صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38

موضوع: آيا هر رشته اي ارزش ادامه تحصيل در خارج از كشور رو داره ؟

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آيا هر رشته اي ارزش ادامه تحصيل در خارج از كشور رو داره ؟

آمار گرايش هاي گوناگون داره؛ مثلا خيلي از رشته هاي بيزينسي رو با داشتن مدرك آمار مي تونيد راحت قبول شيد. يا مثلا بحث Data mining كه يكي از مباحث به روز دنياست كاملا به آمار وابسته است.
    به نظر من هم آمار رشته كمي نيست.

ولي درمورد سوال اصلي؛ به نظر من رشته اي ارزش خوندن، چه در ايران و چه در خارج از ايران رو داره كه شما واقعا عاشقش باشيد. وقتي شما به يك زمينه علاقه داريد، مطمئنا مي تونيد به موفقيت دست يابيد وگرنه شايد پشيماني و ياس به بار آرد.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew

دوست عزیز به نظر من شما یکم دارید به آمار به اون دیدی که تو ایران بهش هست ( اونم در سطح غیر آکدمیک) دارید نگاه می کنید. با این دید فیزیک آماری، هم بدرد نمی خوره.... یا کسی که دکترای این رشته رو داره حتما باید بیاد بره سر شماری کنه!!!!؟؟

بعد هم در این باره اساتید محترم آمار و ریاضی می تونند بهتر صحبت کنند...
    من اصلا همچین جسارتی نکردم که دکترای آمار باید برن سرشماری بکنند. اون جملاتی هم که بنده عرض کردم نقل قولی از افرادی بود که در همین رشته تحصیلات آکادمیک داشتند و لطفی بود که خودشون نسبت به رشته خودشون داشتن.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun
    بدانید مملکت ما درحال توسعه است پس بیشتر به صنعتگران و طبیبان احتیاج هست تا فیلسوفان و عارفان و ...
    خارج از بحثه ولی اتفاقا" مشکل ما نداشتن فیلسوف و عارفه! به همه ی رشته ها باید احترام گذاشت! شما مطمئن باش پذیرش تو فلسفه خیلی سخت تر از خیلی رشته هاست...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

من با دوستان مخالفم و به نظرم دوستان زیادی از حد روشنفکرانه جواب میدن. جناب یادمهر این مواردی که شما فرمودید از راههای دیگری هم بدست میاد.
    میشه اون راه ها رو بگید تا بقیه که نمی دونن هم یاد بگیرن؟

اما شما به این نکات توجه کنید که ایرانی در این دوره هیچ ارج و منزلتی در دنیا نداره. و حتم بدونید کسی که میره خارج باید رفتارهای نژادپرستانه خارجی ها رو تحمل کنه.
    مگه اونا اینجا ارج و منزلت دارن؟ مگه چند برابرشو ما همین جا تحمل نمی کنیم؟

اما من تعجبم که چرا دوستان همچین حرفی رو در مورد رشته ای مثل آمار میزنن.
    اگه هر کس در حیطه تخصص خودش حرف بزنه فکر کنم نه تنها دیگران زودتر به نتیجه می رسن، به اشتباه هم نمی افتن.
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

ببینید دوست عزیز من از دو استاد آمار درباره این رشته پرسیدم و اونها گفتند این رشته فقط در کشور های جهان سوم کاربرد داره و در کشور های صنعتی این رشته دمده شده و اونقدر روش های نوین تخمین زدن ابداع شده که بدون کمترین هزینه آمار کل کشورشون رو به طور دقیق محاسبه میکنن.
    مثلا در همین بحث سرشماری شما دقت کنید چند نفر مامور انجام این کار بودند - چه هزینه ای به دنبال داشت - عدد به دست آمده چقدر کمتر بوده و چقدر بیشتر
    در صورتی که در کشور های صنعتی اونقدر دقیق جمعیت خودشون رو تخمین میزنن که مو لای درزش نمیره. در سایر موارد هم به همین شکل.
    اصلا چرا راه دور بریم در سال دوم متوسطه اولین بار که دبیر آمارمون اومد سرکلاس برای بچه ها از این رشته گفت و دقیقا همون حرف هایی رو که بالا نوشتم عینن(عینا) تکرار میکرد
    رشته امار فقط سرشماری نیست! کسانی که به شما این حرفو زدن هیچی راجع به امار نمیدونستن. تعجب میکنم میگین رشته شون امار بوده!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط banafshz
    رشته امار فقط سرشماری نیست! کسانی که به شما این حرفو زدن هیچی راجع به امار نمیدونستن. تعجب میکنم میگین رشته شون امار بوده!!!
    واقعا موافقم اون کارا که اصلا ربطی به رشته آمار نداره هرکسی میتونه انجامش بده. بهتره یه سری به دپارتمان های آمار دانشگاهای خوبه مثلا آمریکا بزنید ببیند چه خبره. من خودم رشتم نفته و آمار فوق العاده توش کاربرد داره و موضوعه research هم در آینده (ایشالا) یه چیزیه که فوق العاده ترکیبه جالبی از رشته آمار و کنترله. رشته ی آمار مباحثی داره مثل spatial statistics که از نفت و شیلات و پزشکی گرفته تا مخابرات کاربردای واقعا جالبی داره.

واقعا موافقم اون کارا که اصلا ربطی به رشته آمار نداره هرکسی میتونه انجامش بده. بهتره یه سری به دپارتمان های آمار دانشگاهای خوبه مثلا آمریکا بزنید ببیند چه خبره. من خودم رشتم نفته و آمار فوق العاده توش کاربرد داره و موضوعه research هم در آینده (ایشالا) یه چیزیه که فوق العاده ترکیبه جالبی از رشته آمار و کنترله. رشته ی آمار مباحثی داره مثل spatial statistics که از نفت و شیلات و پزشکی گرفته تا مخابرات کاربردای واقعا جالبی داره.
    Stattistics and Random processes are essential parts of electrical engineering! It is a very interesting field

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

نقل قول نوشته اصلی توسط danialmdt
    میشه اون راه ها رو بگید تا بقیه که نمی دونن هم یاد بگیرن؟
    انسان برای بدست اوردن اون ارزش ها که دوستمون فرمودند راهای زیادی داره. مثلا از طریق مطالعه و سفر و کار هم میتومه اون ارزش ها رو بدست بیاره. حتما نباید بره تحصیل کنه.
    اصلا اجازه بدید. یک سوال برای من پیش اومد مگر ما میریم خارج تحصیل کنیم که با فرهنگشون آشنا بشیم و زبانشون رو بیاموزیم؟؟!!!!!!هدف خود من به شخصه خدمت به مملکتمه والسلام.

نقل قول نوشته اصلی توسط matb
    همه ی این هایی که میفرمایید درست. ما میریم تحصیل میکنیم که یه موقعیت عالی چه از لحاظ اجتماعی چه از لحاظ اقتصادی بدست بیاریم غیر از اینه؟؟؟
    اما شما به عنوان یک مهندس نفت به من بفرمایید در کشور ایران چه جایگاهی برای آمار وجود داره؟

انسان برای بدست اوردن اون ارزش ها که دوستمون فرمودند راهای زیادی داره. مثلا از طریق مطالعه و سفر و کار هم میتومه اون ارزش ها رو بدست بیاره. حتما نباید بره تحصیل کنه.
    اصلا اجازه بدید. یک سوال برای من پیش اومد مگر ما میریم خارج تحصیل کنیم که با فرهنگشون آشنا بشیم و زبانشون رو بیاموزیم؟؟!!!!!!هدف خود من به شخصه خدمت به مملکتمه والسلام.

همه ی این هایی که میفرمایید درست. ما میریم تحصیل میکنیم که یه موقعیت عالی چه از لحاظ اجتماعی چه از لحاظ اقتصادی بدست بیاریم غیر از اینه؟؟؟
    اما شما به عنوان یک مهندس نفت به من بفرمایید در کشور ایران چه جایگاهی برای آمار وجود داره؟
    اول از همه برای همه کسانی که میخوان چرخ های مملکتمونو بچرخونن آرزوی موفقیت دارم
    آمار فقط به عنوان یکی از مباحث علوم پایه در دانشکده های ریاضیات تدریس نمی شه.رشته آمار مهندسی رشته ایه که در دانشکده های مهندسی ارائه می شه و در موضوعات مهندسی بسیار کاربرد داره. بطور کلی بحث اون مربوط می شه به تحلیل های آماری در کارهای مهندسی. حتی شبیه سازی سیستم های گسسته یا پیوسته پیشامد بدون استفاده از آمار میسر نخواهد بود...
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

ApplyAbroad Champion

لطفا در راستای تاپیک ارسال بفرمایید و از بحث‌های حاشیه‌ای خودداری کنید.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)