.
    اما نکته دردناک این بود که از deadline بورس ها گذشته بود و چون تنها از این طریق می خواستم apply کنم تصمیم گرفتم که بزارم واسه fall 2009 البته این رو با مشورت مسئول پذیرش UCL گرفتم.
    طبق توصیه اون خانم مهربان، قرار شد Proposal مشروحم رو تا اواخر سپتامبر و اکتبر برای اساتید بفرستم.

حالا سئوالات:
    1- من توی یک مجموعه پژوهشی مربوط به رشته ام کار پیدا کردم و احساس می کنم برای سابقه کاری عنوان R&D مطلوب باشه!اما از صبح تا بعد الظهر خیلی درگیر کار می شم و وقتی می آم خونه دیگی توانی ندارم که واسه IELTS بخونم و نمره 5.5 رو به وضعیت مطلوب برسونم.
    چی کار کنم؟ با همین نمره apply کنم؟بعدش یعنی حدودای ژانویه یا فبریه دوباره بخونم و امتحان بدم؟
    2- با این وضعیت می تونم به دریافت بورس امیدوار باشم؟
    اینم اضافه کنم که پایان نامه عزیزم هنوز رو دوشم سنگینی می کنه! :'(
    ممنون
    دو جاده در جنگلی از هم جدا می شدند و من آن را که مسافر کمتری عبور کرده بود برگزیدم،
    و همین تمام دگرگونی های زندگی ام را موجب شد.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : چی کار کنم؟ آیا کاری که می کنم درسته؟

گیر اصلی شما انگار نمره آیلس هستش
    به دوتا چیز توجه کن و بعد اپلای:

ببین رنک اون دانشگاه چطوریه و آیا اپلیکانت های خفن اپلای میکنند
    و دوم اینکه ببین مینیمم نمرشون چنده

اگه استاد تو UCL پیدا کردی باهاش در مورد نمره زبانت بگو ببین چی میگه
    شما میگید جواب های مثبت گرفتی- مثبت یعنی اینکه بهت گفتند اپلای کن؟؟؟؟ که کافی نیست
    اگه گفتند فاند میدند فکر نکنم دیگه امتحان نیازی باشه

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

سلام
    این چند تا از جوابای استاداست: نکنه من الکی دلم رو خوش کردم!!! :'( یک نکته! Toronto & Mcgill می گفتن Proposal یکی دو صفحه باشه که یکبار یه استادی از Toronto بهم گفت چرا اینقدر زیاد نوشتی!(مطلب 1.5 صفحه بود!) اما توی UK گفتن حداقل 6000 تا لغت باس باشه!!! من بی خبر از همه جا هم همون 1 صفحه کانادا رو واسه UK فرستادم و همه متفق القول فرمودند به مطلب بیفزا!!!!!
    1. Thank you for your interest and for sending your cv and statement. The subject of your proposed research is relevant to the research of our school. To proceed, we need a research proposal from you. I have copied this message to my colleague Mrs Marian Kyte, who can send you the necessary guidelines.

2. For you to be accepted for a PhD here at UCL you will need to submit a 6-page summary of the proposed PhD topic, which includes a definition of the research questions you propose to investigate, preliminary hypotheses outlining what you expect to test in your research, and an initial view of the methodology you think you will use. The summary should also provide evidence that you have some knowledge of the key literature in your topic. Your chosen topic seems interesting, but you need to develop it further to make it into a viable PhD research project – especially making it clearer what your key research questions are and how you intend to go about answering them.
    I am copying this reply to Dr Stephen Marshall, who directs our PhD programme, and whom you could consult about details of our PhD programme and the application process

3.Thank you for your message, forwarded to me by my colleague, Professor Sir Peter Hall, regarding your intention to undertake graduate research into Community Planning here at UCL. you would be required to submit a formal application to the college in order to initiate the graduate research admissions process. Your application should include a research proposal (maximum 2,000 words)
    outlining the subject of your proposed research, the questions you hope to answer, why you think this knowledge will be of value, your intended method and the sources you will use - further information about the method of application can be found at:
    http://www.bartlett.ucl.ac.uk/gradua.../mphil_phd.htm
    I attach a paper designed to help applicants produce a research proposal which I hope you will find of some use.

4. Thank you for your interest in our PhD programme. The attached document
    contains details about the application process and guidelines on how to
    develop a research proposal (a requirement for all research degree
    applications). Information on funding sources is also included.

Your research interests do match research interests and activities in
    our School and I'd encourage you to put in a formal application when
    you're in a position to do so (this can be done online via:
    http://www.ncl.ac.uk/postgraduate/apply/

حالا نظر بدین که آیا من در توهم بودم یا نه میشه نخ امیدی داشت؟! ???
    دو جاده در جنگلی از هم جدا می شدند و من آن را که مسافر کمتری عبور کرده بود برگزیدم،

جاهای مختلف طول پروپوزالهاش فرق میکنه... مشکلی نیستش...

شما بحث فاند و بورس رو جدی با استادها مطرح کنید و ازشون مشورت بخواید... چون اگه بخوان بورس بدن باید رو موضوعی کار کنید که اونها لازم دارن و به شما احتیاج داشته باشن ...

عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

اگه اشتباه نکنم شما ميخواهيد براي UCL در لندن و براي PhD اقدام کنيد. UCL يک مقداري نسبت به ساير دانشگاههاي انگلستان سختگير تره و سيستم مصاحبه سفت و سختي داره. در مورد proposal هم اگر شما با يک استاد به تفافق برسيد خيلي مهم نيست چون proposal براي اينه که ببينند آيا استادي حاضره شما رو براي PhD بگيره يا نه. جوابي که بهتون دادند جواب خيلي خاصي نيست فقط داره شما رو براي application راهنمايي ميکنه. من هم چنين جوابايي از UCL داشتم ولي تا زماني که استادي بهتون نگه که ميخواد باهاتون interview داشته باشه خيلي نميشه اميدوار بود. البته اگه با استاد از قبل به تفافق رسيده باشيد interview هم فرماليته ميشه در غير اين صورت معولا استاد 4-5 نفر رو کانديد ميکنه براي مصاحبه تا 1-2 نفر رو انتخاب کنه. پيشنهاد من به شما اينه که با استاد ديگه اي تماس بگيريد و مستقيم بهش بگيد که ميخواهيد باهاش کار کنيد. در انگلستان از Graduate Committee خبري نيست و تصميم گيرنده اصلي استاده. در مورد هزينه هم حتما ميدونيد که UCL شهريش براي خارجيها سالي 16500 پوند هست و لندن هم شهر گرونيه. اگه استادي به گرفتن شما به عنوان دانشجوش علاقه مند باشه خودش مسئله فاند رو مطرح ميکنه. اکثرا ميگن که شما بايد از طريق مجاري اداري مثل ORS فاند بگيريد. براي UCL فکر کنم deadline براي ORS اول فبريه باشه. به غير از اين شما ممکنه براي بعضي از studentship ها واجد شرايط باشيد. من 2 ماه پيش با يک استاد تو همين UCL در تماس بودم و خودش گفت براي studentship من اقدام کن بعد 2 ماه بهم گفت که شما خارجي هستي براي اين studentship واجد شرايط نيستي. به هر حال اين مسائل هم ممکنه پيش بياد. در مجموع با يک کم سر و کله زدن ميتونيد پذيرش رو به راحتي بگيريد ولي براي فاند اون هم تو UCL خيلي رقابت شديده. سعي کنيد ببينيد که آيا از مراجع غير دانشگاه ميتونيد فاند بگيريد يا نه.

Senior Member pouya4 آواتار ها

تا جایی که من می دونم بورس از انگلیس خیلی سخته و تو فروم هم فکر نکنم به غیر از goodgirl و gorji1983 و Yasinhajizadeh کسی تا حالا از انگلیس بورس گرفته باشه، من توصیه می کنم طرح دوستی رو با این سه نفر بریز و ببین واقعا چی کار کردن
    از شوخی گذشته من اهل ناامید کردن نیستم، ولی راستش چون خودم یه زمانی داشتم دست و پا می زدم واسه بورس از انگلیس و به هیچ جا نرسیدم، واسه همین همیشه تو ذهنم اینه که انگلیس خیلی خیلی سخت بورس میده و کسی هم که از انگلیس بورس می گیره آدم کاملا خفنیه
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

از جواباتون ممنونم.
    به نکات مهمی اشاره کردین.
    یک سئوال دیگه دارم:
    استادی که توی شماره 1 حرفاش رو اوردم، ایرانی هست و توی عید همین امسال هم چند بار درباره مقالم ازش راهنمایی خواستم. اونم کمک هر چند کم بهم کرده.یک نکته دیگه اینکه من شهرسازم و توی یک قسمت پزوهشی واسه شهرداری تهران کار می کنم که بر حسب تصادف پروژه جدیدشون تز من یعنی برنامه ریزی محله محور هست. چون جای جدیدی هست و می خواد اسم در کنه و کلاس بزاره!! همون اوایلم بمن گفتن که می خوایم با خارجی ها هم قرار داد ببندیم!!! منم توی این فکرم که از این استاد ایرانی NCL و یا اون یکی توی UCL بخوام بیان ایران و برای شهردارای مناطق تهران سمینار و ... بزارن.
    استاد ایرونی توی روز شهرساز از طریق ویدئو کنفرانس توی جامعه مهندسین شهرساز سخنرانی کرد و تازه یکی از کتاباش درباره تهران هست.
    چون محله محوری از تئوری های جدید شهرسازی ست و توی ایران هم زیاد بهش نپرداختن و محل کارم هم خیلی دنبال اسم در کردنه..
    به این دو تا استاد پیشنهاد بدم که بیان ایران!؟
    فکر می کنین توی پذیرشم می تونه مفید باشه؟چون دارم یک سلسله سمینار و کارگاه برنامه ریزی می کنم واسه شهرداری، این کار می تونه به نفع منم باشه!؟

قطعا تاثير مثبت داره شک نکنيد. در انگلستان و در دانشگاههاي top مثل Cambridge UCL Oxford , .... دادن بورسهايي نظير ORS به شدت به پروژه اي که ميخواهيد انجام بديد بستگي داره. به عبارتي به اون کسايي بورس ميدند که بدوند از طريق انجام پروژه ميتونند پول خوبي به جيب بزنند. مثلا به ايرانيهايي که در سالهاي اخير از Cambridge بوزس گرفتند نگاه کنيد پروژه هاشون کاملا کاربردي بوده مثل زمين شناسي بافتهاي طبيعي ايران و يا شناسايي منابع نفتي ايران و از اين دست چيزها. اگه احساس کنند که در قبال انجام پروژه شما اونا هم به نوايي ميرسن شانس بورستون بالا ميره. لذا به نظر من حتما رو موضوعي که گفتيد کار کنيد و روي يک پروپوزال قوي و کاربردي براي PhD با استاد مربوطه به توافق برسيد. يک وقت ديديد اصلا خود استاد حاضر شد از طريق grant اش بهتون فاند کامل بده.

Member
    رشته و دانشگاه
    URBAN DESIGN

از دل گرمی تون ممنونم.
    پس این کار رو شروع می کنم، اما می دونید که زمان بر هست و امکان داره از زمان مناسب بورس گرفتن بگذره!
    چون طبق گفته مسئولشون من زیاد وقت ندارم:

Please note you must have an offer of study in place *before* you can apply for funding (as most funding bodies will only consider applicants who are in receipt of a firm offer of study from a university) so it would be advisable to apply for study at UCL by the autumn if possible. This is because it can take 3-4 months to complete the admissions process for MPhil/PhD study, so would be advised to submit your application to us by September/October at the leatest please.

امکان داره بازم شانس بیارم؟!

در مورد UCL مطمئن نيستم که deadline بورساش کي هست يک چکي از سايت دانشگاه بکنيد. شما بايد deadline مربوط به بورس ORS رو در نظر بگيريد چون اول تمام خارجي ها رو براي اون بررسي ميکنند و بعد ميرن سراغ بورسهاي ديگشون. دقت کنيد که براي ORS شما بايد با تمام دانشجوهاي خارجي و از تماي دانشکده ها رقابت کنيد و چون رقابت شديده و تعداد متقاضي زياد اگه يک روز هم از deadline بگذره قبول نميکنند. البته 3-4 ماه براي بررسي admission خيلي غير معمول هست نرمش بين 5-8 هفته هست. اين لينک رو يک چکي بکنيد اطلاعات مربوط به بورس در UCL براي خارجي ها هست http://www.ucl.ac.uk/prospective-stu...vers-res/index . شما اگه ORS رو ببري تقريبا به احتمال 90 درصد بورس کامل ميگيري. چون ORS يک بورس دولتيه هر چي پروژه پيشنهاديتون چرب و چيليتر باشه احتمال بردش هم بيشتره. با استادتون صحبت کنيد و بگيد که حتما ميخواهيد اين بورسو ببريد کمکتون ميکنه. در مورد زمانش هم هنوز وقت هست. يعني تا 2 ماه ديگه فکر کنم حداقل وقت داشته باشيد. اگه با استادتون از قبلش ok کنيد پروسه بررسي مدارک فوق العاده سريعتر ميشه. البته چون ORS به شدت رقابتيه و شانس گرفتنش 10 درصد و يا کمتره گزينه هاي ديگه رو هم امتحان کنيد. سعي کنيد يه جوري مخ استاد رو بزنيد که خودش بهتون فاند بده. در ضمن UCL سه سطح ربان داره که از 6.5 تا 7.5 هست يعني 6.5 نرمال و نمره 7.5 پيشرفته حساب ميشند. بسته به دانشکده نمره زباني که ميخواند تغيير ميکنه. لذا زير 6.5 رو قبول نميکنند. البته اگه استادتون بخواد ميتونه حتي نمره زبان رو هم waive کنه.

موفق باشيد.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین