صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

موضوع: آيا هر رشته اي ارزش ادامه تحصيل در خارج از كشور رو داره ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد آمار محض-آزاد تهران شمال

پیش فرض آيا هر رشته اي ارزش ادامه تحصيل در خارج از كشور رو داره ؟

سلام /
    من تازه دو ماهه كه به تحصيل در خارج از كشور فكر مي كنم و چند روزه كه با APPLY ABROAD آشنا شدم .
    سئوال اول : به نظر شما هر رشته اي ارزش ادامه تحصيل در خارج از كشور رو داره ؟ مثل آمار و گرايش هاي اون .
    سئوال دوم : حتما بايد از كشورهاي تاپ پذيرش بگيري ؟ نميشه براي فوق ليسانس با كشورهايي مثل ايرلند ، سوئد ، فنلاند ، نيوزلند و ... شروع كرد و كشورهاي تاپ رو گذاشت براي دكتري ؟
    اين دو تا سئوال حسابي فكرمو مشغول كرده و جوابش برام خيلي مهمه . اگه دوستان لطف كنند خيلي ممنون مي شم.
    موفق باشيد /

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آيا هر رشته اي ارزش ادامه تحصيل در خارج از كشور رو داره ؟

به نظر من جواب هر دوتا سوالتون كاملا به اين ربط داره كه هدف شما از تحصيل چيه؟ و اينكه رزومتون در چه حديه.
    اين طوري كه شما سوال كردين، مثل اينكه هدف بيشتر رفتن است تا تحصيل.

البته اين روشي كه در ادامه سوال دومتون گفتين يكي از روشهاي خوب هست كه كسي كه هنوز فوقشو شروع نكرده مي تونه در پيش بگيره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد آمار محض-آزاد تهران شمال

سلام / براي من هدف ، تحصيل و ارتقا موقعيت اجتماعيمه ، من واقعا از درس خوندن لذت مي برم و از طرفي شغل رسمي دارم كه يه ذره پابندم كرده .
    شايد نتونستم منظورم رو درست برسونم ، من تو رفتن ترديد دارم . مي خوام بگم براي رشته پايه اي مثل آمار با بهترين گرايشش توي ارشد يعني آمار زيستي (كه من واقعا بهش علاقه دارم و به كارم هم مربوطه) ارزش داره اينهمه خودمو بكشم براي رفتن يا بشينم همينجا ارشد قبول شم .
    در مورد سئوال دوم هم اينكه گرفتن پذيرش كشورهاي درجه يك مشكله ، مي شه از كشورهاي پايين تر شروع كرد ؟
    ممنون از جوابتون ، باعث شديد از يه بعد ديگه به قضيه نگاه كنم/

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

You can simply make a table, weigh all your related items, which might be even in your BLIND zone at the time being in your mind, then score every item on the list; when scoring , use your heart, knowledge, sense, prediction, history of your actions and determinations and etc,... then sum the positive and negatives, and finally observe which one weighs more than the other; As there are advantages and shortcoming in every decision, no body cannot or even should not tell you Hey, Yes or No; because everybody sees the world in a way they do like!!!!

some points taken into account like:

Money; incentives; parents and family, job promotions after grad, country and univs, major, resume,social ties,economic ties, ur expected life standard, happiness and ...............

درمورد سئوال اول اگر منظورتون به لحاظ علمیه بله داره. درمورد سئوال دوم این کشورها کشورهای درجه دو نیستن. توی همین فروم نگاه کنید ملت دارن براشون سر و دست میشکنن. سطح رفاه بالاست و احتمالا موقعیت شغلی خوب در آینده هم زیاده.

اما تردیدتون، من نمیدونم موقعیت شما در اینجا چیه ولی من ایران رو برای ادامه تحصیل نمی پسندم. سطح کار تحقیقاتی حتی در بهترین جاهای کشور چندان به روز نیست. دسترسی به منابع علمی مشکله. اساتید بعضا اشتیاق چندانی کا علمی جدی ندارن و مسائلی از این دست که من خودم در دوران کارشناسی ارشدم با هاشون دست به گریبان بودم.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

Junior Member

درود
    هر رشته ای ارزش رفتن به خارج از کشور را دارد.اولین ارزش آن آشنایی با فرهنگی دیگر است.اگر ژرف باشید،زندگی در فرهنگهای دیگر،نارساییهای فرهنگی خودمان را بهتر آشکار می سازد و هیچ فرهنگی تغییر نخواهد کرد مگر در رویارویی با دیگر فرهنگها.ارزش دوم، آموختن ژرف زبان یا زبانهای دیگر در کشوری بیگانه است.ارزش سوم معنا و مفهوم آزادیست در هر زمینه ای.تا زمانی که نیازهای فیزیولوژیکی،امنیت و احترام اجتماعی شما برطرف نشده،شانس بسیار کمتری برای شکوفایی در هر زمینه ای دارید،چون آنها دغدغه های اولین ذهن شما خواهند بود.ارزشهای بعدی و بعدی برانگیختگی علمی به دلیل زندگی در یک پیرامون شکوفای علمیست،آموختن آنچه است که باید به عنوان یک نفر جویای علم آموخت.دسترسی آسان به اطلاعات علمی رشته مورد نظرتان است.ازهمه مهمتر شناخت پدیده کثرت گرایی فرهنگی و چند صدایی در کشورهای دیگر است.شناخت هم افزایی ملی و اگر درکمان زیاد باشد،هم افزایی جهانیست.
    در پایان به عنوان فردی که سه سال آمار با گرایش علوم اجتماعی را به دانشجویان تدریس نموده ام،می گویم کشور ما به آماردانان مجرب بسیار نیازمند است.اگر تاب زندگی و گاها پریشانی در کشوری بیگانه را دارید،به همه آنچه که گفتم،می ارزد به رفتن بیندیشید.
    آزادی بی تو دلگیرم،از فراغت من که می میرم؛ آزادی بی تو دل خون شد، غصه هام چند و افزون شد؛ آزادی جای تو خالیست، زندگیم پوچه یا که پوشالیست؛ آزادی کاش که برگردی،گر بیایی مرهم دردی؛ آزادی گر نبودم من، توبیا عین وجودم من ،،،

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

من با دوستان مخالفم و به نظرم دوستان زیادی از حد روشنفکرانه جواب میدن. جناب یادمهر این مواردی که شما فرمودید از راههای دیگری هم بدست میاد.
    اما شما به این نکات توجه کنید که ایرانی در این دوره هیچ ارج و منزلتی در دنیا نداره. و حتم بدونید کسی که میره خارج باید رفتارهای نژادپرستانه خارجی ها رو
    تحمل کنه.علاوه بر این،مشکلات عاطفی که برای حداقل ما ایرانی ها زجر آوره.دوری از خانواده - نداشتن همزبون و همصحبت دردهایی هستن که انسان در غریبی
    میکشه.

اما به نظر من تحمل این مشکلات زمانی آسونتر میشه که یه انگیزه با ارزشی داشته باشیم و آینده ای روشن در پی داشته باشه.اما من تعجبم که چرا دوستان همچین حرفی رو در مورد رشته ای مثل آمار میزنن.
    واقعا به نظر شما ارزش داره یه جوان بیاد و جوانیش و عمرش رو صرف کنه و در سال ده ها هزار یورو و دلار خرج کنه و در نهایت نهایت دکترای آمار بگیره؟
    میتونم بپرسم چه آینده شغلی در انتظار این جوان هست؟ نهایتش اینه که این جوان رِییس سازمان آمار (حالا اسم دقیقشو نمیدونم) بشه و با این حال کارمندی بیش نیست. البته شاید شما من رو یک انسان کم تجربه یا انسانی با افکاری چیپ به حساب بیارید یا فکر کنید من تاریک فکر هستم اما اینها واقعیاتی هستن که شرایط جامعه علت اصلی اونه.
    و در نهایت اینطور میگم کسی که میخواد عمر و جوانی و مالش رو برای تحصیل در خارج هزینه کنه،بهتره یه رشته به روز که به درد جامعه و خودش بخورد رو انتخاب کنه
    بدانید مملکت ما درحال توسعه است پس بیشتر به صنعتگران و طبیبان احتیاج هست تا فیلسوفان و عارفان و ...
    زیاده عرضی نیست.

Junior Member

دوست عزیز می دانید که در سال جاری متخصصان آمار رتبه سوم را درمیان پردرآمدترین مشاغل آمریکا داشتند؟
    http://online.wsj.com/article/SB123119236117055127.html
    شاید این رشته ها هستند که واقعا به درد مملکت ما می خورند و ما غافلیم؟

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

نقل قول نوشته اصلی توسط akarbasi
    دوست عزیز می دانید که در سال جاری متخصصان آمار رتبه سوم را درمیان پردرآمدترین مشاغل آمریکا داشتند؟
    http://online.wsj.com/article/SB123119236117055127.html
    شاید این رشته ها هستند که واقعا به درد مملکت ما می خورند و ما غافلیم؟
    ببینید دوست عزیز من از دو استاد آمار درباره این رشته پرسیدم و اونها گفتند این رشته فقط در کشور های جهان سوم کاربرد داره و در کشور های صنعتی این رشته دمده شده و اونقدر روش های نوین تخمین زدن ابداع شده که بدون کمترین هزینه آمار کل کشورشون رو به طور دقیق محاسبه میکنن.
    مثلا در همین بحث سرشماری شما دقت کنید چند نفر مامور انجام این کار بودند - چه هزینه ای به دنبال داشت - عدد به دست آمده چقدر کمتر بوده و چقدر بیشتر
    در صورتی که در کشور های صنعتی اونقدر دقیق جمعیت خودشون رو تخمین میزنن که مو لای درزش نمیره. در سایر موارد هم به همین شکل.
    اصلا چرا راه دور بریم در سال دوم متوسطه اولین بار که دبیر آمارمون اومد سرکلاس برای بچه ها از این رشته گفت و دقیقا همون حرف هایی رو که بالا نوشتم عینن(عینا) تکرار میکرد

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun
    ببینید دوست عزیز من از دو استاد آمار درباره این رشته پرسیدم و اونها گفتند این رشته فقط در کشور های جهان سوم کاربرد داره و در کشور های صنعتی این رشته دمده شده و اونقدر روش های نوین تخمین زدن ابداع شده که بدون کمترین هزینه آمار کل کشورشون رو به طور دقیق محاسبه میکنن.
    مثلا در همین بحث سرشماری شما دقت کنید چند نفر مامور انجام این کار بودند - چه هزینه ای به دنبال داشت - عدد به دست آمده چقدر کمتر بوده و چقدر بیشتر
    در صورتی که در کشور های صنعتی اونقدر دقیق جمعیت خودشون رو تخمین میزنن که مو لای درزش نمیره. در سایر موارد هم به همین شکل.
    اصلا چرا راه دور بریم در سال دوم متوسطه اولین بار که دبیر آمارمون اومد سرکلاس برای بچه ها از این رشته گفت و دقیقا همون حرف هایی رو که بالا نوشتم عینن(عینا) تکرار میکرد

دوست عزیز به نظر من شما یکم دارید به آمار به اون دیدی که تو ایران بهش هست ( اونم در سطح غیر آکدمیک) دارید نگاه می کنید. با این دید فیزیک آماری، هم بدرد نمی خوره.... یا کسی که دکترای این رشته رو داره حتما باید بیاد بره سر شماری کنه!!!!؟؟

بعد هم در این باره اساتید محترم آمار و ریاضی می تونند بهتر صحبت کنند...

می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)